Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (116)Книжкові видання та компакт-диски (75)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.202-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Колошко О.М. 
Вплив бронхіальної астми на функціональний стан серцево-судинної системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / О.М. Колошко ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова МОЗ України. — Вінниця, 2002. — 20 с. — укp.

Обстежено 130 хворих різного ступеня тяжкості та тривалості бронхіальної астми (БА), що раніше ніколи не потерпали від хвороб системи кровообігу. У період загострення БА у 21,5 % хворих спостережено транзиторне підвищення тиску в легеневій артерії, ступінь легеневої гіпертензії прямо залежала від тяжкості захворювання. Вивчено характер, частоту та хронологію ураження серцево-судинної системи (ССС) у хворих на БА. Досліджено ступінь легеневої гіпертензії, стан центральної та внутрішньосерцевої гемодинаміки у хворих на БА за допомогою ехокардіографії в М-, В- та Доплерівському режимах. Виявлено кореляційний зв'язок між темпами прогресування БА й ураженням ССС. Розроблено ряд інформативних ознак, що оптимізують оцінку функціонального стану системи кровообігу у хворих на БА. Доведено, що зменшення переднавантаження, підвищення постнавантаження та зменшення скоротивої здатності міокарда внаслідок дистрофії у хворих з тривалим і тяжким перебігом БА призводить до зниження систолічної функції лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3 + Р410-37
Шифр НБУВ: РА317659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Анісімов 
Гігієнічна оцінка впливу клімато- погодних умов на перебіг бронхіальної астми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Євген Миколайович Анісімов ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА302274

Рубрики:

      
3.

Дітковська Т.П. 
Диференційована корекція клініко-імунологічних порушень у хворих на персистуючу бронхіальну астму легкого та середньотяжкого перебігу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Т.П. Дітковська ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено ефективність застосування інгаляцій беклометазону дипропіонатом і салметеролом та електромагнітного випромінювання надвисокої частоти та таблеток "Фітору" для лікування бронхіальної астми у період загострення хвороби. Визначено динаміку клінічних та інструментально-лабораторних даних - показники функції зовнішнього дихання, системного імунітету, стан місцевого імунітету, рівень кортизолу у плазмі крові. Встановлено, що використання електромагнітного випромінювання надвисокої частоти (НВЧ-терапії) та табелеток "Фітору" сприяє стабілізації перебігу бронхіальної астми з позитивною динамікою показників функції зовнішнього дихання та підвищенням рівня кортизолу. Зазначено, що місцева імунокоригувальна дія проявляється нормалізацією адгезивної та поглинальної здатності альвеолярних макрофагів у групі з викорстанням НВЧ-терапії та нормалізацією поглинальної здатності нейтрофільних гранулоцитів (у групах з НВЧ-терапією та "Фітором"). Розроблено диференційований підхід щодо корекції клініко-імунологічних порушень у хворих на бронхіальну астму з застосуванням НВЧ-терапії та таблеток "Фітору".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА330371

Рубрики:

      
4.

Чернюк Н.В. 
Клініко-діагностичні маркери формування, особливостей перебігу та ефективності лікування бронхіальної астми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.В. Чернюк ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено питання встановлення клініко-діагностичних маркерів формування, перебігу бронхіальної астми й ефективності лікування. Застосовано новий методичний підхід, який базується на поєднанні класичних методів визначення форми та ступеня важкості бронхіальної астми, вивчення динаміки концентрації інтерлейкінів, ступеня ендогенної інтоксикації, імуноцитогенетичного статусу організму та якості життя пацієнтів. На базі комплексного обстеження 160 хворих і 90 здорових осіб доведено мультифакторний тип успадкування захворювання, розроблено прогностичні критерії його виникнення, обгрунтовано нові підходи до діагностики і лікування бронхіальної астми. Розроблено алгоритм ризику виникнення бронхіальної астми та схему раціональної послідовності обстеження хворих, що враховують спадкову обтяженість пацієнтів до бронхіальної астми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА314853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Товт-Коршинська М.І. 
Клініко-імунні та психоемоційні розлади в патогенезі бронхіальної астми і хронічного обструктивного бронхіту, методи їх корекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / М.І. Товт-Коршинська ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2003. — 39 с.: рис. — укp.

Встановлено різного характеру та вираженості дисбаланс, стосовно здорових людей, у показниках імунітету хворих на бронхіальну астму (БА) та хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) різного ступеня тяжкості, що необхідно враховувати для проведення профілактичних і лікувальних заходів. Виявлено зміни параметрів імунітету, які у осіб на етапі ризику та у хворих на БА та ХОБ зв'язані з частими гострими респіраторними інфекціями та/або загостреннями хвороби. Встановлено статеві відмінності клініко-імунної реактивності у здорових осіб на дію факторів ризику хронічних неспецифічних захворювань легень, а у хворих на БА та ХОБ на клінічні прояви захворювання. Зазначено, що дані відхилення у психологічних профілях хворих на БА та ХОБ вказують на зміни переважно тривожного характеру, їх залежність від клінічних проявів, тривалості захворювання, а також віку та статі хворих. Доведено, що дані психоімунні та психоендокринні зв'язки у хворих на БА та ХОБ свідчать про необхідність нормального рівня одних ланок імунної та ендокринної систем і напруження інших для забезпечення оптимальної психоемоційної реактивності. Розроблено диференційований підхід щодо імуно- та психокорекції за різних умов тяжкості БА та ХОБ із застосуванням медикаментозних (лікування циклофероном, поєднаної терапії стероїдами та антилейкотрієновим препаратом) і немедикаментозних методів (сольової аерозольтерапії, розвантажувально-дієтичної терапії та раціональної психотерапії).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3 + Р412.202-3 + Р645.093.3-3 +
Шифр НБУВ: РА323863

Рубрики:

      
6.

Агафонова І.О. 
Клініко-імунологічна характеристика хворих на бронхіальну астму та підходи до індивідуалізованої терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / І.О. Агафонова ; Крим. респ. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сеченова МОЗ України. — Ялта, 1999. — 21 с. — укp.

Вивчено провідні патогенетичні механізми, які приймають участь у формуванні гіперреактивності бронхів у хворих на бронхіальну астму за допомогою ЕС. Проведено зіставлення провідного патогенетичного механізму та типу імунного реагування, отриманих за допомогою ЕС хворих на бронхіальну астму. Розроблено підходи до призначення комплексної терапії на підставі діагностики провідних патогенетичного механізму та типу імунного реагування у хворих на бронхіальну астму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3

Рубрики:

      
7.

Данилюк С.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування інтервальної гіпокситерапії в комплексному лікуванні хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / С.В. Данилюк ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2000. — 24 с. — укp.

У хворих на бронхіальну астму (БА) комплексно досліджено особливості порушень регіональної вентиляції, легеневого кровообігу, стану мікрогемодинаміки у малому колі кровообігу та динаміку відповідних показників під впливом інтервальної гіпокситерапії (ІГТ). Встановлено, що ІГТ сприяє покращанню вентиляційної здатності легень за рахунок раціонального перерозподілу регіональної вентиляції та компенсаторному перерозподілу легеневого кровопотоку від верхніх зон до нижніх. Визначено коригуючий вплив запропонованого методу на показники клітинної та гуморальної ланок імунітету. З метою підвищення ефективності лікування хворих на БА патогенетично обгрунтовано включення методу ІГТ у комплекс медикаментозного лікування. Доведено високу клінічну ефективність даного методу та відсутність побічної дії. Обгрунтовано доцільність застосування гіпокситерапії у комплексному лікуванні хворих на БА, переважно з легким та середньоважким ступенями перебігу захворювання. Вперше вивчено морфофункціональний стан периферійних судин шляхом гістохімічного дослідження біоптатів шкіри та особливості мікроциркуляторних порушень відповідно до ступеня важкості перебігу БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА310064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Сідун Г.В. 
Клініко-функціональні характеристики хворих при поєднанні хронічного обструктивного захворювання легень, бронхіальної астми з синдромом сонного апное: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Г.В. Сідун ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Доведено, що синдром обструктивного сонного апное (СОСА) послаблює денну силу дихальних м'язів у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) помірного та тяжкого ступеню тяжкості. У хворих на бронхіальну астму (БА) погіршення функції дихальних м'язів не виявлено. Запропоновано результати дослідження деної сили даних м'язів у хворих з поєднаною патологію, а саме: ХОЗЛ помірного та тяжкого ступеня тяжкості з СОСА. Установлено, що зниження сатурації крові під час сну є чинником розвитку денної слабкості дихальних м'язів у хворих на ХОЗЛ зазначених ступенів тяжкості. Показано, що назальна обструкція є незалежним фактором ризику розвитку СОСА у хворих на ХОЗЛ, БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА343924

Рубрики:

      
9.

Жукова Н.В. 
Клінічна ефективність різних методів лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.В. Жукова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше вивчено клінічний перебіг і динаміку ендоскопічних і функціональних показників у хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ) та бронхіальну астму (БА) III та IV ступеня під час різних періодів хвороби за умов стандартного лікування та різних комбінацій медикаментозних засобів. Однак через 4 місяці після закінчення лікування більшість з них рецидивували, що призводило до повторної госпіталізації 45,5 % хворих. Виявлено статистично вірогідну залежність клінічних проявів і показників функціонального стану органів дихання у хворих на БА та ГЕРХ від стану їх психоемоційного статусу. Виявлено, що у хворих на БА з супутньою ГЕРХ спостерігаються різні за характером рефлюкси у 56,7 % кислі (acid-reflux) і у 43,3 % лужні (non-acid reflux), що необхідно враховувати під час призначення медикаментозної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-5 + Р412.202-37 +
Шифр НБУВ: РА349504

Рубрики:

      
10.

Лучко О.М. 
Клінічні прояви та характеристика небезпечних дій при шизофренії, яка поєднана з бронхіальною астмою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.М. Лучко ; Укр. НДІ соц. і судової психіатрії та наркології. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив генотипових особливостей, обумовлених присутністю генокомплексу бронхіальної астми, на ризик прояву шизофренії, її клінічні прояви, сімейний статус, плідність, на частоту і характер небезпечних дій, а також на помісячні екзацербації даного психозу. Вибір генотипового маркера бронхіальної астми базується на холінергічній гіпотезі шизофренії. Встановлено, що генотипові особливості шизофренії, які характеризуються присутністю генокомплексу бронхіальної астми, знижують ризик прояву даного психозу і впливають на клінічні прояви шизофренічного процесу. Доведено, що у даних хворих підвищена частота небезпечних дій, серед яких переважає гіперстенічний соматотип. Показано модифікуючий вплив статі та ваги плину бронхіальної астми на клінічні прояви шизофренічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-37 + Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА310262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ліщук-Якимович Х. О. 
Клінічні та імунологічні особливості еозинофільного синдрому в хворих на бронхіальну астму та системні васкуліти: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Х. О. Ліщук-Якимович ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Проведено оцінювання різних ланок природженого та набутого імунного нагляду в хворих на бронхіальну астму (БА) та системний васкуліт (СВ) залежно від наявності чи відсутності еозинофільного синдрому (EC). Поглиблено вивчено різні патогенетичні імунологічні механізми розвитку БА та СВ на тлі EC, пов'язані з гіперпродукцією IgE, циркулюючих імунних комплексів та антинейтрофільно-цитоплазматичних антитіл. Вперше проаналізовано вплив поєднання декількох імунопатологічних синдромів на формування клінічних та імунологічних змін у хворих на БА та СВ з EC. Вперше охарактеризовано клінічні, імунологічні та морфологічні особливості синдрому Чардж-Стросса (СЧС) залежно від ступеня тяжкості еозинофілії. Вперше розроблено математичну модель імунологічних факторів ризику розвитку СЧС у хворих на БА та СВ на тлі еозинофілії, що надалі дозволяє визначати тактику ведення таких хворих і необхідність раннього призначення в них протизапальної та базової терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.19-37 + Р412.202-37 + Р410.210.11-37
Шифр НБУВ: РА381001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кшемінська М.В. 
Обгрунтування підходів до обстеження та лікування хворих на інфекційно-алергічну бронхіальну астму з урахуванням клінічних особливостей імунологічного статусу та мікроекології товстої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / М.В. Кшемінська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 23 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності обстеження та лікування хворих на інфекційно-алергічну бронхіальну астму (БА) з урахуванням особливостей показників імунологічного статусу та мікрофлори товстої кишки, її хроноритмів. Проведено комплексне дослідження особливостей мікрофлори товстої кишки у хворих на БА з залученням даних вивчення хронобіологічних ритмів видового складу та популяційного рівня мікрофлори протягом світлового періоду дня. Обгрунтовано доцільність проведення відповідної терапії з включенням до базисних схем лікування імунокоригувальних препаратів "Імунал" і "Лінекс". Доведено, що розроблені схеми прийому імуналу та лінексу позитивно впливають на імунологічний статус та стан мікроекології товстої кишки переважної більшості хворих на БА, в яких період загострення асоціюється з вираженим дисбактеріозом товстої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА318635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бобкова С.А. 
Особливості лікування знімними пластинковими протезами у хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.А. Бобкова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено питання лікування та профілактики ускладнень, які розвинулись під час користування частковими знімними пластинковими протезами з акрилових пластмас у хворих на бронхіальну астму. Вивчено фізико-механічні властивості акрилових пластмас, виготовлених компресійним пресуванням і мікрохвильовою полімеризацією. Доведено перевагу мікрохвильової полімеризації. За допомогою цитохімічних, імунологічних методик і клінічних спостережень обгрунтовано використання сорбенту вуглецевого ДНК-вмісного для зменшення "зони ризику" розвитку запальних ускладнень ортопедичного лікування у хворих на бронхіальну астму. Обстежено 169 пацієнтів. Для прогнозування розвитку запальних змін слизової оболонки протезного ложа у хворих на бронхіальну астму запропоновано лабораторний симптомокомплекс повної елімінації ДНК-вмісним сорбентом ДНК-Е-РУК, підвищення вмісту внутрішньоклітинного глікогену в нейтрофілах периферичної крові, а також зміни протеолітичної активності в клітинах крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03 + Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА314889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Гашинова К.Ю. 
Особливості парасимпатичної регуляції і психологічного стану у хворих на бронхіальну астму та хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / К.Ю. Гашинова ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

За допомогою комплексного клінічного та лабораторно-інструментального дослідження виявлені особливості холінергічного регулювання у хворих на бронхіальну астму (БА) та хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ). Встановлено, що холінергічний дисбаланс більш виражений у хворих на ХОБ, у яких підсилення парасимпатичного тонусу корелює з тяжкістю захворювання. При вивченні показників психологічного стану показано, що зміни вегетативної лабільності і рівня депресії більш виражені при ХОБ, в той час як при БА спостерігається більш висока ситуативна і особистісна тривожність. Визначений вплив тютюнопаління на показники парасимпатичної регуляції та психологічний стан. На підставі встановленої високої кореляції між холінергічною ативністю і психологічним станом запропонована комплексна індивідуальна програма лікування хворих на БА та ХОБ з використанням раціональної психотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3 + Р412.201.1-3

Рубрики:

      
15.

Тельнов В.Л. 
Особливості перебігу та лікування бронхіальної астми у хворих із супутньою гастроезофагеальною рефлюксною хворобою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / В.Л. Тельнов ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Виявлено ураження органів системи травлення у хворих на бронхіальну астму (БА) та зростання їх частоти та виразності за умов прогресування захворювання. Проведено гастроентерологічне обстеження та виявлено особливості гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) у хворих на БА. Досліджено стан органів дихання залежно від наявності рефлюксної хвороби за допомогою спірографії та провокаційних проб з метахоліном. Спростовано роль ГЕРХ в ініціюванні бронхіальної гіперреактивності у хворих без БА. Визначено негативний вплив ГЕРХ на перебіг БА. Проаналізовано вплив антирефлюксної терапії на показники перебігу БА, запропоновано прогностичні критерії для визначення позитивного та негативного ефекту гастротерапії. Виявлено негативний вплив антибіотикотерапії на реактивність бронхів у пацієнтів з БА. Розроблено рекомендації щодо об'єму інструментального обстеження для діагностики варіантів рефлюксної хвороби, а також проведення та контролю безпечності її терапії у хворих на БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3 + Р412.202-3 + Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА330409

Рубрики:

      
16.

Зінченко Т.М. 
Особливості перебігу та лікування персистуючої бронхіальної астми у поєднанні з хронічним холециститом у осіб жіночої статі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.М. Зінченко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клінічних проявів і перебігу поєднаних персистувальної бронхіальної астми (БА) та хронічного холециститу (ХХ) у жінок. Вивчено зміни імунної, нервової систем, активності процесів перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантного захисту у разі поєднання БА та ХХ. Виявлено, що у хворих на БА у поєднанні з ХХ загальнодіагностичними критеріями є наявність алергічного, невротичного синдромів та синдрому передменструального напруження. Встановлено, що поєднання бронхіальної астми з хронічним холециститом у жінок призводить до більш суттєвого дисбалансу статевих гормонів у період загострення, а саме: збільшення концентрації в крові естрадіолу та зменшення прогестерону та тестостерону. Обгрунтовано ефективність включення в комплексну терапію хворих даної категорії препарату "Ербісол" та нейротропних препаратів, залежно від функціонування вегетативної нервової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3 + Р412.202-3 + Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА339672

Рубрики:

      
17.

Галінська 
Перебіг бронхіальної астми в осіб, інфікованих Chlamydia pneumoniae: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Вікторія Олександрівна Галінська ; Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-37
Шифр НБУВ: РА349742

Рубрики:

      
18.

Бондарева О.О. 
Стан вуглеводного обміну у хворих на бронхіальну астму в залежності від варіанту терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / О.О. Бондарева ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати клініко-функціональних та біохімічних досліджень у 263 хворих: 203 хворих на бронхіальну астму (БА), 15 хворих, які страждають на БА, ускладнену цукровим діабетом (ЦД), 45 хворих на інсулінонезалежний ЦД. Виявлено, що зростання тяжкості перебігу БА, ступеню дихальної недостатності погіршує вуглеводний обмін. Найбільше на вуглеводний обмін впливає вживання системних глюкокортикоїдів (ГК) та монотерапія великими дозами бета-агоністів. Вживання інгаляційних КГ менше змінює вуглеводний обмін у порівнянні з системними ГК. Наявність у хворих на БА вірогідних факторів ризику ЦД прискорює розвиток порушень вуглеводного обміну. У хворих на БА доцільно проведення тесту толерантності до глюкози та визначення рівня глікозильованого гемоглобіну для оцінки стану вуглеводного обміну та його компенсації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3
Шифр НБУВ: РА308009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Матвієнко Ю.О. 
Функціональний стан еозинофілів і базофілів крові хворих на бронхіальну астму та особливості його змін в умовах застосування імунокоригуючих препаратів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / Ю.О. Матвієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості змін кількісного складу і функціональних властивостей еозинофілів та базофілів крові за умов застосування імунокоригуючих препаратів для лікування різних форм бронхіальної астми. На підставі багатопланових досліджень з використанням імунологічних, статистичних і математичних методів встановлено своєрідність кореляційної залежності між ефекторними клітинами запального процесу (еозинофілами та базофілами, Т- і В-лімфоцитами, NK-клітинами). Розроблено критерії оцінки імунологічної ефективності лікування бронхіальної астми, що базуються на обчисленні індексу дії досліджуваних препаратів на імунну систему у пацієнтів з різними формами захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА329638

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського