Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (70)Книжкові видання та компакт-диски (31)
Пошуковий запит: (<.>U=Р458.250.533$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Хатум Халед Карім 
Механогенез клиноподібності та торсії при структуральному сколіозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Хатум Халед Карім ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 1999. — 14 с. — укp.

Зроблено аналіз результатів дослідження клиноподібності та торсії в формуванні структурального диспластичного сколіозу I-IV ступенів у 97 хворих на вершині основної і компенсаторної кривизн. Для вивчення формування деформації в горизонтальній площині була розроблена методика виміру торсії по магнітно-резонансних томограмах. Методика заключається у вимірі кута торсії, утвореного двома лініями, проведеними: одна - через верхівку та основу остистого відростка, друга - через основу остистого відростка і середину кола тіла хребця. Для визначення величини клиноподібності хребців виміряли кут, що утворився між замикаючими пластинками тіл хребців. Дослідження клиноподібності та торсії здійснювали на рівні вершинного, нижнього та верхнього проміжних хребців основної та компенсаторної кривизн при грудному, грудо-поперековому, поперековому і комбінованому типах сколіозу в підгрупах I-IV ступенів диспластичного сколіозу (вивчено 423 хребця). При всіх типах сколіозу на основній кривизні відмічено відставання торсії хребців від клиноподібності. Така ж тенденція виявлена і на компенсаторній кривизні з тією тільки різницею, що остання розвивається повільніше і при I-II ступенях не виражена. У той же час при комбінованому сколіозі формування грудної та поперекової кривизн йде рівномірно на обох кривизнах. Такий же розвиток клиноподібності та торсії на вершинному, нижньому і верхньому проміжних хребцях відмічений на двох первинних дугах викривлення при комбінованому сколіозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.533

Рубрики:

      
2.

Демченко О.В. 
Порушення урівноваженості хребта в патогенезі диспластичного сколіозу та її оперативна корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.В. Демченко ; АМН України. Ін-т ортопедії та травматології. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі методики функціонального ренгенометричного та біомеханічного дослідження урівноваженості хребта у хворих на сколіоз встановлено кількісні критерії статичної та квазістатичної компенсації та декомпенсації його опорно-рухової функції (ОРФ). Вивчено динаміку стану ОРФ хребта в післяопераційний період залежно від доопераційних характеристик його урівноваженості та використання коригувальних зусиль металоконструкцій. Виявлено закономірності виникнення порушень стабільності металоконструкцій у коригованому відділі хребта в післяопераційному періоді та оптимальні біомеханічні умови збереження оперативної корекції. З урахуванням нових знань про механізми вертикальної постави хворих на сколіоз в цілому та ОРФ хребта зокрема, розроблено схеми використання металоконструкцій для хірургічного лікування деформацій хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.533-588 +
Шифр НБУВ: РА335678

Рубрики:

      
3.

Сайєд Мухсен Ахмед 
Профілактика і лікування помилок та ускладнень коригуючих операцій при сколіозі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / Сайєд Мухсен Ахмед ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Досліджено причини помилок і механізми розвитку ускладнень коригуючих операцій у випадках тяжких та виражених формах сколіозу. Розроблено заходи щодо профілактики та усунення їх з метою покращання результатів лікування. Наведено робочу класифікацію помилок та ускладнень хірургічного лікування тяжких і виражених форм сколіозу. Розглянуто помилки й ускладнення доопераційного періоду, визначено їх роль у розвитку ускладнень під час операції та у ранньому післяопераційному періоді, а також визначено шляхи профілактики їх лікування. Розроблено заходи щодо профілактики та лікування помилок і ускладнень під час хірургічного втручання, а також досліджено вплив на перебіг раннього післяопераційного періоду. Розроблено діагностику, профілактику та лікування ускладнень раннього післяопераційного періоду з боку внутрішніх органів (дихальної, серцево-судинної систем, шлунково-кишкового тракту, сечовивідної та нервової систем). Проведено ретельний аналіз спостережень за гострим розширенням шлунка після коригуючих операцій на хребті, розроблено заходи з метою ранньої діагностики, профілактики та ефективного лікування даного ускладнення. Встановлено причини та механізми втрати корекції - ускладнення пізнього післяопераційного періоду. З'ясовано причини розвитку мієлопатії у пізньому післяопераційному періоді, а також намічено шляхи профілактики та лікування даного ускладнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.533
Шифр НБУВ: РА308726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Улещенко Д.В. 
Структурно-функціональний стан кісткової тканини у хворих на прогресуючі форми сколіозу ІІІ та ІV ступеня: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Д.В. Улещенко ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Комплексно вивчено показники ультразвукової денситометрії, метаболізму кісткової та хрящової тканини, крові та сечі у хворих на прогресуючі форми сколіозу III та IV ступеня різної етіології віком від 12 до 40-а років, а також проведено морфологічні дослідження структури хребтів та дисків. Установлено, що остеопенічний синдром та остеопороз супроводжують розвиток та прогресування сколіозу в 67,64 % випадків, незалежно від статі: остеопенію I ступеня виявлено у 29,34 %, II - у 23,91 %, III - у 25 %, а остеопороз - у 21,73 % хворих. Визначено, що виразність остеопенії та остеопорозу виявляється у віковому періоді активного прогресування сколіотичної деформації хребта (12 - 16 років). Установлено, що у частини хворих на сколіоз III та IV ступеня, в яких ультразвукова денситометрія не виявила порушень, біохімічні дослідження вказують на присутність порушень в органічній основі кісткової тканини за умов відсутності змін у мінеральному обміні, що свідчить про первинність порушень органічної основи кісткової тканини. На підставі аналізу морфологічних досліджень показано, що сколіотична деформація III та IV ступеня супроводжується зменшенням кісткової маси та виразними змінами структурно-функціональної організації кісткової тканини та міжхребцевих дисків у ділянках викривлення хребта, що є характерним для остеопенічного синдрому та остеопорозу різного ступеня виразності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.533 +
Шифр НБУВ: РА326628

Рубрики:

      
5.

Тузінек С.Я. 
Фізіологічний аналіз факторів, що протидіють формуванню сколіотичної постави у молодих людей: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / С.Я. Тузінек ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 18 с. — укp.

На підставі результатів дослідження дітей, підлітків і осіб, що досягли морфофункціональної зрілості, в процесі росту організму виявлено фізіологічний механізм, що протидіє сколіотичним порушенням постави (СПП), складовими компонентами якого є енергетичний потенціал і рівень інтеграції функцій організму. Зазначено, що істотна роль у запобіганні СПП належить пропріоцептивному контролю м'язів хребта та тулуба. Встановлено, що більшість СПП формується внаслідок поступової "капітуляції" цих факторів і формування тривалого функціонально-структурного "сліду" як адаптації до асиметричної рухової поведінки. Загальнорозвиваюче фізичне тренування, що стимулює енергетичний потенціал і фізичну працездатність організму, у разі значної вираженості СПП (останнє характеризується несприятливим впливом на поставу) - це призводить до "енергетичного обкрадання" внутрішніх потреб морфофункціонального розвитку. З метою протидії СПП доцільне використання спеціалізованого тренування пропріоцептивного чуття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.533
Шифр НБУВ: РА318539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Сердюк С.О. 
Хірургічна профілактика прогресування поперекового і грудопоперекового сколіозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / С.О. Сердюк ; Харк. НДІ ортопедії та травматології ім. М.І.Ситенка. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методу хірургічної профілактики прогресування поперекового і грудопоперекового сколіозу у дітей на основі корекції і стабілізації базисного відділу хребта. Проаналізовані наслідки оперативного і консервативного методів лікування сколіотичної деформації. Обгрунтована необхідність корекції та стабілізації базисного відділу хребта при прогресуючих формах поперекового і грудопоперекового сколіозу у дітей на ранніх стадіях хвороби (II, III ступінь за В.Д.Чакліним). Одержані дані лягли в основу розробки показань для хірургічного лікування сколіозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.533

Рубрики:

      
7.

Мезенцев 
Хірургічне лікування сколіотичних деформацій хребта: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / Андрій Олексійович Мезенцев ; Державна установа "Інститут патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2009. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.533
Шифр НБУВ: РА366231

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського