Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (25)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.309$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Іськова І.О. 
Особливості клінічного перебігу целіакії, її медикаментозна корекція з використанням вдосконалених діагностичних підходів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / І.О. Іськова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено поширеність целіакії у групах осіб підвищеного ризику. Розроблено діагностичний алгоритм і клініко-діагностичні критерії целіакії, шляхи корекції та методи лікування цієї патології. Наведено результати проведеного дослідження з використанням серологічних маркерів целіакії, відеоендоскопії тонкої кишки (ТК), морфологічного та морфометричного досліджень біоптатів ТК. Виявлено супутні синдроми та захворювання. На підставі проведених досліджень установлено, що поширеність целіакії становить 10,5 %. У пацієнтів з целіакією виявлено асоційовані синдроми, а саме: тяжку зовнішньосекреторну недостатність підшлункової залози в 6,4 %, синдром надмірного бактеріального росту - в 61,7 %, моторно-евакуаторну дисфункцію тонкого кишечнику - в 70,2 %. Лактазну недостатність виявлено як супутню целіакію в 85,1 % випадків. Діагностовано антральний гастрит, асоційований з H. pylori в 59,57 %. Доведено доцільність виділення клінічних груп целіакії відповідно до стадії атрофії слизової оболонки тонкого кишечнику, тяжкості клінічних проявів та наявності супутніх асоційованих синдромів. Відзначено, що до базисної терапії целіакії доцільно включати стандартну терапію виявлених асоційованих синдромів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.309 +
Шифр НБУВ: РА364796

Рубрики:

      
2.

Губська О.Ю. 
Целіакія: поширенність, особливості клінічного перебігу, діагностики, лікування та одужання хворих: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.36 / О.Ю. Губська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 31 с. — укp.

Представлено великий серологічний скринінг на целіакію серед 2 761 пацієнтів гастроентерологічного профілю. Вивчено діагностичну цінність методів діагностики целіакії - імуноферментного аналізу (ІФА) ELISA з визначенням титрів антитіл до гліадину, тканинної транслутамінази та антитіл до синтетичних, дезамінованих пептидів гліадину та тканинної трансглутамінази людини одночасно, відеокапсульної ентероскопії, морфологічного аналізу біоптатів слизової оболонки тонкої кишки. Проаналізовано основні варіанти клінічного перебігу целіакії у 164-х хворих (52 - із класичним перебігом та 112 - із атиповим), провідним з яких визнано атиповий перебіг, особливості перебігу герпитиформного дерматиту Дюринга.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.309 + Р413.309 +
Шифр НБУВ: РА365965

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського