Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (57)Книжкові видання та компакт-диски (30)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.212.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Мартинова Л.І. 
Алгоритм діагностики та лікування прогресуючої трубної вагітності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.І. Мартинова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вирішено проблему удосконалення діагностики, лікування, профілактики позаматкової вагітності у жінок фертильного віку. Виділено фактори ризику настання даної патології та запропоновано метод прогнозування розвитку захворювання. Одержано дані про закономірність гормонального профілю та наведено ультразвукові діагностичні критерії для прогресуючої трубної вагітності (ПТВ), а також алгоритм обстеження хворих із підозрою на ектопічну вагітність. Розроблено медикаментозне лікування ПТВ, шляхом трансвагінального сальпінгоцентезу з використанням індивідуальної дози метотрексату, що сприяє збереженню репродуктивного здоров'я жінок фертильного віку. Визначено критерії відбору пацієнток для консервативного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.11-5 +
Шифр НБУВ: РА324132

Рубрики:

      
2.

Ткачов О.І. 
Лапароскопічна діагностика та лікування ектопічної трубної вагітності із збереженням маткової труби (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.І. Ткачов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено нову модифікацію лапароскопічної сальпінготомії зі збереженням оперованої маткової труби під час лікування прогресуючої трубної вагітності (ПТВ). Обгрунтовано доцільність використання методики та широкого впровадження її до практичної медицини, проведено порівняння одержаних результатів за умов використаня запропонованої методики з результатами лікування за загальноприйнятою методикою K.Semm. Розроблено нову модифікацію методики лапароскопічної лінійної сальпінготомії з подальшим відновленням цілісності стінки маткової труби шляхом біполярної електрокоагуляції країв розтину під час лікування ПТВ. Встановлено, що лікування даних хворих за умов використання розробленої методики значно ефективніше, ніж за умов методики за K.Semm, що підтверджують дані експериментальних досліджень, контрольно-діагностичної гістеросальпінгографії (ГСГ), вивченого катамнезу. Відзначено, що розроблена методика сприяє максимальному відновленню анатомо-функціональної структури маткової труби та настанню маткової вагітності в колишніх пацієнток, зменшенню кількості ускладнень, скороченню термінів перебування хворих у стаціонарі, більш швидкому відновленню працездатності та соціальної активності. Одержані результати гормонального дослідженння порівняно з гормональним фоном у вагітних з прогресуючою матковою вагітністю (ПМВ) відповідних термінів гестації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.11-4 +
Шифр НБУВ: РА321375

      
3.

Огородник А. О. 
Повторна позаматкова вагітність: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / А. О. Огородник ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Доведено вплив повторної позаматкової вагітності на стан репродуктивноого здоров'я жінок. Встановлено основні відмінності клінічного перебігу й оперативного лікування першої та повторної позаматкової вагітності. Визначено роль хронічної інфекції органів малого тазу в генезі першої та повторної позаматкової вагітності. Встановлено найбільш інформативні чинники ризику розвитку першої та повторної позаматкової вагітності. Науково обгрунтовано необхідність вдосконалення діагностичних і реабілітаційних заходів у жінок з повторною позаматковою вагітністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.11
Шифр НБУВ: РА381092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Дем'яненко І.О. 
Ранній гістогенез дихальної системи у людини в умовах типової та атипової імплантації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / І.О. Дем'яненко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

На ембріонах людини перших 12-ти тижнів ембріогенезу за маткової іплатації та 60-ти діб за умов трубної імплантації проведено морфологічне, гістохімічне, лектиногістохімічне та морфометричне дослідження та встановлено, що імплантація у маткові труби істотно порушує ембріональний гістогенез трахеї та легенів. Існують ріоди часу, які супроводжуються найбілдьш значними тканинними перебудовами. Установлено, що вік 43 - 45 діб і 11 - 12 тижнів для розвитку дихальної системи за маткової імплантації, а також 43 - 45 діб і 55 - 60 діб за трубної імплантації є критичним. Простежено ефект послідовного перерозподілу глікополімерів - рецепторів лектинів у клітинах, на їх поверхні та у позаклітинних тканинних структурах за процесу органоспецифічного диференціювання епітеліальних і мезенхімних закладок вивчених органів та долю цих молекул в епітеліо-мезенхімних взаємодіях, які залежать від типу імплантації зародка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.11 + Е70*333.89*693 +
Шифр НБУВ: РА351353

Рубрики:

      
5.

Яцина О.І. 
Реабілітаційні заходи в програмі відновлення репродуктивної функції у жінок після консервативного лікування трубної вагітності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.І. Яцина ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення факторів ризику і причин виникнення позаматкової вагітності: порушень менструальної функції (57,6 %), абортів (54,1 %), запальних захворювань жіночої статевої сфери (51,6 %), пізнього та раннього початку менархе (50,2 %). Встановлено зниження рівнів естрогенів, прогестерону та фолієвої кислоти до та після консервативного лікування (метотрексатом). У запропонованій програмі реабілітаційних заходів препаратами вибору були антигомотоксичні засоби, дія яких базується на зворотному ефекті. Антигомотоксична терапія призначалась за індивідуальною програмою, що забезпечило поступове відновлення функції репродуктивних органів жінок. Проаналізовано ефективність відновлення репродуктивної функції. Ребілітаційна програма після консервативного лікування прогресуючої трубної вагітності з урахуванням патогенетичного чинника дозволила налагодити регулярний менструальний цикл у 82,8 % пацієнток, стабілізувати рівень стероїдних гормонів у 74,2 %, досягти овуляторних циклів у 68,5 % пацієнток, відновити прохідність труби у 78,2 %, сприяти фертильності (наступила вагітність) 51,4 % жінок. За результатами аналізу психічної складової здоров'я встановлено, що рівень тривожності виявився значно нижчий у групі жінок, яким проводили реабілітаційне лікування за запропонованими схемами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.11-5 +
Шифр НБУВ: РА368082

Рубрики:

      
6.

Громадський Є.О. 
Реабілітація гормональної функції яєчників у жінок після позаматкової вагітності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Є.О. Громадський ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Вперше визначено особливості гормональних співвідношень у репродуктивній системі у динаміці протягом шести місяців у жінок, які перенесли позаматкову вагітність (ПВ) з різним об'ємом крововтрати, та особливості їх психоемоційного стану. Запропоновано патогенетично обгрунтований спосіб реабілітації репродуктивної функції жінок після ПВ з використанням комбінованих оральних контрацептивів та фітопрепаратів. Вперше встановлено наявність прямого кореляційного зв'язку між об'ємом крововтрати та гормонопродукуючою функцією яєчників, а також психоемоційним станом пацієнток протягом шести місяців після операції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.11
Шифр НБУВ: РА331139

Рубрики:

      
7.

Чернецька О.С. 
Сучасні підходи до діагностики, лікування та реабілітації хворих з трубною вагітністю: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / О.С. Чернецька ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2000. — 30 с. — укp.

Розглянуто проблему вдосконалення діагностики, лікування та реабілітації хворих із трубною вагітністю. Вперше проведено епідеміологічне дослідження поширеності позаматкової вагітності у Республіці Молдова. Виділено фактори ризику даної патології та запропоновано метод прогнозування розвитку захворювання. Вивчено семіотику порушеної трубної вагітності, що дозволило визначити клініко-діагностичні критерії захворювання, побудовані на результатах дослідження клініко-анамнестичних даних, гормональних та імунологічних проявів різноманітних варіантів протікання трубної вагітності та розробити тактику лікування кожного з них. Розроблено та запропоновано методику реабілітаційних заходів після хірургічного лікування трубної вагітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.11-3
Шифр НБУВ: РА311449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського