Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (493)Книжкові видання та компакт-диски (402)Журнали та продовжувані видання (97)
Пошуковий запит: (<.>U=Р514.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Гутинська Л.В. 
Вплив антиретровірусної терапії на клінічний перебіг та результати лікування хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Л.В. Гутинська ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Встановлено оптимальний період призначення антиретровірусної терапії (АРТ) залежно від рівня CD4+ лімфоцитів і фази проведення протитуберкульозної хіміотерапії та розроблено методи хіміопрофілактики рецидивів туберкульозу на початку АРТ у пацієнтів, що завершили основний курс хіміотерапії, що дозволило на 7,7 % зменшити летальні випадки серед хворих і в 8,0 % разів знизити кількість рецидивів захворювання під час проведення АРТ у пацієнтів, що завершили основний курс хіміотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.81-52 + Р542-52 + Р514.0-52 +
Шифр НБУВ: РА368748

Рубрики:

      
2.

Бабій Н.О. 
Вплив збудників захворювань вірусної етіології на реплікативну активність ВІЛ у хворих на ВІЛ-інфекцію: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Н.О. Бабій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено зв'язок між активацією збудників вірусних коінфекцій, рівнем реплікативної активності ВІЛ і показниками імуносупресії в осіб, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД. Установлено значну поширеність коінфекцій вірусної етіології, а саме: герпесвірусних інфекцій і гепатитів B і C, серед ВІЛ-інфікованих осіб. У більшості інфікування ВІЛ/вірусами гепатитів C (ВГC) осіб незалежно від стадії ВІЛ-інфекції було встановлено активну реплікацію ВГC. За цього у групі осіб, які одержують високоактивну антиретровірусну терапію (ВААРТ), середній рівень вірусного навантаження ВГC був вірогідно вищий, ніж у осіб, як не одержували такої терапії. Установлено, що активація збудників герпесвірусних інфекцій у ВІЛ-інфікованих осіб супроводжується вірогідно вищими показники рівня вірусного навантаження ВІЛ-1 у порівнянні з відповідними показниками у групі осіб, у яких не було виявлено маркерів активації герпесвірусів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0 +
Шифр НБУВ: РА356679

Рубрики:

      
3.

Сервецький А.К. 
Клініко-психопатологічна характеристика адаптаційних розладів ВІЛ-інфікованих пацієнтів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.К. Сервецький ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2008. — 16 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-психопатологічного та патопсихологічного дослідження одержано дані щодо особливостей формування, проявів та перебігу психічної дезадаптації залежно від стадії та тривалості хвороби. Контрольну групу становили 60 практично здорових осіб без ознак психічної патології. Розподілено обстежених ВІЛ-інфікованих хворих за групами психічного здоров'я залежно від стадії та тривалості захворювання. Вивчено клініко-психопатологічну структуру та психопатологічні механізми формування психічної дезадаптації на різних стадіях і за різної тривалості хвороби, а також її вплив на перебіг основного захворювання. Виявлено прогностичну значущість окремих факторів для визначення ймовірності виникнення психічної дезадаптації. Досліджено показники реактивності організму хворих на ВІЛ-інфекцію та виявлено вірогідне зниження даної якості, що має прояв вже на ранніх стадіях захворювання за малої його тривалості та посилюється за умов прогресування хвороби. За цього реактивність організму більшою мірою залежить від її стадії, ніж від тривалості. Установлено залежність психічного здоров'я від реактивності організму хворих, що дозволяє прогнозувати ймовірність виникнення психічної дезадаптації хворих на ВІЛ-інфекцію та своєчасно застосувати засоби її корекції на патогенетичному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0-3 + Р64-3 +
Шифр НБУВ: РА356215

Рубрики:

      
4.

Воскресенська О. Ю. 
Корекція ортопедичного лікування дефектів зубного ряда біоінертними конструкціями з титану у ВІЛ-позитивних пацієнтів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. Ю. Воскресенська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено поширеність стоматологічних захворювань ВІЛ-позитивних пацієнтів на Донеччині. Вперше виявлено потребу ВІЛ-позитивних пацієнтів в ортопедичному лікуванні дефектів зубних рядів. Вперше проведено порівняльну індексну оцінку стану пародонта у ВІЛ-позитивних пацієнтів, які користуються зубними протезами з кобальто-, нікелехромових сплавів, сталі та титану. Вивчено мікробну колонізацію слизової оболонки порожнини рота у ВІЛ-позитивних пацієнтів, що мають незнімні мостоподібні протези з різних металів. Вперше доведено високу клінічну ефективність незнімних зубних протезів з титану та підтверджено біоінертність даних конструкцій у порожнині рота у ВІЛ-позитивних пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621-5 + Р668.62 с03 + Р514.0-37
Шифр НБУВ: РА377241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Досенко А. К. 
Медійність і психолінгвістична характеристика моделі блогів людей, які живуть із ВІЛ/СНІД: автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.01 / А. К. Досенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 16 с. — укp.

Вперше в українській соціальній комунікативістиці запропоновано теоретичну модель блогу, за допомогою якої виокремлено блоги з-поміж інших аматорських медіа-завантажень мережі інтернет. Досліджено рису "медійність" і психолінгвістичні характеристики блогу. Удосконалено положення про основні підходи до утворення текстів блогів як форми публістичної комунікації. Приділено увагу положенням про еволюцію блогів від епістолярних до дигітальних жанрів, специфіку відображення навколишнього середовища й особливості картини світу користувачів, відображення власного "Я" у блогах і про функціонування в нерозривній єдності в блогосфері синтезу картини й образу світу блогера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676*148:С5*333.4 + Р514.0 + Р11(4УКР)599.51
Шифр НБУВ: РА381732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Пукіш Н.С. 
Молекулярні характеристики ізолятів ВІЛ-1, що циркулюють в Україні, та деякі особливості їх вертикальної трансмісії: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.06 / Н.С. Пукіш ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше проведено молекулярно-генетичний аналіз ізолятів ВІЛ-1, що циркулювали у період 2006 - 2007 рр. на території українських регіонів з високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції, зокрема в Києві та на Одещині. Показано, що домінуючим був субтип A ВІЛ-1, з великою часткою субтипу B. Виявлено ізоляти, що були найбільш спорідненими до досліджених. Визначено та проаналізовано зміну субтипової структури ізолятів ВІЛ-1 у порівнянні з нуклеотидними послідовностями ізолятів 2000 р. Вперше в Україні досліджено рівень поширення резистентних ізолятів ВІЛ-1 до антиретровірусних (АРВ) препаратів. Показано, що на даному етапі розвитку епідемії ВІЛ/СНІД тільки розпочинається формування та передача резистентних до АРВ препаратів ізолятів вірусу. За результатами аналізу ефективності схем АРВ-профілактики вертикальної трансмісії ВІЛ-1 визначено найбільш критичні періоди вагітності для передачі вірусу від матері до дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0 + Р264.919
Шифр НБУВ: РА372501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Шиян С.В. 
Особливості перебігу туберкульозу оболонок мозку і центральної нервової системи у ВІЛ-інфікованих пацієнтів: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.15 / С.В. Шиян ; Ін-т неврології, психіатрії, та наркології АМН Украни. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що показники першої спинномозкової пункції являються предикторами результату захворювання. Зазначено, що рівень імуносупресії впливає на показники спинномозкової рідини у ВІЛ-позитивних пацієнтів даної групи. Визначено, що найбільш значущою у визначенні результату захворювання є сукупність анамнестичних факторів, зокрема, резистентність до антимікробактеріальних препаратів, своєчасність виявлення захворювання та наявність негативної динаміки за контрольного ренгенологічного та/або об'єктивного обстеження пацієнта в контексті адекватної антимікобактеріальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0-37 + Р543.62-3 +
Шифр НБУВ: РА369454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Роша Л.Г. 
Патоморфологія легень при ВІЛ-інфекції/СНІД: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.03.02 / Л.Г. Роша ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Визначено структурні зміни легень за ВІЛ-інфекції/СНІД з урахуванням впливу наркотичних речовин для оптимізації діагностичної та лікувальної тактик. Висвітлено результати обробки статистичної вибірки (1998 - 2007 рр.) щодо померлих від даної інфекції. Досліджено матеріали 80 аутопсій, інформаційну базу Інституту екологічної патології людини, у якій кумульовані результати патоморфологічних досліджень про структурні порушення і аномалії імунної відповіді у постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Доведено, що чисельність ВІЛ-інфікованих осіб обох статей постійно збільшується. Встановлено, що патологія легень виявлена в 100 % даних осіб з різним ступенем виразності та залежно від вживання наркотичних речовин. Визначено чутливість патоморфологічних ознак уражень дихальної системи у ВІЛ-інфікованих наркоманів. Показано, що зміни легень за ВІЛ-інфекції та "чорнобильському СНІД" відрізняються за спектром уражених складових імунного захисту та динамікою аномалій імунної відповіді. Обгрунтовано доцільність застосування у лікувальних комплексах ентеросорбентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0 + Р645.021.1 + Р414-2
Шифр НБУВ: РА371128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського