Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (767)Книжкові видання та компакт-диски (326)
Пошуковий запит: (<.>U=Р457.465.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 66
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єпіфанцев О. А. 
Удосконалені методики кінцевих протистенотичних анастомозів в шлунково-кишковій хірургії (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / О. А. Єпіфанцев ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака НАМН України. — Донецьк, 2010. — 24 с. — укp.

Вперше розроблено в експерименті на собаках, секційному матеріалі та впроваджено в клінічну практику більш ефективні варіанти протистенотичного кінцевого анастомозу (ПСКА) за відновлення безперервності органів шлунково-кишкового тракту (ШКТ) в плановій та ургентній хірургії. Доведено за допомогою рентгенологічного й ендоскопічного методів дослідження їх функціональний стан і особливості морфологічної регенерації лінії швів ПСКА у різні терміни після оперативного втручання. Розроблено більш досконалу хірургічну техніку формування ПСКА, що підвищує ефективність втручання. Вперше надано експериментальне, клінічне та морфологічне обгрунтування доцільності застосування в клінічній практиці удосконалених способів формування ПСКА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.2-387 + Р457.465.2-59 + Р457.465.3-59
Шифр НБУВ: РА376467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Іванов Р.П. 
Визначення межі некрозу кишки при гострій тонкокишковій непрохідності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Р.П. Іванов ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано вибір оптимальної лікувальної тактики у випадку хірургічного лікування (ХЛ) гострої тонкокишкової непрохідності. На підставі проведеного ретроспективного аналізу результатів ХЛ 137-ми хворих з даною патологією виявлено головну причину летального кінця - неспроможність швів анастомозу після резекції некротизованої ділянки кишки. Проведено експериментальне дослідження динаміки протікання кишкової непрохідності з вивченням загальнолабораторних і біохімічних змін. Викладено патоморфологічне обгрунтування розробленого об'єктивного інтраопераційного способу визначення межі життєздатності кишки у разі її резекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.6 +
Шифр НБУВ: РА336571

Рубрики:

      
3.

Інденко В.Ф. 
Товстокишкові кровотечі: діагностика, лікувальна тактика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Ф. Інденко ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Обстежено 352 пацієнти віом від 17 до 90 років, які мали товстокишкові кровотечі та перебували на лікуванні у клініці хірургії факультету післядипломної освіти на базі центру лікування шлунково-кишкових кровотеч клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова. Проаналізовано скарги, анамнез захворювання, загальноклінічну симптоматику, методи діагностики та лікування. Запропоновано формалізовані системи визначення локалізації джерела товстокишкової кровотечі, діагностики колоректального раку та дивертикульозу. Опрацьовано оптимальну діагностично-лікувальну тактику в пацієнтів із колоректальною геморагією. Запропоновано новий тип етапних радикальних хірургічних втручань з приводу раку товстої кишки, ускладненого кровотечею. Оцінено частоту ускладнень і післяопераційну летальність. Вивчено віддалені результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.303.2
Шифр НБУВ: РА313368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Іоффе О.Ю. 
Обгрунтування показань і вибору методу хірургічного лікування неспецифічного виразкового коліту та хвороби Крона товстої кишки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / О.Ю. Іоффе ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 29 с. — укp.

Охарактеризовано новий підхід до розв'язання наукової проблеми, що передбачає поліпшення результатів хірургічного лікування пацієнтів з неспецифічним виразковим колітом і хворобою Крона товстої кишки шляхом розробки, вдосконалення та впровадження в клінічну практику новітніх методик оцінки морфологічних змін слизової оболонки товстої кишки, які дозволяють встановити фактори прогнозування малігнізації та можливості їх профілактики, обгрунтувати показання, вибір методу та характер оперативного втручання. Вперше використано методику фотодинамічної діагностики з використанням фотосенсибілізатора, що містить гіперицин для виявлення морфологічних змін слизової оболонки товстої кишки, на основі результатів якої розроблено спосіб діагностики раку товстої кишки (патент України 58030 А від 15.07.03). Вперше методику фотодинамічної діагностики застосовано в лапароскопії, розроблено спосіб інтраопераційної діагностики метастазів у лімфатичні вузли (патент України 8924 А від 15.08.05). Вперше застосовано метод хромоколоноскопії прямої кишки, на підставі отриманих даних розроблено спосіб діагностики диспластичних змін слизової оболонки прямої кишки (патент України 5053 А від 15.02.05). Проаналізовано результати імуногістохімічного дослідження біоптатів слизової оболонки товстої кишки у разі неспецифічного виразкового коліту та хвороби Крона. Розроблено статистико-ймовірнісну модель динаміки малігнізації у разі неспецифічного виразкового коліту. Викладено особливості системи скринінгу у процесі запальних захворювань кишечнику. Висвітлено об'єктивні критерії для визначення показань до оперативного лікування з приводу неспецифічного виразкового коліту та хвороби Крона товстої кишки, а також проблеми визначення оптимального методу оперативного втручання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3 + Р569.433.33-59 +
Шифр НБУВ: РА341583

Рубрики:

      
5.

Алтин І.В. 
Нові малоінвазійні способи апендектомії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.В. Алтин ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проведено корекцію голотопії сліпої кишки у дорослих, на основі якої розроблено малоінвазійний доступ для апендектомії, що відрізняється від аналогів меншою травматичністю, більшою косметичністю, скорочує час операції й число післяопераційних ускладнень. На підставі анатомічних, експериментальних, біохімічних і клінічних досліджень проведено порівняльне оцінювання ефективності, ступеня травматичності відомих і нового способів апендектомії, обгрунтовано доцільність практичного використання запропонованих операцій. Вивчено особливості загоєння ран і морфологічні зміни тканин під час виконання нового й удосконалених малоінвазійних доступів до черевоподібного відростка. Вперше на підставі вивчення у динаміці у крові хворих рівня С-реактивного білка та прозапальних цитокінів (IL-6, фактора некрозу пухлин-alpha) оцінено ступінь травматичності досліжуваних способів апендектомії. Розроблено комплексний метод кількісного оцінювання травматичності операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1 + Р457.445.23-86 +
Шифр НБУВ: РА363103

Рубрики:

      
6.

Ангеловський І.М. 
Сучасні підходи до лікування обтураційної товстокишкової непрохідності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.М. Ангеловський ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено новий спосіб передопераційної декомпресії товстого кишечника за допомогою пристрою для проведення зонду, що забезпечує можливість виконання первинно-відновлювальних операцій і скорочує строки реабілітації. Доведено ефективність інтраопераційної декомпресії за обтураційної товстокишкової непрохідності з використанням оксигенованих розчинів і сорбентів, що сприяє зниженню післяопераційних ускладнень і летальних випадків. На підставі результатів проведених досліджень вперше наведено комплексну оцінку ступеня важкості ендогенної інтоксикації, стану перекисного окиснення ліпідів й антиоксидантного захисту, а також основних показників імунологічного гомеостазу з урахуванням морфологічних змін стінки товстого кишечника та стадії непрохідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.63 +
Шифр НБУВ: РА335515

Рубрики:

      
7.

Антонюк О.С. 
Обгрунтування і оцінка хірургічних методів лікування післяопераційних гнійно-деструктивних уражень кишечнику: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / О.С. Антонюк ; Держ. установа "Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України". — Донецьк, 2009. — 40 с. — укp.

Визначено принципово новий напрямок у тактиці лікування хворих на гнійно-деструктивні ураження кишок (ГДУК), який передбачає раннє відновлення нормального кишкового пасажу за всіх видів цієї патології, без виключення з процесу травлення більш або менш значних за довжиною фрагментів тонкої кишки (ТК). Розроблено патогномонічно обгрунтовану класифікацію ГДУК. Визначено принипово нову тактику лікування обструктивних варіантів гнійно-деструктивних уражень (ГДУ) проксимальних відділів, яка грунтується на ранньому відновленні кишкового пасажу. Виявлено особливості імунних реакцій і проявів автосенсибілізації організму хворих у різні періоди розвитку ГДУК, їх значущість для розробки лікувальних програм. Визначено особливості порушень моторики тонкої кишки за умов проксимальної локалізації ГДУК обструктивного характеру за методом електрофізіологічного дослідження, розроблено способи їх корекції. Розроблено й обгрунтовано терміни операцій на тонкій і товстій кишках залежно від типу та рівня ураження. Визначено нові підходи до обгрунтування тактичних варіантів за обструктивних ГДУ тонкої кишки (ТК), а також планових операційних втручань у разі уражень інших відділів кишечнику. Вдосконалено принципи ентерального харчування за умов обструктивних ГДУК. Наведено принципи хірургічної профілактики та лікування синдрому короткої кишки після розширених резекцій ТК. Розроблено та вдосконалено принципи профілактики спайкового процесу у черевній порожнині після проведення внутрішньочеревних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3-7 + Р457.445.23-387 +
Шифр НБУВ: РА364803

Рубрики:

      
8.

Атаманюк О.Ю. 
Диференціальна діагностика гострого апендициту та апоплексії яєчника: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Ю. Атаманюк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Проаналізовано результати лікування 2 001-го хворого, оперованого внаслідок наявності підозри на гострий апендицит (ГА). З'ясовано, що найбільшу кількість діагностичних помилок припущено в жінок, у 21,1 % яких інтраопераційно діагностовано гостру гінекологічну патологію, у структурі якої найбільшу кількість становлять випадки апоплексії яєчника (АЯ) (61,4 %). Встановлено значення лейкоцитозу та нейтрофільного зсуву для диференціальної діагностики ГА та АЯ. На підставі результатів вивчення клітинного складу лейкоцитарної формули виявлено значущість лейкоцитарних індексів інтоксикації та клітинних співвідношень у диференціальній діагностиці зазначених нозологій. Впроваджено методику визначення рівня сорбційної здатності еритроцитів для диференціальної діагностики ГА та АЯ. Розроблено алгоритм ультразвукового обстеження хворих з підозрою на ГА, використання якого дозволило підвищити специфічність і чутливість методу. Визначено показання до діагностичної лапароскопії у цієї групи хворих. На підставі результатів досліджень опрацьовано диференціально-діагностичний алгоритм у пацієнток з підозрою на ГА, використання якого сприяло зменшенню кількості діагностичних помилок до 2 % і покращанню безпосередніх і віддалених результатів їх лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1-4 + Р715.520.32-4 +
Шифр НБУВ: РА362804

Рубрики:

      
9.

Бєлєвцов Ю.П. 
Комплексний метод профілактики й лікування післяопераційного парезу шлунково-кишкового тракту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ю.П. Бєлєвцов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Наведено порівняльну оцінку ефективності фармакологічних і нефармакологічних методів корекції парезу шлунково-кишкового тракту в хірургічних хворих з урахуванням даних селективної електрогастроентерографії. Визначено фазові зміни центральної гемодинаміки та панкреатичного кровотоку після операцій на органах черевної порожнини, які найбільш виражені після резекції шлунку і гастректомії з великою лімфодисекцією. Доведено, що розлади центральної гемодинаміки та панкреатичного кровотоку відіграють важливу роль у патогенезі післяопераційного панкреатиту та розвитку тривалого післяопераційного парезу кишечнику. Проаналізовано ефективність комплексної терапії з адекватною корекцією порушень гемодинаміки та проведенням раннього ентерального харчування для профілактики та лікування післяопераційного парезу шлунково-кишкового тракту. Визначено роль стимулювальної терапії кишечнику на підставі моніторингу моторно-евакуаторної функції шлунково-кишкового тракту у зниженні кількості випадків парезу у післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.2-38 + Р457.465.3-38 +
Шифр НБУВ: РА343006

Рубрики:

      
10.

Біленький В.П. 
Прогнозування гострої спайкової кишкової непрохідності з урахуванням порушень імунореактивності та їх корекції при хірургічному лікуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.П. Біленький ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Індивідуалізовано хірургічну тактику та засоби запобігання спайкоутворенню в хворих на гостру спайкову непрохідність кишечника (ГСНК) з урахуванням ступеня ризику рецидиву спайкоуворення та порушень імунітету. Вивчено показники імунітету в хворих на гостру спайкову непрохідність і визначено прогностично значущі критерії рецидивного спайкоутворення. Встановлено субклітинні зміни лімфоцитів за гострої спайкової непрохідності та визначено в імунній відповіді в процесі хірургічного лікування даної категорії хворих. Розроблено високоефективні, зручні в практичному відношенні критерії прогнозної оцінки рецидивного спайкоутворення та визначено їх прогностичну цінність. Впроваджено до хірургічної практики способи об'єктивної оцінки неефективності консервативних заходів у разі ГСНК та засоби запобіганняння спайкоутворенню з врахуванням невисокого, помірного та високого ступенів ризику виникнення даного ускладнення: з 30,9 % до 18,0 % (на 12,8 %); летальності - з 5,9 % до 4,5 (на 1,5 %); поліпшення віддалених наслідків лікування на 36,6 % за рахунок добрих і відмінних результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.6
Шифр НБУВ: РА319681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Багрій О.С. 
Діагностична інформативність системної електрометрії шкіри при гострому апендициті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.С. Багрій ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

З використанням методу електрометрії шкіри розроблено комплексну систему діагностики гострого апендициту. Досліджено питання додаткової об'єктивізації показань до його раннього оперативного лікування, динамічної оцінки загального стану організму та перебігу ранового процесу в післяопераційному періоді. Встановлено, що діагностичними ознаками зрушень загального стану у випадку гострого апендициту є гіпертермія з розвитком терморегуляторно неадаптивного та дизрегуляторного стану, а також незбалансованість стану в основних системах та органах. Діагностичними проявами гострого апендициту визначено зростання шкірного кровотоку по зонах, що відповідають апендикулярним больовим точкам Кюмеля, Мак-Бурнея, з правобічною асиметрією по вказаних зонах і по зоні, яка відповідає точці Ланца. Діагностичними ознаками ускладнень ранового процесу визначено порушення фазових співвідношень між збалансованим станом, гіперемічною та ішемічною складовими мікроциркуляторного профілю рани.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1 +
Шифр НБУВ: РА322931

Рубрики:

      
12.

Бардюк О.Я. 
Можливості ранньої діагностики і вибір тактики лікування хворих на гостру кишкову непрохідність: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Я. Бардюк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

На підставі результатів експериментального дослідження змін стінки тонкої кишки обгрунтовано діагностичне значення ехографічних критеріїв кишкової непрохідності. Розроблено систему бальної оцінки ультразвукових ознак для диференціальної діагностики механічної та динамічної кишкової непрохідності. Проведено порівняльну оцінку інформативності рентгенологічного й ультразвукового методів для вияву кишкової непрохідності за перебігом захворювання. Запропонований метод діагностики дозволяє у 98,1 % випадків визначити наявність гострої кишкової непрохідності на ранніх етапах її розвитку. Це забезпечує правильний вибір тактики лікування, завдяки чому досягнуто зниження післяопераційної летальності з 16,7 % до 10,8 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.61
Шифр НБУВ: РА316553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Белявська Б.М. 
Гострий апендицит: вузлові питання діагностики та лікування хворих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Б.М. Белявська ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Встановлено характер помилок у діагностиці гострого апендициту (ГА) та лікувально-діагностичні етапи, на яких вони виникають. Визначено чинники, що спричиняють гіпердіагностику ГА. Розглянуто негативні наслідки необгрунтованих апендектомій. Вивчено цінність класичного та модифікованого у процесі дослідження варіантів діагностичної шкали Alvarado, ефективність ультрасонографії для діагностики ГА, а також поєднання цих двох методів. На підставі результатів вивчення залежності різних патоморфологічних форм ГА від тривалості захворювання та патоморфозу цих форм протягом 10-ти років обгрунтовано можливість збільшення терміну спостереження за пацієнтами з підозрінням на ГА у клінічно сумнівному випадку з використанням повторних клінічних, лабораторних та ультразвукових методів дослідження. Наведено практичні рекомендації щодо застосування формалізованого методу діагностики за допомогою шкали Alvarado та ультрасонографії у пацієнтів з підозрінням на ГА. Розроблено алгоритм обстеження та спостереження протягом певного часу пацієнтів, в яких діагноз ГА є сумнівним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1 +
Шифр НБУВ: РА330383

Рубрики:

      
14.

Бондаревський А.О. 
Шляхи підвищення ефективності лікування при пошкодженнях товстої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.О. Бондаревський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Розроблено спеціалізовану лікувально-реабілітаційну програму догляду за постраждалими з колостомами після пошкоджень товстої кишки, доведено необхідність початку реабілітаційних заходів у гострому періоді абдомінальної травми. На відміну від загальноприйнятого розуміння реабілітації, як відновлення анатомічної цілісності товстої кишки, у запропонованій спеціалізованій програмі передбачено комплексне та поетапне застосування хірургічних, медичних, соціально-економічних, психологічних і професійних заходів протягом усього періоду лікування до повернення постраждалого у суспільство. Вперше у вітчизняній хірургії пошкоджень товстої кишки застосовано метод і розроблено методику оцінки якості життя постраждалих із стомами, показники якого доповнюють існуючі клініко-інструментальниі та є об'єктивними критеріями моніторингу лікувальних і реабілітаційних заходів. На підставі об'єктивних критеріїв оцінки якості життя обгрунтовано чинники, що негативно впливають на безпосередні та віддалені наслідки хірургічного лікування пошкоджень товстої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.308
Шифр НБУВ: РА318089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Булько М.П. 
Морфологічні особливості периферійних органів імунної системи при високій гострій тонкокишковій непрохідності та її корекції в експерименті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / М.П. Булько ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено структурні особливості периферійних органів імунної системи у разі високої гострої тонкокишкової непрохідності. З використанням комплексу сучасних методів морфологічного дослідження вивчено на субклітинному рівні морфологічні зміни внутрішньоклітинних органел мононуклеарних макрофагів у слизовій оболонці тонкої кишки у разі високої гострої тонкокишкової непрохідності та її корекції в експерименті. Встановлено морфометричні, макро- та мікроскопічні особливості регіонарних брижевих лімфатичних вузлів, лімфатичних фолікулів тонкої кишки, селезінки в динаміці розвитку високої обтураційної гострої кишкової непрохідності та хірургічного лікування за умов ентеродетоксикації сорбентом Силлард П. Виявлено взаємозв'язок між ендогенною інтоксикацією, морфологічними змінами в брижових лімфатичних вузлах, селезінці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.6-59 + Р252.325 +
Шифр НБУВ: РА370804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Бурков М. В. 
Морфологічні особливості дифузної нейроендокринної системи тонкої кишки при високій гострій тонкокишковій непрохідності та її корекції в експерименті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / М. В. Бурков ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

Вивчено морфологічні особливості дифузної нейроендокринної системи тонкої кишки за високої гострої тонкокишковій непрохідності та її корекції в експерименті. Вивчено зміни в клітинах дифузної нейроендокринної системи тонкої кишки у процесі моделювання високої гострої тонкокишкової непрохідності, а також за хірургічного лікування даної патології звичайними методами та за умов ентеродетоксикації сорбентом Силлард П на мікроскопічному та субклітинному рівнях. Ультраструктурні зміни в клітинах дифузної нейроендокринної системи тонкої кишки за умов моделювання кишкової непрохідності виявляються набряком цитоплазми, розширенням канальців ендоплазматичного ретикулуму, збільшенням кількості везикулярних утворень, деструкцією внутрішньоклітинних структур. Кількість ендокриноцитів зменшується, а також зменшується насиченість їх гранулами. Встановлено зв'язок між ендогенною інтоксикацією та змінами в клітинах дифузної нейроендокринної системи тонкої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.6-1
Шифр НБУВ: РА380953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Величко В.В. 
Лапароскопічні методи хірургічного лікування захворювань товстої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Величко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності хірургічного лікування захворювань товстої кишки шляхом використання мануально асистованих лапароскопічних резекційних втручань за допомогою пневмосистем. Проаналізовано результати застосування різних методик проведення операцій у 130-ти хворих. На підставі порівняльного дослідження результатів мануально асистованих резекцій товстої кишки та відкритих операцій встановлено, що мануально асистовані втручання дозволяють зменшити довжину лапаротомного розрізу в 3,6 рази, крововтрату в 2,5 рази, терміни госпіталізації в 1,7 рази, а частоту виникнення ускладень - в 2,1 рази. Встановлено, що для мануально асистованих лапароскопічних операцій характерна висока травматичність. Обгрунтовано доцільність проведення лапароскопічного втручання у разі неефективності інструментальних прийомів лапароскопії, що сприяє скороченню частоти конверсій на 13,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3 +
Шифр НБУВ: РА336850

Рубрики:

      
18.

Войтів Я. Ю. 
Профілактика та лікування кишкової недостатності при перитоніті (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Я. Ю. Войтів ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що за експериментального перитоніту провідними механізмами порушень функції кишок є значна активація процесів нероксидного окиснення, суттєве зниження активності систем антиоксидантного захисту. Розглянуто зростання сумарної фібринолітичної активності плазми крові та пригнічення сумарної фібринолітичної активності тканини тонкої кишки. Визначено зростання протеолітичної активності плазми крові. Доведено, що за перитоніту доцільно виділяються ступені порушення функцій кишечника - кишкова дисфункція, кишкова недостатність та кишкова неспроможність, які відрізняються патогенетичними механізмами, клінічно-діагностичними критеріями і потребують використання відповідних алгоритмів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1-37 + Р457.465.3-5
Шифр НБУВ: РА369832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Волик О.Т. 
Діагностика та хірургічна тактика при хронічних порушеннях дуоденальної прохідності у хворих на хронічний калькульозний холецистит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Т. Волик ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено частоту та причини хронічних порушень дуоденальної прохідності (ХПДП) у хворих на хронічний калькульозний холецистит (ХКХ) до та після холецистектомії. Установлено взаємозв'язок між функціональним станом дванадцятипалої кишки у хворих на калькульозний холецистит та характер морфологічних змін слизової оболонки шлунка. Досліджено вплив холецистектомії на величину дуоденогастрального рефлюксу (ДГР) та виникнення рефлюкс-гастриту залежно від природи та ступеня компенсації передуючих ХПДП. Розроблено методику діагностики цієї хвороби з використанням методу оптичної біопсії. Оцінено ефективність оперативних втручань, що коригують ХПДП на підставі вивчення найближчих і віддалених результатів хірургічного лікування хворих на ХКХ, що поєднується з ХПДП. Запропоновано диференційований підхід до лікування та методу вибору операції у разі ХПДП після холецистектомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43 + Р457.465.305.6 +
Шифр НБУВ: РА340302

Рубрики:

      
20.

Волков В.І. 
Профілактика ранніх післяопераційних гнійно-септичних ускладнень при гострій формі неспецифічного виразкового коліту та хвороби Крона товстої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.І. Волков ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії АМН України. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено результати спостережень за лікуванням 144 хворих на гостру форму неспецифічного виразкового коліту та хвороб Крона товстої кишки. Встановлено, що головною причиною незадовільних результатів хірургічного лікування даної категорії хворих є велика кількість ранніх післяопераційних ускладнень, насамперед - гнійно-септичних, що призводять до значної кількості летальних випадків. На базі даних, отриманих під час проведення імунологічних, бактеріологічних, імуноферментних, радіоімунних і морфологічних досліджень, доведено, що виникнення ранніх післяопераційних гнійно-септичних ускладнень залежить від патогенетичних механізмів, які формують розвиток прогресуючої поліорганної недостатності з вираженим ендотоксикозом. Запропоновано та впроваджено у практику охорони здоров'я заходи щодо профілактики та лікування раніх післяопераційних гнійно-септичних ускладнень на етапах передопераційної підготовки, власне оперативного втручання та післяопераційного ведення хворих. Використання розроблених і вдосконалених методів хірургічного лікування хворих на гостру форму неспецифічного виразкового коліту та хвороби Крона товстої кишки дозволило поліпшити безпосередні результати, що виявилось у зменшенні кількості післяопераційних гнійно-септичних ускладнень на 11,5 % та зниженні післяопераційної летальності на 25,1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.6-387
Шифр НБУВ: РА313046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського