Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (236)Книжкові видання та компакт-диски (86)
Пошуковий запит: (<.>U=Р698.024$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Чистяков Р.Б. 
Андрологічна реабілітація хворих порушеннями репродуктивної функції в умовах впливу несприятливих факторів навколишнього середовища (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Р.Б. Чистяков ; Ін-т урології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення ефективності процесу реабілітації хворих з порушеннями репродуктивної функції та засоби профілактики безплідності у чоловіків. Показано доцільність застосування патогенетично спрямованої методики корекції порушень, обумовлених впливом несприятливих факторів навколишнього середовища. Розроблено й апробовано клініко-організаційну модель реабілітації хворих з порушеннями репродуктивної функції, відзначено її ефективність та медико-соціальне значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698.024-52 +
Шифр НБУВ: РА343812

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Тиркус М. Я. 
Внесок генетичних чинників у структуру ідіопатичного непліддя чоловіків Західного регіону України: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.15 / М. Я. Тиркус ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено генетичну компоненту ідіопатичного непліддя у 17,5 % чоловіків Західного регіону України з порушенням процесів сперматогенезу. Внесок хромосомних аномалій за цього складає 8,25 %, мікроделеції AZF регіону Y хромосоми детектовано у 7,25 %, у 12,04 % верифіковано чоловіче непліддя, зумовлене мутаціями гена ТРБМ - генітальну форму MB. Частота виявлення часткових делеції AZFc регіону Y хромосоми у групі чоловіків з різними формами порушення сперматогенезу та хлопчиків з крипторхізмом є суттєвою, оскільки в контрольній групі фертильних чоловіків часткових делецій AZFc регіону не виявлено. За одержаними результатами зроблено припущення, що часткові делеції AZFc регіону можуть бути генетичним маркером порушення сперматогенезу у чоловіків і тригером майбутньої інфертильності у хлопчиків з крипторхізмом. Запропоновано алгоритм поетапних цито- та молекулярно-генетичних досліджень для чоловіків з ідіопатичним непліддям за кількості сперматозоїдів у еякуляті менше 5 млн/мл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*444*736.31 + Р698.024-14
Шифр НБУВ: РА377759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Тріфонова Ю.П. 
Діагностика та корекція порушення чоловічої фертильності в залежності від стану вільнорадикальних процесів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Ю.П. Тріфонова ; Ін-т урології АМН України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Установлено негативний вплив малих довготривалих доз радіаційного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС на сперматогенез чоловіків. Уперше показано лінійну залежність між кількісними та якісними змінами у показниках спермограми та віддаленістю від ЧАЕС. Виявлено, що у неплідних чоловіків і хворих на хронічний простатит рівень активності вільнорадикальних процесів достовірно вищий, ніж у здорових. Показано, що між рівнем активації вільнорадикального окиснення сперми та кількістю лейкоцитів у передміхуровій залозі існує пряма функціональна кореляційна залежність. З'ясовано особливості змін вмісту індивідуальних фосфоліпідів у неплідних чоловіків, на підставі яких зроблено висновок щодо їх участі у біохімічних механізмах розвитку олігозооспермії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698.024-52 +
Шифр НБУВ: РА340795

Рубрики:

      
4.

Захарян Е.Г. 
Етіотропна, патогенетична та реабілітаційна терапія хворих на постгонорейні ураження сечостатевого тракту та інші урогенітальні інфекції, ускладнені вторинним безпліддям: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Е.Г. Захарян ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування хворих з постгонорейними ураженнями сечостатевого тракту та іншими урогенітальними інфекціями в сполученні з вторинним безпліддям. Проаналізовано клініко-анамнестичні особливості, етіологічні фактори запального процесу, особливості спермограми, адреналової системи, вегетативного, ендокринного та імунного статусу у інфертильних чоловіків, які хворіли на гонорею, зокрема з ускладненими інфекціями, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), хронічними запальними захворюваннями сечостатевих органів без ІПСШ. Висвітлено роль хронічної інфекції як тригерного фактора у виникненні взаємозалежних гіпоталамо-гіпофізо-гонадних змін, що формують патоспермію. Розроблено алгоритми комплексної етіопатогенетичної терапії хворих, з застосуванням антигомотоксичних препаратів "Траумель-С", "Ехінацея-композитум".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р592.969-52 + Р698.024-52 +
Шифр НБУВ: РА342258

Рубрики:

      
5.

Стецук Є.В. 
Морфофункціональні зміни сім'яників при асептичному запаленні та корекції його трансплантацією кріоконсервованої плаценти: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Є.В. Стецук ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено дію підшкірної трансплантації кріоконсервованої плаценти на структурні компоненти сім'яників за фізіологічних умов та на фоні змодельованого гострого асептичного орхіту шляхом внутрішньоочеревинного введення <$Elambda>-карагінену. Показано зміни сперматогенного епітелію у сім'яниках протягом 360-ти діб у разі зазначеної трансплантації, які відбувались без патологічних порушень у структурі яєчка та виявляли активацію сперматогенезу. Доведено, що застосування підшкірної трансплантації кріоконсервованої плаценти за гострого експериментального орхіту дозволяє корегувати його перебіг шляхом скорочення альтернативних і ексудативних проявів у структурних компонентах сім'яників, а також прискорення процесів внутрішьоканальцевої репарації та проліферації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.610.11-29 + Р698.024-5 +
Шифр НБУВ: РА350318

Рубрики:

      
6.

Гусейнов В.А. 
Особливості екскреторно-токсичного безпліддя при хронічному простатиті бактеріальної, трихомонадної, хламідійної і бруцельозної етіології (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / В.А. Гусейнов ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 27 с. — укp.

Проаналізовано особливості патогенезу екскреторно-токсичного безпліддя у чоловіків під час хронічного бактеріального простатиту, трихомоніазу, хламідіозу, бруцельозу. Визначено взаємозв'язок патоспермії з нейрогуморальними та імунними порушеннями, печінковим і нирковим комлексом. Досліджено особливості патогенезу екскреторно-токсичного безпліддя залежно від етіології, що виявляються в різному ступені залучення органів і систем у патологічний процес. Відзначено, що зміни спермограми олігоастенотератозооспермії різної виразності є загальними для даного захворювання. Доведено, що хронічний простатит (бактеріальної, хламідійної, трихомонадної, бруцельозної) етіології призводить до зниження запліднювальної здатності еякуляту у результаті сполученого порушення складових репродуктивної функцій: гепотобіліарної системи, ендокринного статусу та розвитку вторинного імунодефіциту. Розроблено трьохетапне обстеження та лікування хворих на екскреторно-токсичне безпліддя, зокрема, діагностика та припинення запального процесу зі санацією статевих органів, діагностика і корекція всіх складових репродуктивної функції, стимуляція сперматогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-3 + Р696.016-3 + Р715.016-3 + Р698.024-3 +
Шифр НБУВ: РА342492

Рубрики:

      
7.

Підгорна О.В. 
Особливості каріотипу подружніх пар з репродуктивними розладами різного походження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.В. Підгорна ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2004. — 21 с.: табл. — укp.

Охарактеризовано особливості змін каріотипу подружніх пар з репродуктивними розладами різного походження серед населення Київського регіону, виявлено 3,8 % хромосомних аномалій та 19,5 % випадків варіантів хромосом. Результати дослідження систематизовано за етіологією репродуктивних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-3 + Р698.024-3
Шифр НБУВ: РА330601

Рубрики:

      
8.

Воробець Д.З. 
Порушення антиоксидантної та іон-транспортувальних систем сперматозоїдів при чоловічій неплідності та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Д.З. Воробець ; Ін-т урології АМН України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проаналізовано етіологічні фактори, які спричиняють патоспермію та розвиток неплідності чоловіків. Встановлено оптимальні умови для визначення глутатіонпероксидазної, глутатіонтрансферазної активності та транспортувальних АТФаз сперматозоїдів. Досліджено вплив лікарських препаратів з антиоксидантними властивостями (вітаміни Е та С) та сульфату цинку на активність ферментів глутатіонової антиоксидантної системи й якість сперми в процесі лікування різних форм неплідності. Розкрито роль пероксидації ліпідів, ферментів глутатіонової антиоксидантної системи, а також транспортувальних АТФаз та іонів кальцію в зниженні якості сперми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698.024-52 +
Шифр НБУВ: РА339713

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського