Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (112)Книжкові видання та компакт-диски (44)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Ткаченко Р.О. 
Вибір раціональної аналгезії пологів: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / Р.О. Ткаченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Вивчено вплив застосування різних методів знеболювання пологів на показники гемодинаміки, діяльності нервової та ендокринної систем, киснево-метаболічного статусу та механізми їх регуляції, а також інтегральні характеристики клінічного стану у 491-ї породілі та новонародженого та дітей віком до одного року. Виявлено основні предиктори формування больового синдрому під час пологів. У порівняльному аспекті проведено оцінювання 15-ти різних методів аналгезії пологів і на підставі результатів багатофакторного клініко-статистичного аналізу доведено, що оптимальним є метод фракційної епідуральної аналгезії з використання 0,75 %-го розчину лідокаїну та фентанілу та клонідину. Встановлено, що проведення епідуральної аналгезії з "базовим" анестетиком лідокаїном забезпечує найбільшу (31,7 %) частоту фізологічних пологів. За даними мультицентрового обсерваційного ретроспективного аналізу медичної документації 100 558-ми породіль у шести пологових будинках Києва показано, що застосування епідуральної аналгезії пологів сприяє зменшенню частоти виконання кесарева розтину в 1,71 разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.122.1 +
Шифр НБУВ: РА364827

Рубрики:

      
2.

Костюк А.Л. 
Клініко-антропологічне прогнозування, профілактика та лікування невиношування вагітності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.Л. Костюк ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2002. — 18 с. — укp.

Розкрито зв'язок між конституцією жінок та невиношуванням вагітності з урахуванням соматотипологічних особливостей (вимір різнонаправлених ознак - поздовжніх, поперечних, обхватних і оцінка компонентного складу тіла вагітних), комплексного вивчення психологічного статусу вагітних і дослідження сенсорної асиметрії головного мозку вагітних, біохімічних показників. На основі дослідження конституції вагітних розроблено прогнозування та математичне моделювання невиношування вагітності. Вірогідність безпомилкового прогнозу невиношування вагітності у разі використання даної діагностично-прогностичної моделі складає 85 %. Запропоновано комплексне лікування невиношування вагітності із застосуванням нітрогліцеринової системи (нітро-дур пластир) для забезпечення безперервного токолізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.12-5
Шифр НБУВ: РА319415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Фармазей Т.Г. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування комплексної преіндукційної підготовки шийки матки у вагітних жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.Г. Фармазей ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше проведено детальний порівняльний аналіз ефективності найбільш вживаних методів допологової підготовки різних груп вагітних. Встановлено взаємозв'язок між станом вегетативної нервової системи, базальним тонусом матки, росто-ваговим коефіцієнтом та методом вибору допологової підготовки. Патогенетично та клінічно обгрунтовано недоцільність преіндукційної підготовки естрогенним фоном жінок-ваготоніків з ожирінням, та ефективність цього методу щодо вагітних з дефіцитом маси тіла та переважанням тонусу симпато-адреналової системи. Встановлено, що у вагітних жінок з переважанням тонусу парасимпатичної нервової системи, "незрілою" шийкою матки та підвищеним базальним тонусом матки показана підготовка шийки матки осмотичними дилататорами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.122 +
Шифр НБУВ: РА344044

Рубрики:

      
4.

Анчева І.А. 
Клініко-психологічне обгрунтування вибору методу ведення пологів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.А. Анчева ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено акушерські та перинатальні наслідки вагітності за умови диференційованого застосування методів ведення та знеболювання пологів залежно від психологічних особливостей породілі та характеру реакцій вегетативної нервової системи (ВНС) на біль. Проведено обстеження 160-ти пацієнток, які умовно розподілені на три клінічні групи. У I-ій групі проведено медикаментозне знеболювання пологів, у II-ій застосовували епідуральну анестезію (ЕДА), у III-ій (контрольній) групі спеціальне знеболювання не проводилость. Перед пологами усіх жінок проінформовано про переваги та недоліки кожного з запропонованих методів знеболювання. Визначено клініко-психологічні характеристики та діяльність ВНС обстежуваних жінок. З використанням одержаних даних проаналізовано ефективність застосування різних методів знеболювання. Розроблено новий алгоритм вибору методу знеболювання пологів, який відображає суттєві анамнестичні та суб'єктивні фактори ефективності даного процесу, включає індивідуально-психологічні характеристики та показники діяльності ВНС, що обумовлюють доцільність проведення, ефективність чи неефективність знеболювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.122 +
Шифр НБУВ: РА346534

Рубрики:

      
5.

Бондарук В. П. 
Прогнозування і тактика ведення вагітності та пологів після кесарева розтину: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / В. П. Бондарук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано необхідність прогнозування методу розродження жінок з рубцем на матці на підставі вивчення сонографічної та гістологічної картини ділянки попереднього розрізу матки за бальною системою. Вивчено вплив фенотипових ознак недиференційованої дисплазії сполучної тканини різного ступеню важкості на стан рубця на матці у жінок після кесарева розтину. Розроблено прогностичну шкалу, яка враховує анамнестичні дані, метод зашивання матки та тип шовного матеріалу під час попередніх пологів, термін гестації, вагу плода, біологічну готовність шийки матки та дані УЗ-характеристики рубця, на підставі якої прогнозується метод розродження жінок з рубцем на матці після кесарева розтину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 + Р716.122
Шифр НБУВ: РА380655 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Мельничук Ю.Б. 
Програмовані пологи у жінок-педагогів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.Б. Мельничук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено рівень частоти акушерських і перинатальних ускладнень у жінок-педагогів. На базі клініко-функціональних методів дослідження розроблено методику програмованих пологів з використанням простагландинового гелю під час допологової підготовки, планового пологозбудження титрованими дозами окситоцину й ензапросту та активного ведення пологів з урахуванням динаміки розкриття шийки матки, регуляції та корекції пологової діяльності та стану плоду з метою своєчасного закінчення пологів та мінімальною перинатальною патологією. Це дозволило суттєво знизити частоту аномалій пологової діяльності, дистресу-плода та кесаревих розтинів у жінок-педагогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.12
Шифр НБУВ: РА314063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бабич Т.Ю. 
Сімейні пологи: профілактика та зниження акушерських і перинатальних ускладнень: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Т.Ю. Бабич ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2009. — 40 с. — укp.

З метою зниження акушерських і перинатальних ускладнень розроблено програму підготовки подружжя до пологів і ведення сімейних пологів. Обгрунтовано визначення пологів як психоемоційного стресу, вираженість якого залежить від типу суб'єктивного контролю жінки, що спричиняє зміни ситуативної й особистої тривожності, стану стрес-реалізуючої та стрес-лімітувальної систем. З'ясовано, що у жінок з нормальним типом суб'єктивного контролю психоемоційний стрес характеризується адекватним напруженням, а у пацієнток з екстернальним та особливо інтернальним типом - дезадаптивними порушеннями нейромедіаторної ланки пологової діяльності, що обумовлює збільшення акушерських і перинатальних ускладнень у пологах. Науково обгрунтовано й експериментально доведено, що ведення сімейних пологів, особливо у жінок, які пройшли пренатальну підготовку з чоловіком, за розробленою системою, забезпечує високу ефективність зменшення частоти ускладнень у пологах, сприяє народженню здорового немовляти та дозволяє розпочати раннє грудне вигодовування. Виявлено високу економічну доцільність застосування запропонованого підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)43 + Р716.12 + Р716.22 +
Шифр НБУВ: РА363604

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Зару Мох'д Алі Мунір Алі 
Становлення лактації та якісний склад молока у породіль після кесарського розтину: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Зару Мох'д Алі Мунір Алі ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Вивчено характер лактації у породіль, які розроджені шляхом операції кесарів розтин вперше і повторно. Розроблено методи корекції та профілактики виявлених порушень. Розглянуто особливості гормонального стану та секреторної функції молочних залоз, якісний склад молока та його захисні властивості. Встановлено, що у всіх породіль після операції кесаревого розтину виникає гіпогалактія різного ступеня тяжкості. Досліджено вміст пролактину у сироватці крові жінок напередодні та на 3-тю, 5-ту, 7-му добу після проведення операції, показано його достовірне зниження p~<~0,05. Виявлено зміну якісного складу молока та зниження його захисних властивостей у породіль, які розроджені абдомінальним шляхом. Встановлено позитивний вплив застосування в комплексній терапії гомеопатичного препарату "Млекоін" на підвищення лактаційної функції та поліпшення композиційного складу молока у породіль після першої операції кесаревого розтину. З метою нормалізації секреції та оптимізації якісного складу молока у жінок після повторного кесаревого розтину рекомендовано проводити превентивне лікування млекоіном з продовженням прийому препарату в післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.12 +
Шифр НБУВ: РА335402

Рубрики:

      
9.

Бічевська 
Сучасні підходи до ведення пологів з використанням простагландинів групи Е1: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Розалія Газізянівна Бічевська ; Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.12 + Р281.75-2
Шифр НБУВ: РА322023

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського