Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (91)Книжкові видання та компакт-диски (51)
Пошуковий запит: (<.>U=Р458.198.47$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Хименко С. О. 
Діагностика та лікування ушкоджень сухожилків розгиначів пальців кисті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / С. О. Хименко ; ДУ "Ін-т травматології та ортопедії НАМН України". — К., 2011. — 23 с.: рис., табл. — укp.

На підставі проведеного аналізу віддалених результатів лікування пацієнтів з ушкодженнями сухожилків розгиначів пальців кисті (СРПК) встановлено статистично достовірну залежність ефективності лікування від терміну після травми та ступеня контрактур. Уперше шляхом математичного моделювання визначено "критичні" розміри дефектів, що призводять до втрати об'єму згинальних рухів пальців кисті. Поглиблено знання про чутливість ультрасонографічного методу діагностики у разі ушкодження СРПК для свіжих і застарілих випадків залежно від рівня травми та ступеня контрактур. На підставі аналізу клінічного матеріалу розроблено критерії формування оптимальної тактики під час лікування ушкоджень СРПК з урахуванням виду та рівня травми, строків після травми, розмірів дефектів, ступеня контрактур міжфалангових суглобів пальців кисті та виду лікування. Розроблено методику профілактики повторних ушкоджень відновленого СРПК під час проведення реабілітаційного лікування за рахунок визначення "безпечного" обсягу пасивних рухів методом ультрасонографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.474
Шифр НБУВ: РА386008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Костогриз О.А. 
Лікування відкритих пошкоджень кисті у жителів сільськогосподарських районів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.А. Костогриз ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано результати лікування 359 пацієнтів з відкритими пошкодженнями кисті та їх наслідками, вивчено структуру інвалідності у 324 хворих. Досліджено структуру відкритої травми кисті та первинну інвалідність, спричинену цими пошкодженнями у сільських жителів. Визначено причини незадовільних результатів лікування даної категорії хворих. Виявлено основні види мікрофлори ран у разі відкритих пошкоджень кисті - грамнегативні мікроорганізми. Доведено значення кваліфікованого застосування розробленої схеми тактики лікування, первинної хірургічної обробки ран з максимально можливим первинним відновленням пошкоджених структур для повноцінного відновлення функції кисті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.47-5
Шифр НБУВ: РА316777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Качур Є. Ю. 
Лікування пошкоджень міжгомілкового синдесмозу при травмах гомілковостопного суглоба: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / Є. Ю. Качур ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Визначено параметри рухомості малогомілкової кістки та роль окремих зв'язок у стабілізації гомілкових кісток. Доведено високу варіабельність рухомості малогомілкової кістки - від 1 до 3 мм і сильний прямий кореляційний зв'язок з кутом нахилу осі ротації гомілковостопного суглоба. За значної рухомості малогомілкової кістки - більше 2 мм (тобто за нахилу осі ротації гомілковостопного суглоба більше 10°) часто мають місце ускладнення у разі жорсткого остеосинтезу гомілкових кісток у вигляді переломів конструкції, остеолізу навколо гвинтів, а за раннього видалення конструкції можливі рецидиви міжгомілкового діастазу. Розроблено спосіб остеосинтезу та пристрій для його проведення, який зберігає усі види фізіологічної рухомості малогомілкової кістки (ротаційну, фронтальну і ,навіть, вертикальну), розроблено параметри її оптимальної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.478.55-5
Шифр НБУВ: РА379125 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Кириченко В.Ю. 
Медична реабілітація хворих з застарілими пошкодженнями кистьового суглоба: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.Ю. Кириченко ; Держ. установа "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

З використанням методів математичного та комп'ютерного моделювання визначено оптимальні вимоги до конструкції для остеосинтезу та заміщення човноподібної кістки. На підставі аналізу результатів проведених досліджень запропоновано компресійний гвинт для остеосинтезу та геометрично подібний ендопротез човноподідної кістки. Більшості хворим реабілітаційні заходи були проведені у терміни від одного до п'яти років після травми. Запропоновано методику, яка базується на здійсненні функціонального навантаження за трьома періодами. Ефективне проведення оперативних втручань і відновного лікування забезпечило умови для одержання позитивних результатів у 98-ми (96,1 %) хворих. За результатами дослідження виявлено клініко-функціональні електрофізіологічні та рентгенологічні характеристики, які дозволили визначити критерії для з'ясування ступеня обмеження життєдіяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.47 +
Шифр НБУВ: РА357821

Рубрики:

      
5.

Безуглий А.А. 
Профілактика, діагностика та лікування ускладнень після відновлення сухожилків згиначів пальців кисті в "критичній зоні": автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.А. Безуглий ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Проаналізовано тяжкість ушкоджень і виявлено особливості обтяження травми в результаті попереднього лікування за неспеціалізованих умов. Розроблено методику кількісної ультрасонографічної (УСГ)-оцінки екскурсії сухожилка в післяопераційному періоді. Наведено новий черезкістковий шов, спосіб профілактики ефекту тенотомії за двохетапної пластики сухожилків і профілактичний розподіл шинування пальців у ранньому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.474-5 +
Шифр НБУВ: РА370895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Попов 
Хірургічне лікування множинних застарілих пошкоджень сухожиль згиначів пальців кисті з використанням біоімплантатів (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Сергій Володимирович Попов ; АМН України; Інститут травматології та ортопедії. — К., 2004. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.474
Шифр НБУВ: РА333994

Рубрики:

      
7.

Штутін О.А. 
Хірургічне лікування тяжких відкритих пошкоджень кисті та їх наслідків: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / О.А. Штутін ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена розвитку нового напрямку комплексного хірургічного лікування тяжких відкритих пошкоджень кисті (ТВПК), основаного на концепції раннього одно-і малоетапного реконструктивно-відновного лікування, яке включає радикальну первинну хірургічну обробку, стабільний остеосинтез, мікрохірургічне відновлення регіонарного кровотоку, сухожиль і нервів, пластики дефекту покривних тканин васкуляризованими трансплантатами. Встановлені домінуючі чинники розвитку посттравматичних ускладнень. Запропонована нова класифікація відкритих механічних пошкоджень кисті, що є основою диференційованого вибору лікувально-реабілітаційних заходів. Виявлені особливості стадійного перебігу, запропоновані визначення і періодизація постреплантаційного синдрому кисті. Обгрунтовані принципи одно-і малоетапного реконструктивно-відновного лікування постраждалих у віддаленому періоді травми. Впровадження організаційно-методичних і лікувальних пропозицій дозволило створити ефективну систему медичної допомоги постраждалим з ТВПК та їхніми наслідками у промисловому регіоні Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.478

Рубрики:

      
8.

Маметьєв А.О. 
Хірургічне лікування хворих з наслідками травм пальців кисті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.О. Маметьєв ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено біомеханічні характеристики п'ястково-фалангового (ПФ) суглоба за різних типів деформації. Встановлено максимальне навантаження, за якого зберігається стабільність ПФ суглоба, розроблено конструкцію та запропоновано технологію ендопротезування, визначено показання для мобілізуючих оперативних втручань у разі деформації кісток і суглобів пальців кисті та терміни проведення раннього функціонального навантаження. Запропоновно алгоритм післяопераційного відновного лікування. Проведено оцінку ефективності лікування 108-ми хворих з наслідками травм пальців кисті в найближчому та віддаленому періодах після лікування. Виявлено, що ефективне проведення оперативних втручань і післяопераційне відновне лікування забезпечили умови для одержання позитивних результатів в 92-х (95,8 %) випадках, зокрема, добрі результати досягнуто у 61-го (63,6 %), задовільні - у 21-го (32,2 %) хворого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.47-59 +
Шифр НБУВ: РА367677

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського