Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (50)Реферативна база даних (1602)Книжкові видання та компакт-диски (1476)Журнали та продовжувані видання (182)
Пошуковий запит: (<.>U=Р645$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 211
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єжов А.В. 
Порівняльний клініко-етологічний аналіз маніпулятивної поведінки при ендо- і екзогенних психозах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.В. Єжов ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше у психіатричній клінічній практиці проаналізовано та теоретично обгрунтовано доцільність включення до структури діагностичних методів оцінки особливостей маніпуляційного поводження осіб за наявності психічних порушень. На основні синтезу сучасних представлень про характер маніпуляцій у людини та значимості клініко-етологічної оцінки функціонального стану хворих запропоновано новий метод діагностики маніпулятивної поведінки, асоційованої з мовою, що дозволяє оцінювати стан психомоторики у хворих з психічною патологією. Розроблено метод оперативної оцінки їх маніпулятивного поводження, використання якого забезпечує підвищення ступеня об'єктивності виявлення порушень у руховій сфері хворих. У порівняльному аспекті у хворих і здорових осіб досліджено особливості маніпулятивної поведінки, специфіку вибору предметів для маніпуляцій та виявлено його характерні варіанти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА339448

Рубрики:

      
2.

Іваночко В.М. 
Морфологічний стан структурних компонентів фільтраційно-реабсорбційного бар'єру нирок у нормі і при хронічній алкоголізації напоями різної якості та міцності: Автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.03.01 / В.М. Іваночко ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2003. — 19 с. — укp.

Встановлено, що хронічна алкоголізація 40 % об. горілкою, 40 % об. самогоном і 17 % міцним вином, протягом терміну, що у клінічному аспекті алкогольної хвороби відповідає періоду розвитку мотивації до алкоголю, виражених змін з боку компонентів клубочкового фільтру та канальцевої реабсорбції не викликає. Виявлено, що на даний час алкоголізація 50 % об. самогоном обумовлює розвиток ознак функціонального напруження. Доведено, що на момент розвитку толерантності алкоголізація 40 % об. горілкою та 17 % об. міцним вином обумовлює гіпертрофію та гіперплазію компонентів фільтрації та реабсорбції. Зазначено, що алкоголізація 40 % об. самогоном на цей період викликає початкові явища деструкції. Дослідження, що введення 40 % об. самогону протягом цього часу обумовлює перенапруження адаптаційно-захисних механізмів. Встановлено, що на період розвитку фізичної залежності введення 40 % і 50 % об. самогону призводить до виражених деструктивних змін. Доведено, що алкоголізація 40 % об. горілкою та 17 % об. міцним вином на даний період призводить до розвитку ознак функціонального перенапруження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-29 +
Шифр НБУВ: РА324486

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Івнєв Б.Б. 
Механізми діяльності мозку при фізіологічному та патологічному (хвороба Альцгеймера) психічному старінні: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.03 / Б.Б. Івнєв ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2001. — 35 с. — укp.

Розглянуто проблему нейрофізіологічного забезпечення вищих коркових функцій у стані фізіологічного психічного старіння та у випадках хвороби Альцгеймера. Обгрунтовано концепцію розвитку патологічного психічного старіння, розроблено критерії ранньої діагностики та прогнозування хвороби Альцгеймера на підставі виявлення механізмів розвитку когнітивних порушень, зумовлених хворобою, а не фізіологічним психічним старінням (за допомогою методів викликаних потенціалів мозку та електроенцефалографічного картування). Наведено патогенетичне обгрунтування змін в діяльності центральної нервової системи, обумовлених порушеннями в інших (імунній, генетичній та антиоксидантно-оксидантній) системах організму, у випадках хвороби Альцгеймера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*334.6 + Р645.028-3
Шифр НБУВ: РА316494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Аймедов К. В. 
Патологічна схильність до азартних ігор (клініка, терапія та реабілітація): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.17 / К. В. Аймедов ; Укр. н.-д. ін-т соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Визначено домінування дистимічно-дисфоричної симптоматики з надцінною ідеєю бути в грі, тривогою, депресією, почуттям провини, формальністю суджень, декларативним визнанням своєї провини, показним каяттям. У розвитку патологічної схильності до азартних ігор (ПСАІ) виокремлено дві стадії: субкомпенсації та декомпенсації. Встановлено, що у формуванні ПСАІ, на відміну від інших форм адитивної поведінки, обов'язковою є нооетична складова, яка виражається в наявності екзистенційного вакууму, відсутності цілей у житті, незадоволення власним життям. Визначено, що делінквентні тенденції, низький рівень соціального контролю та негармонійні характерологічні та дезадаптивні особистісні особливості сприяють розвитку та реалізації адиктивної поведінки у формі ПСАІ. Ідентифіковано біологічні, психологічні та психосоціальні чинники ризику розвитку ПСАІ, які ранжовані за інтенсивністю впливу на предиспонуючі, сприяючі та підтримуючі та диференційовані на загальні та специфічні саме для розвитку ПСАІ. Обгрунтовано модель лікувально-реабілітаційної допомоги особам із ПСАІ, яка складається з трьох етапів: діагностичного, активної терапії та підтримувальної терапії та соціальної реабілітації. Розроблено систему комплексного лікування та реабілітації ПСАІ, що поєднує два базових напрямки: психофармакологічний та психотерапевтичний та ефективність доведена річним спостереженням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.19
Шифр НБУВ: РА383876 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Аймедов К.В. 
Умовно-рефлекторна терапія опійної наркоманії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / К.В. Аймедов ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено новий метод умовно-рефлекторної терапії, спрямований на пригнічення ейфорійної дії наркотику. Запропоновано оригінальну методику визначення домінуючих мотивів зловживання опіатами та з її використанням виявлено особливості мотиваційної сфери хворих на опійну наркоманію, оцінено їх значущість у кількісному вимірі (індекс мотиваційного напруження). Уперше визначено вплив застосування умовно-рефлекторної терапії для усунення наслідків дії патологічних мотивів, які спонукали до вживання опіатів. З'ясовано кореляційний зв'язок між рівнями мотиваційної напруженості зловживання опіатами та тривогою, а також вплив комплексу мотивів у хворих на опійну наркоманію на їх самопочуття, активність, настрій. Установлено співвідношення між станом емоційної сфери (тривожної, депресивної симптоматики) та мотиваційними характеристиками особистості. Уперше у структурі умовно-рефлекторної терапії розроблено та впроваджено до практики комплекс додаткових психокорекційних і соціально-реабілітаційних заходів, що враховує динаміку мотиваційної складової залежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.13-57 +
Шифр НБУВ: РА338642

      
6.

Александрова О.І. 
Фармакологічні властивості феназепаму при різних шляхах введення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / О.І. Александрова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше було проведено порівняльне вивчення фармакологічних властивостей феназепаму за різних умов його введення. Виявлено можливість зміни часу дії від швидкого до прологованого; виконано порівняльний аналіз фармакокінетичних параметрів феназепаму та кінетики розподілу по органах і тканинах еспериментальних тварин завдяки використанню різних шляхів його введення. Показано, що за трансдермального введення вдається уникнути метаболізму основної кількості препарату у разі його першого проходження крізь печінку, а також уникнути різких коливань кількостей препарату в органах і тканинах тварин, які спостерігаються за умов внутрішньовенного введення. З'ясовано, що біодоступність феназепаму під час трансдермального введення залежить від його концентрації у складі трансдермальних терапевтичних систем (ТТС). Здійснено порівняльну оцінку комбінованого введення феназепаму та фенобарбіталу у разі внутрішньовенного, перорального та трансдермального введення. Показано, що фенобарбітал значно потенціює дію феназепаму, що дає змогу зменшити його концентрацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.702-29 + Р645.093.3-29 +
Шифр НБУВ: РА342964

Рубрики:

      
7.

Андрейко Д. М. 
Психічні розлади при резистентній скроневій епілепсії та їх динаміка на різних етапах відновного лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / Д. М. Андрейко ; Акад. мед. наук України, ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології". — Х., 2011. — 24 с.: рис. — укp.

У результаті комплексного клініко-психопатичного, нейрофізіологічного, нейровізуалізаційного та нейропсихологічного досліджень систематизовано дані про закономірності перебігу фармакорезистентних форм скроневої епілепсії у дорослих. Проведено порівняльний аналіз нейропсихологічного статусу та психічних функцій під час фармакорезистентного та доброякісного перебігу скроневої епілепсії. Визначено тактику лікування хворих на скроневу епілепсію, резистентну до протиепілептичних препаратів, яка має бути диференційованою та спрямованою не тільки на зникнення або зменшення частоти нападів, але й на збереження психічних функцій. Одержано нові дані, які свідчать про здатність психічних розладів під час комплексного відновлення лікування регресувати будь-якою мірою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2 + Р645.023
Шифр НБУВ: РА385445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Аннєнков О.О. 
Динаміка психопатологічних, патопсихологічних та нейрохімічних змін при параноїдній шизофренії в процесі лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.О. Аннєнков ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено динаміку клініко-психопатологічних, патопсихологічних і нейрохімічних змін стану хворих з різними типами перебігу параноїдної шизофренії та визначено ефективність лікування даної патології атиповими антипсихотиками. Встановлено закономірності динаміки позитивної та негативної психопатологічної симптоматики в процесі лікування рисполептом в якості монотерапії та комбінацією даного препарата з азалептином. Визначено характер побічних розладів у разі застосування різних терапевтичних стратегій. Вивчено динаміку патопсихологічних порушень функції мислення, пам'яті, уваги, емоційної сфери, самооцінки у процесі лікування. Виявлено особливості стану катехоламінергічної та серотонінергічної систем у процесі лікування. Вперше для оцінки ефективності лікування параноїдної форми шизофренії використано комплексний підхід. На підставі одержаних результатів істотно поглиблено уявлення про диференційовану терапію, що враховує особливості перебігу досліджуваної психічної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-354 +
Шифр НБУВ: РА355334

Рубрики:

      
9.

Антипчук К.Ю. 
Клініко-нейропсихологічна характеристика органічних психічних розладів у віддалений період в осіб, опромінених внаслідок Чорнобильської катастрофи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / К.Ю. Антипчук ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2005. — 22 с.: рис. — укp.

Установлено, що характерною особливістю органічних психічних розладів у віддалений період опромінення у дозах, більших за 0,3 Зв внаслідок Чорнобильської катастрофи, є наявність трьох основних синдромів порушення вищих психічних функцій: ураження кори лівої скроневої ділянки, серединних структур головного мозку, лівої лобної ділянки, які свідчать про структурно-функціональне ураження відповідних ділянок головного мозку: лівої скроневої та лівої лобної і серединних структур з їх кірково-підкорковими зв'язками. На підставі нейропсихологічного дослідження підтверджено дані щодо латералізації ушкодження головного мозку до домінантної гемісфери в осіб, які зазнали дії іонізуючого випромінювання (ІВ). Підтверджено дані щодо локального ураження головного мозку в даних осіб, визначено нейрофункціональні системи та структури, найбільш вразливі до дії ІВ. Доведено, що психічні розлади в опромінних осіб спричинені ураженням кортико-лімбічної системи з порушенням роботи лобних формацій, лівої скроневої ділянки та серединних структур з їх кірково-підкорковими зв'язками. Одержано залежність "доза - ефект" для нейропсихологічних параметрів за доз, більших 0,3 Зв. Розвинуто концепцію високої радіочутливості головного мозку. Відповідно до радіобіологічного закону щодо максимальної радіочутливості філогенетично "молодих" структур підтверджено, що у головному мозку найбільш вразливими до дії ІВ є найбільш філогенетично "молоді" структури (асоціативна лобна кора та ліва скронева частка, відповідальна за формування мови), на відміну від поширених уявлень щодо переважного ураження філогенетично "старих" утворень (діенцефально-стовбурових).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА335191

Рубрики:

      
10.

Арамєдова А.І. 
Психологічні особливості оцінки жінками, хворими на параноїдну шизофренію, відносин зі своїми дітьми: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / А.І. Арамєдова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Поглиблено уявлення про значення та роль матері у сім'ї, зокрема, у житті її дитини; про взаємовідносини психічно хворої жінки зі своїми дітьми та з іншими членами сім'ї, сприйняття себе та оцінку своєї ролі у системі сімейних відносин. Виявлено особливості впливу порушень в емоційній сфері на оцінку жінками відносин з власними дітьми, їх сприйняття реальної моделі сім'ї та тієї, якій віддається перевага. Визначено фактори, які складають основу подібної оцінки. Незважаючи на відсутність психотичної симптоматики, виявлено ознаки дисоціації в емоційній сфері у стадії ремісії. Проведено порівняльний аналіз материнсько-дитячих відносин у сім'ях психічно хворих і психічно здорових жінок. Досліджено відсутність зв'язку оцінки сімейного функціонування з фактором проживання жінки у власній сім'ї або сім'ї своєї дорослої дитини. Чинник тривалості захворювання не є статистично значущим в процесі визначення психічно хворими жінками особливостей власного сімейного оточення. Виявлено збережені компоненти психічної діяльності, особистісні характеристики, здібності та схильності у сімейних відносинах, формування в них уявлення про свою хворобу. Проаналізовано прихильності та переваги, що дозволили значно підвищити ефективність лікування, скоротити інтенсивність рецидивів захворювання, оптимізувати психокорекційні заходи діяння, знизити негативний вплив психозу матері на членів її родини та на її дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-354
Шифр НБУВ: РА311815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Артемчук А.П. 
Проблема коморбізму алкогольної хвороби та клініко-патогенетичне обгрунтування комплексних терапевтичних програм: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.17 / А.П. Артемчук ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2005. — 46 с. — укp.

На підставі дослідження клініко-епідеміологічних, психологічних, електрофізіологічних та біохімічних аспектів вивчено феноменологію, патогенетичні закономірності та динаміку алкогольної залежності за впливу розроблених і впроваджених до практики нових комплексних терапевтичних програм. Здійснено реперзентативну вибірку (7 320 осіб) регіональних, вікових і професійних верств населення та проведено комплексне, лонгітудіальне (більше 20-ти років) клініко-епідеміологічне, клініко-психопатологічне, психодіагностичне, електрофізіологічне та біохімічне дослідження. Показано, що основними тенденціями розвитку алкогольної залежності протягом останніх 20-ти років були її подальше поширення серед населення країни та патоморфоз, який мав прояв як невпинне збільшення частоти коморбідних психічних, неврологічних і соматичних розладів. Доведено, що факторами, які сприяють розвитку алкогольної залежності, яка є коморбідною з психічними, неврологічними та соматичними розладами (АЗК), за результатами інструментальної та лабораторної діагностики, є: підвищена судома готовність, ендокринний і макро- та мікроелементний дисбаланс. Розроблено патогенетично обгрунтовані компонентні програми лікування хворих на АЗК, які передбачають використання адаптаційно-метаболічної терапії, що грунтується на застосуванні запропонованих комплексів фармакологічних засобів "Композит-1(2)" і технологій стресопсихотерапії, а також методів прогнозування результатів лікування. На підставі катамнестичних спостережень доведено високу протирецидивну ефективність наведених комплексних терапевтичних програм у зазначених хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-5 +
Шифр НБУВ: РА341031

Рубрики:

      
12.

Артемчук О.А. 
Формування терапевтичної ремісії в амбулаторних умовах у хворих залежних від алкоголю: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / О.А. Артемчук ; ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне обгрунтування та нове розв'язання наукової задачі, яка полягає у формуванні терапевтичної ремісії за амбулаторних умов у хворих, залежних від алкоголю, шляхом застосування нової фармакотерапевтичної технології адаптаційно метаболічної дії. Установлено зростання ризику повернення до алкоголізації на етапах формування терапевтичної ремісії у обстежених осіб внаслідок виснаження адаптаційних механізмів. Одержано дані про взаємозв'язок психічного та соматичного стану осіб, залежних від алкоголю, та їх наявним метаболічним статусом. Розроблено й апробовано за амбулаторних умов спеціальну фармакотерапевтичну технологію "Композит 1" адаптаційно-метаболічної дії. Показано, що її застосування суттєво поліпшує соматичний, психічний і метаболічний статус пацієнтів. Доведено, що повторна терапевтична ремісія за цих умов може бути досягнута більш, ніж у 50 % випадків захворювання. За цього призначення "Композиту 1" вірогідно знижує кількість хворих, які достроково перервали лікування внаслідок повернення до пияцтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-5 +
Шифр НБУВ: РА356676

Рубрики:

      
13.

Біловицький О.В. 
Морфо-функціональна оцінка яєчників в умовах алкогольних інтоксикацій (експериментальне та секційно-морфологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Біловицький ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню морфо-функціональних змін при гострих і хронічних алкогольних інтоксикаціях. На основі морфо-функціонального аналізу яєчників експериментальних тварин (білих щурів) і трупів осіб жіночої статі репродуктивного віку, які мали достовірний алкогольний катамнез, визначено кореляційні зв'язки та проведено зіставлення змін яєчників в умовах гострого отруєння етанолом і тривалого впливу етилового спирту. Виявлено зниження загальної кількості фолікулів та ознаки сполучнотканинної трансформації органа, що свідчать про розвиток стійкого гіпоовуляторного статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-3 + Р715.52-37

Рубрики:

      
14.

Баженов О.С. 
Медико-психологічна характеристика різних форм соматоформних розладів (психодіагностичні особливості, патопсихологічні механізми формування, принципи психотерапевтичної корекції): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / О.С. Баженов ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

За результатами комплексного клініко-психопатологічного, патоперсонологічного, патопсихологічного соціально-психологічного вивчення одержано дані щодо етіологічних факторів розвитку, клініко-психопатологічної структури та механізмів формування різних форм соматоформних розладів. Визначено синдромальну структуру сучасних форм сомато-формних розладів, описано їх клініко-психопатологічні особливості. Досліджено деякі патопсихологічні механізми формування та патоперсонологічні кореляти соматоформних розладів. Виявлено особливості соціального функціонування даної категорії хворих. З використанням системного підходу науково обгрунтовано принципи патогенетичної психотерапії хворих на соматоформні розлади. Здійснено апробацію запропонованої системи та доведено її високу ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948 + Р645.093.3-57 +
Шифр НБУВ: РА341596

Рубрики:

      
15.

Балабуха 
Анксиозні порушення у онкологічних хворих з непсихотичними розладами та їх психотерапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Ольга Сергіївна Балабуха ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-57 + Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА334009

Рубрики:

      
16.

Баркалов Б.А. 
Психотерапія і психопрофілактика в комплексному лікуванні хворих із залежністю від опіоїдів, інфікованих ВІЛ: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / Б.А. Баркалов ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості особистості хворих на опіоїдну залежність, кормобідну з ВІЛ-інфекцією. З використанням міждисциплінарного й інтеграційного підходів розроблено систему поетапної психотерапії та психопрофілактики для цього контингенту пацієнтів. Одержано дані щодо особливостей особистості типів відношення хворих з опіоїдною залежністю, поєднаною з ВІЛ-інфекцією, до їх хвороби. Виявлено, що у хворих основної групи значно частіше, ніж у групі порівняння, спостережено сенситивний, обсесивно-фобічний, тривожний, іпохондричний, апатичний і меланхолічний типи реагування на хворобу. На підставі одержаних даних розроблено систему психотерапії та психопрофілактики у комлексному лікуванні хворих з опіоїдною залежністю, інфікованих ВІЛ, яка може бути застосована за стаціонарних і амбулаторних умов. Відзначено, що ефективність зазначеної терапії підвищується у разі її поєднаного використання з певними методами психотерапії, а саме: індивідуальної та групової роз'яснювальної, раціональної, гештальт-терапії, непрямої, короткострокової, поведінкової, сімейної, а також емоційно-вольвого тренування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1-5 + Р514,0 +
Шифр НБУВ: РА363044

Рубрики:

      
17.

Бахтеєва Т.Д. 
Невротичні розлади у жінок (етіологія, патогенез, клініка, терапія): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Т.Д. Бахтеєва ; АМН України. Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2008. — 36 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-психопатологічного, патопсихологічного та соціально-психологічного обстеження 316-ти жінок з різними формами невротичної патології (113 - з неврастенією (F48.0), 94 - з тривожно-фобічними розладами (F40.9), 109 - з соматоформними порушеннями (F45.3)) та 127 чоловіків з аналогічними формами невротичної патології (46 хворих на неврастенію (F48.0), 38 - з тривожно-фобічними розладами (F40.9), 43 - з соматоформними порушеннями (F45.3)) визначено етіологічні фактори, механізми формування й особливості клінічного перебігу невротичних розладів у жінок. Встановлено, що їх розвиток обумовлений дією чинників психічної травматизації, основними властивостями яких є поєднаність, взаємопосилення та переважна локалізація на рівні мікросоціума. Доведено, що психогенії макросоціальної спрямованості (соціально-економічні чинники) у генезі невротичної хвороби у жінок відіграють фонову підтримуючу роль. З'ясовано, що характерною особливістю психопатології у разі невротичних розладів у жінок є переважання депресивних і соматизованих проявів. У межах кожної з форм патології визначено певні особливості. Встановлено, що в механізмах формування невротичнх розладів у жінок значну роль відіграє генералізація психогенії та статево-рольовий конфлікт. Із використанням гендерного підходу щодо аналізу невротичних розладів розроблено модель неврозогенезу з урахуванням специфіки патології, яка обумовлена статтю. На підставі використання комплексного підходу розроблено гендерно обгрунтовані критерії діагностики, принципи терапії та профілактики невротичних розладів у жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 +
Шифр НБУВ: РА357881

Рубрики:

      
18.

Березанська Н.Д. 
Клініка та лікування психічних порушень у ранньому післяабстинентному періоді опійної наркоманії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / Н.Д. Березанська ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Вивчено психопатологічні прояви та патогенетичний базис раннього післяабстинентного періоду опійної наркоманії. Обгрунтовано правомірність виділення раннього післяабстинентного періоду. Встановлено домінуючий психопатологічний синдром - астенічний. Виявлено зміну активності нейрорецепторів, що свідчить про зміну характеру функціонування нейромедіаторних систем у ранньому післяабстинентному періоді у порівнянні з періодом абстиненції у напрямі збільшення активності серотонінергічної та зниження - дофамінергічної системи. Зменшення функціональної активності дофамінергічної системи супроводжувалося зниженням рівня активованості мозку, що виявилося у вигляді синхронізації біоелектричних процесів мозку та зниження коефіцієнта активації. Запропоновано засіб терапії з застосуванням актопротектора, антиоксиданту ізотіобарбаміну для корекції виявлених порушень. На основі порівняльного вивчення ефективності ізотіобарбаміну та пірацетаму доведено перевагу ізотіобарбаміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.13-3
Шифр НБУВ: РА311473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Бобир Г.М. 
Подружня дисгармонія у безплідному шлюбі при хронічному аднекситі у жінок та її психотерапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Г.М. Бобир ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2002. — 18 с. — укp.

З використанням системного підходу до вивчення сексуального здоров'я розкрито причини, механізми розвитку та клінічні особливості сексуальних розладів у жінок, хворих на з хронічний аднексит і безплідність. Визначено роль психогенних, негативних соціально-психологічних і біогенних чинників у формуванні різних варіантів подружньої дисгармонії за умов інфертильного шлюбу та запропоновано їх диференційно-діагностичні критерії. Розроблено ефективну систему психотерапевтичної корекції порушення гармонії подружньої пари, у якій дружина хворіє на хронічний аднексид з безплідністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-3 + Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА318085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Больбот Т.Ю. 
Психічні та поведінкові розлади в осіб молодого віку з комп'ютерною залежністю (клініка, корекція та профілактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Т.Ю. Больбот ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-психопатологічного й експериментально-психологічного досліджень одержано нові дані щодо чинників ризику, умов і клінічної динаміки формування комп'ютерної залежності. Визначено клініко-психопатологічні характеристики, психологічні та соціально-демографічні особливості осіб молодого віку з комп'ютерною залежністю різного генезу. Науково обгрунтовано критерії та проведено скринінг-діагностику даної патології серед користувачів комп'ютерної мережі, які навчаються у Дніпропетровському обласному ліцеї-інтернаті фізико-математичного профілю та Ліцеї інформаційних технологій. Науково обгрунтовано, розроблено й оцінено ефективність (за даними катамнестичного спостереження) потеапної системи корекції та програм профілактики комп'ютерної залежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-5 +
Шифр НБУВ: РА338641

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського