Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (381)Книжкові видання та компакт-диски (176)Журнали та продовжувані видання (42)
Пошуковий запит: (<.>U=Р665.62$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Коваленко М.О. 
Вибір показань та методів ортодонтичної корекції оклюзійних порушень при захворюваннях пародонту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.О. Коваленко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 15 с. — укp.

Роботу присвячено питанням лікування вторинних деформацій зубних рядів, які розвинулись внаслідок захворювань пародонту. Обстежено 1029 чоловік віком від 19 до 70 років. У 12,93% випадках відмічено деформації. Визначено показання до ортодонтичного лікування вторинних деформацій зубних рядів. Проведено ортодонтичне лікування вторинних деформацій у 153 чоловік і встановлено оптимальні терміни корекції. Розглянуто зміну рухливості зубів, глибини пародонтальних кишень, стан слизової оболонки та кісткової тканини альвеолярного відростку, витривалості пародонту до вертикальних навантажень, виконано оклюзіографічне дослідження в період проведення ортодонтичного лікування. Встановлено, що після ортодонтичного лікування вторинних деформацій зубних рядів, зуби розташовуються у правильному анатомічному положенні, мають максимальну кількість оклюзійних точок, а також створюються умови для зменшення функціонального навантаження на окремі зуби та рівномірного розподілу жувального тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050
Шифр НБУВ: РА308392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Приходько Т.А. 
Вроджені щілини губи і/або піднебіння: поширеність серед новонароджених і чинники ризику виникнення: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / Т.А. Приходько ; Укр. ін-т клініч. генетики Харк. держ. мед. ун-ту МОЗ України. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено частоту вродженої щілини губи і/або піднебіння серед живонароджених за 1993 - 2004 рр. (0,98%), яка найвища у Чернівецькій і Сумській (по 1,26%) та Черкаській (1,13%) областях. Щілина піднебіння в структурі займає у Київській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях і м. Києві відповідно 38,30%, 33,33%, 24,24% та 16,52%; щілина губи й піднебіння - 61,70%, 59,38%, 75,75%, 83,48%, що відображає різницю в їх етіології. Питома вага щілин піднебіння в структурі збільшена в областях з майже стовідсотковим українським населенням. Оцінено вплив наявності вроджених вад у матері, батька та найближчих родичів, а також величини шлюбної дистанції на ризик виникнення вад. Показано значення хронічних екстрагенітальних, ендокринних хвороб, хронічних інфекційних захворювань, професійної шкоди, паління, вживання ліків у періконцепційний період, проживання на радіаційно забрудненій території на підвищення ймовірності виникнення патології у новонароджених та можливості первинної профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.624.050 + Р665.626.050 +
Шифр НБУВ: РА353786

Рубрики:

      
3.

Циж А.В. 
Діагностика та лікування перехресного прикусу у різні вікові періоди формування зубощелепного апарату: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.В. Циж ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Визначено розповсюдженість перехресного прикусу (ПП) серед дітей та підлітків шкільних загальноосвітніх закладів Київщини віком від 6 до 17-ти років, проведено оцінювання можливостей саморегуляції досліджуваної зубощелепної аномалії. Проведено обстеження та лікування 128-ми пацієнтів віком від 3,5 до 25-ти років з функціональною, зубоальвеолярною та скелетною формами ПП. Визначено основні етіологічні чинники розвитку різних форм ПП. Розроблено клініко-діагностичні критерії форм ПП і карту-схему обстеження пацієнта з ПП. Розроблені нові конструкції ортодонтичних апаратів для лікування однобічного лінгвального та однобічного буквального ПП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050-9 +
Шифр НБУВ: РА368421

Рубрики:

      
4.

Русин В. В. 
Експериментально-клінічне обгрунтування успішності іммедіат-імплантації та фактори ризику: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / В. В. Русин ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050 + Р668.6 с
Шифр НБУВ: РА373389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ярославська Ю.Ю. 
Етіологія, діагностика та лікування сіалолітіазу (слино-кам'яної хвороби): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.Ю. Ярославська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Проведено вивчення етіологічного фактора виникнення сіалолітіазу - персистенції вірусів цитомегалії та мумпус, тропних до залозистих тканин, визначено патогенез захворювання. Здійснено сіалосонографію та імунопатоморфологічні дослідження, результати яких дозволили виявити системність ураження хронічним запаленим процесом усіх слинних залоз за сіалолітіазу. Встановлено діагноз "хронічний сіалоаденіт з сіалолітіазом" з двома формами хронічного запалення в слинних залозах - склерозуючою, викликаною преважанням персистенції вірусу цитомегалії, та ектазійною, обумовленою персистенцією вірусу мумпус. Удосконалено методику комплексного лікування хворих на сіалолітіаз з урахуванням етіологічного фактора та патогенезу захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.625.043 +
Шифр НБУВ: РА342193

Рубрики:

      
6.

Горай М. А. 
Імунологічні і гормональні дисфункції у хворих із хронічними механічними травмами слизової оболонки порожнини рота та їх корекція в комплексному лікуванні: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / М. А. Горай ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування хворих на хронічну механічну травму слизової оболонки порожнини рота на підставі вивчення імунної та гормональної дисфункції й опрацювання обгрунтованої корекції виявлених порушень у комплексному лікуванні. Проведено обстеження 112-ти хворих з хронічною механічною травмою слизової оболонки порожнини рота. Найчастіше трапляється хронічна механічна еритема, ерозія, декубітальна виразка та лейкоплакія. На підставі аналізу клінічних, імунологічних, ендокринологічних і цитологічних досліджень розроблено метод комплексного лікування хворих на хронічну механічну травму слизової оболонки порожнини рота, який включає цілеспрямовану корекцію імунної та гормональної дисфункції. Запропоновану методику підтверджено результатами експериментальних і клінічно-лабораторних досліджень у найближчі та віддалені терміни спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.622.08-5
Шифр НБУВ: РА377373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Чучмай І.Г. 
Клініка та особливості лікування деформацій зубних дуг у постійному прикусі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Г. Чучмай ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено клінічні вияви та методи лікування деформації зубних дуг у підлітків та дорослих. Виявлено деформації зубних дуг у 34,8% обстежених з постійним прикусом. Визначено основні причини збереження їх у дорослих, а саме - неусунення під час лікування (непрогнозоване переміщення зубів) та недисциплінованість пацієнтів. Проведено морфометричний аналіз моделей щелеп, завдяки якому вивчено механізм формування деформацій, їх характер та місця локалізації. Досліджено клініко-морфометричну характеристику аномалій положення окремих зубів, їх скупченості, протрізії фронтальної ділянки верхньої щелепи та деформації зубних дуг у разі макродентії. Найважчі деформації виявлено за умови скупченості зубів, обтяжених макродентією. З метою визначення індивідуальної макродентії застосовано фаціальний форфологічний індекс Ізарда. Аналіз телерентгенограм показав, що деформації зубних дуг зосереджуються в межах зубо-альвеолярного комплексу, основи щелеп розвиваються нормально. Визначено діагностичні тести для вибору методу лікування: положення на телеренгенограмах "стрес-осі", величина суб'югального кута та кутів діагностичного трикутника Твіда. Опрацьовано основні напрямки лікування деформацій зубних дуг у дорослих. Визначено показання до застосування методів лікування, відповідно до періоду постійного прикусу та клініко-морфометричної характеристики деформації. Запропоновано методи профілактики ускладнень під час лікування, застосовано на практиці апарат власної конструкції для дистального переміщення зубів та удосконалено деякі ортодонтичні апарати для досягнення естетики лікування дорослих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050
Шифр НБУВ: РА308592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Пилипів Н. В. 
Клініка, діагностика і особливості лікування зубощелепних деформацій, зумовлених ретенованими та надкомплектними зубами: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. В. Пилипів ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено основні причини та частоту ретенції зубів, що належать до різних анатомічних груп залежно від статі, віку, їх поєднання з іншими зубо-щелепними аномаліями. Запропоновано шість типів ретенції залежно від топографічних особливостей розташування ретенованого зуба та обгрунтовано комплексний підхід до діагностики та лікування пацієнтів з даною аномалією. На підставі телерентгенограмного обстеження пацієнтів обгрунтовано вибір методу лікування затримки прорізування та ретенції зубів, ускладненої скупченістю. Доведено необхідність проведення у важких діагностичних ситуаціях комп'ютерної томографії з метою чіткого визначення просторового розташування ретенованих зубів і вибору адекватного способу лікування. Розроблено алгоритм лікування ретенції зубів, зумовленої надкомплектними зубами. Вперше, за наявності ретенованих зубів, для збереження альвеолярного відростка у разі виникнення значного дефекту після видалення надкомплектних зубів застосовано кісткову пластику кістковим замінником Bio Os з біологічною мембраною. Запропоновано оригінальні способи переміщення ретенованого зуба залежно від його розташування у товщі кісткової тканини щелепи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621-5
Шифр НБУВ: РА382844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Мигович І.М. 
Клініка, діагностика і хірургічне лікування прогенії та відкритого прикусу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.М. Мигович ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

За допомогою проведених досліджень виділено форми прогенії. Виявлено морфологічні та функціональні порушення щелепно-лицевого апарату, зовнішнього дихання. Удосконалено діагностику сагітального розміру ротоглотки в клінічній практиці у 21 хворого. Апробовано спосіб хірургічного лікування, що сприяє усуненню прогенії та відкритого прикусу. Проведено порівняльну оцінку результатів оперативного втручання на вигляд обличчя, функцію жування, артикуляцію звуків і зовнішнє дихання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050
Шифр НБУВ: РА312330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Хамдан Абдулла 
Клініко-математичне обгрунтування лікування ретенції ікол верхньої щелепи з використанням мікроімплантатів: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / Хамдан Абдулла ; ДУ "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше запропоновано підхід до ортодонтичного лікування хворих з піднебінно-ретенованими іклами верхньої щелепи, що полягає у комплексному використанні брекет-системи та мікроімплантатів. Розроблено спосіб проведення ортодонтичної корекції аномально розташованих окремих зубів, який надає можливість розрахунку коригувального зусилля, яке створюється еластичною тягою або пружиною, що дозволяє уникнути перевантаження пародонта опорних зубів, які не потребують переміщення, та їх зміщення. Вперше математично обгрунтовано методику визначення діаметрів "активних ортодонтичних елементів" за максимально створеним ними зусиллям для елементів довільної конфігурації з будь-якою кількістю кільцевих ділянок і відгинами різної форми з опорою на мікроімлантат. Вперше визначено стан прооксидантно-антиоксидантного статусу в обстежуваних групах до й у процесі лікування. Вивчено стан щільності кісткової тканини в області зубів, що переміщувалися, та довколо мікроімплантів в усі періоди ортодонтичного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621-5 + Р668.5
Шифр НБУВ: РА383669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Олійник Н.С. 
Клініко-функціональні особливості піднебінно-глоткового комплексу після уранопластики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.С. Олійник ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено, що основною причиною порушень мови після уранопластики є ослаблення функції м'якого піднебіння і задньої стінки глотки, що слід враховувати під час вибору оперативної методики усунення піднебінно-глоткової недостатності. Визначено, що у разі структурних аномалій апарату мови, укороченому або нерухомому м'якому піднебінні та гіперфункції коріння язика в ролі провідного акустичного резонатора виступає носова порожнина, а вплив порожнини рота позначається як паралельний резонатор. Виявлено, що у спектрограмах відзначається зрушення основних формант нижче за частотою із зменшенням їх інтенсивності та появою додаткових складових спектру. Встановлено, що відсутність позитивної динаміки у відновленні мови після реконструкції основних анатомічних структур твердого і м'якого піднебіння у всіх випадках супроводжується вираженими дифузними змінами біоелектричної активності стовбурних структур мозку, диенцефальними розладами, підвищеною реактивністю нейронів кори великого мозку та порушенням дозрівання і диференціації біоритмогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.626.050-3 +
Шифр НБУВ: РА328782

Рубрики:

      
12.

Яковенко Л.М. 
Комплексне лікування первинних та вторинних деформацій верхньої губи, піднебіння при їх двобічних незрощеннях: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / Л.М. Яковенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 39 с. — укp.

Доведено наявність впливу способу годування на взаєморозташування незрощених фрагментів верхньої щелепи та вибір методики хейлопластики, обгрунтовано застосування запропонованої соски з додатковою площиною чи обтуратора, який охоплює, завдяки своїй конструкції, усі три фрагменти незрощеної верхньої щелепи та використання його як ортодонтичного апарата. Уперше на підставі результатів клінічних і антропометричних досліджень зміщення міжщелепної кістки та вивчення ефективності різних методів корекції її положення визначено необхідність та розроблено показання до застосування хірургічно-ортодонтичного способу, який передбачає врахування зміщення премаксили у двох напрямках (сагітальному та вертикальному). Визначено енергообмін різних шарів тканин верхньої губи залежно від виду незрощення. Установлено наявність компенсованого енергопостачання її у таких дітей, що дало змогу вивити залежність деяких ускладнень після хейлопластики не від рівня макроергів, а від положення міжщелепної кістки та методики двобічної хейлопластики. На підставі антропометричних і сонографічних даних визначено найбільш ефективні хірургічні прийоми двобічних хейлопластик та розроблено нові способи первинної реконструкції верхньої губи залежно від стану тканин назолабіального комплексу (НЛК). Уперше вивчено строки та напрямок дії відновленої верхної губи на верхню щелепу після двобічної хейлопластики, що дало змогу визначити строки та запропонувати новий метод профілактики запобігання розвитку вторинних деформацій верхньої щелепи. Виділено групу взаємообтяжливих деформацій тканин НЛК після двобічних хейлопластик, розроблено нові методики їх усунення, що дозволяє запобігти розвитку нових чи посиленню наявних деформацій. Виявлено наслідки порушення комплексності, послідовності та своєчасності у лікуванні дітей з вродженим двобічним незрощенням верхньої губи та піднебіння, а також розроблено та доведено ефективність використання запропонованого комплексу лікувальних і профілактичних дій у 73,8 % таких хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.624.050 + Р665.626.050 +
Шифр НБУВ: РА334747

Рубрики:

      
13.

Дмитренко М.І. 
Корекційне видалення тимчасових зубів у комплексному ортодонтичному лікуванні тісного положення фронтальних зубів в змінному прикусі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.І. Дмитренко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2005. — 20 с. — укp.

Визначено поширеність та узагальнено особливості клінічної картини тісного положення фронтальних зубів. Науково обгрунтовано та практично підтверджено доцільність застосування запропонованого методу лікування тісного положення в змінному прикусі з корекційним видаленням тимчасових зубів і збереженням загальної кількості постійних. Доведено, що корекційне видалення тимчасових зубів дозволяє скоротити середній термін активного лікування в 2,45 рази у порівнянні з традиційним методом розширення щелеп і зберегти загальну кількість постійних зубів завдяки наявності просторового резерву під час зміни тимчасових молярів премолярами з урахуванням росту щелеп під дією ортодонтичних апаратів оригінальної конструкції. Відзначено, що середній термін активного лікування тісного положення фронтальних зубів верхньої та нижньої щелеп комбінованими конструкціями скорочений у 1,45 рази у порівнянні зі знімними конструкціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050 +
Шифр НБУВ: РА336787

Рубрики:

      
14.

Воскресенська О. Ю. 
Корекція ортопедичного лікування дефектів зубного ряда біоінертними конструкціями з титану у ВІЛ-позитивних пацієнтів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. Ю. Воскресенська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено поширеність стоматологічних захворювань ВІЛ-позитивних пацієнтів на Донеччині. Вперше виявлено потребу ВІЛ-позитивних пацієнтів в ортопедичному лікуванні дефектів зубних рядів. Вперше проведено порівняльну індексну оцінку стану пародонта у ВІЛ-позитивних пацієнтів, які користуються зубними протезами з кобальто-, нікелехромових сплавів, сталі та титану. Вивчено мікробну колонізацію слизової оболонки порожнини рота у ВІЛ-позитивних пацієнтів, що мають незнімні мостоподібні протези з різних металів. Вперше доведено високу клінічну ефективність незнімних зубних протезів з титану та підтверджено біоінертність даних конструкцій у порожнині рота у ВІЛ-позитивних пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621-5 + Р668.62 с03 + Р514.0-37
Шифр НБУВ: РА377241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Лиштва В.Г. 
Косметичні та ортопедичні аспекти лікування пацієнтів із дефектами зубних рядів незнімними конструкціями протезів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / В.Г. Лиштва ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2010. — 18 с. — укp.

Описано методику виготовлення косметичного покриття штамповано-паяних (ШП) мостоподібних протезів для заміщення дефектів зубних рядів, яка допомагає застосовувати дані конструкції в лікуванні пацієнтів з певними соціальними й економічними ефектами. Зазначено, що за критеріями оцінки якості виготовлених зубних протезів (ЗП) позитивний ефект у 95,16 % протезів, виготовлених за традиційною методикою, і 97,40 % протезів, виготовлених за даною методикою, визначено відмінні фізико-механічні та естетичні властивості протезів. Рекомендовано методику виготовлення естетико-косметичних ШП незнімних конструкцій ЗП до застосування в клінічній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621-5 + Р668.62
Шифр НБУВ: РА372679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Фліс Г.П. 
Лікування аномалій форми та зміни кольору окремих зубів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.П. Фліс ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Уперше визначено причини та розповсюдженість патології форми та зміни кольору окремих зубів серед студентів НМУ ім. О.О.Богомольця. Досліджено питання розповсюдженості патології прикусу та патології окремих зубів у поєднанні з аномалією форми та розміру окремих зубів. Розроблено комп'ютерну систему визначення кольору зубів під час лікування. Створено ефективність методики лікування аномалій форми та зміни кольору окремих зубів, поєднаних з патологією прикусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050 +
Шифр НБУВ: РА341756

Рубрики:

      
17.

Гулюк А.Г. 
Методи поетапного хірургічного лікування хворих з вродженою розщілиною верхньої губи і піднебіння: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / А.Г. Гулюк ; Укр. мед. стоматологічна акад.. — Полтава, 2002. — 37 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено комплекс хірургічних втручань, що забезпечують можливість поетапного лікування вроджених розщілин верхньої губи та піднебіння, який базується на відновленні системно-функціональних особливостей уражених органів, та забезпечує послідовність виконання окремих етапів лікування. Удосконалено методики первинної хейлопластики, що включають одномоментну періостеопластику альвеолярного відростка, поетапного відновлення верхньої губи у разі двосторонньої форми пороку, які базуються на використанні тяги кругового м'яза рота як чинника, що забезпечує репозицію міжщелепної кістки. Доведено необхідність репозиції м'язів піднебінного апоневрозу для проведення первинної уранопластики. Запропоновано ряд оперативних втручань, використання яких забезпечує можливість покращання естетичних і функціональних результатів у осіб, раніше оперованих з приводу вроджених розщілин верхньої губи. Розроблено оперативні втручання, що базуються на використанні васкуляризованих клаптів піднебіння для усунення післяопераційних дефектів твердого піднебіння та подовження м'якого піднебіння у раніше оперованих хворих. На підставі одержаних результатів розглянуто роль метаболічної системи регуляції у розвитку післяопераційних ускладнень. Вивчено особливості метаболічної системи регуляції у хворих з вродженими розщілинами та їх взаємозв'язок з показниками імунограм. Доведено можливість використання фенозепама як засоба інтегральної корекції метаболічної системи регуляції та ефекторних імунологічних механізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.624.050 + Р665.626.050 +
Шифр НБУВ: РА322240

Рубрики:

      
18.

Філіппова Л.О. 
Місцева терапія ран слизової оболонки рота з застосуванням восків кримської троянди, лаванди і шавлії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.О. Філіппова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вперше на сучасному морфологічному рівні вивчено результати застосування пов'язки, виготовленої з суміші восків кримської троянди, лаванди і шавлії у комплексному лікуванні ран слизової оболонки рота. Встановлено, що найбільш виражений лікувальний ефект проявляється завдяки використанню суміші восків. Запальні зміни усунуто на третю добу експерименту, ніжноволокниста сполучна тканина утворилася через тиждень від початку досліду, що, у підсумку, призвело до утворення менш вираженого рубця. Доведено терапевтичний ефект післяопераційної пов'язки, яка містить воски кримської троянди, лаванди та шавлії, за умов її застосування значно зменшується місцева запальна реакція на травму, скорочуються терміни відновлення кровопостачення в оперованих тканинах і загоєння рани в цілому. Вдосконалено методику зняття реограм у зоні операційної травми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.622-52
Шифр НБУВ: РА317010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Мельник 
Обгрунтування застосування нитки біофіл для ушивання ран м'яких тканин порожнини рота (експериментально- клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Владислав Леонідович Мельник ; Українська медична стоматологічна академія. — Полтава, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.62
Шифр НБУВ: РА311762

Рубрики:

      
20.

Крикляс В.Г. 
Обгрунтування методу усунення деформацій носа і верхньої губи у хворих після хейлопластики з приводу односторонньої уродженої розщілини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Г. Крикляс ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 17 с. — укp.

Вперше проведено кількісний аналіз порушень носового дихання у хворих з деформаціями носа і верхньої губи після операції хейлопластики з приводу односторонньої уродженої розщілини. Здійснено оцінку функції дихання залежно від ступеня порушень антропометричних показників носа та верхньої губи у хворих після проведення первинної хейлопластики. Визначено основні види деформації носа та верхньої губи залежно від ступеня виразності антропометричних і функціональних порушень у пацієнтів у післяопераційний період. З урахуванням даних показників розроблено й апробовано методику проведення оперативних втручань для корекції деформацій носа та верхньої губи. Експериментально доведено високу ефективність нового методу проведення операції з усунення типових форм виявлених деформацій носа і верхньої губи після проведення хейлопластики з приводу односторонньої уродженої розщілини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.624.050 + Р685.624.05 +
Шифр НБУВ: РА335401

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського