Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (236)Книжкові видання та компакт-диски (152)
Пошуковий запит: (<.>U=Р415.160.23-37$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Березовський 
Використання низькомолекулярних гепаринів у хворих на діабетичну нефропатію: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Олександр Євгенович Березовський ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р696.54-37
Шифр НБУВ: РА352446

Рубрики:

      
2.

Тржецинський С. Д. 
Вплив екзогенних нейропептидів на ендокринну функцію підшлункової залози та асоційовані метаболічні процеси в нормі і при цукровому діабеті (експериментальне дослідження): автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.01.14 / С. Д. Тржецинський ; Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я. Данилевського АМН України. — Х., 2011. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано перспективність включення регуляторних нейропептидів до складу мультифакторної антидіабетичної терапії з метою запобігання та гальмування прогресуючого погіршення функціональної активності панкреатичних бета-клітин у разі цукрового діабету (ЦД) ІІ типу, а також для досягнення більш стійкої метаболічної компенсації за меншої дози інсуліну у разі ЦД І типу. Доведено, що сумісне введення окситоцину з інсуліном гальмує морфологічні та метаболічні прояви абсолютної інсулінової недостатності, що характеризується збільшенням кількості функціонуючих beta-клітин і нормалізацією співвідношення інсулін/глюкагон у панкреатичних острівцях, зниженням глюкотоксичності, підвищенням толерантності до глюкози та чутливості тканин до дії інсуліну, покращенням ліпідного обміну й оксидативного статусу у діабетичних тварин. Виявлені фармакологічні ефекти окситоцину є експериментальним обгрунтуванням для його клінічних досліджень як потенційного препарату для збереження ендокринної функції підшлункової залози, а також нормалізації метаболічних процесів, що асоційовані з інсуліновою недостатністю, за умов ЦД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р413.501.1-37
Шифр НБУВ: РА380792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гончарова О.А. 
Гемодинаміка та метаболічні показники у жінок клімактеричного періоду, хворих на цукровий діабет І типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / О.А. Гончарова ; Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данілевського АМН України. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено особливості кардіогемодинаміки, стан ліпідного метаболізму та частоту мікроальбумінурії у жінок, хворих на цукровий діабет (ЦД) першого типу, з урахуванням клімактеричного періоду. Встановлено особливості перебігу клімактеричного синдрому на тлі ЦД першого типу. Охарактеризовано стан діастолічної та скорочувальної функції лівого шлуночка серця, а також ліпідного метаболізму у порівнянні з жінками аналогічного віку, хворими на ішемічну хворобу серця. Проаналізовано стан показників в пери- та постменопаузі, залежно від тривалості діабету, рівня глікозильованого гемоглобіну, наявності гіпертензії та надмірної маси тіла, а також використання впродовж 6 - 12 місяців пероральної естрогенпрогестинової замісної гормональної терапії. Висвітлено частоту мікроальбумінурії у жінок, хворих на ЦД першого типу, в клімактеричному періоді та її динаміку у порівнянні з жінками репродуктивного віку. Розглянуто особливості гемодинамічних та метаболічних характеристик багатофакторного ураження серця, обумовленого ЦД першого типу та клімактерієм. Обгрунтовано перспективність розробки оптимальних термінів, режимів та шляхів проведення замісної гормональної терапії у даної категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-37 + Р415.160.23-37 +
Шифр НБУВ: РА320161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кравчун П. П. 
Гомоцистеїн, біомаркери запалення та їх фармакотерапевтична корекція при ішемічній хворобі серця у поєднанні з цукровим діабетом 2 типу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / П. П. Кравчун ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 23 с. — укp.

Встановлено особливості взаємозв'язку цитокінового, вуглеводного та ліпідного обмінів у хворих на ішемічну хворобу серця з супутнім цукровим діабетом (ЦД) ІІ типу. Вперше доведено суттєвий внесок активації імунозапального цитокінового ланцюга (за показниками фактора некрозу пухлин alpha та інтерлейкіну-6) до розвитку концентричного й ексцентричного ремоделювання міокарда, зниження фракції викиду. Визначено значний вплив гіпергомоцистеїнемії у порушенні системи згортання крові та виразність гіпертрофії міокарда лівого шлуночка у хворих на ішемічну хворобу серця з ЦД ІІ типу. Встановлено особливості позитивного впливу комбінації бенфотіаміну з піридоксином у комплексному лікуванні сполученої патології ішемічної хвороби серця з ЦД ІІ типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р415.160.23-37
Шифр НБУВ: РА382745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Цісельський Ю. В. 
Дисбіотичні аспекти патогенезу, профілактики і лікування діабетичної ретинопатії: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.04 / Ю. В. Цісельський ; Одес. нац. мед. ун-т. — О., 2011. — 30 с. — укp.

Наведено результати експериментального обгрунтування дисбіотичних аспектів патогенезу цукрового діабету (ЦД). Вперше доведено виникнення дисбіозу за цукрового навантаження, моделювання ЦД 1 і 2 типів. За допомогою біохімічних і гістологічних методів встановлено розвиток діабетичної ретинопатії за експериментального дисбіозу та за введення кишкового ендотоксину. Вивчено захисну роль печінки в розвитку діабету та дисбіозу та показано лікувально-профілактичну дію гепатопротекторів за діабету. Обгрунтовано застосування регуляторів мікробіоценозу - пребіотиків для профілактики та лікування діабетичної ретинопатії. Вперше встановлено пребіотичні властивості поліфенольних сполук. Показано здатність даних препаратів запобігати розвитку судинних ускладнень діабетичної ретинопатії. Розроблено рекомендації із застосування біофлаваноїдів і пребіотиків у комплексному лікуванні хворих на діабетичну ретинопатію. Запропоновано методи відтворення дисбіозу й його оцінювання за допомогою оригінального ферментативного методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р673.901.1-5
Шифр НБУВ: РА381960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Пашковська Н. В. 
Діабетичні енцефалопатії: механізм розвитку, диференційована діагностика, лікування та профілактика: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.15 / Н. В. Пашковська ; АМН України, Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження особливостей неврологічного статусу, когнітивного забезпечення, структурних змін головного мозку, церебральної гемодинаміки, морфофункціонального стану судинного ендотелію, цитокінової регуляції, індукції апоптозу, змін з боку про- та антиоксидантної систем, ліпідного обміну та гемокоагуляцінного гомеостазу на тлі діабетичної енцефалопатії. Розроблено диференційний підхід щодо діагностики діабетичних енцефалопатій з урахуванням особливостей механізмів розвитку та перебігу церебральних порушень залежно від типу цукрового діабету. Здійснено патогенетичне обгрунтування застосування цитиколіну у комплексному лікуванні діабетичних енцефалопатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р627.703-37
Шифр НБУВ: РА371067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гавловський О.Д. 
Ефективність комплексного санаторно-курортного лікування хворих на діабетичну ангіопатію нижніх кінцівок із застосуванням пневмопресингу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / О.Д. Гавловський ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2010. — 25 с. — укp.

Визначено ефективність лікування діабетичної ангіопатії (ДА) нижніх кінцівок (НК) у хворих на цукровий діабет (ЦД) ІІ типу з застосуванням у комплексному санаторно-курортному лікуванні (СКЛ) пневмопресингу у сполученні з магнітолазеротерапією та крайньовисокочастотною (КВЧ) терапією. Проведено комплексне обстеження та лікування 122-х хворих на ЦД ІІ типу. Досліджено клініку ЦД (скарги, перебіг захворювання та стадії ангіопатії НК), стан компенсації ЦД (за даними глікозильованого гемоглобіну, глікемії та постпрандіальної глікемії), фунціональні показники гемодинаміки НК (за даними реографії) на початку та наприкінці лікування. Розроблено та застосовано 4 лікувальних комплекси, удосконалено критерії ефективності СКЛ хворих на ЦД. Визначено різний ступінь позитивного впливу магнітолазеротерапії, пневмопресингу НК у процесі магнітолазеротерапії, КВЧ-терапії, пневмопресингу НК під час КВЧ-терапії на біохімічні параметри компенсації вуглеводного обміну, кровопостачання НК та ефективність комплексного СКЛ хворих на ЦД ІІ типу. Обгрунтовано доцільність застосування пневмопресингу НК в комплексному СКЛ хворих на ЦД з діабетичною ангіопатією НК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р457.862-54
Шифр НБУВ: РА372745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Фогель О.О. 
Ефективність лікувально-діагностичних та профілактичних стратегій метаболічного синдрому у поєднанні з артеріальною гіпертензією та цукровим діабетом 2 типу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / О.О. Фогель ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено розповсюдженість факторів кардіоваскулярного ризику, запропоновано алгоритм обстеження осіб з надлишковою масою тіла й ефективність комплексного лікування у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) на фоні метаболічного синдрому (МС) та за їх поєднання з цукровим діабетом (ЦД) ІІ типу. Доведено, що застосування нових дієтичних режимів у поєднанні з підвищенням фізичної активності позитивно впливає на індекс маси тіла й об'єм талії, метаболічні параметри та рівень артеріального тиску. Зазначено, що призначення антигомотоксичної терапії у складі комплексного лікування у хворих на АГ і МС у поєднанні з ЦД ІІ типу призводить до достовірного покращання стану ліпідного, вуглеводного та пуринового обмінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р410.030-37 + Р415.2-37
Шифр НБУВ: РА372082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ярошева Н. А. 
Ефективність модифікованого способу лікування хворих з діабетичною ретинопатією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / Н. А. Ярошева ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що у хворих з діабетичною ретинопатією (ДР) на рівні судин і тканин ока розвивається хронічне запалення в результаті підвищення рівня прозапальних цитокінів залежно від стадії ДР. Процеси фібринолізу в крові та слізній рідині знижено, що сприяє порушенню функції судинного ендотелію. Визначено, що за умов in vitro ліпофлавон знижує синтез ендотеліоцитами прозапальних цитокінів і підвищує їх фібринолитічну активність. З'ясовано, що застосування модифікованого способу лікування хворих з використанням ліпофлавону знижує рівень прозапальних цитокінів в 2,5 раза, підвищує поріг електричної чутливості сітківки на 53%, підвищує активність зорового аналізатора втричі, гостроту зору на 0,2 од.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р673.901.1-5
Шифр НБУВ: РА371818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мишанич Г.І. 
Зміни активності тромбоцитарного гемостазу та показників ліпідного спектру крові в динаміці лікування хворих на ішемічну хворобу серця у поєднанні з цукровим діабетом 2 типу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Г.І. Мишанич ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-5 + Р415.160.23-37 +
Шифр НБУВ: РА370087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Красовська К.О. 
Канальцеві дисфункції при діабетичній нефропатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / К.О. Красовська ; Харк. держ. мед.ун-т. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше доведено, що ушкодження епітелію проксимальних канальців розвивається на ранніх стадіях діабетичної нефропатії (ДН) (I і II типів). Визначено пряму кореляційну залежність між виразністю ферментурії, показниками канальцевих дисфункцій і тривалістю цукрового діабету, віком хворих. З'ясовано, що тип діабету істотно не впливає на показники канальцевих дисфункцій за умов ДН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 +
Шифр НБУВ: РА338339

Рубрики:

      
12.

Кривоносова О.М. 
Клініко-патогенетичні та терапевтичні аспекти хронічних захворювань гастродуоденальної системи у хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.М. Кривоносова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено глибинні механізми патогенезу уражень гастродуоденальної системи у разі інсулінозалежного цукрового діабету (ІЗЦД) та розроблено нові підходи щодо лікування хворих з даною патологією. Вивчено клінічні характеристики та функціональний стан слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки (ДПК) хворих з діабетичною гастропатією (ДГ), хронічним гастритом (ХГ) і виразковою хворобою дванадцятипалої кишки (ВХДПК) на фоні ІЗЦД. Встановлено типовість виникнення атрофічного гастриту на фоні гелікобактерної інфекції з пригніченням шлункової секреції, а у разі її компенсаторного підвищення виявлено тенденцію до ульцерогенезу у ДПК. Встановлено, що основними патогенетичними моментами уражень шлунка та ДПК у разі ІЗЦД є порушення моторно-евакуаторної функції шлунка, аутоімунна реакція до H. pylori, системна запальна відповідь та оксидативний стрес. Обгрунтовано доцільність призначення антигелікобактерної терапії у поєднанні з метаболічною (еспа-ліпон), прокінетичною (мотиліум) та імунотропною (циклоферон) терапією пацієнтам з ІЗЦД і захворюваннями органів гастродуоденальної системи. Запропоновано комплексний метод лікування даного контингенту хворих, який сприяє відновленню функціонального стану гастродуоденальної системи й оптимізує перебіг ІЗЦД більшою мірою, ніж традиційне лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р413.2-3 +
Шифр НБУВ: РА349938

Рубрики:

      
13.

Бачурін Г. В. 
Клінічний перебіг гострого калькульозного пієлонефриту у хворих на цукровий діабет та удосконалення його комплексного лікування з урахуванням стану вегетативної нервової системи (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.06 / Г. В. Бачурін ; НАМН України, Ін-т урології. — К., 2011. — 32 с. — укp.

У ході комплексного обстеження пацієнтів з гострим калькульозним пієлонефритом (ГКП) і цукровим діабетом (ЦД) шляхом проведення комп'ютерної інтервалокардіометрії визначено стан вегетативної нервової системи (ВНС). У післяопераційному періоді таким хворим призначалась нейропротекторна терапія, яка дозволила покращити стан ВНС. Доведено можливість використання комп'ютерної кардіометрії з діагностичною та прогностичною метою. Під час проведення експериментальних досліджень на щурах вивчено патоморфологічні зміни нирок за гострого пієлонефрита та штучного (стрептозотоцинового) ЦД. Об'єктивно доведено гальмівну дію нейропротекторної терапії на розвиток запальних процесів нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-5 + Р415.160.23-37 + Р628-37
Шифр НБУВ: РА381595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Шуляренко Л. В. 
Коагуляційні порушення при цукровому діабеті 2 типу та методи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.14 / Л. В. Шуляренко ; ДУ "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше поглиблене комплексне дослідження коагуляційної й антикоагуляційної ланок системи зсідання крові у пацієнтів на цукровий діабет (ЦД) II типу середнього віку, яке дозволяє встановити особливості гемостазіологічних змін, які проявляються підвищенням прокоагулятивної активності ендотеліально - тромбоцитарної ланки гемостазу та реєструються вже на функціональній стадії діабетичних ангіопатій. Тромбоцитарний й ендотеліальний компоненти системи зсідання плазми крові порушуються раніше та в більшій мірі, ніж коагуляційний, і залежать від тривалості ЦД II типу. Особливостями змін антикоагуляційної ланки гемостазу є її компенсаторне напруження на початкових стадіях діабетичних ангіопатій та поступове виснаження її активності із зростанням важкості судинних ускладнень ЦД. Вперше проведено математичний аналіз важливості параметрів системи гомеостазу у формуванні рівня альбумінурії як показника генералізованої ендотеліальної дисфункції та виявлено, що найбільший вплив на рівень альбумінурії чинять показники системи зсідання крові. Вперше визначено, що тривалий регулярний прийом протягом 6-ти місяців антитромбоцитарних препаратів (ацетилсаліцилова кислота, клопідогрель) сприяє покращанню стану ендотелію за ЦД II типу за закріплення антитромбоцитарного ефекту даних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р410.2-5
Шифр НБУВ: РА382738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Назаренко 
Комплексна терапія мікроциркуляторних порушень у яснах хворих на хронічний генералізований пародонтит на тлі цукрового діабету: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Зоряна Юріївна Назаренко ; Вищий держ. навчальний заклад України "Українська медична стоматологічна академія". — Полтава, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.11-5 + Р415.160.23-37
Шифр НБУВ: РА359308

Рубрики:

      
16.

Бойчак О.В. 
Мікробіоценоз шкіри стопи у хворих на цукровий діабет та його корекція А-бактерином: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / О.В. Бойчак ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Доведено, що шкіра хворих із різним ступенем тяжкості перебігу синдрому діабетичної ступні інтенсивно колонізована аеробними мікроорганізмами, серед яких зустрічаються угруповання стафіло- та мікрококів, коринебактерій, бацил, ентеробактерій і псевдомонад. Установлено, що градієнт щільності популяцій зростає за напрямком: шкіра тильної поверхні ступні - підошовна поверхня - IV міжпальцевий проміжок. Виявлено закономірності змін рівня колонізації топодермів шкіри, вмісту виразками мікроорганізмів залежно від ступеня тяжкості процесу, а також структурні зрушення в мікробіоценозі на рівні угруповань та популяцій. Вивчено чутливість мікрофлори до антибіотиків. Відзначено, що найефективнішими препаратами щодо більшості бактерійних угруповань є цефалексин, гентаміцин і тетрациклін, а проти кишкової групи бактерій - карбеніцилін. Найбільшу кількість стійких варіантів виявлено до лінкоміцину та пеніциліну. Встановлено, що під впливом аплікацій А-бактеріну відбувається виражена перебудова мікробіоценозу, яка характеризується зменшенням щільності колонізації шкіри бактеріями, особливо серед популяцій ентеробактерій, псевдомонад, стрептококів і золотистих стафілококів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 +
Шифр НБУВ: РА325337

Рубрики:

      
17.

Якимець М. М. 
Морфофункціональні особливості ремоделювання пародонта при гіперглікемії (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / М. М. Якимець ; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". — Т., 2011. — 20 с. — укp.

На фоні порушення обмінних процесів у ранні терміни моделювання стрептозотоцинового цукрового діабету в дрібних артеріях і артеріолах виявлено реакції констрикторного типу, які були спрямовані на попередження гемодинамічного перевантаження гемомікроциркуляторного русла за реактивної артеріальної гіперперфузії. У віддалені терміни продовжувалося зниження пропускної здатності артерій усіх досліджуваних калібрів за рахунок гіпертонусу їх стінки з потовщенням м'язової оболонки та звуженням просвіту, що в подальшому призводить до порушення кровопостачання з розвитком дистрофічних змін у тканинах пародонта, атрофії слизової оболонки та склерозу стінок судин. Клінічно це проявлялося погіршенням гігієнічного статусу ротової порожнини. Порушення обмінних процесів під час цього супроводжується демінералізацією кісткової тканини щелеп, що підтверджено спектрофотометричним дослідженням в експерименті й ортопантомографією й ехоостеометрією в клініці. Встановлено відповідність експериментальних і клінічних даних, а також їх залежність від тривалості захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-1 + Р415.160.23-37
Шифр НБУВ: РА382767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Яремкевич Р. В. 
Оптимізація діагностики та комплексного хірургічного лікування синдрому діабетичної стопи: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Р. В. Яремкевич ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

З'ясовано головні епідеміологічні характеристики синдрому діабетичної стопи (СДС) (захворюваність, нозологічна та анотомо-морфологічна структура вогнищ СДС, супутня патологія, гендерні характеристики) та їх вплив на наслідки конвекційного лікування. Визначено основні клінічні, нейрофізичні та патоморфологічні особливості розвитку гнійно-септичних уражень (ГСУ) за різних варіантів СДС у контексті вибору тактики його хірургічного лікування. З'ясовано структуру первинних гнійно-некротичних вогнищ у разі СДС, ступінь ураження структурних елементів стопи, розташованих у зоні первинного вогнища, анатомічні передумови та напрямки поширення ГСУ, динаміку loci morbi в післяопераційному періоді. Вперше стверджено зональність ураження тканин стопи, притаманне для СДС, феномен "неочевидних некрозів" як субстрат обов'язкової хірургічної елімінації, закономірність етапного розвитку патоморфологічних змін у разі СДС. Розроблено радикальні опорозберігальні способи хірургічного лікування прогностично несприятливих нозологічних форм СДС. Запропоновано рекомендації щодо ранньої діагностики та диференційованого хірургічного лікування СДС, проведено оцінювання їх клінічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р457.865.7-59
Шифр НБУВ: РА385087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Маніщенкова Ю. О. 
Оптимізація лікування та медичної реабілітації хворих на хронічний пієлонефрит, поєднаний з цукровим діабетом 2 типу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Ю. О. Маніщенкова ; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". — Луганськ, 2011. — 24 с. — укp.

Встановлено клінічні особливості перебігу хронічного пієлонефриту (ПН), поєднаного з цукровим діабетом (ЦД) II типу, які характеризуються атиповим больовим синдромом, інтоксикаційним синдромом низького ступеня активності, дизурічними розладами з переважанням ніктурії та полакіурії, мінімальними функціональними змінами з боку нирок і тенденцією до декомпенсації та субкомпенсації ЦД. Вперше визначено особливості змін рівня цитокінів, концентрації метаболітів NO, активності процесів окиснювальної модифікації білків і ферментної ланки антиоксидантного захисту, порушень з боку гуморальної ланки імунітету. Патогенетично обгрунтовано доцільність включення до комплексної терапії хворих з загостренням хронічного ПН, поєднаного з ЦД II типу, комбінованого фітозасобу канефрону H і метаболічно активного препарату тіотриазоліну та до медичної реабілітації хворих - канефрону H.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-5 + Р415.160.23-37
Шифр НБУВ: РА382912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Спектор О. В. 
Оптимізація медикаментозної корекції імунологічного гомеостазу у хворих на діабетичну ретинопатію: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / О. В. Спектор ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П. Л. Шупика. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення ефективності лікування хворих на непроліферативну діабетичну ретинопатію (ДР). Обстежено 197 хворих (394 ока) з двобічною ДР віком від 24-х до 85-ти років. Досліджено стан місцевого (сльози) та системного (сироватки крові) імунного статусу залежно від стадії ДР. Проаналізовано клінічну ефективність додаткового призначення до базисної терапії комбінації ліпофлавону й імунофану у хворих на початкову непроліферативну ДР. Розглянуто вплив ліпофлавону й імунофану на показники місцевого та системного імунітету, цитокіновий профіль сироватки крові та сльози у хворих на ДР. На підставі одержаних результатів розроблено критерії прогнозування перебігу ДР та обгрунтовано ефективність нового способу лікування ДР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р673.901.1-5
Шифр НБУВ: РА379843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського