Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (6)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Р514.121-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Юнусов Т.Ю. 
Патогенетичні аспекти застосування ентеросорбенту "Сорбогель" при сальмонельозі (клініко-експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Т.Ю. Юнусов ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено біохімічні аспекти патогенезу сальмонельозу. Показано, що в розпалі хвороби значно збільшується концентрація серотоніну, гістаміну, кінінів, що призводить до порушення мікроциркуляції та розвитку гіпоксії. Цьому також сприяє зниження спроможностей еритроцитів (через зниження продукції АТФ і порушення консистенції мембран). Відзначено метаболічні зрушення в печінці, нирках, серці, про що свідчила виявлена зміна активності "органоспецифічних " ферментів у сироватці крові. Встановлено, що порушення метаболічних процесів у внутрішніх органах у разі середньотяжкого перебігу захворювання зберігається на 5-ту, 10-ту добу та у ряді випадків через місяць після клінічного видужання. З'ясовано, що завдяки використанню сорбогелю в терапії сальмонельозу прискорюється відновлення обмінних процесів в органах (на 5-ту добу), не відбуваються патологічні зміни метаболізму навіть у віддалений час (через місяць). Проведено експеримент на щурах, який довів, що через сальмонельоз у 2/3 випадків у дослідних тварин виник токсичний гепатит, у 1/3 випадків відбулися морфункціональні зміни в нирках. Застосування сорбогелю зменшило токсичне навантаження на тканини щурів і ефект ендотоксемії, що ушкоджує мембрани, сприяло швидкому відновленню енергетичних процесів і фракційного складу ліпідів мембран, запобігло розвитку патологічних зрушень метаболічних процесів у тканинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.121-52
Шифр НБУВ: РА314134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Попова Т.М. 
Стан прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу, мікробіоценозу кишечнику у хворих на сальмонельоз при використанні альтану і хілаку-форте у комплексному лікуванні (клініко-експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Т.М. Попова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність препаратів "Альтан" і "Хілак-форте" в комплексному лікуванні хворих на сальмонельоз. Установлено, що дані препарати активно нормалізують процеси перекисного окиснення ліпідів й активність ферментів антиоксидантної системи, сприяють санації кишечнику від сальмонел, представників умовно-патогеної мікрофлори, відновленню резидентної мікрофлори кишечнику, а також швидкому зниженню діарейного та інтоксикаційного синдромів, що обумовлено антиоксидантними, мембранопротекторними, регенерувальними діями препаратів на мікрофлору товстої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.121-52 +
Шифр НБУВ: РА327705

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського