Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (386)Книжкові видання та компакт-диски (168)
Пошуковий запит: (<.>U=Р696.504.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Алешко О.А. 
Діагностично-лікувальна тактика у хворих з резидуальними каменями нирок: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / О.А. Алешко ; Держ. установа "Ін-т урології АМН України". — К., 2009. — 16 с. — укp.

Розроблено алгоритм індивідуального підходу до лікування хворих на резидуальні камені нирок (РКН), проведено порівняльний аналіз ефективності використання екстракорпоральної ударнохвилевої літотрипсії (ЕУХЛ), контактної літотрипсії та відкритих оперативних втручань. Доведено вагоме значення факторів ризику несприятливого перебігу хвороби, проявом яких є розвиток ускладнень у післяопераційному періоді або чинники, що обтяжують стан хворого: розмір і склад резидуального конкременту, наявність додаткового дренування та запалення верхніх сечовивідних шляхів, розширення порожнинної системи та функціональний стан оперованої нирки. Запропоновано алгоритм вибору отимального методу лікування хворих з РКН шляхом визначення кількісної оцінки у балах прогностично значущих показників, перерахованих вище, з наступним розрахунком інтегрального індексу та подальшим співставленням його величини з межовими значеннями прогностичної таблиці. Підтверджено ефективність використання ЕУХЛ у всіх пацієнтів з РКН з величиною інтегрального індексу від одиниці до п'яти (90,8 % від загальної кількості хворих). У пацієнтів з величиною інтегрального індексу від шести до дев'яти доведено доцільність використання контактної літотрипсії. У разі величини інтегрального індексу більше дев'яти рекомендовано виконання відкритого оперативного втручання з метою позбавлення від РКН. Зроблено висновок, що основним методом зменшення кількості резидуальних каменів є адекватний вибір лікування у хворих на сечокам'яну хворобу й обов'язкове виконання інтраопераційного рентгенологічного, сонографічного, ендоскопічного контролю за повнотою видалення первинних конкрементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.34 +
Шифр НБУВ: РА368007

Рубрики:
  

      
2.

Боржієвський А.Ц. 
Оптимізація ендоскопічних методів лікування і реабілітації хворих з каменями нирок та сечоводів (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.06 / А.Ц. Боржієвський ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 32 с. — укp.

Розроблено основні принципи ендоскопічного та лапароскопічного методів лікування різних видів локалізації каменів у сечовій системі. Проаналізовано їх ефективність і встановлено показання та протипоказання щодо застосування. Вивчено функціональний стан нирок перед та після проведення лікування нефроуретеролітіазу ендоскопічними методами. Проаналізовано ускладнення, які виникають в результаті застосування черезшкірної нефролітотрипсії, різних методів інтракорпоральної уретеролітотрипсії та лапароскопічної уретеролітотомії, визначено способи їх профілактики та лікування. Запропоновано використовувати антиоксидантну та антибактеріальну терапію під час ендоскопічного лікування хворих з коралоподібними каменями нирок. Вивчено рівень анестезіологічного забезпеченян під час ендоскопічного лікування хворих з каменями нирок та сечоводів. Доведено доцільність проведення реабілітаційного санаторно-курортного лікування хворих уретеролітіазом у здравницях Східниця та Трускавець. Визначено пересічну вартість та економічну ефективність ендоскопічного лікування хворих на уролітіаз. Встановлено морфологічні зміни стінки сечоводу у разі дії різних видів контактних літотрипторів. Розроблено показання та протипоказання щодо застосування черезшкірної нефролітотрипсії, ендоскопічної уретеролітотрипсії та лапароскопічної уретеролітотомії. Розроблено сучасні алгоритми лікування хворих з каменями нирок і сечоводів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-5 +
Шифр НБУВ: РА333674

Рубрики:

      
3.

Боржієвський О.А. 
Комплексна реабілітація хворих сечокам'яною хворобою після екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / О.А. Боржієвський ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено покращенню результатів лікування хворих сечокам'яною хворобою в період після екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії (ЕУХЛ) в умовах курортів Східниця і Трускавець. В дисертації вивчено функціональний стан нирок і верхніх сечових шляхів у хворих до і після реабілітаційного лікування. Розроблено комплекс ефективного реабілітаційного санаторно-курортного лікування. Встановлено чіткі покази і протипокази для спрямування пацієнтів на дане реабілітаційне лікування після дистанційної літотрипсії. Доведена економічна ефективність ранньої комплексної санаторно-курортної реабілітації пацієнтів після ЕХУЛ каменів нирок і сечоводів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-58

Рубрики:

      
4.

Борисов О.В. 
Рецидивний нефролітіаз в умовах супутнього хронічного пієлонефриту (етіологія, патогенез, лікування та профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.06 / О.В. Борисов ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2001. — 39 с. — укp.

Розглянуто проблему уролітіазу за умов супутнього хронічного пієлонефриту під час використання різних способів видалення каменів із верхніх сечових шляхів. Доведено, що за умов хронічного інфекційно-запального процесу в нирках синтез надвеликих концентрацій секреторного імуноглобуліну А сприяє розвитку і рецидиву каменів нирок. Обгрунтовано імуно-біологічний критерій, що визначає схильність до рецидивного каменеутворення (надвисокий рівень секреторного імуноглобуліну А у сечі та наявність в структурі видаленого каменя адгезованих лейкоцитів, бактерій та органічних субстанцій - носіїв імуноглобуліну А). Розглянуто інтегративну характеристику морфологічного, структурного, хімічного та мікроелементного складу каменів нирок. Досліджено динаміку морфологічних та метаболічних змін у нирковій тканині у разі експериментальної закритої травми нирки, що моделює її ушкодження під час дистанційної нефролітотрипсії. З метою корекції імунологічних і метаболічних порушень у хворих, профілактики рецидивного каменеутворення за умов супутнього пієлонефриту розроблено комплексний підхід до лікування рецидивного уролітіазу та доведено його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-3 + Р696.540.112-3
Шифр НБУВ: РА316346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Вітковський В.Ф. 
Амбулаторна екстракорпоральна ударнохвильова літотрипсія у лікуванні хворих на сечокам'яну хворобу та шляхи розширення показань до неї: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / В.Ф. Вітковський ; Ін-т урології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення клінічного матеріалу вперше розроблено перелік розширених показань і протипоказань до виконання екстракорпоральної ударнохвильової літотрипсії (ЕУХЛ) за амбулаторних умов і доведено її високу ефективність. Викладено схему комплексного амбулаторного лікування хворих на сечокам'яну хворобу (СКХ), основним елементом якого є ЕУХЛ, визначено взаємодію лікарів різних спеціальностей на етапах надання медичної допомоги. Доведено доцільність виконання за даних умов відтермінованої ЕУХЛ після встановлення сечовідних стентів і черезшкірної нефростомії у разі ускладненого перебігу СКХ або з профілактичною метою. Обгрунтовано можливість, безпечність і виявлено значний економічний ефект амбулаторного лікування хворих на СКХ методом ЕУХЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-58 +
Шифр НБУВ: РА342927

Рубрики:

      
6.

Гайсенюк Ф.З. 
Екстракорпоральна ударно-хвильова літотрипсія в експерименті та лікуванні хворих коралоподібним нефролітіазом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Ф.З. Гайсенюк ; Ін-т урології і нефрології АМН України. — К., 2000. — 24 с. — укp.

Дисертацію присвячено покращанню результатів лікування хворих з коралоподібним нефролітіазом за допомогою екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії. Описано конструкцію та спосіб застосування створеної нової моделі камери для руйнування конкрементів за експериментальних умов з метою вирішення питань пошуку речовин, які прискорюють процес руйнування каменя. Визначено необхідну тактику для проведення екстракорполярної ударно-хвильової літотрипсії (ЕУХЛ) залежно від стадії формування, мінерального складу коралоподібного каменя, функціонального стану нирок, фази запального процесу стану нирок, фази запального процесу, стану сечовивідних шляхів. Розроблено показання до дренування сечовивідних шляхів. Доведено ефективність ЕУХЛ залежно від стадії формування коралоподібного каменя. Проаналізовано ускладнення після ЕУХЛ у хворих з коралоподібним нефролітіазом, їх профілактику та лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-58
Шифр НБУВ: РА311618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Губарь А.О. 
Експериментально-клінічне дослідження сечових конкрементів методом рентгенкомп'ютерної денситометрії для вибору тактики лікування сечокам'яної хвороби: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / А.О. Губарь ; Держ. установа "Ін-т урології АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено прямо пропорційну залежність ефективної дезінтеграції сечового каменю від максимальної його щільності та довжини. Вперше встановлено залежність рентгенівської денситометричної щільності сечових конкрементів від їх мінерального складу, що визначає наявність градієнта розкиду щільності всередині каменю. Удосконалено режим рентгенівської комп'ютерної денситометрії для побудови індивідуальної гістограми каменю. Вперше доведено можливість дезінтеграції конкрементів великих розмірів з низькою рентгенівською щільністю. Вперше визначено прямий кореляційний зв'язок між розмірами фрагментів дезінтегрованого каменю та ступенем щого щільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-58 +
Шифр НБУВ: РА367996

Рубрики:

      
8.

Гулей Я.Т. 
Обгрунтування комплексного консервативного методу лікування хворих на уретеролітіаз на основі дослідження функціонального стану нирок та сечовивідних шляхів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Я.Т. Гулей ; Держ. установа "Ін-т урології АМН України". — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему клінічної урології - підвищення ефективності комплексного консервативного лікування хворих на уретеролітіаз. Повноту та час блоку нирки контрольовано шляхом кольорового доплерівського картування викидів сечі із вічок сечоводу. Доведено, що у хворих на уретеролітіаз під час блоку нирки розвивається порушення ниркової гемодинаміки, знижується азотовидільна й електроліторегулювальна функції нирки. У разі незадовільної мікроциркуляції нирки зафіксовано порушення рівноваги процесів вільнорадикального окиснення й антиоксидантної системи, що виявляється нагромадженням токсичних продуктів пероксидації: дієнових кон'югатів і малонових діальдегідів у мембранах клітин, сечі, пригніченням активності супероксиддисмутази та гіперактивацією каталази в крові. За даними радіоізотопного дослідження та доплероскопії судин нирок встановлено значне зниження всіх показників видільної функції блокованої нирки та підвищення індексів резистентності її судин. Розроблено та впроваджено методику комплексної консервативної терапії хворих на уретеролітіаз з використанням диклоберлу, фокусину, канефрону, крен-максу, антибіотиків, уросептиків, сечогінних трав і сеансів гіпербаричної оксигенації, в 69,3 % випадків зафікосовано самостійне відходження конкрементів, проти 35,6 % пацієнтів групи порівняння, для лікування яких використано традиційний метод. Доведено, що в процесі лікування уретеролітіазу курс консервативної терапії хворих з каменями сечоводів не повинен перевищувати 10 діб. Встановлено, що застосування розробленої методики консервативного лікування хворих з каменями сечоводів і сприяє більш повному та ранньому відновленню функціональних показників блокованої нирки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.35-5 +
Шифр НБУВ: РА362905

Рубрики:

      
9.

Зузук Ф.В. 
Мінералогія уролітів: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.20 / Ф.В. Зузук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 52 с. — укp.

На підставі статистичних даних про захворювання на уролітіаз населення світу й України показано, що його локально-регіональне поширення спричинене факторами: соціально-економічним; забрудненням довкілля; кліматичним чинником; гідрохімічними особливостями питної води та геологічним фактором. Відзначено, що підвищення життєвого рівня до європейського не тільки супроводжується збільшенням кількості дорослих хворих, а й зрівноваженням частки обох статей з цією недугою. Відповідно зменшується кількість захворювань хлопчиків на уролітіаз нижніх сечових шляхів. З'ясовано, що з підвищенням життєвого рівня частка уратових каменів зменшується, а оксалатових і фосфатових - збільшується. Визначено, що серед уролітів переважають асоціації, зокрема, безперервні ряди: апатит - струвіт, ювеліт - апатит, уеделіт - апатит, уеделіт - ювеліт, а особливості індивідів й агрегатів каменетвірних мінералів збігаються з характеристиками утворень геологічних об'єктів. Обгрунтовано, що уроліти формуються внаслідок седиментації, власне кристалізації та життєдіяльності мікроорганізмів. У процесі седиментації формуються конкрецієподібні фосфатові, оксалатові, уратові та змішаного складу туроліти, а у разі безпосередньої кристалізації - сфероліти брушиту, струвіту, оксалатів, уратів, цистину. Виявлено, що продуктом життєдіяльності мікроорганізмів є глобулярні ювелітові утворення та частково - апатит. Зазначено, що аморфна органічна речовина відіграє в уролітах здебільшого цементуючу роль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-43 +
Шифр НБУВ: РА337877

Рубрики:

      
10.

Кабак Ю. А. 
Профілактика рецидивного кальцій-оксалатного уролітіазу з врахуванням стану метаболізму щавлевої кислоти та антиоксидантної системи: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.06 / Ю. А. Кабак ; НАМН, ДУ "Ін-т урології НАМН України". — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Сформульовано та науково обгрунтовано положення, що характеризує рецидивний кальцій-оксалатний уролітіаз (РКОУ) як стан, який перебігає з порушенням про- й антиоксидантного балансу та виявляється пригніченням ключових ферментів метаболізму щавлевої кислоти, що обумовлюють підвищення її ендогенного синтезу. Доведено стратегію фармакологічної корекції РКОУ, яка полягає в комплексному використанні засобів антиоксидантного захисту, здатних нормалізувати метаболізм щавлевої кислоти, та сприяє економному витрачанню ендогенних оксидантів. Патогенетично обгрунтовано та запропоновано диференційований підхід до вибору адекватних доз і терміну профілактичного призначення антиоксидантної терапії. Науково обгрунтовано доцільність оцінювання активності ключових ферментів метаболізму щавлевої кислоти як маркера РКОУ та розроблено теоретичну базу для подальших клінічних досліджень можливостей фармакотерапії за наявності ферментів низької активності у хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-5
Шифр НБУВ: РА380264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кадурін С.В. 
Парагенетичні асоціації мінералів і онтогенія органо-мінеральних агрегатів у нирках людей: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / С.В. Кадурін ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Описано морфологію та анатомію уролітів. На підставі отриманої інформації розглянуто онтогенію ниркових каменів. Проведено лабораторне і математичне моделювання процесів росту уролітів. Визначено парагенетичні асоціації мінералів уролітів. Досліджено мікроелементний склад органо-мінеральних агрегатів у нирках людини, визначено залежність його від геоекологічного стану навколишнього середовища в Одесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-3
Шифр НБУВ: РА316045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Когут В.В. 
Корекція гіпоцитратурії та гіперурикозурії в комплексній профілактиці повторного каменеутворення у хворих на щавлевокислий нефролітіаз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / В.В. Когут ; Ін-т урології АМН України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Установлено наявність різних показників концентрації водневих іонів сечі в ураженій нефролітіазом та "здоровій" нирках одного хворого, що зумовлює виникнення каменів різного мінерального складу та має вирішальне значення для визначення виду сечокам'яної хвороби (СКХ). З'ясовано вплив цитратної терапії на рівень ендогенних цитратів сечі та стан факторів ризику у хворих на щавлевокислий нефролітіаз. Установлено динаміку екскреції цитрату під час проведення курсів цитратної терапії різної тривалості та після закінчення вживання препарату. Науково обгрунтовано тривалість курсів цитратної терапії залежно від методу звільнення верхніх сечових шляхів від конкрементів. Доведено ефективність застосування цитратів в індивідуальних схемах метафілактики щавлевокислого нефролітіазу у порівнянні з традиційними методами профлактики рецидивного каменеутворення. Розроблено та науково обгрунтовано вдосконалену методику метафілактики щавлевокислого нефролітіазу з використанням препарату Блемарен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-5 +
Шифр НБУВ: РА349464

Рубрики:

      
13.

Криводубська С.О. 
Вплив раннього хірургічного лікування на розвиток уролітіазу у обпечених: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.О. Криводубська ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 23 с. — укp.

Наведено результати обстежень 347-ми хворих, яких було розподілено за двома групами, а саме: 165 хворих (основної групи), госпіталізованих у першу добу після травми, яким виконано раннє оперативне лікування; 182 пацієнтів (групи порівняння), яким з різних причин таке лікування не проводилося. У всіх потерпілих проведено функціональне дослідження стану нирок з використанням лабораторних, біохімічних, інструментальних, морфологічних методів дослідження. На першому етапі дослідження вивчено вплив опікової хвороби на функціональний стан нирок за її різних періодів і виявлено більш значне порушення функції нирок у хворих з наступним розвитком уролітіазу. З використанням одержаних даних створено математичну модель прогнозування цього розвитку у вигляді бальної оцінки даних. Вивчено вплив раннього оперативного лікування на функцію нирок як методу профілактики розвитку уролітіазу у цієї категорії хворих. З застосуванням розроблених методик ранніх некротомій, некротомій і аутопластичних операцій обстежено 165 хворих. Раннє оперативне лікування з першої доби від моменту травмування, радикальне видалення некротичного струпа з одночасним зариттям ран у ранній термін сприяє скороченню кількості ускладнень, що має прояв у змінах функціонального стану нирок та сечовивідної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154-3 + Р696.504.3-5 +
Шифр НБУВ: РА355507

Рубрики:

      
14.

Ладнюк Р.Є. 
Використання екстракорпоральної літотрипсії в лікуванні нефролітіазу єдиної нирки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Р.Є. Ладнюк ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено поліпшенню лікування нефролітіаза у хворих з єдиною ниркою шляхом оптимального використання екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії (ЕУХЛ). Визначено показання і протипоказання, розроблено раціональну методику літотрипсії. Аналіз результатів дозволив обгрунтувати заходи по профілактиці ускладнень після ЕУХЛ. Порівняння літотрипсії та відкритого хірургічного втручання довело пріоритетність ЕУХЛ в лікуванні нефролітіаза єдиної нирки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-58

Рубрики:

      
15.

Ніщета І.В. 
Корекція адаптаційних реакцій організму учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, хворих на сечокам'яну хворобу, під впливом лікування на курорті Трускавець: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / І.В. Ніщета ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено вплив мінеральної води "Нафтуся" трускавецького родовища та інших природних курортних факторів на загальні адаптаційні реакції організму (ЗАРО) і перебіг сечокам'яної хвороби (СКХ) та хронічного пієлонефриту (ХП) в учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Встановлено, що різні типи ЗАРО зумовлюють різний стан імунітету, неспецифічного захисту, гемостазу та показників метаболізму. Проаналізовано кореляційні зв'язки між параметрами захисних систем організму та гормонального і метаболічного статусу. Уточнено параметри ЗАРО, конкретизовано поняття: елементи напруження та гармонійність. Розроблено шкалу індексної оцінки типів ЗАРО. Показано, що у ліквідаторів аварії на ЧАЕС, хворих СКХ і ХП, котрі прибувають на курорт з патологічними та преморбідними ЗАРО, які поєднуються з ослабленням контактних захисних систем, в результаті бальнеотерапії індекс адаптації (ІА) в цілому зростає, як і детерміновані ним параметри резистентності, що слід трактувати як прояв адаптогенної дії бальнеотерапевтичного комплексу. Застосування гіпербаричної оксигенації не спричинило додаткового приросту ІА. Показано, що підвищення ІА хворих з патологічними ЗАРО супроводжується регресією лейкоцитурії та бактерійурії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-54
Шифр НБУВ: РА326446

Рубрики:

      
16.

Підмурняк О.О. 
Обгрунтування індивідуального підходу до комплексного лікування сечокам'яної хвороби методом екстракорпоральної ударнохвильової літотрипсії з використанням мінеральної води Збручанського родовища: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / О.О. Підмурняк ; Ін-т урології АМН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі проведених обчислень вперше визначено важливість різних факторів, які впливають на ефективність літотрипсії, розраховано коефіцієнти їх важливості, що дало можливість прогнозувати перебіг післяопераційного періоду. На основі одержаних даних виведено математичні формули, за допомогою яких сформовано невідомі раніше групи хворих відповідно до ризику виникнення ускладнень після екстракорпоральної ударнохвильової літотрипсії. Вперше математично обгрунтовано доцільність застосування питної мінеральної води Збручанського родовища залежно від прогнозного ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-58 +
Шифр НБУВ: РА324312

Рубрики:

      
17.

Паламар С.А. 
Корекція функціонального стану нирок у хворих на сечокам'яну хворобу після дистанційної ударно-хвильової літотрипсії на комплексі "Урат - П": Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / С.А. Паламар ; Ін-т урології і нефрології АМН України. — К., 2001. — 24 с. — укp.

Вивчено вплив ударно-хвильових імпульсів на клітинні структури нирок за умов дистанційної літотрипсії, корекції функціонального стану нирок шляхом їх медикаментозного захисту. Розглянуто питання профілактики ранніх післяопераційних ускладнень методом прискорення елімінації фрагментів конкрементів під впливом стимуляції верхніх сечових шляхів. Розроблено комплекс лікувальних заходів, спрямований на покращання результатів дистанційної літотрипсії. Комплексне застосування за умов літотрипсії антиоксиданта емоксипіну й антагоніста кальцію ніфедипіну в комбінації з послідовним використанням діадинамічних струмів і апарата "Інтердін" є високоефективним профілактичним заходом щодо захисту ниркової паренхіми від пошкоджувальнчої дії ударно-хвильових імпульсів і дійовим методом корекції функціонального стану нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-58
Шифр НБУВ: РА313231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Панасенко М.В. 
Особливості взаємовідносин кальцитоніну та ендогенних опіоїдів при сечокам'яній хворобі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / М.В. Панасенко ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Розглядаються питання патогенезу сечокам'яної хвороби (СКХ) як порушення обмінних процесів та водно-сольового балансу у порівнянні з іншою патологією нирок. Вивчені порушення гормонального спектру були модульовані в експерименті, який розглядався як модель порушення обміну кальцію. Крім того, був використаний новий метод діагностики порушень водно-електролітного балансу при патології нирок - ЯМР-спектроскопія. Аналіз результатів проведених досліджень дозволяє зробити висновки, що патогенез СКХ пов'язаний з порушенням стану системи ендогенних опіоїдів (підвищення рівня мет-енкефаліну в плазмі крові) та значне пригнічення рівня кальцитоніну на фоні пригніченого вже рівня цього гормону у здорових жителів "кам'яного пасу". Порушення водно-сольового балансу є наслідком порушень гормонального спектру. Вивчення ЯМР-спектроскопії дозволяє використовувати дану методику для диференційної діагностики патології нирок. Експериментальна частина роботи дозволяє зробити висновок, що порушення в стані ендогенних опіоїдів, кальцитоніну та простаноїдів пов'язані між собою, відрізняються залежно від віку та є причиною електролітних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-3

Рубрики:

      
19.

Рощин Ю. В. 
Обгрунтування вибору лікувальної тактики у хворих на уретеролітіаз на основі прогнозування ефективності сучасних методів елімінації конкрементів: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.06 / Ю. В. Рощин ; Ін-т урології АМН України. — К., 2010. — 42 с. — укp.

Розроблено та побудовано багатофакторні математичні моделі прогнозу спонтанної елімінації каменя сечоводу, ефективності та вірогідності загострення післонефриту за проведення екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії, уретероскопії та контактної літотрипсії. Науково обгрунтовано покрокову систему вибору методу лікування уретеролітіазу з урахуванням мінімальної інвазивності й оптимальної ефективності методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-5
Шифр НБУВ: РА373266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Синишин Ю.І. 
Обгрунтування та розробка тактики лікування хворих на камені сечовода, ускладнені гострим пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Ю.І. Синишин ; Ін-т урології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення ефективності лікування хворих з каменями у сечоводі, ускладнених гострим пієлонефритом (ГП)), шляхом диференційованого застосування екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії (ЕУХЛ) в клінічній практиці на базі урологічних відділень обласних клінічних лікарень. Доведено вісутність значущих змін мікрофлори сечі, як наслідок вивільнення збудника з каменів нирки та сечовода після їх фрагментації. Показано, що для об'єктивної оцінки ефективності відновлення пассажу сечі з блокованої каменем сечовода нирки застовано УЗД-моніторинг периметру порожнинної системи нирки та визначено терміни його проведення після екстреної ЕУХЛ. На підставі використання моніторнгу С-реактивного білка сироватки крові доведено відсутність клінічно значущого травматичного впливу ЕУХЛ на нарку, сечовід та оточуючі тканини у хворих на нефроуретеролітіаз та уретеролітіаз, ускладнений ГП. Обгрунтовано можливість проведення екстреної ЕУХЛ у хворих на камені сечовода, ускладнені гострим серозним пієлонефритом, як альтернативного методу відновлення пасажу сечі з блокованої нирки, що дає можливість перегляду та поширення показань до ЕУХЛ в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.35-5 + Р696.540.112-5 +
Шифр НБУВ: РА343833

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського