Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (63)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=Р54-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Колодій С.А. 
Мікробіологічне обгрунтування розробки і застосування поживних середовищ для культивування мікобактерій туберкульозу: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / С.А. Колодій ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано мікробіологічне обгрунтування розробки та застосування поживних середовищ для культивування мікобактерій туберкульозу (МБТ). Встановлено ефективність розроблених поживних середовищ для культивування, способів їх виділення у порівнянні з середовищами Левенштейна - Єнсена, Фінна 2. Обгрунтовано застосування розроблених поживних середовищ, розчинів антисептиків декаметоксину, мірамістину для мікробілогічного діагностування туберкульозу, способів виділення МБТ. Ефективність використання розробленого поживного середовища доведено за умов обласного протитуберкульозного диспансеру на підставі результатів проведеного мікробіологічного дослідження 60-ти хворих на фіброзно-кавернозний туберкульоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.935.4 + Р54-4 +
Шифр НБУВ: РА364774

Рубрики:

      
2.

Кондратюк Н.В. 
Порівняння ефективності застосування мікробіологічних методів діагностики туберкульозу різної локалізації: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Н.В. Кондратюк ; Ін-т біології клітини НАН України. — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Установлено, що у разі посіву патологічного матеріалу з подальшим культивуванням у автоматизованій системі Bactec MGIT-960 виявлення мікобактерій на 10 - 15 % більш вірогідне, ніж за умов культивування на твердому поживному середовищі Левенштейна - Йєнсена, а відсоток виявлення мікобактерій у разі позалегеневих форм у 1,2 раза більший, особливо у випадку ураження нервової та кістково-суглобової систем. З'ясовано, що у разі використання методу "збагачення" з попередньою обробкою патологічного матеріалу розчином бікарбонату натрію збільшується відсоток виявлення мікобактерій туберкульозу у хворих на туберкульоз урогенітальної локалізації. Рекомендовано застосовувати модифікований тест на редукцію нітратів за Браускене для підтвердження належності виділених культур до мікобактерій туберкульозу. Доведено, що співпадіння результатів за тестами чутливості МБТ до АБП у системі Bactec MGIT-960 і методом абсолютних коцентрацій на твердому поживному середовищі Левенштейна - Йєнсена є високим і у середньому становить 92,4 %. Визначено резистентність збудника туберкульозу за позалегеневої локалізації процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-4 +
Шифр НБУВ: РА360880

Рубрики:

      
3.

Трофімова П.С. 
Удосконалення методів лабораторної діагностики туберкульозу на основі сучасних уявлень про біологію його збудника: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / П.С. Трофімова ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2007. — 24 с. — укp.

Вивчено розповсюдженість та біологічні властивості медикаментозностійких варіантів M. tuberculosis, виділених від хворих, що знаходилися на лікуванні в Інституті фтизіатрії та пульмонології за останні роки. Розроблено модифікацію методу пропорцій для визначення медикаментозної стійкості штамів M. tuberculosis. Вперше досліджено частоту виділення та біологічні особливості L-форм мікобактерій туберкульозу (МБТ) у хворих на туберкульоз легень. Доведено співпадання морфологічних, культуральних, тинкторіальних і ферментативних властивостей ревертантних культур і типових M. tuberculosis, виділених у одних і тих самих хворих. Підтверджено, що ревертантні штами нестабільних L-форм МБТ зберігають притаманну туберкульозу вірулентність для морських свинок. Вивчено особливості розвитку M. tuberculosis на сконструйованому поживному середовищі зі стимулятором росту та розроблено метод прискореної індикації та ідентифікацїї M. tuberculosis на його основі. Вперше обгрунтовано та доведено ефективність застосування тесту-набору MS - СКРИН для індикації комплексу M. tuberculosis/bovis в полімеразній ланцюговій реакції з клінічного матеріалу хворих на туберкульоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-4 +
Шифр НБУВ: РА349045

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського