Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (48)Книжкові видання та компакт-диски (64)
Пошуковий запит: (<.>U=Р64-57$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Гавриленко М.А. 
Захисні механізми в особистісній структурі лікарів-психіатрів та їх психотерапевтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / М.А. Гавриленко ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі використання системного підходу визначено структуру, динаміку та патопсихологічні механізми формування синдрому "вигоряння" у лікарів-психіатрів та психотерапевтів. З'ясовано особливості станів психічної дезадаптації лікарів залежно від ступеня важкості синдрому "вигоряння", виділено домінуючі особистісні структури та проведено їх порівняльний аналіз. Вивчено несвідомі механізми варіантів адаптаційних захистів та показано їх вплив на адекватність сприйняття психотерапевтичної ситуації. Вперше досліджено типи патернів відносин "Я - Інший" у лікарів-психіатрів та психотерапевтів залежно від типів особистісної організації. Виявлено фактори, що сприяють розвитку синдрому "вигоряння" різного ступеня важкості та патопсихологічні механізми взаємного обтяження. На підставі результатів проведеного дослідження розроблено комплексну патогенетичну систему психокорекції, спрямовану на гармонізацію психоемоційної сфери та адаптацію захисних механізмів лікарів до психоемоційних напружень. Розроблено показання щодо диференційованого застосування різних способів психотерапевтичного втручання у відношенні лікарів-психіатрів з синдромом "вигоряння" різного ступеня важкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57 +
Шифр НБУВ: РА341297

Рубрики:

      
2.

Бовт М.В. 
Невротичні, особистісні і сексуальні розлади в овдовілих чоловіків без партнерки та їх психотерапевтична корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / М.В. Бовт ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено розвиток особистості, міжособистісне спілкування й сексуальне здоров'я овдовілих чоловіків без партнерки. Виявлено особливості їх сомато- та психосексуального розвитку, визначено закономірності формування характерологічних й особистісних рис, що перешкоджають успішній загальній і сексуальній комунікації. Вперше встановлено співвідношення соціогенних, психогенних, негативних соціально-психологічних і соматогенних чинників у генезі порушення сексуальної функції овдовілих чоловіків без партнерки. Доведено існування зв'язку між наявним сексуальним розладом і порушенням комунікації. Вперше виокремлено клінічні форми порушення сексуальної функції овдовілих чоловіків без партнерки та розроблено систему психотерапевтичної корекції їх психічного й сексуального здоров'я, визначено принципи та напрями профілактики самотності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-57 + Р64-57 + Ю948.4-82 +
Шифр НБУВ: РА354263

Рубрики:

      
3.

Лях С.Б. 
Подружня дезадаптація та її психокоррекция при ананкастному розладі особистості у чоловіків: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / С.Б. Лях ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2009. — 27 с. — укp.

Досліджено стан подружньої адаптації у чоловіків з ананкастним розладом особистості (АРО). Обстежено 97 подружніх пар з використанням системного міждисциплінарного підходу до визначення причин, умов, механізмів розвитку подружньої дезадаптації. З'ясовано соціальні, психологічні, соціально-психологічні, біологічні чинники розвитку порушень подружньої адаптації. Встановлено форми подружньої дезадаптації у разі АРО у чоловіка. Виявлено порушення сомато-, психосексуального розвитку, рівень самооцінювання, особистісні особливості чоловіків з АРО. Визначено особливості подружніх відносин залежно від перебігу психопатологічного процесу. Запропоновано психокорекційні заходи з метою покращання стану подружньої адаптації з використанням методів раціональної, когнітивної психотерапії, аутогенного тренування, статеворольового, сексуально-еротичного тренінгу. За цього система психокорекційних заходів базувалась на принципах комплексності, диференційованості, послідовності й етапності для вдосконалення підсистем особистості - інтра-, мета-, інтеріндивідної - та спрямована на покращання міжособистісних стосунків, підвищення рівня емпатії, адаптацію загальної та сексуальної поведінки. Відзначено, що застосування розробленого комплексу є ефективним у зазначеного контингенту обстежених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57 + Ю956-73 + Р698-5 + Ю948.1-82 +
Шифр НБУВ: РА365481

Рубрики:

      
4.

Гумницька Т.М. 
Психопатологічні порушення у хворих на аліментарно-обмінне ожиріння. (Клініка, діагностика, принципи психотерапії): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Т.М. Гумницька ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 19 с.: табл. — укp.

Проведено комплексне клініко-психопатологічне, експериментально-психологічне та нейрофізіологічне обстеження хворих на аліментарно-обмінне ожиріння з використанням психологічних методів дослідження, вивчено вплив психопатологічних змін на клінічну картину ожиріння. Здійснено кореляційний аналіз психопатологічних і клініко-електрофізіологічних змін у разі аліментарно-обмінного ожиріння. Встановлено значення надлишкової ваги в структурі психосоматичних розладів. Досліджено ефективність емоційно-стресової терапії за різних форм надлишкової ваги в обстеженої категорії хворих. Розроблено критерії психологічної діагностики хворих на аліментарно-обмінне ожиріння, запропоновано комплекс терапії з використанням емоційно-стресового психотерапевтичного впливу, наведено рекомендації щодо їх впровадження в практичну діяльність лікувально-профілактичних установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-3 + Р64-57 +
Шифр НБУВ: РА328814

Рубрики:

      
5.

Гриневич Є.Г. 
Психотерапія, психопрофілактика та корекція постраждалих з психічними розладами внаслідок надзвичайних ситуацій: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Є.Г. Гриневич ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2008. — 44 с. — укp.

Визначено суттєві відмінності регіонів України за інтегральним показником небезпеки, який визначається переважно надзвичайними ситуаціями (НС), що свідчить про нерівномірний розподіл несприятливих умов життя на стан психічного здоров'я населення різних частин країни. Виділено епідеміологічні маркери психоемоційної напруги у популяції населення України, а саме: провідні - первинну захворюваність на невротичні, зумовлені стресом і соматичні розлади (НПССР) і додаткові - захворюваність на розлади особистості зрілого віку, на афективні розлади, на алкогольні психози та на шизофренію, а також суїцидальну активність. Доведено, що техногенні НС здійснюють потужний несприятливий вплив на стан психічного здоров'я населення постраждалого регіону, ніж НС природного походження. Показано вплив окремої масштабної техногенної НС на психічне здоров'я населення постраждалого регіону (на прикладі Скнилівської трагедії). Оцінено рівень функціонування психіатричної служби України у зв'язку з наданням спеціалізованої медичної допомоги особам з психічними та поведінковими розладами (ППР) внаслідок НС. Установлено численні фактори ризику-антиризику формування ППР у постраждалих внаслідок НС, а також маркери сприйнятливості-резистентності для підтвердження діагнозу ППР і показники (психологічні, психічні, психофізіологічні) надійності людини під час виконання професійних обов'язків за умов НС. Науково обгрунтовано та застосовано комплексну діагностику ППР у постраждалих внаслідок НС, їх донозологічних форм, яка базується на оцінці вірогідності спонтанних випадків і клінічної значущості ППР внаслідок НС. Наведено кореляйційну структуру реакцій дезадаптації (донозлогічний рівень ППР), а також за результатами кластерного аналізу психологічних проявів установлено їх найбільш поширені та стійкі варіанти. Уперше оцінено інформативність і диференційно-діагностичні властивості методів дослідження для визначення реакцій дезадаптації (психодіагностичного, клініко-психопатологічного, психофізіологічного). Виділено найбільш інформативні окремі психопатологічні симптоми у постраждалих внаслідок НС. Запропоновано скринінг синдромальної діагностики ППР або реакцій дезадаптації. Науково обгрунтовано та розроблено методичні підходи до психотерапії, психопрофілактики та психокорекції психічних і поведінкових розладів у постраждалих внаслідок НС, а також заходи психотерапевтичної та соціально-психологічної допомоги, диференційовані за типами особистості, патологічними ознаками психологічної деформації її структури та порушеннями сфер психіки за групами постраждалих НС. Розроблено систему психотерапії, психопрофілактики та корекції їх психічних розладів, оцінено її ефективність за результатами впровадження в клінічну практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57 + Ю948.4-82 +
Шифр НБУВ: РА358656

Рубрики:

      
6.

Федак 
Синдром професійного вигоряння і його психотерапевтична корекція у медичного персоналу швидкої допомоги: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Богдан Степанович Федак ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57 + Ю948.19-69
Шифр НБУВ: РА365720

Рубрики:

      
7.

Чугунов В.В. 
Теоретичне, клініко-діагностичне, медико-психологічне, психотехнічне та психопатологічне обгрунтування й оцінка психотерапії психогенно-обумовлених розладів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 19.00.04 / В.В. Чугунов ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 31 с. — укp.

Здійснено теоретичне, клініко-діагностичне, медикопсихологічне, психотехнічне, клініко-діагностичне, динамічне, психопатологічне та терапевтичне обгрунтування та розробку алгоритмізованих стандартів психотерапії психогенно-обумовлених розладів та принципів оцінки її ефективності на базі розробленої методології клініко-дисциплінарно-еволюційного аналізу. Обстежено 1 426 осіб, з яких 1 274 - хворі на психічні, соматоформні, психосоматичні, сексуальні розлади, 104 - сліпі і 48 - здорові волонтери. Застосування створеної методології клініко-дисциплінарно-еволюційного аналізу дозволило на моделях психодисциплін (психотерапії, медичної психології та сексології) реконструювати історію дисциплінарної організації, побудувати аутодисциплінарно-ідентифікаційні конструкти, визначити, сфери пато-нозологічної компетенції, виявити й описати "нормальну" та клінічну психотерапевтичні феноменології, вивчити сано(пато)генетичні механізми та розробити еталонний діагностичний алгоритм, правила формулювання психотерапевтичного діагнозу, критерії вибору методів і методик психотерапії та психокорекції, ефективні терапевтичні техніки, принципи оцінки ефективності та її стандарти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57 +
Шифр НБУВ: РА348832

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського