Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (411)Книжкові видання та компакт-диски (271)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.204.6-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 69
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Братчук О.М. 
Застосування фізичних факторів у комплексному лікуванні виразкової хвороби дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.М. Братчук ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 1998. — 21 с. — укp.

В роботі проаналізована ефективність різних лікувально-реабілітаційних комплексів з використанням фізичних факторів та медикаментозних засобів у хворих виразковою хворобою дванадцятипалої кишки на етапах стаціонар-поліклініка, які сприяють скороченню строків рубцювання виразкового дефекту, зменшенню числа ранніх рецидивів та усуненню побічних реакцій ряду медикаментів. На основі оцінки взаємовпливу одноразової дії фізіотерапевтичних процедур і антисекреторних лікарських препаратів розроблено диференційований підхід до індивідуального вибору комплексу фармакологічних препаратів та фізичних факторів в лікуванні хворих ВХ ДПК. Показана його залежність від клінічного стану хворих, наявності ускладнень, характеру динаміки кислотоутворення по часу, особливостей взаємовпливу ФФ та сучасних антисекреторних, противиразкових препаратів. Розроблено новий спосіб ампліпульстерапії для лікування загострення ВХ ДПК, обгрунтована доцільність використання СМС, ПС, УВЧ-ІТ (бітемпоральний та локальний варіанти методик) з урахуванням впливу їх на різні патогенетичні ланки ульцерогенезу та конкретизовано дози джерел фізичної енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-54

Рубрики:

      
2.

Філіпова О.Ю. 
Оптимізація лікування дуоденальної виразки, сполученої з персистенцією Helicobacter pylori: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.Ю. Філіпова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням удосконалення лікування хворих неускладненою дуоденальною виразкою (ДВ), асоційованою з Helicobacter pylori (HP), шляхом порівняльного вивчення трьох антихелікобактерних схем лікування і розробці способу імунокорекції за допомогою ендогенних регуляторних факторів імунітету (аутоцитокінів). Показано взаємозв'язок між станом кислотоутворюючої функції шлунка, тривалістю перебігу захворювання і показниками імунної системи, виділені варіанти порушення імунного статусу, показана необхідність проведення імунокорекції на фоні антихелікобактерного лікування. Вивчено вплив гіперплазії гастринпродукуючих клітин шлунку в умовах токсигенного впливу НР на клінічний перебіг ДВ. На основі аналізу результатів лікування хворих за клінічними, морфологічними, ерадикаційними, імунологічними показниками і станом кислотоутворюючої функції шлунка вперше представлена достатньо ефективна, найбільш безпечна і доступна по ціні і асортименту для більшості хворих короткотривала, низькодозована схема терапії ДВ, асоційованих з НР, препаратами вітчизняного виробництва: тетрацикліна гідрохлоридом, метронідазолом, вікаліном. Одночасне застосування даної схеми лікування з аутоцитокінотерапією сприяє нормалізації динаміки імунологічних показників у всіх клінічних випадках. Представлена схема може стати на даному етапі однією із стандартних антихелікобактерних схем лікування для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5

Рубрики:

      
3.

Пєрєдєрій О.В. 
Порівняльна клінічна ефективність деяких сучасних препаратів у лікуванні виразкової хвороби дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.В. Пєрєдєрій ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 1999. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52

Рубрики:

      
4.

Філіпова О.Ю. 
Оптимізація лікування дуоденальної виразки, сполученої з персистенцією Helicobacter pylori: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.Ю. Філіпова ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5

Рубрики:

      
5.

Захарчук Т.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування використання арніки гірської у лікуванні хворих на виразкову хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.В. Захарчук ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив комплексної терапії з використанням настоянки арніки гірської на перебіг виразкової хвороби. За умов норми та експериментального ерозивно-виразкового ураження гастродуоденальної слизової облонки у білих щурів шляхом визначення продуктів пероксидного окиснення ліпідів, окиснювально-модифікованих білків, показників антиоксидантної системи обгрунтовано доцільність застосування препарату хворими на виразкову хворобу, його разову та добову дозу. Вивчено вплив настоянки арніки гірської на кислотоутворювальну функцію шлунка та моторику жовчного міхура у випадку вживання подвійної дози. Досліджено особливості впливу курсового застосування препарату та доведено позитивні ефекти настоянки арніки гірської на клінічні прояви виразкової хвороби, захисні протирадикальні системи, функціонально-морфологічний стан слизової оболонки шлунка та ступінь її обсіювання Helicobacter pylori, супутні помірні ураження з боку гепатобіліарної та серцево-судинної систем. Обгрунтовано, розроблено й апробовано методику диференційованого лікування хворих на виразкову хворобу настоянкою арніки гірської.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-525
Шифр НБУВ: РА312335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ткач С.М. 
Порівняльна ефективність сучасних методів амбулаторного лікування виразкової хвороби: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / С.М. Ткач ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 37 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА311537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Захараш А.Д. 
Терапевтична ефективність біоспорину і тріовіту при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки у хворих, які зазнали дії іонізуючої радіації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.Д. Захараш ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2000. — 19 с. — укp.

Наведено синдромологічні особливості перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки у хворих, які зазнали дії іонізуючої радіації на забруднених радіонуклідами територіях. Розглянуто питання покращання терапевтичної ефективності патогенетичного лікування цієї недуги з диференційованим призначенням лікувальних комплексів із включенням пробіотиків (біоспорину) та антиоксидантних препаратів (тріовіту). Доведено їх ефективність у нормалізації основних біохімічних та цитоморфометричних гематологічних показників, загоєнні виразки, зниженні строків непрацездатності та позитивних віддалених наслідків - запобігання та зниження кількості рецидивів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА308719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кляритська І.Л. 
Ефективність лікувальних стратегій в лікуванні виразкової хвороби: Автореф. дис... д-ра. мед. наук: 14.01.02 / І.Л. Кляритська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 42 с. — укp.

Одержано дані про інфікованість Helicobcter pylori (HP)-інфекцією пацієнтів із симптомокомплексом диспепсії в Кримському регіоні в різних етнічних групах (кримські татари та слов'яни) та її зв'язок з гастродуоденальною патологією. Порівняно ефективність різних потрійних режимів, які складаються з інгібітора протонної помпи та двох антимікробних препаратів з різним дозуванням, щодо рубцювання виразок і ступеня ерадикації HP-інфекції у пацієнтів, хворих на виразку, які мешкають у Криму та в Києві. Встановлено наявність імунодефіциту, зумовленого застосуванням антибактеріальних препаратів хворими з виразками, що довго не рубцюються, і невдачею первинної ерадикаційної терапії. Науково обгунтовано застосування препарату дріжджового PHK-нуклеїнату натрію (НН) у схемах потрійної та квадротерапії для ерадикації HP. Установлено, що включення НН в антихелікобактерну терапію дозволяє знизити дози антибактеріальних препаратів без зменшення їх ефективності, підвищити рівень ерадикації HP-інфекції та знизити кількість несприятливих побічних ефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА316111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Пляцко М.Г. 
Вплив противиразкових препаратів на фактори агресії та захисту у хворих із дуоденальною виразкою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.Г. Пляцко ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА313615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Резніченко І.Г. 
Обгрунтування місця та ефективності блокаторів Hsub2/sub-рецепторів в сучасній амбулаторній фармакотерапії виразкової хвороби (пептичної виразки) дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.Г. Резніченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано критерії диференційованого призначення хворим на виразкову хворобу (пептичну виразку) дванадцятипалої кишки [ВХ (ПВ) ДПК] блокаторів H2-рецепторів згідно з даними комп'ютерної внутрішньошлункової pH-метрії. Встановлено, що критеріями диференційованого призначення блокаторів H2-рецепторів хворим на ВХ (ПВ) ДПК є наявність індивідуального максимуму внутрішньошлункової ацидності, який входить до функціонального інтервалу pH 5 або 4, особливо коли розподіл функціонального інтервалу pH за поверхнею шлунка не перевищує 75 %, та наявність задовільної чутливості до блокаторів H2-рецепторів. Досліджено ефективність комплексного амбулаторного лікування блокатором H2-рецепторів фамотидином і стандартною потрійною терапією для ерадікації H.pylori у хворих на ВХ (ПВ) ДПК. Результати дослідження підтверджують висновок, що за рахунок прийому фамотидину досягається оптимальний рівень внутрішньошлункового pH для прояву максимальної активності антибіотиків і ерадікації H.pylori у 89,47 - 94,12 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА313471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Заїка С.В. 
Особливості диференційованого застосування та порівняльна ефективність блокаторів Н+-К+-АТФ-ази в амбулаторному лікуванні пептичної виразки дванадцятипалої кишки (за даними комп'ютерної внутрішньошлункової pH-метрії): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.В. Заїка ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості впливу блокаторів Н+-К+-АТФ-ази на секрецію хлористоводневої кислоти в парієтальних клітинах шлунка у хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки. Дослідження антисекреторної дії різних схем призначення блокаторів Н+-К+-АТФ-ази проведено в першу добу лікування, за тиждень і 2 - 3 дні після завершення курсового прийому фармакопрепаратів. На підставі методик комп'ютерної внутрішньошлункової pH- метрії обгрунтовано добову і разову дози блокаторів Н+-К+-АТФ-ази. Досліджено вплив блокаторів Н+-К+-АТФ-ази на інфікованість Helicobacter pylori. Розглянуто особливості антибактеріальної терапії Helicobacter pylori, призначеної після тиждня лікування блокаторами Н+-К+-АТФ-ази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА315734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Циганенко І.В. 
Шляхи підвищення ефективності протирецидивної терапії виразкової хвороби дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.В. Циганенко ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати п'ятирічного дослідження ступеня заселеності слизової оболонки Helicobacter pylori, імунологічних показників, перекисного окиснення ліпідів і показників антиоксидантного захисту в хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки у процесі профілактичного лікування. Встановлено, що рецидивування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки відзначається комплексом змін, які характеризуються зростанням ступеня заселеності слизової оболонки антрального відділу шлунка та цибулини дванадцятипалої кишки Helicobacter pylori на фоні зниження ступеня імунного й антиоксидантного захисту. Розроблено та впроваджено комплекс заходів профілактики рецидивів виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, який включає поєднане застосування антихелікобактерних (бісмофальк, суміші електролітичного розчину срібла і спиртового розчину прополісу), імунологічних (екстракт плаценти) й антиоксидантних (флакумін) засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА312493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Острогляд А.В. 
Особливості лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, ускладненої дуоденогастральним рефлюксом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.В. Острогляд ; Івано-Франків. держ. мед. акад.. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено стан шлункової кислотності упродовж доби, а також ендоскопічні та гістологічні особливості слизової оболонки шлунка до і після лікування. Встановлено, що у частини хворих наявність дуоденогастрального рефлюкса (ДГР) зумовлює виражений больовий і диспепсичний синдроми та поєднується із порушенням моторики товстої кишки. Доведено, що ДГР не впливає на шлункову кислотність та фармакодинаміку антисекреторних препаратів пірензепіна, фамотидина та омепразола, а також на терміни загоєння дуоденальних виразок під час монотерапії даними ліками. За умов ДГР ступінь колонізації антрального відділу слизової оболонки шлунка однакова, а активність хронічного запалення та ступінь атрофії менша у порівнянні із виразковою хворобою. Розроблено та отримано патент України на засіб антигелікобактерної терапії із використанням комбінації блокатора водневої помпи, колоїдного вісмуту та урсодезоксихолевої кислоти, ефективність якого становить 92 - 94 % і не залежить від ДГР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 +
Шифр НБУВ: РА322099

Рубрики:

      
14.

Барчук М.А. 
Особливості перебігу виразкової хвороби та шляхи оптимізації протигелікобактерної терапії у осіб призовного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.А. Барчук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування призовників, хворих на виразкову хворобу дуоденальної локалізації шляхом диференційованого призначення різних лікувальних комплексів у врахуванням особливостей клінічного перебігу та індивідуальної чутливості виділених штамів Hp до протимікробних препаратів. Підтверджено діагностичну цінність бактеріологічного методу в діагностиці гелікобактерної інфекції. Проведено комплексну оцінку клінічного перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ДП), ендоскопічної характеристики слизової оболонки шлунка та ДП, показників перекисного окиснення ліпідів та стану антиоксидантної системи, показників апоптозу, яка дає змогу визначити ефективність лікувальних комплексів, що застосовувались.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 + Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА322212

Рубрики:

      
15.

Калугіна С.М. 
Фармакопрофілактична та лікувальна ефективність калефлону при гастродуоденальних ерозивно-виразкових ураженнях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / С.М. Калугіна ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Завдяки наявним політропним фармакологічним властивостям, які мають патогенетичну спрямованість, калефлон проявляє профілактичний і лікувальний противиразковий ефект. Встановлено, що механізм антиуцерогенної дії калефлону визначають антиоксидантні властивості, стимулювальний вплив на мікроциркуляцію, інтенсивність обмінних процесів. Визначено, що застосування калефлону в комплексі з базисною терапією під час лікування хворих на виразкову хворобу прискорює регресію загально-клінічних показників та забезпечує загоєння виразок у значно коротші терміни в усіх хворих без проявів побічних ефектів. За результатами досліджень виявлено доцільність більш широкого застосування фітопрепарату калефлону в комплексі з базисною терапією для підвищення ефективності лікування хворих на виразкову хвробу, продовження періоду ремісії та для профілактики рецидивів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 +
Шифр НБУВ: РА321480

Рубрики:

      
16.

Гріднєв О.Є. 
Вплив різноманітних варіантів антигелікобактерної терапії на склад мікрофлори кишечнику у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.Є. Гріднєв ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Вивченно динаміку стану мікробіоценозу кишечнику залежно від схеми стандартної антигелікобактерної терапії та її альтернативних варіантів з наступною розробкою диференційованого піходу до призначення антигелікобактерної терапії з урахуванням її ефективності та впливу на мікрофлору товстого кишечнику. Встановлено, що легкі та помірно виражені порушення під впливом антигелікобактерної терапії, незалежно від використовуваних схем, відновлюються до еубіозу, а виразні - зберігаються. Диференційований підхід до призначення антигелікобакторної терапії, з урахуванням активності антибактеріальних препаратів схем стандартної антигелікобактерної терапії щодо H.pylori та виділеної умовно-патогенної флори товстого кишечнику сприяє відновленню до еубіозу виразних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 +
Шифр НБУВ: РА322213

Рубрики:

      
17.

Степанюк Н.Г. 
Ефективність вінборону при ерозивно-виразкових ушкодженнях гастродуоденальної зони (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед.наук: 14.01.28 / Н.Г. Степанюк ; АМН України; Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

На конкретних прикладах обгрунтовано доцільність застосування "Вінборону" - вітчизняного спазмолітика з політропними фармакологічними властивостями, в лікуванні та профілактиці ерозивно-виразкових ушкоджень. В клінічних умовах простежено противиразкову дію препарату. На фоні вінборону прискорено зворотній розвиток запальної реакції, рубцювання виразок та підвищення якості загоювання виразкового дефекту. Виявлено захисну дію при експериментальній індометацин-індукованій гастропатії у щурів. На підставі цього показано, що попереднє пероральне введення вінборону (40 мг тричі на добу) хворим на ревматоїдний артрит разом з послабленням ознак індометацинової гастропатії сприяє підвищенню лікувального ефекту нестероїдного антифлогістика при даній патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА321293

Рубрики:

      
18.

Галушко Н.В. 
Підвищення ефективності фармакотерапії неускладненої виразкової хвороби дванадцятипалої кишки гомеопатичними засобами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / Н.В. Галушко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 16 с.: рис., табл. — укp.

Показано, що застосування в комплексному лікуванні гомеопатичних засобів у хворих на виразкову хворобу (ВХ) дуоденальної локалізації з неускладненим перебігом сприяє зменшенню больового та диспептичного симптомів на 1 - 2 днів раніше, ніж у контрольній групі, збільшенню відсотка ерадикації Helicobacter pylori, прискорює загоювання виразкового дефекту без деформації цибулини дванадцятипалої кишки, нормалізує кислототвірну функцію шлункового соку. Визначено, що призначення гомеопатичних засобів індивідуальних та у вигляді комплексів, а також використання у поєднанні з фармакологічними препаратами підвищує ефективність лікування хворих на ВХ. Зроблено висновок, що гомеопатичний метод дає змогу максимально враховувати особливості пацієнта, дані клінічного, інструментального дослідження та динаміки розвитку захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА326860

Рубрики:

      
19.

Скрипник І.М. 
Обгрунтування диференційованої патогенетичної терапії пептичної виразки у поєднанні з іншими захворюваннями органів травлення: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / І.М. Скрипник ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано підхід до патогенетичного лікування хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки у поєднанні з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою, хронічним холециститом і хронічним токсичним гепатитом, синдромом подразненого кишечнику з обстипацією. На підставі результатів клініко-експериментальних досліджень установлено системний характер змін метаболічних процесів за пептичної виразки, які зумовлені супутніми органоспецифічними структурно-функціональними розладами в підшлунковій залозі та печінці. Установлено, що диференційоване призначення хворим на пептичну виразку лікарських засобів сприяє більш ранньому усуненню клінічних проявів основного та супутніх захворювань, забезпечує рубцювання виразки й ерадикацію гелікобактерної інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 +
Шифр НБУВ: РА326139

Рубрики:

      
20.

Щербиніна М.Б. 
Клінічні та морфо-функціональні особливості перебігу пептичної виразки шлунка та її патогенетичне лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / М.Б. Щербиніна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 40 с.: рис. — укp.

Вивчено закономірності взаємодії ацидності, інвазії Helicobacter (H.) pylori, імунного захисту та морфологічного стану слизової оболонки шлунка (СОШ). Доведено, що на формування хронічної виразки впливають порушення епітеліально-стромальних співвідношень, зменшення об'ємної щільності мікроциркулярного русла СОШ, які є результатом довгострокового перебігу хронічного гастриту, у 70 % випадків асоційованого з інвазією H. pylori. Виділено шляхи реалізації кислотної агресії. Встановлено, що гіперацидність не відіграє провідну роль у механізмах ульцерогенезу за рахунок безпосереднього ушкодження СОШ. Доведено, що визначальним у процесах ульцерогененезу є погіршення кровопостачання, чим пояснюється локальність виразкового дефекту. Досліджено, що додаткове зменшення кровопостачання у морфологічно змінених ділянках СОШ, яке відбувається у разі секреції соляної кислоти внаслідок фізіологічного перерозподілу кровообігу з переважанням у ділянці кислотопродукції, є опосередкованим механізмом впливу ацидності на виразкоутворення. У пацієнтів з пептичною виразкою шлунка (ПВШ) визначено характерні суттєві порушення імунного статусу, які мають вторинний характер та пов'язані з природними особливостями токсигенних штамів H. pylori. Встановлено, що оптимальним варіантом терапії ПВШ необхідно визначити тактику впливу на декілька патогенетичних ланок захворювання, а саме корекцію ацидності, ерадикацію H. pylori, ліквідацію явищ хронічного гастриту, покращання стану мікроциркуляторного русла СОШ та нормалізацію імунного статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 +
Шифр НБУВ: РА322735

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського