Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (118)Книжкові видання та компакт-диски (48)
Пошуковий запит: (<.>U=Р696.54-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Хайкал У.Д. 
Вплив статинів на ліпідний профіль та функціональний стан ендотелію у хворих, які лікуються програмним гемодіалізом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.37 / У.Д. Хайкал ; АМН України. Ін-т нефрології. — К., 2007. — 25 с. — укp.

Розглянуто питання первинної профілактики серцево-судинних захворювань шляхом підвищення ефективності лікування осіб з хронічною хворобою нирок 5 стадії, які лікуються програмним гемодіалізом, на підставі вивчення ліпідного профілю, ендотеліальної функції судин, маркерів атерогенезу та їх корекції за допомогою малих доз сімвастатина. На прикладі 76-ти хворих, які лікуються програмним гемодіалізом, вивчено порушення ліпідного профілю, функції ендотелію судин, вираженість факторів атерогенезу. Виявлено, що у разі збільшення тривалості лікування гемодіалізом, збільшується частота виявлення дисліпідемії, погіршення ендотелійзалежної вазодилятації. Підвищений рівень С-реактивного протеїну зареєстровано у всіх обстежених пацієнтів. Показано, що лікування сімвастатином позитивно впливає на ліпідний профіль, рівні С-реактивного протеїну, альбуміну та фібриногенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-37 + Р696.54-58 +
Шифр НБУВ: РА349748

Рубрики:

      
2.

Кулизький М.В. 
Гемодіафільтрація як метод підвищення адекватності діалізної терапії у хворих на хронічну хворобу нирок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.37 / М.В. Кулизький ; АМН України. Ін-т нефрології. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено можливості гемодіафільтрації як методу замісної ниркової терапії. Визначено режими її застосування з метою підвищення адекватності діалізної терапії у хворих з хронічною хворобою нирок V ст. Виявлено, що за умови проведення стандартного гемодіалізу у пацієнтів з хронічною хворобою нирок V ст. важко досягнути адекватної корекції гіперфосфатемії, вторинного гіперпаратиреозу, свербіння шкірних покривів. Показано, що застосування гемодіафільтрації дозволяє підвищити адекватність діалізної терапії, зокрема покращити стабільність гемодинаміки під час проведення процедури, забезпечити краще видалення фосфатів та паратиреоїдного гормону з сироватки крові пацієнтів, зменшити прояви свербіння шкірних покривів. Встановлено тривалість ефекту збереження зниженого вмісту паратиреоїдного гормону після сеансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-323 + Р696.54-58 +
Шифр НБУВ: РА349857

Рубрики:

      
3.

Андон'єва Н.М. 
Лімітуючі фактори тривалості перитонеального діалізу та підходи до їх корекції у хворих на хронічну хворобу нирок: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.37 / Н.М. Андон'єва ; Держ. установа "Ін-т нефрології АМН України". — К., 2009. — 38 с. — укp.

Досліджено проблему диференційованого відбору хворих на хронічну хворобу нирок (ХХН) V стадії для проведення перитонеального діалізу шляхом визначення та корекції факторів, що впливають на тривалість його застосування й оптимізації методу перитонеального діалізу з використанням прогнозування характеру та ступеня динаміки його адекватності. На підставі аналізу результатів дослідження 85-ти хворих, яким проведено ниркову замісну терапію за методом перитонеального діалізу, встановлено характер взаємозв'язків між клініко-лабораторними показниками і адекватністю діалізу на початку лікування, через 6 і 14 міс. З'ясовано особливості впливу лімітувальних факторів на показники адекватності перитонеального діалізу у хворих на цукровий діабет. Визначено фактори, що обмежують тривалість застосування перитонеального діалізу й обгрунтовано алгоритм вибору виду ниркової замісної терапії для хворих на ХХН V стадії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.54-58 + Р414-323 +
Шифр НБУВ: РА364771

Рубрики:

      
4.

Котулевич Н.Я. 
Ліпідний профіль та якість життя хворих на хронічну хворобу нирок у стадії, які лікуються програмним гемодіалізом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.37 / Н.Я. Котулевич ; АМН України. ДУ "Ін-т нефрології". — К., 2008. — 24 с. — укp.

На підставі результатів клініко-лабораторного дослідження хворих на хронічну хворобу нирок (ХХН) V ступеня, які одержали лікування програмним гемодіалізом, вивчено проблему гіперліпідемії як фактора ризику атеросклерозу. Досліджено питання щодо доцільності використання гіполіпідемічної терапії у цієї категорії пацієнтів. Установлено, що порушеннями ліпідного обміну у хворих на ХХН є збільшення концентрації у крові атерогенних ліпідних фракцій, а також якісна трансформація структури ліпопротеїдів низької та високої щільності. Показано, що якісна трансформація в їх структурі полягає у зміні співвідношення між апопротеїновою та ліпідною частинами ліпопротеїдів. Зазначені порушення розвиваються у всіх хворих на ХХН V стадії. Запропоновано алгоритм оцінювання тяжкості перебігу ХХН V стадії за умов лікування програмним гемодіалізом. Виділено критерії, що дозволяють вірогідно оцінити важкість її перебігу на підставі результатів дослідження показників ліпідного обміну та клінічних факторів, а саме: ступеня підвищення артеріального тиску, зниження швидкості клубочкової фільтрації, зниження вмісту холестерину у ліпопротеїдах високої щільності. Установлено, що застосування аторвастатину дозволяє одержати перерозподіл холестерину, зокрема, від фракцій ліпопротеїдів низької щільності до фракції високої щільності, а також зумовлює зворотній розвиток деструктивних процесів якісної трансформації у ліпопротеїдах зазначених щільностей. Доведено, що у хворих на ХХН V ступеня дисліпідемія розвивається ще до початку лікування програмним гемодіалізом, а її тип і вираженість не залежать від віку, статі, нозології та тривалості первинного захворювання нирок. Зі збільшенням тривалості "діалізного віку", порушення ліпідного обміну у крові зазнають більших змін і набувають різного характеру, зокрема, змін у всіх ліпідних фракціях і апопротеїнах ліпопротеїдів. Визначено та науково обгрунтовано показники якості життя, якими є вірогідні критерії стану хворих і оцінки ефективності гіполіпідемічної терапії пацієнтів з ХХН V ступеня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.54-58 +
Шифр НБУВ: РА335306

Рубрики:

      
5.

Єрмоленко Т.І. 
Оптимізація лікарського забезпечення хворих із захворюваннями нирок: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Т.І. Єрмоленко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено науково-практичні аспекти захворюваності та лікування хвороб нирок в Україні та деяких зарубіжних країнах. Встановлено поширеність хвороб за їх сучасною класифікацією, розглянуто актуальні проблеми діагностики, лікування та профілактики. На підставі наукової оцінки фармакоекономічних аспектів лікарського забезпечення хворих з захворюваннями нирок у загальнодержавних заходах реорганзації вітчизняної охорони здоров'я визначено об'єкти, методи та методичні підходи щодо дослідження стану лікування даної категоріх хворих з використанням принципів доказової медицини та формації. Вперше досліджено стан лікарського забезпечення хворих із захворюваннями нирок на сучасному етапі розвитку вітчизняного фармацевтичного ринку, визначено його особливості та номенклатуру ЛП. Вперше запропоновано напрямки оптимізації лікарського забезпечення хворих із захворюваннями нирок за умов спеціалізованого стаціонару за найпоширенішими нозологіями: сечокам'яною хворобою, неускладненим та ускладненим гострим і загостреним хронічним пієлонефритом, гострим і хронічним гломерулонефритом (відповідно до сучасних протоколів надання медичної допомоги за спеціальностями "Нефрологія", "Урологія" та рекомендацій САУ). Обгрунтовано оптимальний перелік ЛП і фармакоекономічні параметри стандартів лікування. Досліджено вплив ринкових чинників на доступність ЛП, наведено наукові пропозиції щодо витрат на їх придбання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-52 + Р696.54-52 + Р11(4УКР)26 +
Шифр НБУВ: РА355693

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Гончар Ю.І. 
Якість життя та токсемія у хворих, які лікуються програмним гемодіалізом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.37 / Ю.І. Гончар ; АМН України. ДУ "Ін-т нефрології". — К., 2008. — 24 с. — укp.

Вперше визначено вплив основних соціально-демографічних факторів і медичних детермінант на якість життя пацієнтів, які лікуються програмним гемодіалізом (ГД). Вперше досліджено вплив якості сну, свербіння шкіри та синдрому неспокійних ніг на фізичний стан даної категорії пацієнтів. Доведено залежність свербіння шкіри від тривалості лікування ГД і діурезу. Вперше встановлено, що у пацієнтів з хронічною хворобою нирок (ХХН) V ступеня провідна роль у розвитку токсемії належить вільноциркулюючим та альбумінасоційованим токсинам з розмірами частинок менше 10 нм та 10 - 200 нм. З'ясовано, що особливістю проявів ендотоксикозу у діалізних пацієнтів зі свербінням шкіри та синдромом неспокійних ніг є переважне нагромадження у кров'яному руслі альбумін- і глобулін-асоційованих токсинів з розмірами частинок 10 - 200 нм та більше 200 нм, які не можуть бути вилучені з кров'яного русла за допомогою діалізної мембрани. На підставі одержаних даних токсикометричних досліджень вперше обгрунтовано доцільність застосування плазмаферезу в комплексному лікуванні діалізних пацієнтів зі свербінням шкіри та синдромом неспокійних ніг. Виявлено високу ефективність плазмаферезу для лікування даних клінічних проявів у пацієнтів, які лікуються програмним ГД. Доведено безпечність запропонованої методики лікувального плазмаферезу. Досліджено закономірності й особливості розвитку ендотоксикозу у хворих на ХХН V ступеня, проаналізовано взаємозв'язок між параметрами токсемії та клінічними проявами у пацієнтів, порушеннями гомеостатичних функцій в цілому та функціональним станом нирок зокрема.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.54-58 +
Шифр НБУВ: РА357253

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського