Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (342)Книжкові видання та компакт-диски (177)
Пошуковий запит: (<.>U=Р456.14$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бондарев Р.В. 
Застосування йоддицерину у лікуванні гнійно-запальних процесів м'яких тканин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Р.В. Бондарев ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

Представлені результати комплексного обстеження хворих з гнійно-запальними процесами м'яких тканин різної локалізації. Запропоновано і науково обгрунтовано спосіб хірургічного лікування хворих з гнійно-запальними процесами м'яких тканин. Вивчено вплив йоддицерину на перебіг ранового процесу. Установлено, що застосування йоддицерину в дегенеративно-запальній фазі сприятливо впливає на перебіг післяопераційного періоду, зменшує число післяопераційних ускладнень і несприятливих наслідків лікування. Вивчення клінічної ефективності розробленого способу лікування на 85 хворих з гнійно-запальними процесами показало його високу ефективність, обгрунтовану необхідність застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-52

Рубрики:

      
2.

Василевська Л.А. 
Етіологічні та патогенетичні основи емпіричної і спрямованої антибіотикотерапії у хворих на сепсис: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Л.А. Василевська ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2004. — 19 с. — укp.

Вперше оптимізовано програму деескалаційної антибіотикотерапії (АБТ) у хворих на сепсис залежно від тяжкості септичного стану. Визначено частоту розвитку резистентності мікрофлори до антибактеріальних препаратів у часовому аспекті за різних схем застосування АБТ. Встановлено залежність між найбільш імовірною присутністю різних мікроорганізмів та епідеміологічним оточенням в гнійно-септичному центрі. Вперше встановлено кореляційні зв'язки між ефективністю проведення емпіричної та спрямованої АБТ та модифікованою бальною системою APACHE-II. Удосконалено найбільш ефективні режими проведення емпіричної та спрямованої АБТ для кожної форми (стадії) септичного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14-52 +
Шифр НБУВ: РА333976

Рубрики:

      
3.

Гарячий Є.В. 
Лікування хронічного травматичного остеомієліту з корекцією тиреоїдного статусу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Є.В. Гарячий ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Встановлено, що розвиток та перебіг хронічного травматичного остеомієліту протікає на фоні значного порушення тиреоїдної функції щитовидної залози. Виявлено та морфологічно доведено гіпофункціональний стан щитовидної залози на етапах розвитку гнійно-некротичного процесу. Досліджено клінічну ефективність препарату щитовидної залози - трийодтироніну, а також розроблено схему його застосування. Показано доцільність і необхідність використання трийодтироніну як препарату, що підвищує ефективність комплексного лікування. Корекція тиреоїдного статусу в комплексному лікуванні хворих хронічним травматичним остеомієлітом позитивно впливає на перебіг захворювання, знижує кількість ранніх післяопераційних ускладнень, сприяє нормалізації процесів остеорепарації, покращує анатомічні та функціональні результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.148.2-52
Шифр НБУВ: РА309520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Горянікова І.М. 
Патологічна анатомія репаративних процесів при застосуванні "Тутопласту" в первинно інфікованій рані (Експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / І.М. Горянікова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 17 с. — укp.

Уперше представлено порівняльні дані морфології приживлення біоімплантату "Тутопласт" і алотрансплантата "Марлекс" у стерильній і початково інфікованій рані передньої черевної стінки. Установлено, що за умов використання тутопласту в асептичній рані відсутні інфекційні ускладнення й імунологічно зумовлені побічні реакції у реципієнта, зокрема, реакція відторгнення імплантату. Показано, що інфіковане імплантаційне ложе сповільнює регенеративні процеси з участю тутопласту, що призводить до загоєння вторинним натягом. Установлено, що алопластичний матеріал "Марлекс" внаслідок його антигенної чужорідності має здатність викликати хронічний запальний гранулематозний процес в асептичній рані, а в інфікованій рані - реакцію відторгнення. За результатами дослідження доведено, що використання тутопласту в стерильній рані призводить до активації продукції колагенів інтерстиціальних - I і III типів та колагену IV типу в епідермальних і судинних базальних мембранах. Виявлено, що застосування марлекса не сприяє посиленню колагеноутворення в рані. Уперше показано, що аімуногенний біоімплантат "Тутопласт" сприяє гармонічному розвитку основних ланок імунної реакції, а використання марлекса призводить до послаблення макрофагальної реакції та наростання плазматизації в рані. Установлено підвищення рівня синтезу ендотеліну ендотеліальною вистілкою судин грануляційної тканини за умов використання тутопласту у стерильній та інфікованій рані, а у разі застосування марлекса - його зниження. Показано, що пластика грижового дефекту біоматеріалом "Тутопласт" не викликає негативних імунних реакцій в організмі реципієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14 +
Шифр НБУВ: РА329769

Рубрики:

      
5.

Деменко А.В. 
Особливості етіології, патогенезу і неспецифічної резистентності при хронічному травматичному остеомієліті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / А.В. Деменко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Виявлено особливості патогенетичних механізмів формування хронічного травматичного остеомієліту (ХТО) за результатами вивчення етіологічного спектра збудників захворювання, а також їх впливу на імунні та метаболічні показники хворих. Уперше у разі ХТО установлено етіологічну значимість певних видів стафілококів, стрептококів, клострідій, еубактерій, фузобактерій, дихелобактерів і актиноміцетів, що раніше не були описані як збудники даного захворювання. З'ясовано наявність у збудників хронічного травматичного остеомієліту антикомплементарної, антилізоцимної й антиімуноглобулінової активності. Відзначено, що збудники хронічного остеомієліту викликають видоспецифічне пригнічення фагоцитарної активності нейтрофілів і моноцитів периферичної крові. Визначено патогенетичні підходи до трактування патогенезу ХТО, спричиненого факультативно й облігатно анаеробними умовно-патогенними бактеріями, базуючись на вивченні імунозапального потенціалу бактеріальних пептидогліканів і ліпополісахаридів, що дає змогу рекомендувати для використання різних схем лікування з застосуванням імуномодуляторів залежно від ступеня тяжкості патологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.148.2-1 +
Шифр НБУВ: РА338006

Рубрики:

      
6.

Желіба М.Д. 
Профілактика та лікування післяопераційної ранової інфекції і гнійно-запальних захворювань м'яких тканин: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / М.Д. Желіба ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 35 с. — укp.

За результатами мікробіологічних і клінічних досліджень доведено протимікробну та лікувальну ефективність декаметоксину та препаратів на його основі. Виявлено взаємопотенціюючий ефект протимікробної дії декаметоксину та перекису водню. Визначено високу адсорбційну здатність полісорбу відносно мікроорганізмів, яка дозволяє використовувати його як матрицю для створення нових препаратів. Застосовано внутрішньоартеріальне введення антибіотиків в еритроцитарні тіні - носії для лікування гнійних процесів на стопі хворих на цукровий діабет. Зроблено висновок, що антисептична обробка шкіри операційного поля амосептом та застосування 3 %-го розчину натрію хлориду для промивання операційної рани значно зменшують ризик розвитку нагноєння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-52
Шифр НБУВ: РА317830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Захарчук О.В. 
Особливості клінічного перебігу гнійно-запальних захворювань м'яких тканин у хворих-наркоманів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.В. Захарчук ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2005. — 24 с. — укp.

Вперше у порівняльному аспекті наведено оцінку ступеня порушення в системі перекисного окиснення ліпідів - антиоксидантного захисту (ПОЛ - АОЗ) у хворих-наркоманів з локалізованою рановою інфекцією (ЛРІ) та сепсисом. Встановлено діагностичні можливості дослідження серотонінергічної системи та моноамінооксидази (МАО) у хворих-наркоманів. Визначено взаємозв'язок між серотонін-мелатоніновою системою, активністю МАО та антиоксидантним захистом у хворих з гнійно-запальними ускладненнями ін'єкційної опійної наркоманії (ГЗУОН). Обгрунтовано найбільш ефективні способи проведення цілеспрямованої корекції порушень в системі ПОЛ - АОЗ та серотонінергічній системі. Експериментально доведено доцільність використання вітчизняного препарату "Антраль" для цілеспрямованої корекції процесів пероксидації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-3 + Р645.021.1-3 +
Шифр НБУВ: РА336119

Рубрики:

      
8.

Каратєєва С. Ю. 
Ефективність хірургічного лікування гнійно-запальних ускладнень у хворих на цукровий діабет при застосуванні озонотерапії (клінічно-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / С. Ю. Каратєєва ; Буков. держ. мед. ун-т. — Чернівці, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено науково обгрунтовану тактику, що застосована до хворих на цукровий діабет (ЦД) з гнійними ускладненнями м'яких тканин. Науково обгрунтовано причинно-наслідковий зв'язок між процесами, що призводять до порушень регенерації тканин у хворих на ЦД. Вперше встановлено, що в старих щурів з гнійними процесами на тлі ЦД застосування озонотерапії не виявляє протекторних властивостей на підшлункову залозу, систему гемостазу та протеоліз плазми крові, що зумовлює необхідність стриманого застосування даного методу в такої категорії тварин. Вперше встановлено, що у хворих на ЦД, ускладнений гнійними процесами м'яких тканин, мікробний спектр складає грампозитивна кокова флора з переважанням стафілококів і синьогнійних паличок. Патогенетично обгрунтовано доцільність застосування внутрішньовенної дозованої озонотерапії в комплесному лікуванні досліджуваних хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 + Р456.144-59
Шифр НБУВ: РА380347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Косульников С.О. 
Нові методи лікування гнійно-запальних процесів м'яких тканин (клінічно-експериментальне дослідження): Автореф.дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.О. Косульников ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено клінічні, мікробіологічні, біохімічні, імунологічні та патогістологічні зміни у 104 хворих, які відбулися через гнійно-некротичних процеси м'яких тканин або були наслідком синдрому Фурньє. Розроблено новий комплексний метод хірургічного лікування хворих з поширеними некротичними фасціїтами. Відсепаровування життєздатних шкірних клаптів з урахуванням анатомічних ділянок і кровопостачання дозволяє провести радикальну обробку та санацію вогнища композицією окисників (пероксиду водню та спиртового розчину йоду). Запропонований методу зберегає життєздатність шкіри та захищає рану від значних лімфо- та плазмовтрат, забезпечує візуальний контроль за розвитком некротичного процесу. Внаслідок укриття рани повноцінними шкірно-жировими клаптями у пацієнта зменшується біль у період від санації до санації. Фіксація шкірно-жирового клаптя запобігає його скороченню, дозволяє після загоювання рани одержати хороший косметичний ефект. На підставі аналізу імунологічних і гістологічних змін у хворих з поширеними гнійно-некротичними процесами встановлено, що в патогенезі поширених гнійно-некротичних процесів важливу роль відіграють механізми інфекційно-алергічної реакції, розвиток вторинного імунодефіциту внаслідок довготривалої дії антигенів бактеріального походження та некротизованих тканин. Виявлено, що анемія у пацієнтів з поширеними гнійно-некротичними процесами розвивається на фоні зростання концентрації еритропоетину в сироватці крові на відміну від хворив без анемії або здоровимх пацієнтів.Встановлено, що середні показники концентрації інтерлейкінів TNF та IL-1 у крові підвищені у хворих обох груп.Доведено, що в розвитку гангрени Фурньє відіграють певну роль механізми інфекційної алергії. За допомогою запропонованої програми лікування кількість хворих з поширеними некротичними фасціїтами скорочено удвічі строк їх госпіталізації, а летальність знизилася з 20 % до 4,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-5
Шифр НБУВ: РА314475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кравців М. І. 
Комплексне лікування гнійних ран м'яких тканин (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / М. І. Кравців ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше експериментально розроблено та впроваджено в клініку спосіб лікування гнійних ран м'яких тканин з використанням комбінованої метаболітотропної терапії шляхом використання в комплексному лікуванні метаболітотропних препаратів. Розроблено алгоритм прогнозу перебігу ранозагоєння у хворих з запально-гнійними ураженнями м'яких тканин з використанням методів логістичного регресійного аналізу. Вивчено енергетичний стан тканин ділянки рани в процесі ранозагоєння в експерименті та клініці. Досліджено динаміку клінічних, біохімічних, патоморфологічних і мікробіологічних змін у хворих з запально-гнійними ураженнями м'яких тканин з використанням запропонованих способів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-5
Шифр НБУВ: РА377264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Краснослободський О.І. 
Хірургічні гнійно-септичні ускладнення у хворих на наркоманію: Автореф. дис.... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.І. Краснослободський ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання покращання якості діагностики та лікування хірургічних гнійно-септичних ускладнень у осіб, які вживають ін'єкційно наркотичні препарати кустарного виготовлення. Проаналізовано результати обстеження та лікування хворих на ін'єкційну наркоманію з хірургічною інфекцією. Розроблено сучасні об'єктивні критерії оцінки ступеня важкості ендотоксикозу (легкого, середнього та важкого) і запропоновано диференційований діагностично-лікувальний алгоритм терапії хірургічних гнійно-септичних і судинних ускладнень у ін'єкційних наркоманів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1-7 + Р456.14
Шифр НБУВ: РА321548

Рубрики:

      
12.

Куновський В.В. 
Застосування нового лікарського засобу флумексиду у комплексному хірургічному лікуванні гнійно-запальних захворювань шкіри та підшкірної основи (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Куновський ; Львів. держ. мед. ун-т ім.Д.Галицького. — Л., 1998. — 15 с. — укp.

На основі обстеження 155 пацієнтів з використанням загальноклінічних, лабораторно-біохімічних та спеціальних методик доведена ефективність і доцільність у порівнянні з традиційними методами лікування використання нового лікарського засобу - флумексид - у комплексному хірургічному лікуванні хворих на ГЗЗШПО. Запропоновано методику місцевого застосування флумексиду для лікування гнійно-запальних захворювань шкіри та підшкірної основи. Запропонована методика лікування є нескладною, загальнодоступною і можливою для використання у роботі хірургічних лікувальних закладів практичної охорони здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144

Рубрики:

      
13.

Ліненко О.М. 
Особливості перебігу та лікування хворих на післятравматичний остеомієліт, що потерпіли внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.М. Ліненко ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено актуальним проблемам оптимізації лікувального процесу та покращанню результатів лікування хворих на післятравматичний остеомієліт, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС. Проаналізовано результати обстеження та лікування 229 хворих на післятравматичний остеомієліт довгих кісток, які перебували в клініці кістково-гнійної хірургії Інституту травматології та ортопедії Академії медичних наук України. Вперше на базі значного клінічного матеріалу розглянуто питання особливостей перебігу кістково-гнійної інфекції та лікування хворих на післятравматичний остеомієліт - мешканців районів, потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. На підставі клініко-рентгенологічних і лабораторних досліджень виявлено, що клінічний перебіг післятравматичного остеомієліту у хворих, які потерпіли внаслідок аварії на ЧАЕС, більш тяжкий та затяжний, а імунологічні, біохімічні та інші патофізіологічні показники змін гомеостатичних функцій організму більш виражені. Проведені мікробіологічні та серологічні дослідження свідчать про суттєве збільшення після аварії на ЧАЕС частоти гемолітичного стрептокока групи А та частки багатокомпонентних мікробних асоціацій грамнегативних бактерій. Завдяки імунологічним дослідженням з'ясовано, що зі збільшенням терміну після аварії на ЧАЕС зміни кількісних та якісних показників Т-клітинного імунітету в опромінених хворих посилюються. Розроблено системи комплексного лікування та імунотерапії хворих на післятравматичний остеомієліт, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС. Досліджено ефективність і доцільність застосування фторхінолонів під час проведення курсу антибіотикотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.148.2
Шифр НБУВ: РА312092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Міщенко 
Застосування регіонарної лімфостимуляції в комплексі лікування гнійних ран: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Михайло Володимирович Міщенко ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14
Шифр НБУВ: РА311249

Рубрики:

      
15.

Маковійчук Я. О. 
Оптимізація лікування ендотоксикозу у хворих з гнійно-септичними ускладненнями: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / Я. О. Маковійчук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив дискретного плазмаферезу, поєднаного з інфузією глюкозо-сольового розчину або сорбілакту на функціональний стан нирок, рівень ендотоксикозу, стан центральної та периферійної гемодинаміки у хворих із синдромом системної запальної відповіді й у хворих із ендотоксикозом, зумовленим гнійно-септичними ускладненнями. Доведено, що дискретний плазмаферез, поєднаний з інфузією сорбілакту у хворих із гнійно-септичними ускладненнями активує волюморегуляторну функцію нирок. Встановлено, що оптимізація плазмаферезу застосуванням сорбілакту позитивно впливає на стан центральної та периферійної гемодинаміки, зокрема, підвищує ударний і хвилинний об'єм кровообігу. Визначено ударну та хвилинну роботу лівого шлуночка, потужність лівого шлуночка та коефіцієнт насосної спроможності серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14 + Р419.44-52
Шифр НБУВ: РА371951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Мартемянов 
Застосування серветок з іммобілізованим металокомплексом Cu2+ для лікування гнійних ран м'яких тканин (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Володимир Володимирович Мартемянов ; Дніпропетровська держ. медична академія. — Д., 2009. — 25 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.144-5
Шифр НБУВ: РА368335

Рубрики:

      
17.

Мартинюк В.Б. 
Оптимізація лікування первинного гнійного осередку та корекція синдрому ендогенної інтоксикації у хворих сепсисом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Б. Мартинюк ; Запоріз. держ. ін-т удосконалення лікарів. — Запоріжжя, 2003. — 20 с. — укp.

Удосконалено оптимізовану програму місцевого лікування первинного осередку інфекції у хворих на сепсис за допомогою нових комбінованих препаратів на гідрофільній основі, розроблених в Україні. Установлено залежність тяжкості синдрому ендогенної інтоксикації від розмірів та розповсюдження первинного осередку інфекції та рівня бактеріального обсіменіння тканин у ньому. Об'єктивізовано критерії важкості ендотоксикозу в зазначених хворих. Патогенетично обгрунтовано використання об'єктивних маркерів ендотоксикозу для визначення об'єму та ефективності детоксикаційної терапії. Визначено кореляцію між оцінкою стану хворих на сепсис за модифікованою бальною системою APACHE-II та оцінкою за допомогою об'єктивних маркерів ендотоксикозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14-52 +
Шифр НБУВ: РА327405

Рубрики:

      
18.

Нешта В.В. 
Профілактика і комплексне лікування гнійно-запальних ранових ускладнень в невідкладній абдомінальній хірургії з застосуванням аплікаційних сорбентів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Нешта ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Доведено ефективність використання аплікаційних сорбентів у комплексі профілактики післяопераційних ранових гнійно-запальних ускладнень і лікуванні хірургічних хворих з гнійно-запальними процесами у невідкладній абдомінальній хірургії. Досліджено вплив поєднаного застосування аплікаційних сорбентів та еубіотичних препаратів на показники імунітету у разі ранових ускладнень у невідкладній абдомінальній хірургії. Обгрунтовано доцільність застосування як прогостичного критерію імовірності розвитку ранового ускладення у невідкладній абдомінальній хірургії дослідження змін показників вродженого імунітету, зокрема фагоцитарної та бактерицидної активності лейкоцитів. Вперше виявлено, що прогностичним критерієм розвитку гнійно-запального процесу в операційній рані після ургентних абдомінальних втручань є кількісні зміни С-реактивного білка. Науково обгрунтовано, що протягом усього періоду лікування об'єктивним критерієм оцінювання характеру перебігу ранового процесу й ефективності лікування є динаміка цитоморфологічних змін ранової поверхні. Вперше запропоновано застосовувати для профілактики нагноєння операційних ран в ургентній абдомінальній хірургії новий аплікаційний сорбент Метросил, створений на основі силіксу та метронідазолу. Наведено рекомендації щодо використання аплікаційного сорбентного препарату Сертасил, який не містить антибактеріальних чинників і створений на основі силіксу та серратіопептидази як засобу лікування гнійно-запальних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.4-387 + Р456.14-5 +
Шифр НБУВ: РА362756

Рубрики:

      
19.

Поляченко Ю.В. 
Організаційні, тактичні і методологічні проблеми лікування переломів у потерпілих із поєднаними травмами: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / Ю.В. Поляченко ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2001. — 33 с. — укp.

Здійснено аналіз організації ургентної допомоги потерпілим з поєднаними пошкодженнями, використаних методів діагностики, визначення тактики лікування та структури летальності. Обгрунтовано доцільність створення травматологічних центрів і міждисциплінарного підходу до лікування. Розроблено штатно-організаційну структуру травматологічного центру. Доведено необхідність виділення хірургічних спеціальностей травматолога широкого профілю (хірурга-травматолога). Розроблено алгоритми, схеми діагностики, прогнозування клінічного перебігу поєднаної травми в гострому та ранньому періодах, визначено оптимальні терміни різних методів і технологій лікування переломів. Досліджено проблеми зовнішньої та внутрішньої стабілізації переломів довгих кісток залежно від оцінки важкості травми та прогнозування наслідків лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.148.2-52
Шифр НБУВ: РА314235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Потій В.В. 
Ефективність місцевого фотохімічного впливу у хірургічному лікуванні гнійних ран: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Потій ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено зміни стану перекисного окиснення ліпідів, системи антиоксидантного захисту, загальної, регіональної та місцевої імунної реактивності, особливості репаративних процесів у хворих з гнійними ранами м'яких тканин та проведено їх корекцію за допомогою сучасного хірургічного лікування з використанням місцевого фотохімічного впливу. Наведено результати клінічного спостереження за 208-ма хворими з гнійними ранами м'яких тканин. Шляхом комплексного вивчення активності перекисного окиснення ліпідів, стану системи антиоксидантного захисту, цитологічного складу рани, стану загального регіонального і місцевого імунітету встановлено ряд факторів, що погіршують перебіг репаративних процесів у гнійній рані. На цій підставі запропоновано патогенетично обгрунтоване лікування у вигляді місцевого фотохімічного впливу, показано його ефективність, що дало змогу зменшити середні строки лікування на 5,04 доби та число ускладнень з 12,5 до 10,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14 +
Шифр НБУВ: РА327066

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського