Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (799)Книжкові видання та компакт-диски (503)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р64-32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ільяшенко О.О. 
Медико-психологічні аспекти аутоагресивної поведінки самотніх осіб: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / О.О. Ільяшенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

На підставі проведеного комплексного психодіагностичного обстеження 150-ти самотніх осіб з аутоагресивною поведінкою визначено їх особистісні відмінності. З'ясовано, що у таких осіб мають місце підвищена ситуаційна особистісна тривожність, схильність до депресивного типу реагування на індивідуально значущі психотравмуючі ситуації, гостре переживання невдач, що призводить до суїцидального ризику. В результаті проведеного порівняльного аналізу аутоагресивної поведінки у самотніх осіб і осіб, що мають сім'ї, виявлено, що у перших вірогідно частіше формувалась справжня суїцидальна поведінка внаслідок неадекватно інтровертованого способу переробки психотравмуючої ситуації. Запропоновано систему психокорекційних заходів, спрямовану на корекцію, профілактику та запобігання реалізації суїцидальних думок і намірів у самотніх осіб, оцінено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Ю937-953.6 +
Шифр НБУВ: РА364055

Рубрики:

      
2.

Андрух П.Г. 
Клініко-психопатологічні особливості сучасних форм тривожно-депресивних розладів невротичного регістру: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / П.Г. Андрух ; АМН України; Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-психопатологічного, психодіагностичного та нейрофізіологічного дослідження одержано дані щодо синдромальної структури та особливостей патогенетичних механізмів тривожно-депресивних розладів. Вивчено особливості психопатологічних порушень та особистісні особливості даної категорії хворих. Виявлено співвідношення рівнів нейротизму, тривоги та депресії з характером непсихотичних розладів психічної сфери. Встановлено електрофізіологічні кореляти різних форм тривожно-депресивних розладів. За результатами дослідження розроблено систему диференційованої терапії, що включає фармакотерапію та комплекс психотерапевтичних заходів. Доведено високу клінічну ефективність застосування даної системи терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Р64-5 +
Шифр НБУВ: РА338931

Рубрики:

      
3.

Асанова А.Е. 
Клініко-психопатологічні особливості та терапія когнітивних порушень у хворих на депресивні розлади: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.Е. Асанова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано структуру психопатологічних проявів у хворих на депресивні та тривожно-депресивні розлади на основі реалізації комплексного (клініко-психопатологічного, клініко-анамнестичного, психометричного, нейропсихологічного та нейрофізіологічного) підходу. Вдосконалено лікувально-діагностичну допомогу даній категорії хворих. Запропоновано схему диференційованого призначення ноотропних препаратів для додаткової терапії когнітивних порушень за депресивних розладів, а також розроблено метод кількісної кваліфікації ступеня вираженості когнітивних порушень, що дозволяє оцінити функціональний стан правопівкулевих структур головного мозку в процесі терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА369478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Білостоцька 
Депресивні розлади у мешканців сільської місцевості (клініко- психопатологічна характеристика, діагностика та терапія): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Жанна Ігорівна Білостоцька ; АМН України; Державна установа "Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324
Шифр НБУВ: РА366737

Рубрики:

      
5.

Бабич В.В. 
Психотерапія у комплексному лікуванні розладів адаптації у хворих з гострим інфарктом міокарда: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / В.В. Бабич ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та вирішено наукову задачу щодо підвищення ефективності комплексного лікування розладів адаптації у хворих на гострий інфаркт міокарда (ГІМ). Розроблено систему психотерапії з урахуванням клініко-психопатологічних, психологічних і макро- та мікросоціальних чинників розвитку розладів адаптації. Установлено, що основним синдромом за такого розладу у хворих на ГІМ є тривожно-фобічний з вегетативними, астенічними, депресивними та іпохондричними проявами. Виявлено, що чинниками розвитку розладів адаптації у разі ГІМ є соціальні та психологічні фактори. За цього негативний вплив макро- та мікросоціальних чинників зумовлює розвиток розладів адаптації у разі ГІМ, а особистісні особливості хворого - їх клінічні форми та перебіг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45 + Р64-32 +
Шифр НБУВ: РА356444

Рубрики:

      
6.

Бобро М.Г. 
Психічні розлади у хворих з вперше виявленим туберкульозом легенів (клініка, діагностика, корекція): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / М.Г. Бобро ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2006. — 19 с. — укp.

В результаті проведених досліджень одержано дані про структуру, клініко-психопатологічні та психологічні особливості психічних розладів у хворих з уперше виявленим туберкульозом легенів. Уперше систематизовано клінічну картину та виділено основні синдроми психічних розладів (за рубриками МКХ-10) у даної категорії хворих. Оцінено роль соціально-демографічних факторів і клінічних ознак захворювання у формуванні їх психічних розладів. Визначено вплив уперше виявленого туберкульозу легенів на рівень якості життя пацієнтів. Науково обгрунтовано, розроблено й оцінено ефективність поетапної системи корекції психічних розладів у хворих з уперше виявленим туберкульозом легень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542 + Р64-32 +
Шифр НБУВ: РА346444

Рубрики:

      
7.

Болотов Д.М. 
Клініко-психопатологічні особливості хворих на посттравматичні стресові розлади і розлади адаптації та їх комплексне лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Д.М. Болотов ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2008. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу клініко-психологічних особливостей 59-ти хворих на посттравматичні стресові розлади (ПТСР) та 78 - з розладами адаптації (РА), визначення клінічних варіантів цих психічних розладів (тривожного, астенічного, дисфоричного, іпохондричного, соматоформного та змішаного за умов ПТСР, афективного - депресивного, тривожного та змішаного - та поведінкового у разі РА), а також типів їх перебігу (прогредієнтного, стабільного та регредієнтного у випадку ПТСР, прогресуючого з подальшою трансформацією до інших нозологічних форм, регредієнтного та рецидивуючого у разі РА), розроблено ефективний комплексний метод лікування цих пацієнтів на базі поєднаного застосування психотерапевтичних методик і технік (когнітивної терапії Бека, технік, що моделюють поведінку, методики прогресивної м'язової релаксації) та фармакологічних засобів. Створено й апробовано алгоритми психотерапевтичного втручання для даного контингенту хворих залежно від клініко-психопатологічних особливостей цих розладів і типів їх перебігу. Виявлено, що комплексний метод терапії є більш ефективним у порівнянні зі стандартним медикаментозним лікуванням для всіх груп хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32 + Р64-5 +
Шифр НБУВ: РА355469

Рубрики:

      
8.

Бурса А.І. 
Аутоагресивна поведінка у хворих похилого віку з органічним депресивним розладом (клініка, діагностика, терапія, профілактика): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.І. Бурса ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення структури та клініко-психопатологічних особливостей формування аутодеструктивної поведінки осіб похилого віку з органічним депресивним розладом (ОДР) удосконалено ранню діагностику та тактику психотерапевтичної та медикаментозної корекції цих патологічних станів. Запропоновано новий підхід, зокрема, розроблено інтегративний комплекс психотерапії та медикаментозного забезпечення (антидепресантами групи СІЗЗС), адаптованих для категорії хворих з ОДР. Ефективність лікувального комплексу підтверджено клініко-катамнестично. Обгрунтовано рекомендації стосовно терапевтичної корекції та профілактики аутоагресії за депресивних розладів на тлі церебрального атеросклерозу за умов психіатричного стаціонару та психоневрологічного диспансеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА356704

Рубрики:

      
9.

Висоцька О.В. 
Патологічна мастурбація у чоловіків у генезі сексуальної дисфункції і подружньої дезадаптації та їх психотерапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / О.В. Висоцька ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше проведено дослідження процесу формування патологічної мастурбації у чоловіків з розладом особистості у разі порушення психосексуального розвитку на різних його етапах. Виявлено специфічні розлади особистості й охарактеризовано типи обсесивно-компульсивної та персевераторно-обсесивної мастурбації. Розглянуто її клінічні форми у структурі перверсій (ексгібіціонізм, нарцисизм, вуайєризм, порнофілію, фетишизм). Вперше показано залежність між типом і формою патологічної мастурбації та типом розладу особистості, а також зв'язок між типом мастурбації та наявними в чоловіків сексопатологічними проявами та формами сексуальної дисфункції. Вперше досліджено сексуальну функцію дружин даної категорії хворих чоловіків. Розроблено нову систему психотерапевтичної корекції патологічної мастурбації у разі наявності розладу особистості у чоловіків і зумовленої нею дезадаптації подружньої пари.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р691-15 + Р64-328 +
Шифр НБУВ: РА346094

Рубрики:

      
10.

Ворник Б.М. 
Розлади статевої ідентифікації: клініка, діагностика та корекція: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Б.М. Ворник ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Встановлено причини та умови розвитку, а також психопатологічні особливості розладів статевої ідентифікації. Основну увагу приділено критеріям диференційної діагностики й експертним оцінкам даних розладів. З'ясовано особливості міжособистісних і партнерських взаємовідносин у пацієнтів із розладами статевої ідентифікації. Розроблено систему корекції зазначених розладів. Визначено показання та протипоказання з метою хірургічної та гормональної корекції статі. Запропоновано схему гормональної та психотерапевтичної корекції у до- та після операційний період. Розроблено етапи соціальної, психологічної та сексуальної реабілітації й адаптації, а також організаційну модель спеціалізованої допомоги транссексуалам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-328
Шифр НБУВ: РА310337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Галіздра Є.С. 
Клініко-етологічні закономірності формування сексуальних дисфункцій при афективній патології у жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Є.С. Галіздра ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Установлено й описано взаємозв'язки між клініко-етологічними особивостями та сексуальними дисфункціями у жінок з невротичними й ендогенними депресіями. Наведено теоретичне обгрунтування та нові вирішення завдань діагностики та диференційної діагностики ефективних розладів у жінок, поєднаних з сексуальними дисфункціями на базі комплексного підходу, за якого є доцільним застосування психопатологічного та психодіагностичного методів, а також клініко-етологічну діагностики та системно-структурного аналізів сексуального здоров'я. Розроблено диференеційні терапевтично-реабілітаційні підходи для жінок з афективними розладами, поєднані з сексуальними дисфункціями, які передбачають використання індивідуалізованих психофармакологічних і психотерапевтичних програм, проведення корекції сексуальних порушень пари з урахуванням клініко-етологічних характеристик. Ефективність реабілітаційної програми підтверджено результатами клініко-катамнестичних досліджень: якістю та тривалістю ремісії та високими показниками реадаптації пацієнток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Р712.53 +
Шифр НБУВ: РА346765

Рубрики:

      
12.

Галічева А.С. 
Органічні депресивні розлади у жінок, які перенесли нейроінфекційну патологію (клінічна структура, принципи діагностики та корекції): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / А.С. Галічева ; Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено причинно-наслідковий взаємозв'язок біологічних, соціально-психологічних і клініко-психопатологічних чинників в процесі формування органічних депресивних розладів у жінок з перенесеним нейроінфекційним процесом. Описано специфіку клінічної структури та динаміку розвитку органічних депресивних розладів у жінок, які перенесли нейроінфекційну патологію. Виділено психопатологічні радикали, типові для депресивних розладів у обстежених хворих та їх різноманіття. Показано високу частоту синдрому вегетативної дистонії з перевагою парасимпатиконії у хворих з органічними депресивними розладами, що виникли на фоні нейроінфекційного процесу. Наведено характеристику преморбідних властивостей особистості, що найчастіше зустрічалися у хворих з депресивними розладами на фоні органічної патології головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32 + Р627.7-3
Шифр НБУВ: РА374304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Голоденко О.М. 
Органічні депресивні розлади судинного генезу в пізньому віці (діагностика, клініка, механізми формування, лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.М. Голоденко ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про соціально-демографічні та клініко-психологічні особливості органічних депресивних розладів судинного генезу у пацієнтів пізнього віку. Уточнено роль специфічних для даного вікового періоду психогенних чинників у формуванні депресій. Показано вплив депресивних розладів на особистісні риси та якість життя хворих, розроблено ефективний комплекс лікувальних та реабілітаційних заходів. Обгрунтовано доцільність використання патогенетично обгрунтованих лікувально-реабілітаційних програм, до складу яких включено інтенсивну медикаментозну терапію, фіто- та психотерапію. Експериментально доведено, що впровадження нових способів лікування сприяє зменшенню кількості загострень, подовженню ремісій, зниженню тривалості стаціонарного лікування та поліпшенню якості життя пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Р64-324 + Р64-324
Шифр НБУВ: РА351961

Рубрики:

      
14.

Гуменюк Л.М. 
Аналітично орієнтована диференціальна діагностика і прогноз афективних розладів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Л.М. Гуменюк ; Укр. НДІ соц., суд. психіатрії і наркології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення диференціальної діагностики тривожних і депресивних розладів, яка кардинально впливає на терапевтичну тактику й прогноз, а також має економічне значення. На основі комплексного аналізу, закономірностей формування, клініко-психопатологічної та феноменологічної структури встановлено зв'язок клініко-психопатологічних даних і даних аналітично орієнтованої діагностики у разі тривожних і депресивних розладів. Розроблено й обгрунтовано метод аналітично орієнтованої диференціальної діагностики та прогнозу тривоги і депресії, що дозволить підвищити якість діагностики й уточнити прогноз цих станів. Оцінено ефективність методу комплексної клініко-психопатологічної та клініко-аналітичної диференціальної діагностики афективних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА335664

Рубрики:

      
15.

Данилова М.В. 
Психопатологічні особливості агорафобій різного генезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / М.В. Данилова ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного клініко-психопатологічного і психологічного обстеження 182-х хворих на психічну патологію різних форм (F 40.00, F 40.01, F 34.1, F 06.4, F 20.00) у яких було виявлено агорафобію, визначено етіологічні фактори її розвитку, особливості клінічної симптоматики та перебігу агорафобій, а також деякі психологічні механізми формування цієї патології. Установлено, що аграфобії є поліморфною групою, різні варіанти якої суттєво відрізняються за механізмами формування, клініко-психопатологічними та психологічними характеристиками. Серед різноманітних проявів агорафобій умовно виділено первинні, вторинні та "псевдоагорафобії". З використанням комплексного підходу розроблено критерії діагностики та диференційної діагностики цієї хвороби, а також науково обгрунтовано принципи її терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-321 +
Шифр НБУВ: РА335711

Рубрики:

      
16.

Денеко М. О. 
Подружня дезадаптація при специфічних розладах особистості у жінок. Причини, механізми формування, психотерапевтична корекція: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 19.00.04 / М. О. Денеко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 27 с. — укp.

Розкрито умови та механізми порушення формування та функціонування сім'ї за різних типів розладу особистості у жінок - емоційно нестійкому, ананкастному, демонстративному, залежному, шизоїдному, тривожному, дисоціальному та параноїдному. Виокремлено різні варіанти та типи шлюбу, форми дезадаптації, визначено причини розвитку подружньої дезадаптації й їх зв'язок із перебігом і проявами даних типів специфічного розладу особистості у жінок. Вдосконалено чотирифакторну концепцію забезпечення сексуального здоров'я. На базі результатів дослідження розроблено нову систему комплексної оцінки та психотерапевтичної корекції різних форм подружньої дезадаптації за різних типів специфічного розладу особистості у дружини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-325 + Ю948.4-72 + Ю937.31
Шифр НБУВ: РА376136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дишлевой О.Ю. 
Механізми регуляції сексуальної поведінки чоловіків із психічними розладами, які вчинили згвалтування. (Диференційна діагностика, психокорекція раптофілії): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.Ю. Дишлевой ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

З позицій системного підходу вивчено поведінку 140 чоловіків, які вчинили сексуальні правопорушення у формі згвалтування. Визначено роль соціогенних, негативних, психологічних, соціально-психологічних і психогенних чинників у формуванні раптофілії. Виявлено співвідношення сексуального дизонтогенезу та психічних розладів у механізмах вчинення згвалтування особами з раптофілією та без сексуальних девіацій. Встановлено відмінності психосексуального розвитку особистості та сексуальної поведінки різних осіб. Розроблено диференціально-діагностичні критерії для розмежування сексуальної поведінки осіб з раптофілією та без неї незалежно від наявної у них психічної патології. Запропоновано ефективний метод психотераптичної корекції раптофілії, а також мотиваційної психотерапії. Обгрунтовано необхідність комплексної - сексологічної, психологічної та психіатричної експертної оцінки особи, яка вчинила сексуальне правопорушення. Визначено принципи та шляхи психопрофілактики сексуальних правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-328 + Ю948.4-3 +
Шифр НБУВ: РА328563

Рубрики:

      
18.

Дроздова І.В. 
Нозогенії при артеріальній гіпертензії: автореф. дис... д-ра. мед. наук: 19.00.04; 14.01.11 / І.В. Дроздова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 38 с. — укp.

Із використаням міждисциплінарного підходу проведено дослідження феномену нозогеній у разі артеріальної гіпретензії й обгрунтовано шляхи вирішення даної проблеми. З'ясовано причини формування нозогеній у хворих на артеріальну гіпретензію, запропоновано критрії оцінювання перебігу та прогресування даної сукупної патології. Розроблено нову інформаційну технологію діагностики нозгогеній за артеріальної гіпертензії, що включає модель типології нозогеній, комплекс удосконалених клінічних, психопатологічних, психодіагностичних і соціологічних методів, структурно-діагностичний і прогностичний алгоритми. Визначено стратегію комплексної психотерапевтичної та комбінованої медикаментозної корекції, яка дозволяє підвищити терапевтичний ефект у хворих на артеріальну гіпертензію із нозогеніями на 25,8 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р64-32 +
Шифр НБУВ: РА361320

Рубрики:

      
19.

Дьоміна О.О. 
Суїцидальна поведінка при гострій реакції на стрес у осіб молодого віку (клініка, особливості формування, методи корекції та профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.О. Дьоміна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше на основі системного підходу щодо оцінки результатів комплексних клініко-психопатологічних, біохімічних та експериментально-психологічних досліджень суїцидальної поведінки встановлено причинно-наслідковий взаємозв'язок біологічних, соціально-психологічних та клініко-психологічних факторів, що впливають на формування суїцидальної поведінки як гострої реакції на стрес у осіб молодого віку. Виділено істинний, афективний та демонстративний варіанти суїцидальної поведіки, систематизовано патогенетично значущі психотравмуючі фактори її розвитку. Виявлено, що у пацієнтів з суїцидальною поведінкою спостерігається у крові підвищення концентрації серотоніну, зниження рівня мелатоніну та швидкості екскреції адреналіну та норадреналіу у нічний та денний періоди. Запропоновано нові підходи щодо розробки індивідуальних патогенетично обгрунтованих програм корекції, первинної та вторинної профілактики суїцидальної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА331751

Рубрики:

      
20.

Казаков В.Є. 
Невротичні розлади у членів локомотивних бригад (клініка, діагностика, профілактика та терапія): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / В.Є. Казаков ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії і наркології. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Установлено, що невротичні розлади у членів локомотивних бригад виникають у вигляді астено-вегетативних тривожно-фобічних обсесивно-фобічних, іпохондричних та істеричних реакцій доклінічного рівня. Як патогенні фактори, що провокують ці розлади визначено професійні шкідливі умови, переважно високе психо-емоційне напруження та суб'єктивне ставлення до нього, побутові психотравмувальні обставини, преморбідно скомпроментований грунт. Уточнено особистісний профіль і тип міжособистісної поведінки машиністів та їх помічників, що дозволяє прогнозувати дії в аварійній ситуації. Для профілактики невротичних розладів у членів локомотивних бригад слід обмежено приймати на роботу осіб з преморбідно скомпрометованим грунтом. Розроблено психокорекційну програму, яка містить заходи з нормалізації міжособистісних взаємодій машиніста та його помічника та дозволяє їм погасити небажані негативні емоції та негативні реакції за умов загрози аварійних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32 + Р124.522 +
Шифр НБУВ: РА345142

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського