Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (73)Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>U=Р454.991$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Козлова Ю.О. 
Вивчення впливу факторів кріоконсервування на клітини гемопоетичної системи в умовах розвитку аутоімунних захворювань: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Ю.О. Козлова ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості впливу фізико-хімічних чинників, що реалізуються у процесі кріоконсервування (pH і осмолярність середовища, вид і концентрація кріопротектора, швидкість охолодження) на морфофункціональні властивості клітин кісткового мозку здорових тварин, з ад'ювантним артритом і експериментальним алергійним енцефалітом у системах in vitro та in vivo. Показано принципові відмінності похідного функціонального статусу клітин кісткового мозку здорових донорів і з аутоімунними захворюваннями, а також його зміни за аналогічних умов кріоконсервування. Зазначено, що "оптимум" колонієтвірної активності кровотвірних клітин-попередників здорових тварин і з аутоімунними захворюваннями реалізується під час кріоконсервування кісткового мозку за різних режимів. Установлено ефект "реставрації" зміненої патологією функції кровотвірних попередників різного рівня диференціювання кісткового мозку тварин з аутоімунними захворюваннями за певних умов кріоконсервування (концентрація кріопротектора, швидкість заморожування).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454.991 +
Шифр НБУВ: РА339546

Рубрики:

      
2.

Абрафікова Л. Г. 
Вплив кріоконсервованих фібробластів на репаративні процеси при асептичному запаленні шкіри в експерименті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.35 / Л. Г. Абрафікова ; НАН України, Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2011. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Вперше доведено, що внесення в область дефекту кріоконсервованих фібробластів без додаткового культивування забезпечує вірогідне скорочення термінів його загоєння. Експериментально обгрунтовано переваги іммобілізації фібробластів у метилцелюлозному гелі у разі нанесення їх на дефект шкіри. Виявлено, що динаміка зміни показників гострої фази запалення корелює з гістоморфологічними змінами в тканинах після нанесення на дефект кріоконсервованих і негативних фібробластів. Вказано на можливість отримання фібробластів з біоптатів шкіри після їх гіпотермічного зберігання протягом 14-ти діб. Експериментально обгрунтовано склад середовищ для гіпотермічного зберігання біоптатів шкіри з метою наступного отримання фібробластів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.144-29 + Р454.991-29
Шифр НБУВ: РА380363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Погожих Д. М. 
Вплив низькотемпературного зберігання на властивості та біологічну активність ексрактів плаценти: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / Д. М. Погожих ; НАН України ; Інститут проблем кріобіології і кріомедицини. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.7-636-601.2 с8 + Р454.991
Шифр НБУВ: РА369364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Бабенко Н.М. 
Вплив різних режимів кріоконсервування на структурно-функціональні властивості ембріональних нервових клітин Iin vivo/i та Iin vitro/i: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Н.М. Бабенко ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології та кріомедицини. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості впливу кріоконсервування, таких як концентрація кріопротектора, склад розчину кріоконсервування, швидкість охолоджування-відігрівання на морфофункціональні властивості ембріональних нервових клітин (ЕНК). У порівняльному аспекті оцінено кріоконсервовані та нативні ЕНК з використанням двох модельних систем - культивування останніх in vitro та після введення тваринам з індукцією експериментального алергійного енцефаломієліту як аналога розсіяного склерозу людини. Описано характер росту та морфологічні зміни кріоконсервованих ЕНК залежно від терміну розвитку експлантатів, складу живильного середовища та типу культуральної системи. Відзначено, що успіх проведеної терапії ембріональними клітинами визначається вихідним статусом трансплантату та фазою розвитку імунозапального процесу. Наведено дані про особливості дії кріоконсервованих ЕНК у порівнянні з нативними за умов введення щурам з ЕАЕ, насамперед різного ступеня корекції клініко-неврологічних, імунологічних та метаболічних порушень, що може свідчити про модифікацію антигенного спектра та зміну здатності ЕНК до продукції регуляторних цитокінів після кріоконсервування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.11*716-636-601.2 + Р454.991
Шифр НБУВ: РА326958

Рубрики:

      
5.

Чуйкова В. І. 
Дисфункція щитоподібної залози та шляхи її корекції кріоконсервованою плацентарною тканиною: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / В. І. Чуйкова ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше доведено ефективність використання кріоконсервованої алогенної плаценти (КАП) у разі корекції гіпотиреоїдного стану. Встановлено, що використання фрагментів кріоконсервованої ксеногенної фетальної щитовидної залози (ККФЩЗ), на відміну від введення фрагментів КАП, стимулює проліферативну активність гепатоцитів, яка підсилюється за комбінованого введення біоматеріалу. Виявлено, що введення фрагментів ККФЩЗ, у порівнянні з введенням фрагментів КАП та їх комбінованим введенням, викликає більшу антигенну стимуляцію тимуса в ранні терміни дослідження, а у відділенні - уповільнює вікову інволюцію органа. Показано, що комбіноване введення фрагментів КАП і ККФЩЗ сприяє подовженню збереження ксеногенного ко-трансплантата в організмі реципієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-5 + Р457.261.2-5 + Р454.991
Шифр НБУВ: РА374686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Родіонова В.Л. 
Ферментативна активність і морфокінетичні властивості сперміїв людини до і після низькотемпературного консервування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / В.Л. Родіонова ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше встановлено активність основних ферментів сперми людини після низькотемпературного консервування у разі захисту середовища гліцерин - лактоза - жовток з використанням розробленого режиму заморожування. Проведено теоретичне обгрунтування оптимальної швидкості охолодження сперміїв людини на всіх етапах кріоконсервування, що підтверджено результатами експериментальної роботи. Уперше для підвищення рухливості сперміїв установлено доцільність додавання адреналіну в середовище їх інкубації до та після розморожування. Визначено діелектричну проникність сперми людини у разі норми та за умов патології сперматогенезу, а також після експозиції з середовищем гліцерин - лактоза - жовток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454.991 +
Шифр НБУВ: РА341343

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського