Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (58)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661.210.22$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Ніколішин І.А. 
Лікування хворих на тяжкий флюороз зубів керамічними вінірами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.А. Ніколішин ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. академ.". — Полтава, 2007. — 17 с. — укp.

На підставі вивчення результатів клініко-лабораторних досліджень з використанням одонтогліфічних, морфометричних, морфологічних, фізико-механічних і клінічних методів вперше визначено товщину емалі та дентину на вестибулярній, апроксимальній і лінгвальній поверхнях зубів у пришийковій, екваторіальній ділянках і на різальному краї верхніх центральних різців різних одонтологічних типів. Вперше за однакових лабораторних умов наведено порівняльну оцінку деяких фізико-механічних властивостей композитних цементів (RelyX ARC, Bifix DC) та визначено якість їх адгезії та проникність барвника у зоні з'єднання з твердими тканинами зубів у разі флюорозу, розроблено рекомендації щодо їх застосування. Створено й апробовано нову методику препарування зубів під керамічні вініри у хворих з різними одонтологічними типами зубів, уражених тяжким флюорозом. Встановлено клінічні критерії оцінки якості протезування керамічними вінірами. Високу ефективність лікування хворих на тяжкий флюороз з використанням керамічних вінірів за розробленою методикою підтверджено в найближчі та віддалені терміни спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.222-5 +
Шифр НБУВ: РА350569

Рубрики:

      
2.

Баля Г.М. 
Ортопедична реабілітація хворих з генералізованою формою патологічного стирання твердих тканин зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.М. Баля ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено питання діагностування й ортопедичного лікування хворих з генералізованою формою патологічного стирання твердих тканин зубів. Розроблено нові підходи до вибору конструкції зубного протеза залежно від прояву патологічного процесу. Визначено поширеність зазначеної патології серед населення Полтавщини, яка перевищує середньостатистичний показник в Україні. Виділено різновиди форм патологічного стирання зубів, не відображені в існуючих класифікаціях, але які мають суттєве значення під час складання плану ортопедичного лікування. На підставі результатів електроміографічних досліджень установлено ступінь функціональних порушень у жувальному апараті за наявності зазначеної патології. Розроблено методики ортопедичного лікування за допомогою покривних протезів за типом повних знімних, з додатковими елементами фіксації. Визначено косметичну та функціональну ефективність запропонованих конструкцій, підтверджену суб'єктивними й об'єктивними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.223-5 + Р661.210.223-5 + Р661.210.223-5
Шифр НБУВ: РА363002

Рубрики:

      
3.

Марченко А.В. 
Особливості морфогенезу різців при флюорозі в аспекті їх одонтогліфіки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / А.В. Марченко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати антропоодонтологічного дослідження школярів Полтавщини. Виявлено розповсюдженість та три індивідуальні форми коронки верхніх центральних різців: прямокутної, трикутної, овоїдної. Одонтометрично визначено нерівномірний розвиток частин коронки в залежності від індивідуальної форми. Морфологічне дослідження товстих та тонких шліфів доводить, що процес вторинної та третинної мінералізації емалі на різних ділянках виражений неоднаково: за умов прямокутної форми - рівномірно, трикутної - в шийковій частині переважають ділянки вторинної мінералізації, овоїдної - в зоні ріжучого краю та екватора. Клінічно підтверджено, що вказана локалізація слабомінералізованих зон впливає на морфогенез початкових форм флюорозу. За умов прямокутної форми спостережено мозаїчне ураження емалі без специфічної локалізації, трикутної - ураження шийково-екваторіальної ділянки, а овоїдної - ріжучеекваторіальної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.222-2
Шифр НБУВ: РА309106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Козак Р.В. 
Особливості протезування пацієнтів із патологічною стертістю зубів керамічними вкладками: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.В. Козак ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2008. — 23 с. — укp.

За результатами проведеного профілактичного огляду працівників ВАТ "Полтавський автоагрегатний завод" виявлено горизонтальну патологічну стертість зубів у 19,3 % працівників від загальної кількості обстежених і необхідність проведення у них якісної профілактики та лікування цієї патології. Запропоновано методику відновлення утрачених твердих тканин зубів за допомогою керамічних накладок типу "оверлей" на жувальну групу зубів і здійснювати реставрацію усіх інших зубів фотополімерним матеріалом. Клінічна ефективність запропонованої методики щадного відновлення утрачених твердих тканин внаслідок патологічної стертості краща за загальноприйняту методику реставрування фотополімерними матеріалами. На підставі результатів проведених досліджень доведено, що відновлення втрачених твердих тканин внаслідок патологічного стирання найбільш доцільно проводити за допомогою безметалевих керамічних накладок типу "оверлей".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.223 + Р668.62 +
Шифр НБУВ: РА361570

Рубрики:

      
5.

Возний В.Б. 
Статева та індивідуальна мінливість премолярів людини з позицій тривимірної реконструкції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.Б. Возний ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Мета дослідження - вивчення морфології премолярів людини та їх біомеханічних властивостей, створення тривимірних комп'ютерних моделей премолярів та вивчення їх за різних умов. Матеріалом дослідження слугували 273 малі кутні зуби людини, 43 гіпсових моделі верхніх і нижніх щелеп, 19 шліфів зубів, залитих в поліакрил, і 107 рентгенограм. Встановлено діапазон індивідуальної, вікової мінливості одонтометричних показників премолярів, проведено їх регресійний і кореляційний аналіз, вивчено індивідуальну мінливість коренів і кореневих каналів премолярів у жителів Луганщини. Вивчено мікротвердість і модуль пружності емалі та дентину в різних ділянках сагиттальних і горизонтальних шліфів премолярів осіб різних вікових груп. Побудовано тривимірні комп'ютерні моделі малих кутніх зубів людини, які включають всі елементи зуба: емаль, дентин, порожнину та кореневі канали. Вперше з використанням методу скінченних елементів розраховано поведінку тривимірних моделей премолярів з 5-ма різними формами коренів і вкладками різного розміру на коронці з композитних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0 + Р661.210.223 +
Шифр НБУВ: РА368663

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського