Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (1973)Книжкові видання та компакт-диски (817)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>U=Р712.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 163
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Григор'єва Н.В. 
Особливості показників кісткового метаболізму і їх корекція у жінок перименопаузального віку після двосторонньої оваріектомії (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Григор'єва ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1998. — 18 с. — укp.

Встановлено, що видалення яєчників у самок щурів зрілого віку веде до ранніх змін кісткового метаболізму, а саме, до зниження рівня кальцію та лужної фосфатази, і до прояву гістологічних ознак остеодистрофії вже через 6 тижнів після операції. Вказується оптимально ефективна доза етінілестрадіолу для корекції кальцієвого обміну після двосторонньої оваріектомії, яка становить 0,06-0,09 мкг/д для щурів вагою 300+-20 г, що в 1,5-2 рази нижча, ніж загальноприйнята доза, яка використовується для лікування остеопорозу. Підтверджено зміну показників кісткового метаболізму (найбільш інформативним є зниження вмісту кальцію, підвищення рівня лужної фосфатази в сироватці крові), посилення гіпоестрогенізму та підвищення продукції гонадотропних гормонів, що проявляється виникненням усіх симптомів посткастраційного синдрому, в тому числі ознак остеопорозу вже на протязі першого року після операції, тоді як без неї вони виявляються через 3-5-7 років. Раннє комбіноване призначення замісної гормонотерапії з препаратами кальцію після хірургічної кастрації в пери- та постменопаузальному віці сприяє нормалізації показників кісткового метаболізму, зменшує інтенсивність симптомів посткастраційного синдрому або веде до їх повної регресії і попереджує остеопороз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-3

Рубрики:

      
2.

Щербина С.Є. 
Особливості перебігу ранніх клімактеричних порушень у робітниць основних професій суднобудування та їх лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.Є. Щербина ; Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-3 + Р712.59-3

Рубрики:

      
3.

Гуцуляк Р.В. 
Епідеміологія, прогнозування і профілактика акушерської патології серед сільських жителів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Р.В. Гуцуляк ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 1998. — 19 с. — укp.

В роботі з позицій системного підходу дано комплексну методико-соціальну характеристику розповсюдженості акушерської патології та її наслідків серед сільського населення. Виявлено чинники ризику цієї патології. На основі оцінки впливу цих факторів на виникнення акушерської патології з використанням послідовного аналізу Вальда та його ймовірносного методу Байєса розроблено систему прогнозування по ранньому виявленні патології вагітності, пологів та післяпологового періоду. Застосування такої системи на практиці підвищує ефективність розпізнавання акушерської патології майже в три рази. На основі вивченого матеріалу розроблено висновки і сформульовано практичні рекомендації та створено організаційну модель профілактики патології вагітності і ускладнень в пологах серед жінок сільської місцевості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-37

Рубрики:

      
4.

Корнацька А.Г. 
Прогнозування, профілактика і обгрунтування патогенетичної терапії у жінок з поєднаними формами неплідності: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / А.Г. Корнацька ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Проведено комплексне клініко-параклінічне обстеження 500 жінок з поєднаними формами неплідності, визначені основні і другорядні чинники, що негативно впливають на репродуктивну функцію. Встановлені не тільки анатомічні і функціональні зміни в органах і системах, але й визначена локалізація і глибина пошкодження репродуктивної системи, що важливо при подальшій розробці тактики корекції виявлених змін. Визначені нові дані про місце продукції антиспермальної ізосенсебілізації, автоімунні реакції у неплідних жінок, встановлена розбалансованість показників загального імунітету в біологічних рідинах, неоднозначні зміни гіпофізарно-гонадної системи, які залежать від виду патології, глибини пошкодження, тривалості захворювання і поєднання декількох чинників. Вивчений енергетичний обмін в органах-мішенях, фолікуло- і оогенез у жінок в спонтанному і стимульованому менструальних циклах. Розроблені алгоритми прогнозування ефективності лікування, вдосконалена і науково обгрунтована концепція поетапного, диференційованого, з урахуванням етіологічних і патогенетичних чинників підходу до системи заходів по профілактиці і лікуванню жінок з неплідністю поєднаного генезу, що дозволяє значно підвищити відсоток позитивних результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-3

Рубрики:

      
5.

Фролов С.С. 
Діагностика, лікування та реабілітація хворих з поєднаною жіночою неплідністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.С. Фролов ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Робота присвячена застосуванню морфо-функціонального методу в діагностиці поєднаної жіночої неплідності та формуванню гомогенних груп хворих за сполуками чинників. Вивчено морфологічні особливості внутрішніх статевих органів під час лапароскопії та біопсіі яєчників, вміст стероїдних і гіпофізарних гормонів, дані тестів функціональної діагностики при різноманітних сполученнях чинників. Показано головну роль перітонеального фактору в патогенезі поєднаної безплідності та послідовність реабілітаційної терапії, що витікає з цього. Виявлені найбільш характерні гормональні порушення: функціональна гіперпролактинемія, латентна гіперандрогенія, нефізіологічні співвідношення лютеінізуючого та фолікулостимулюючого гормонів (ЛГ/ФСГ). Визначено критерії обсягу втручання на яєчниках при пластичних операціях. Розроблено і науково обгрунтовано 2-х етапну реабілітацію, що забезпечує фізіологічні репаративні процеси і корекцію нейро-гормональних порушень із використанням рослинних ноотропів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-3

Рубрики:

      
6.

Грачов Р.А. 
Порушення сексуального здоров'я за різних форм неврозу у жінок та його психотерапевтична корекція: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Р.А. Грачов ; Харк. ін-т удоскон. лікарів. — Х., 1999. — 32 с. — укp.

З позицій системного підходу досліджені причини, патогенетичні механізми та клініка порушень сексуального здоров'я за неврастенії, істеричного неврозу та неврозу нав'язливих станів у жінок. Описано клінічні форми первинної сексуальної дисфункції та показано їхній зв'язок з формами неврозу. Виявлено роль біогенних, соціогенних та негативних психологічних та соціально-психологічних чинників у формуванні первинної та вторинної сексуальної дисфункції та сексуальної дисгармонії за неврозу у жінок. Розроблені диференціально-діагностичні критерії та система психотерапевтичної корекції сексуальної дисгармонії подружньої пари за вивченої патології у жінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.53-57

Рубрики:

      
7.

Кондратюк В.К. 
Порівняльна оцінка інвазивних та неінвазивних методів діагностики стану матки та додатків у жінок з неплідністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.К. Кондратюк ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Поряд з комплексним клініко-параклінічним обстеженням 640 жінок з неплідністю була дана оцінка стану матки та додатків у даного контингенту хворих інвазивними та неінвазивними апаратними методами. У пацієнток були виявлені анатомічні і функціональні порушення органів малого тазу. Вперше використано метод кольорової тепловізіографії та теплогідротубації для виявлення причин неплідності. Застосовано допплєрометричний моніторинг швидкості кровотоку в маткових та яєчникових артеріях в якості діагностичного маркера функціонального стану органів малого тазу у жінок з порушеною репродуктивною функцією. Дана порівняльна оцінка діагностичної цінності рентгенологічних, ендоскопічних, ехографічних та тепловізіографічних методів обстеження жінок з неплідністю інвазивними та неінвазивними апаратними методами, що дозволяє достовірно встановити основну і супутню причину неплідності, обгрунтовано призначити адекватну терапію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-4

Рубрики:

      
8.

Ласкіна Ю.С. 
Профілактика акушерських та перинатальних ускладнень у жінок після медикаментозної корекції гормональної дисфункції яєчників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.С. Ласкіна ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 19 с. — укp.

На підставі клініко-статистичних методів дослідження встановлено особливості акушерської та перинатальної патології у жінок після медикаментозної корекції різних типів оваріальної недостатності. Науково обгрунтовано, розроблено та впроваджено у клінічну практику рекомендації з питань зниження частоти акушерських та перинатальних ускладнень у жінок з гормональною дисфункцією яєчників в анамнезі на підставі диференційованого підходу щодо профілактичної гормонотерапії. Все це в сукупності сприяло поліпшенню результатів розродження у жінок із неплідністю в анамнезі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-5
Шифр НБУВ: РА307777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Гладчук І.З. 
Оперативна ендоскопія в комплексному лікуванні жіночої безплідності: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / І.З. Гладчук ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі вдосконалення лікувальної тактики при жіночій безплідності, обумовленій дистальними та проксимальними трубними оклюзіями, перитонеальним фактором, кломіфенрезистентним полікістозом яєчників (ПКЯ), шляхом диференційованого застосування ендохірургічних методів лікування. Отримано нові науково обгрунтовані результати, які вирішують важливу проблему репродуктивної гінекології - підвищення ефективності ендохірургічних методів лікування в комплексній терапії безплідних жінок з тазовими факторами, кломіфенрезистентним ПКЯ шляхом диференційованого застосування електрохірургічної, Nd-YAG-лазерної, кріохірургічної та механічної оперативної техніки. За матеріалами ретроспективних досліджень виявлені особливості структури показань для проведення діагностичних та лікувальних ендоскопічних втручань, показана діагностична роль лапароскопій та гістероскопій у верифікації причин жіночої безплідності. Вивчено імунні, гормональні та біохімічні зрушення і найближчі та віддалені результати ендохірургічних методів лікування у хворих з різними формами жіночої безплідності залежно від типу застосовуваної оперативної техніки. Розроблено, вивчено клінічну ефективність та впроваджено в практику власну методику лапароскопічної сальпінгостомії, кріолапароскопічний метод лікування безплідних хворих з зовнішнім ендометріозом та кріолапароскопічний метод лікування кломіфенрезистентних хворих з ПКЯ. Розроблено та апробовано патогенетично обгрунтовані алгоритми ведення безплідних хворих з тазовими факторами, кломіфенрезистентним ПКЯ із застосуванням ендохірургічних методів та з урахуванням віку хворих, тривалості безплідного періоду та кількості факторів безплідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-433.5

Рубрики:

      
10.

Шармазан С.І. 
Обгрунтування патогенетичної терапії розацеа у жінок клімактеричного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / С.І. Шармазан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Вперше у жінок клімактеричного віку, хворих на розацеа, вивчено рівень статевих і гонадотропних гормонів. Проаналізовано функціональне взаємовідношення системи гіпофіз - гонади внаслідок даного захворювання. З'ясовано роль гепатобіліарної та ендокринної сфер у патогенезі розацеа у жінок клімактеричного періоду. Для лікування застосовано препарати, які коригують гормональний статус, а також проаналізовано їх вплив на шкіру обличчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.11-37 + Р712.59-3
Шифр НБУВ: РА310049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Голоцван О.А. 
Інтегративна гештальт-терапія дезадаптивних форм порушення сексуального здоров'я: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.А. Голоцван ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2000. — 20 с. — укp.

З позицій системного підходу щодо діагностики порушення сексуального здоров'я досліджено ефективність різних психотерапевтичних методик (тілесно-орієнтованої терапії, гештальт-терапії, психодрами, трансактного аналізу) стосовно корекції сексуальної дезадаптації подружньої пари. Розроблено метод інтегративної гештальт-терапії на основі інтеграції технік та прийомів вказаних психотерапевтичних методів. Метод інтегративної гештальт-терапії застосовано у процесі лікування 150 подружніх пар, у яких спостерігалися різні дезадаптивні форми порушення сексуального здоров'я (соціокультурна, дезінформаційно-оціночна, сексуально-еротична, комунікативна), що дало змогу досягти високого та стійкого терапевтичного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.53-57 + Р698-57
Шифр НБУВ: РА310356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Феськова І.А. 
Роль субклінічного гіпотиреозу у виникненні ендокринної безплідності у жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.А. Феськова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням діагностики і лікування ендокринної безплідності у жінок, поєднаної з субклінічними формами гіпотиреозу, для виявлення якого в сумнівних випадках доцільно проводити пробу з метоклопрамидом з визначенням рівня тиреотропного гормону і пролактину у сироватці крові до внутрішньовенного введення препарату, потім за 30, 90 і 120 хвилин після першої ін'єкції. Виявлено: субклінічний гіпотиреоз викликає порушення гіпоталамо-гіпофізарних взаємовідносин, а це призводить у більшості випадків до виникнення гіперпролактинемії, на фоні якої розвивається стійка ановуляція, що не піддається корекції навіть на фоні її індукції. Показано, що проведення стимуляції у жінок з ендокринною безплідністю, поєднаною з субклінічними формами гіпотиреозу, доцільно проводити після нормалізації лабораторних показників тиреотропного гормону і пролактину в сироватці крові шляхом призначення тиреоїдних та пролактинінгібуючих препаратів. Тривалість прийому і доза останніх безпосередньо зумовлені ступенем імунологічних порушень. Впровадження запропонованого підходу до стимуляції та овуляції у жінок з ендокринною безплідністю, поєднаною з субклінічними формами гіпотиреозу, дозволило підвищити ефективність запліднення з 16,7% до 46,7%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-3 + Р712.54-37
Шифр НБУВ: РА308043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Феськова 
Роль субклінічного гіпотиреозу у виникненні ендокринної безплідності у жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ірина Анатоліївна Феськова ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-3 + Р712.54-37
Шифр НБУВ: РА308043

Рубрики:

      
14.

Дубоссарська Ю.О. 
Прогнозування, діагностика та лікування остеопорозу у жінок з ендокринним безпліддям: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.О. Дубоссарська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено прогностичну значимість нейроендокринних порушень у разі синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ), який супроводжується безпліддям, у виникненні остеопенії та остеопорозу, а також важливість діагностичних технологій, насамперед, периферичної денситометрії для доклінічного виявлення системного остеопорозу і мамографії для профілактики патології молочних залоз. На основі математичної моделі визначено клінічні предиктори ефективності гормонального та інших видів лікування у початкових проявах остеопорозу у хворих на ендокринне безпліддя, особливо з урахуванням преморбідного фону та раніше проведеної терапії. Розроблено диференційовані показання для своєчасної профілактики та фармакологічної корекції остеопорозу у хворих з СПКЯ надниркового генезу із функціональною гіперпролактинемією з використанням препаратів кальцію та вітаміна Д, системної ензимотерапії, фітоестрогенів, збалансованої дієти, режиму рухової активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-37 + Р418.110.40-3
Шифр НБУВ: РА308787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Жебріль Ях'я Мохамад 
Особливості перебігу клімактеричного періоду у жінок при гіпокінезії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Жебріль Ях'я Мохамад ; Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-3
Шифр НБУВ: РА310338

Рубрики:

      
16.

Венцківська І.Б. 
Особливості патогенезу, профілактики і лікування безплідності при генітальному ендометріозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.Б. Венцківська ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто характер змін у гормональному та імунологічному статусах жіночого організму у разі генітального ендометріозу. Зроблено оцінку клінічної ефективності та впливу на гормональний та імунологічний статуси різноманітними методами гормональної терапії ендометріозу - естроген-гестагенними препаратами, антигонадотропінами, чистим гастагеном (оргаметрил), а також під час застосування оргаметрилу з комплексом системної ензимотерапії. Розроблено тактику найбільш ефективного та фізіологічного комбінованого методу лікування неплідності внаслідок зовнішнього ендометріозу з метою відновлення репродуктивної функції (органозберігаюче хірургічне втручання у поєднанні з гормональним лікуванням - оргаметрилом у комплексі з препаратами системної ензимотерапії вобензимом).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-37
Шифр НБУВ: РА308505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Прибилова О.В. 
Гормональні порушення та їх корекція в жінок з патологічним перебігом клімаксу шляхом застосування гетеротопічної трансплантації кріоконсервованої плацентарної тканини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Прибилова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного клініко-лабораторного, інструментального, гормонального обстеження 130 жінок у клімактеричному періоді. Серед них 100 хворих з патологічним перебігом клімаксу та 30 жінок із природним перебігом клімактерію. Досліджено вплив гетеротопічної трансплантації кріоконсервованої плацентарної тканини (ГТКПТ) на рівень гормонів та beta-ендорфіну у сироватці крові у жінок з патологічним клімаксом та на клінічний перебіг клімактеричного синдрому, розроблено схему корекції клімактеричних розладів. Встановлено, що під впливом кріоконсервованої плацентарної тканини людини, яка зберігає життєздатність після деконсервування, відбувається достовірна зміна рівней кортизолу та beta-ендорфіну, що ілюструє нормалізацію порушених механізмів пристосування. Проведено порівняння ефективності лікування хворих з патологічним клімаксом із застосуванням таблетувальних гормональних препаратів та з використанням ГТКПТ. Найвищу терапевтичну ефективність виявлено у пацієнток з патологічним клімаксом, для лікування яких було застосовано ГТКПТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-53
Шифр НБУВ: РА308837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Басалюков В.В. 
Психотерапія сексуальної дисгармонії подружньої пари на моделі тренінгу особистісного росту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / В.В. Басалюков ; Укр. НДІ соц. та суд. психіатрії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено всебічне комплексне клінічне, експериментально-психологічне та соціологічне обстеження 161 подружжя з різними формами первинної сексуальної дезадаптації, а також сексуальної дисфункції у подружжя. На підставі здобутих результатів розроблено триетапну модель тренінгу особистісного росту як методу психотерапевтичної корекції сексуальної дисгармонії подружжя. Досліджено короткострокові та довгострокові ефекти тренінгу, а також виявлено позитивну динаміку особистісних особливостей та характеру взаємодії подружжя. Визначено оптимальний - компромісний стиль ведення тренінгової групи. Доведено високу ефективність тренінгу особистісного росту у разі невротичних розладів, що супроводжують сексуальну дисгармонію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.451 + Р698-3 + Р712.5-3
Шифр НБУВ: РА309696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бахтєєва Т.Д. 
Механізми розвитку, клініка і корекція порушення сексуального здоров'я при цукровому діабеті у жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Т.Д. Бахтєєва ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

З позицій системного міждисциплінарного підходу досліджено причини та умови розвитку сексуальних розладів у жінок, хворих на цукровий діабет. Виявлено особливості взаємодії соматичних і психологічних чинників у генезі сексуальної дисфункції та їх клінічні прояви в процесі даного захворювання. Вивчено причини, механізми розвитку та прояви сексуальної дисгармонії подружньої пари у разі сексуальних порушень у дружини, хворої на цукровий діабет. За результатами проведеного дослідження розроблено ефективну систему корекції порушення сексуального здоров'я в процесі зазначеної патології у жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р712.53-37
Шифр НБУВ: РА311272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Винник М.І. 
Клініко-патогенетичні особливості і комплексна корекція інволюційних психічних розладів у жінок в пре- та постменопаузі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / М.І. Винник ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню клініки та патогенезу інволюційних психічних розладів у жінок. У обстежених хворих з межовими (в структурі клімактеричного та посткастраційного синдромів) і психотичними (інволюційна депресія і параноїд) формами психічної патології виявлено широкий спектр психопатологічних порушень, але базовим симптомом був тривожно-депресивний афект. Показано взаємодію біологічних та соціально-психологічних факторів і механізмів генезі, структуруванні та динаміці вказаних форм психічної патології. На основі методології системного аналізу встановлено, що континуум фізіологічний - патологічний клімактерій - інволюційні психози можна розглядати як різні ланки єдиного патологічного процесу. Теоретично обгрунтовано і практично підтверджено дані стосовно терапевтичної ефективності замісної гормональної терапії та психотерапії, а також антидепресанта стаблон, особливо у випадку інволюційної психопатології межового рівня, що дозволило рекомендувати їх для лікування та профілактики вказаних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-3 + Р645.093.3-37
Шифр НБУВ: РА310528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського