Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (470)Книжкові видання та компакт-диски (352)Журнали та продовжувані видання (53)
Пошуковий запит: (<.>U=Р675$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 67
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Аммар Алі (Мохаммед Саід) Дауд 
Вдосконалення методів діагностики і лікування корнеосклеральних поранень ока: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Аммар Алі (Мохаммед Саід) Дауд ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Експериментально встановлено, що місцеве застосування 1 % флуренізидової мазі у комплексному лікуванні проникаючого корнеосклерального поранення сприяє прискоренню епітелізації, швидкій ліквідації запальної реакції та формуванню менш інтенсивного рубця рогівки. Запропоновано новий об'єктивний метод визначення площі неоваскуляризації рогівки, який дозволяє контролювати загоєння рани та визначити ступінь ефективності лікування. Розроблено новий інструмент "канюля-шпатель", застосування якого під час первинної мікрохірургічної обробки проникаючих корнеосклеральних поранень попереджає защемлення райдужки у рані. Уперше клінічно доведено, що розвиток проліферативного процесу у порожнині ока починається вже на 3 - 4-ту добу після проникаючого корнеосклерального поранення ускладненого гемофтальмом, що виявляється під час ультразвукового В-сканування в динаміці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.835 +
Шифр НБУВ: РА331822

Рубрики:

      
2.

Венгер Л. В. 
Вдосконалення технології пластичної і реконструктивної хірургії райдужної оболонки та розробка нового моніторингу післяопераційного лікування: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.18 / Л. В. Венгер ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В. П. Філатова АМН України. — О., 2010. — 31 с. — укp.

Вперше доведено можливість застосування методу лазерної кореляційної спектроскопії для діагностики, прогнозування, динамічного контролю та корекції післяопераційної запальної реакції ока. Встановлено, що у разі пошкодження райдужної оболонки відбуваються порушення гомеостазу плазми крові та сльозової рідини, які свідчать про аутоімунну сенсибілізацію організму на підставі дегенеративно-дистрофічних процесів. Вперше доведено, що застосування препаратів гемокорд і кріокорд призводить до значної корекції порушень гомеостазу у хворих з іридофакопротезуванням, зменшення ступеня післяопераційної запальної реакції та числа ускладнень у віддаленому періоді, а також сприяє значному підвищенню функціональних результатів операції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.636.08-59 + Р675.436
Шифр НБУВ: РА373744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Тутченко М.М. 
Вимірювання об'єму псевдоакомодації та його клінічне значення при артифакії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / М.М. Тутченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Здіснено математичні розрахунки глибини фокуса у схематичному оці Гульштранда за умов поєднання різних значень діаметра зіниці та розмірів фігур розсіяння світла, що є характерними для гостроти зору 1,0, 1,5 та 2,0 одиниці. Запропоновано графічну методику дослідження та прилад для вимірювання глибини фокуса й об'єму псевдоакомодації у пацієнтів з артифакією. Установлено обернену залежність глибини фокуса від гостроти зору та діаметра зіниці, на підставі збігу математично розрахованих і клінічно одержаних значень глибини фокуса. Запропоновано уточнену термінологію стосовно псевдоакомодаційної здатності пацієнтів з артифакією. Глибиною фокуса запропоновано вважати діоптрійний еквівалент ділянки простору перед оком, у межах якої спостерігається найвища гострота зору конкретної особи. Об'ємом псевдоакомодації запропоновано вважати діоптрійний еквівалент ділянки простору перед оком, у межах якої рівень гостроти зору не нижче 0,7.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.637 +
Шифр НБУВ: РА349082

Рубрики:

      
4.

Махмуд М.Р. Гхонім 
Ефективність вітректомії з лазеркоагуляцією та газовою тампонадою в лікуванні діабетичного макулярного набряку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Махмуд М.Р. Гхонім ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2004. — 16 с.: рис., табл. — укp.

Визначено критерії неефективності лазеркоагуляції у разі діабетичного макулярного набряку (ДМН), найбільш значущими з яких є наявність вітреоретинальної тракції, епіретинальної мембрани, фовеального та дифузного макулярного набряків, а також помутніння середовищ ока будь-якого ступеня. Установлено, що застосування вітректомії у випадку ДМН дає змогу усунути вітреоретинальну тракцію, регресію макулярного набряку та процес проліферації. Уперше доведено, що сумісне використання вітректомії з лазеркоагуляцією, а також газовою тампонадою підвищує частоту повного розсмоктування набряку у ранньому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р675.639 +
Шифр НБУВ: РА332378

Рубрики:

      
5.

Розанова З.А. 
Ефективність ГАМК-похідних вітамінів в комплексному лікуванні регматогенного відшарування сітківки (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / З.А. Розанова ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування хворих на регматогенне відшарування сітківки (РВС) шляхом застосування в до- та післяопераційному періоді антигіпоксантів для захисту нейронів сітківки. У разі застосування пікамілону в доопераційному періоді РВС відбувається поліпшення порогу електричної чутливості та лабільності за фосфеном на очах з РВС та на парному оці, що свідчить про системний характер лікувальної дії пікамілону. Тривале лікування пікамілоном хворих на РВС протягом місяця в післяопераційному періоді призводить до підвищення гостроти зору прооперованого ока протягом 3 - 6-ти місяців після операції до 0,4 у порівнянні з 0,2 у контрольній групі хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.639.085-29 +
Шифр НБУВ: РА342440

Рубрики:

      
6.

Пенішкевич Я.І. 
Ефективність диференційованих патогенетично-орієнтованих методик лікування в клініці травм ока: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.18 / Я.І. Пенішкевич ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2004. — 32 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування хворих з проникними пораненнями ока шляхом застосування патогенетично обгрунтованої корекції окиснювального метаболізму арахідонової кислоти за допомогою спрямованої блокади у програмах комплексного лікування проникних травм ока. відновленням прозорості оптичних середовищ травмованого ока та параметрів електроретино- та офтальмореограм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.8-3 +
Шифр НБУВ: РА333885

Рубрики:

      
7.

Коваленко Ю.В. 
Ефективність застосування низькочастотного ультразвуку в комплексному лікуванні контузійного гемофтальму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Ю.В. Коваленко ; Ін-т очн. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2003. — 16 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження in vivo та вивчено офтальмоскопічні та патоморфологічні зміни тканин ока після ультразвукового впливу низької частоти та обрано оптимальну дозу, доведено його клінічну ефективність, підвищення фагоцитарної активності нейтрофілів, зниження титру антитіл до скловидного тіла у тварин з модельованим гемофтальмом. За результатами досліджень in vitro виявлено експозицію ультразвукового впливу, яка стимулює фагоцитарну активність клітин крові. За клінічних умов вивчено вплив низькочастотного ультразвуку на показники ультразвукової діагностики, гідро- та гемодинаміки, електрофізіологічні показники сітківки, імунологічний статус хворих, доведено покращання їх гостроти зору, показників трофіки ока, а також імуностимулювальну та десенсибілізувальну дію низькочастотного ультразвуку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.8-5 +
Шифр НБУВ: РА322815

Рубрики:

      
8.

Масуднасері Мехран 
Ефективність застосування нового способу лікування вторинної макулодистрофії, що виникла внаслідок регматогенного відшарування сітківки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / Масуднасері Мехран ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження, які свідчать про виражений протекторний ефект препарату на сітківку кролів за моделювання вторинного дистрофічного процесу, який виявляється в більш пізнішому виникненню перших дистрофічних змін і достовірно повільному прогресуванні патологічного процесу в динаміці досліду. Встановлено, що застосування оксибрала як після втиснень склери, так і первинних інтравітреальних втручань призвело до достовірного зниження частоти розвитку вираженої вторинної макулодистрофії в термін шість місяців спостереження в основній групі хворих в порівнянні з контрольною та супроводжується достовірним підвищенням гостроти зору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.909-52 + Р675.639.085
Шифр НБУВ: РА373871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Безуглий М.Б. 
Ефективність комбінованого двохетапного методу хірургічного лікування первинної відкритокутової глаукоми: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / М.Б. Безуглий ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено клінічні й ехобіометричні дослідження 220-ти пацієнтів. Установлено, що за гіперволемічного типу первинної відкритокутової глаукоми (ПВКГ) виявлено зміщення іридо-кришталикової діафрагми вперед, що має прояв у зменшенні глибини передньої камери на 14,3 %, та значень запропонованих коефіцієнтів, а саме: відношення глибини передньої камери до передньо-заднього розміру ока на 12,2 %; коефіцієнту відношення глибини передньої камери до заднього відрізку ока на 13,7 %, що є головним чинником ризику у розвитку відносного зіничного блока, а за гіповолемічного типу подібні анатомо-топографічні зміни не відбуваються. Установлено, що застосування лазерної іридотомії дозволяє відновлювати порушені анатомічні співвідношення за гіперволемічного типу та зменшувати внутрішньоочний тиск на 16 % за рахунок збільшення швидкості відтоку камерної вологи на 26,7 % за гіполемічного типу захворювання. Запропоновано двохетапний комбінований метод хірургічного лікування ПВКГ з лазерною іридотомією та подальшою (через 2 - 14 днів) непроникаючою глибокою склеректомією, який дозволяє знизити кількість відшарувань судинної оболонки на 26,5 %, а загальну кількість післяопераційних ускладнень - 48,5 % та досягти компенсації офтальмотонусу протягом 12-ти місяців у 72,1 % хворих, в осіб контрольної групи - 55,9 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.609.1 +
Шифр НБУВ: РА354505

Рубрики:

      
10.

Бузник О.І. 
Ефективність лікування опікових тривких виразок рогівки методом ексимерлазерної кератектомії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.І. Бузник ; Держ. установа "Ін-т очн. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України". — О., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження та визначено оптимальні параметри ексимерлазерної керактомії (установку апарата на абляцію до 30 мкм рогівкової тканини). Вивчено особливості регенерації обпеченої рогівки з тривкою виразкою після проведення ексимерлазерної кератектомії. Виявлено активацію базальних клітин переднього епітелію, що має прояв у збільшенні мітотичного індексу цих клітин, у стромі рогівки збільшується кількість макрофагів з включенням у цитоплазмі елементів розпаду структур сполучної тканини, відбувається активація фібробластів, яка має прояв у збільшенні кількості фібробластів з рясною цитоплазмою, насиченою рибосомами, полісомами й елементами зернистої ендоплазматичної сітки. У ході спостережень за клінічним перебігом експериментальних тривких виразок рогівок у кролів без і після використання ексимерлазерної кератектомії та у разі її застосування у хворих з опіковими тривкими виразками виявлено, що ексимерлазерна кератектомія з запропонованими параметрами не спричиняла поглиблення існуючих виразок рогівки, сприяла вірогідному прискоренню їх епітелізації (у кролів на 5 діб, у хворих - на 18 діб) і призводила до утворення менш щільних помутнінь рогівки ( у кролів - на 1,9 бали - P = 0,013, у хворих на 1,5 бали - P = 0,000), що дозволило одержати більш високі оптичні результати у хворих (вірогідне підвищення гостроти зору на 0,08 у порівнянні з контролем).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.834-5 +
Шифр НБУВ: РА362427

Рубрики:

      
11.

Сердюк В.М. 
Ефективність медикаментозної корекції регенерації склери у хворих первинною відкритокутовою глаукомою: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / В.М. Сердюк ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми підвищення ефективності хірургічного лікування хворих первинною відкритокутовою глаукомою за допомогою зниження надмірного рубцювання в післяопераційному періоді. Вивчено участь вільно-радикальних сполук кисню в процесі рубцювання склери та можливості їх корекції. Показано, що супероксидний радикал кисню викликає порушення рівня функціональних груп білків тканин склери в зоні оперативної дії та підвищення рівня оксипроліну в них. Виявлено негативний кореляційний зв'язок між антиоксидантною активністю камерної вологи та величиною внутрішньоочного тиску. Доведено, що застосування емоксипіну сприяє нормалізації показників антиоксидантної та прооксидантної систем, зокрема, підвищує антиоксиданту активність сльозної рідини, знижує рівень малонового діальдегіду, зменшує ступінь післяопераційної запальної реакції та підвищує ефективність оперативного лікування хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.609.1 +
Шифр НБУВ: РА353399

Рубрики:

      
12.

Федоров Л.А. 
Ефективність модернізованої мікрохірургічної техніки в формуванні додаткових шляхів відтоку внутрішньоочної рідини при лікуванні відкритокутової глаукоми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Л.А. Федоров ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено мікрохірургічний спосіб непроникаючого типу лікування відкритокутової глаукоми, який забезпечує стійке функціонування додаткових шляхів відтоку внутрішньоочної рідини. Проведено порівняння функціональних результатаів та гідродинамічних показників модернізованої антиглаукоматозної операції та синусотрабекулектомії. З'ясовано, що запропонована мікрохірургуічна техніка стабілізує гідродинамічні показники в 97,3 % випадків. Проведено ультразвукову біомікроскопію фільтраційної подушки. Показано, що оптимальною за структурою є дифузно-розлита фільтраційна подушка. Описано клінічні особливості тенонової капсули, а також її патоморфологічні та гістохімічні зміни. Проведено аналіз хемілюмінесцентних критеріїв у хворих на відкритокутову глаукому, який дозволяє прогнозувати стабільність гіпотензивного ефекту антиглаукоматозної операції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.609.1 +
Шифр НБУВ: РА344050

Рубрики:

      
13.

Король А.Р. 
Ефективність модифікованого методу задньої гіалоїдотомії при премакулярних крововиливах різної етіології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / А.Р. Король ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Представлено модифікацію лазерної задньої гіалоїдотомії (ЛЗГТ), що грунтується на утворенні додаткового отвору у задній гіалоїдній мембрані у верхній частині премакулярного крововиливу. Встановлено, що застосування лазерних технологій для дренування премакулярних крововиливів дозволяє у три рази скоротити термін лікування у порівнянні з традиційним медикаментозним лікуванням. З'ясовано, що у разі премакулярних крововиливів за наявності діабетичної ретинопатії модифікована ЛЗГТ дозволяє на 20 % скоротити термін лікування у порівнні з традиційною ЛЗГТ, а оптична когерентна томографія - розрахувати об'єм і площину премакулярного крововиливу та ретельно спостерігати за перебігом післяопераційного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.639
Шифр НБУВ: РА330700

Рубрики:

      
14.

Чічур Д. А. 
Ефективність модифікованого методу імуносупресивної терапії у хворих на регматогенне відшарування сітківки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / Д. А. Чічур ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Доповнено наукові поняття про те, що розвиток рецидивів відшарування сітківки є наслідком тривалого порушення гематоретинального бар'єра. Вперше виділено два типи клінічного перебігу двостороннього регматогенного відшарування сітківки: І тип - сприятливий, спостерігається у 13,7 % випадків; II тип - несприятливий, спостерігається у 86,3 % випадків. Розширено наукові поняття про те, що у 80 % випадків одним із патогенетичних механізмів розвитку рецидивів відшарування сітківки й його виникнення на парному оці є надмірна активація аутоімунних процесів та їх підтримання. Вдосконалено наукові поняття про патогенетично обгрунтоване застосування глюкокортикоїдів одночасно системно та місцево, направлене на пригнічення аутоімунного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.639.085-5
Шифр НБУВ: РА373438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Асланова В.С. 
Ефективність модифікованого способу пневматичної дислокації в лікуванні субмакулярних крововиливів (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / В.С. Асланова ; Ін-т очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Удосконалено експериментальну модель субретинального крововиливу шляхом введення в субретинальний простір ока кроля нативної негепаринізованої аутокрові. З використанням даної моделі субретинального крововиливу та його дислокації шляхом інтравітреального введення перфторпропану встановлено, що у разі дислокації згустку крові у термін до 21 доби з моменту його утворення спостерігається часткове збереження фоторецепторних клітин і пігментного епітелію сітківки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.903-52 + Р675.639 +
Шифр НБУВ: РА342865

Рубрики:

      
16.

Муравей Ж.В. 
Ефективність операції секторальної задньої склеректомії та диференційований підхід до лікування термінальних глауком: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Ж.В. Муравей ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 1999. — 17 с. — укp.

Вивчено результати хірургічного лікування хворих на термінальну глаукому, запропоновано нову антиглаукоматозну операцію - секторальну задню склеректомію. На підставі експериментального дослідження показано, що гіпотензивна дія операцій задніх склеректомій (множинних і секторальної) зумовлена активацією увеосклерального шляху відтоку внутрішньоочної рідини і пригніченням продукції камерної вологи. Показана перевага нової операції у порівнянні з множинними склеректоміями, враховуючи зменшення кількості операційних ускладнень і ефективність у віддалені терміни. На підставі клінічного обстеження і результатів оперативного лікування 233 хворих з термінальною стадією первинної та вторинної глауком показана доцільність диференційованого підходу до вибору виду оперативного втручання (на дренажних і позадренажних шляхах відтоку) у залежності від вихідної клінічної картини захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.609.1

Рубрики:

      
17.

Расін О.Г. 
Ефективність поверхнево-активного препарату мірамістин в лікуванні хімічних опіків очей тяжкого ступеня (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.Г. Расін ; АМН України. Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 2004. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність використання додатково до базового лікування тяжких хімічних опіків очей нової лікарської форми поверхнево-активної речовини - "Мірамістин" (очних крапель 0,01 % розчину препарату). Експериментально виявлено та описано періоди активності дегідрогеназ нейтрофілів периферичної крові і продуктів ліпідного обміну у крові та зміни функціонального стану тканинних базофілів у безпосередньо непошкоджених органах у разі тяжких опіків очей. Встановлено позитивний вплив застосування мірамістину на перебіг опікового процесу, що проявляється меншою вираженістю патологічних змін, скороченням терміну їх регресії, малою кількістю ускладнень та більш сприятливими наслідками лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.808.42-52 +
Шифр НБУВ: РА335059

      
18.

Фарук Ісса Саїд Ашур 
Імунологічні особливості діагностики і лікування травматичних ерозій рогівки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Фарук Ісса Саїд Ашур ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Виявлено особливості порушень регіонарного (місцевого) ока у хворих на травматичну ерозію рогівки (ТЕР), які мають прояв у зниженні захисних факторів сльози - лізоциму та секреторного імуноглобуліну A (sIgA), підвищенні концентрації циркулюючих імунних комплексів (ЦІК), активації аутоімунних реакцій до антигену рогівки, дисбалансі цитокінового профілю сльози у вигляді зниження концентрації протизапального цитокіну інтерлейкіну IL-4 та підвищення рівня прозапальних цитокінів IL-1 beta та фактора некрозу пухлин-alpha (ФНП-alpha). Виявлено прямий кореляційний взаємозв'язок між площею ерозії рогівки S і рівнем ЦІК сльози, концентрацією ФНП-alpha і S, S і показником IL-1beta, а також зворотній кореляційний взаємозв'язок між S і рівнем sIgA, S і концентрацією IL-4. Установлено, що застосування ліпофлавону у хворих на ТЕР у традиційній терапії сприяє прискоренню епітелізалізації рогівки, одужанню, ліквідації запальних явищ, зникненню суб'єктивних і об'єктивних ознак запалення у пацієнтів. Виявлено, що застосування ліпофлавону додатково до базисної терапії хворих на ТЕР сприяє підвищенню рівня захисних чинників сльози: лізоциму та sIgA, зниженню титру антитіл до C-Ag, рівня ЦІК, нормалізації цитокінового профілю сльози. Розроблено критерії прогнозування перебігу ТЕР у хворих на підставі вивчення показників місцевого імунітету ока, які дозволяють покращити ефективність лікування пацієнтів та сприяють зниженню частоти ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.834-5 +
Шифр НБУВ: РА358902

Рубрики:

      
19.

Ісько К.Д. 
Іридофакопротезування хворих з частковою посттравматичною аніридією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / К.Д. Ісько ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено процес переносимості тканинами ока кролів різних видів лавсанових трансплантантів. Встановлено, що тканини ока кролів більш толераннтні до лавсанового матеріалу з вуглецевим покриттям ніж без покриття. Запропоновано модіфіковану модель лавсонового іридопротезу з вуглецевим покриттям. Доведено, що у випадку клінічного застосування модифікованого іридопротезу у хворих з посттравматичною аніридією ступінь вираженості запальної реакції в ранньому післяопераційному періоді був менший у порівнянні з реакцією на іридопротези без такого покритття, що сприяє уникненню ускладнень упродовж ранніх і віддалених термінів спостереження. Показано, що підвищення гостроти зору до 0,3 - 1,0 на момент виписки під час імплантації індопротезів з вуглецевим покриттям досягнуто у 87,5 % хворих проти 57,1 % пацієнтів, яким імплантовані іридопротези без вуглевого покриття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.86
Шифр НБУВ: РА319196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Могілевський 
Катаракта з супутньою первинною глаукомою (патогенетично орієнтоване хірургічне і лазерне лікування, профілактика післяопераційних ускладнень): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.18 / Сергій Юрійович Могілевський ; Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.637.04 + Р675.609.1
Шифр НБУВ: РА352624

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського