Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (38)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.212.27$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Зауральський Р.В. 
Діагностика, лікування і профілактика перинатальних ускладнень при ізоімунізації за антигенами системи АВ0: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Р.В. Зауральський ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичні узагальнення та наведено практичні результати використання нових підходів до діагностування та лікування ізоімунізації за системою AB0 у вагітних. Уточнено фактори ризику щодо розвитку цієї патології. Вивчено стан імунної системи жінок у разі ізоімунної вагітності та доведено, що найбільш суттєві зміни наявні у разі тяжкого ступеня ізоімунізації. Запропоновано алгоритм ведення вагітних з ізоімунізацією за системою AB0 залежно від ступеня тяжкості з використанням методу дискретного плазмаферезу за тяжкої ізоімунізації у жінок. Для лікування тяжкої гемолітичної хвороби новонароджених (ГХН) розроблено та впроваджено метод дискретного плазмаферезу в дітей та доведено його переваги у порівнянні з замінним переливанням крові. Установлено, що застосування плазмаферезу у комплексі лікувальних заходів у вагітних на ізоімунізацію за системою AB0 дозволило в 12,1 раза зменшити кількість випадків тяжкої гемолітичної хвороби у дітей, а застосування дискретного плазмаферезу у немовлят з тяжкою формою ГХН дало змогу у 2,1 раза зменшити кількість ускладнень у разі ГХН і в 4,1 раза - вартість лікування цієї патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.271 +
Шифр НБУВ: РА361113

Рубрики:

      
2.

Гнатко О.П. 
Імунобіохімічні аспекти діагностики лікування, профілактики резус-конфліктної вагітності та гемолітичної хвороби плода і новонародженого: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / О.П. Гнатко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 33 с. — укp.

Досліджено механізми реалізації спадкової схильності, з'ясувано роль імунологічної реактивності та метаболічних змін в організмі матері у патогенезі резус-конфлікту. Виявлено маркери спадкової схильності до реалізації резус-конфлікту у матері подружній парі. Резус-конфлікт супроводжується змінами популяційного і субпопуляційного складу, а також функціональної активності імунокомпетентних клітин, інтенсифікацією процесів перекисного окислення ліпідів та вільнорадикального окислення в усіх ланках системи мати - плацента - плід. Виразність змін імунологічних і метаболічних показників зумовлено ступенем тяжкості гемолітичної хвороби. Визначено діагностичні і прогностичні критерії розвитку важких форм гемолітичної хвороби. Обгрунтовано підходи та оптимальні програми лікувально-профілактичних заходів, що включають селективну імунну і метаболічну корекції змін гомеостазу материнського організму з метою поліпшення перинатальних результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.271-3
Шифр НБУВ: РА307528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Рачок Т.Ю. 
Клініко-морфологічні аспекти матково-плацентарно плодових взаємовідносин при ВІЛ-інфекції у вагітних: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.Ю. Рачок ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено перебіг вагітності та пологів у ВІЛ-інфікованих жінок, стан фетоплацентарного комплексу у даних жінок, які вживають або не вживають наркотичні речовини. Доведено, що ВІЛ-інфіковані вагітні жінки належать до груп ризику ускладненого перебігу вагітності та пологів, групи ризику кровотеч за рахунок змін в системі гемостазу завдяки дії вірусу ВІЛ та "накопичування" цих змін у часі за наявності інфекції. Встановлено, що використання наркотичних речовин на фоні ВІЛ-інфекції за умов вагітності призводить до "зриву" компенсаторно-пристосувальних реакцій в системі "мати - плацента - плід", що проявляється змінами гормональної функції плаценти, зниженням параметрів біофізичного профілю плода, морфологічними змінами в плаценті, формуванням синдрому ЗВУР, гіпотрофією плоду, ускладненням перебігу неонатального періоду. З'ясовано, що початкові стадії ВІЛ-інфекції (безсимптомне носійство та ПГЛ згідно з класифікацією ВООЗ, 1994 р.) не мають суттєвого впливу на перебіг вагітності та пологів у жінок, які не користуються наркотичними речовинами, але гестаційний та пологовий стрес може призвести до прогресування інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27-3 +
Шифр НБУВ: РА320691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Щербаков А.Ю. 
Клініко-патогенетичні особливості діагностики, лікування та профілактики невиношування вагітності: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / А.Ю. Щербаков ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 31 с.: рис. — укp.

На підставі клініко-біохімічних, радіоімунологічних, мікробіологічних, імунологічних, імуноферментних, імуноморфологічних, морфологічних методів зроблено комплексну оцінку головних ланцюгів патогенезу невиношування вагітності у 396-ти жінок. З них 127 пацієнток обстежено поза вагітністю із невиношуванням у анемнезі та 168 вагітних у різні терміни гестації, акушерський анемнез яких обтяжений звичним невиношуванням. Встановлено патогенетичну роль гормональних, імунологічних, гемостазіологічних порушень, а також інфекційного фактора розвитку невиношування вагітності. Розроблено алгоритм обстеження жінок із невиношуванням вагітності для передрестаційної підготовки, що сприяє своєчасному проведенню патогенетичного лікування. Наведено схему лікування, що містить базисні види лікування; розглянуто корекцію виявлених порушень у головних ланках системи імуногенезу, гемостазу та гормонального статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27 +
Шифр НБУВ: РА322065

Рубрики:

      
5.

Сергієнко С.В. 
Особливості імунологічного статусу системи мати-плод-новонароджений у вагітних в умовах дії малих доз радіації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.В. Сергієнко ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Робота присвячена питанням профілактики та терапії акушерських і перинатальних ускладнень у вагітних, що мешкають в умовах постійного впливу малих доз іонізуючого опромінення. Встановлено залежність між частотою ускладнень вагітності і пологів та щільністю забруднення Cs зони проживання. Визначено особливості імунологічного статусу системи мати-плід-новонароджений, на основі яких виділена група ризику по розвитку аутоімунної патології серед дітей. Розроблено імунологічний паспорт новонародженого. Запропоновано метод профілактики і терапії, спрямований на корекцію виявлених порушень, який дозволяє знизити частоту ускладнень, показана його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27-25

Рубрики:

      
6.

Шерстюк С.О. 
Патологічна анатомія органів імунної системи плодів та дітей раннього віку від ВІЛ-інфікованих матерів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / С.О. Шерстюк ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено морфофункціональні особливості тимуса, селезінки та мезентеріальних лімфатичних вузлів (МЛВ) на ранніх етапах та у постнатальному періоді онтогенезу під впливом ВІЛ-інфекції матері. Материнська ВІЛ-інфекція у цих органах має прояв у розвитку простої дисплазії, дисплазії з атрофією або гіперплазії лімфоїдного й епітеліального компонентів. Установлено, що за умов, якщо інфікування відбулось до сьомого тижня ембріогенезу, коли тимус ще не сформувався, то у зв'язку з цим відбуваються порушення його нормальної структури та розвиток простої дисплазії. Виявлено, що у разі проникнення ВІЛ-інфекції в організм плода після 11 - 12-го тижня ембріогенезу, коли тимус вже сформувався та якщо антигенне навантаження було дуже великим, компенсаційні реакції імунної системи плода швидко виснажуються і розвивається дисплазія з атрофією тимуса. За умов інфікування плоду після 11 - 12-го тижня ембріогенезу, коли тимус вже сформувався та у разі, якщо антигенна стимуляція була невисокою, як компенсаційно-пристосувальна реакція виникає гіперплазія органа. Доведено, що ВІЛ-інфекція матері спричиняє порушення морфогенезу органів імунної системи плода (дозрівання та диференціювання лімфоїдної та епітеліальної клітинних популяцій), зумовлюючи їх дисфункцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514,0-3 + Р716.212.27-2 + Р733.41-2 +
Шифр НБУВ: РА355919

Рубрики:

      
7.

Лисенко Б.М. 
Прогнозування та профілактика фетоплацентарної недостатностї у вагітних з сифілітичною інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Б.М. Лисенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано особливості клінічного перебігу вагітності та пологів, а також функціональний стан фетоплацентарного комплексу у жінок з сифілітичною інфекцією на підставі результатів клініко-лабораторних і функціональних методів дослідження. Висвітлено роль різних форм сифілітичної інфекції в розвитку акушерських і перинатальних ускладнень у жінок даної групи. Встановлено основні фактори ризику порушень в системі мати - плацента - плід у жінок з різними формами сифілітичної інфекції. Розроблено практичні рекомендації щодо зниження частоти акушерської та перинатальної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27-3
Шифр НБУВ: РА319317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Тутов С.М. 
Профілактика ускладненого перебігу вагітності та пологів у жінок групи ризику щодо синдрому раптової смерті немовляти: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.М. Тутов ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2005. — 19 с. — укp.

На підставі даних вивчення акушерсько-гінекологічного статусу, особливостей перебігу вагітності та пологів, стану імуно-гормонального обміну, патологічних даних дітей, що померли внаслідок наявності синдрому раптової смерті немовляти (СРСН), а також морфологічних досліджень плацент, науково обгрунтовано та розроблено систему прогнозування перебігу вагітності та пологів у жінок груп ризику з СРСН. Розроблено індивідуальний підхід до профілактики та лікування жінок різних груп, що передбачає використання оцінної таблиці факторів ризику. Для жінок з групи високого та дуже високого ризику з СРСН, які стали на облік у жіночій консультації до 12-ти тижнів, на фоні загальноприйнятого лікування одержували рослинні адаптогени, консультації психолога, проводилася боротьба зі шкідливими звичками; після 24-х тижнів вагітності - на фоні загальноприйнятого лікування, рослинних адаптогенів, за наявності консультацій психолога та відвідування кабінету психоемоційного розвантаження також проводилася боротьба з цими звичками; у III триместрі вагітності - з застосуванням загальноприйнятого лікування було здійснено підготовку родини до особливостей ведення періоду новонародженості. Відзначено, що проведені заходи сприяли завершенню вагітності та пологів з низькими показниками ускладнень. З'ясовано, що жінки з груп високого або дуже високого ризику СРСН, які стали на облік у жіночу консультацію в I триместрі вагітності та одержали необхідне лікування після пологів мали меншу сумарну кількість балів, ніж під час постановки на облік, ускладнень було незначно більше, ніж у контрольній групі, СРСН було спостережено у дітей 2-х пацієнток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27-5 + Р716.221-5 +
Шифр НБУВ: РА338677

Рубрики:

      
9.

Гераскіна Л.Р. 
Удосконалення методів профілактики та лікування ускладнень вагітності при ізоімунній несумісності крові матері та плода: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.Р. Гераскіна ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу перебігу вагітності у жінок з резус-негативним типом крові за сучасних умов виявлено, що найпоширенішою патологією у випадку імунної несумісності є плацентарна недостатність (ПН). Встановлено наявність хибного кола в результаті впливу ПН, що створює умови для фетоматеринської трансфузії, яка посилює прояв ПН. Доведено вплив фетоматеринської трансфузії у жінок групи ризику з розвитку ізоімунізації та різних доз антирезус-імуноглобуліну на ефективність профілактики імунізації, перебіг вагітності та попередження розвитку гемолітичної хвороби новонароджених. Вперше встановлено залежність ефективності антенатальної специфічної профілактики гемолітичної хвороби плода та новонародженого від доз і терміну використання антирезус-імуноглобуліну. Визначено роль ендотеліну-1 (ЕТ-1), стабільних метаболітів оксиду азоту, фактора Віллєбрандта (ФВ) в розвитку ПН за ізоімунної несумісності крові матері та плода, проявом якої є домінування вазоконстрикторних субстанцій. Вперше науково обгрунтовано можливість застосування гетеротопічної трансплантації кріоконсервованої плацентарної тканини (ККПТ) під час ізоімунізації, що підвищує ефективність лікування даної патології в результаті поступового зниження титру АТ і забезпечує сприятливий перебіг і результат вагітності. Показано комплексний вплив застосування препаратів-донаторів оксиду азоту на організм вагітної жінки. Встановлено антиоксидантні властивості зазначених лікувальних засобів та їх роль як модуляторів рівнів оксиду азоту та ЕТ-1 в сироватці крові. Встановлено активізувальну дію застосування ангіопротекторів і венотоників на метаболічні процеси у матково-плацентарному комплексі. Розроблено методику проведення патогенетичної терапії, застосування якої сприяє зниженню частоти та тяжкості ускладнень в антенатальний і післянатальний періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.271-52 +
Шифр НБУВ: РА336594

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського