Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (228)Книжкові видання та компакт-диски (132)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р343.37$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Сторчун 
Біотехнічні системи в механокардіометрії та кардіотокометрії: технічні засоби формування сигналів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.17 / Євген Володимирович Сторчун ; Державний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 1999. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.371 с05
Шифр НБУВ: РА304374

Рубрики:

      
2.

Мельникова О.В. 
Вдосконалення методів ідентифікації та аналізу пізніх шлуночкових потенціалів серця в системі електрокардіографії високого підсилення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / О.В. Мельникова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Запропоновано метод ідентифікації пізніх потенціалів шлуночків і підхід до аналізу тонкої структури електрокардіограм на базі вейвлет-технологій, що дозволяє виявляти пізні потенціали шлуночків кожного кардіоциклу без усереднення. Удосконалено метод компресії електрокардіосигналів, базуючись на вейвлет-технології, що дозволяє підвищити ступінь компресії кардіосигналу без втрат даних. Адаптовано метод фільтрації електрокардіосигналів шляхом введення елементів адаптації до методу вейвлет-фільтрації, що забезпечує збереження низькоамплітудних складових електрокардіограм. Розвинуто метод електрокардіографії високого підсилення в частині визначення пізніх потенціалів шлуночків шляхом формування нових рішень на базі вейвлет-технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.371 +
Шифр НБУВ: РА348394

Рубрики:

      
3.

Сілін О.О. 
Електромагнітні поля випромінювачів у задачах НВЧ діелектрометрії поглинаючих середовищ та у біомедичних застосуваннях: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.О. Сілін ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Розроблено ефективний метод вимірювання в надвисокочастотному (НВС) діапазоні комплексної діелектричної проникності середовищ з поглинанням та частотною дисперсією відкритим кінцем коаксіальної лінії. Одержано вираз для адмітансу коаксіального зонда, який дозволяє явно визначити внесок кожної моди вищого порядку, що збуджуються на його апертурі. З використанням методів числового моделювання досліджено похибки, які виникають через неповну відповідність математичної моделі реальній геометрії зонда та його розташуванню відносно середовища, що зондується. Здійснено оцінювання чутливості методу відкритого кінця коаксіальної лінії під час визначення в НВЧ діапазоні діелектричних сталих біологічних тканин і показано важливість правильного вибору розмірів зонда для конкретного типу тканини. Запропоновано й експериментально перевірено методику вимірювання діелектричної проникності рідких середовищ ізольованим коаксіальним зондом. Наведено результати експериментального тестування методу з застосуванням різних коаксіальних зондів та дані, одержані внаслідок вимірювань комплексної діелектричної проникності зразків м'язової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.37 + Р343.37
Шифр НБУВ: РА354549

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Варивода В.О. 
Зв'язки ехокардіографічних параметрів з особливостями будови тіла у міських підлітків різних соматотипів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.О. Варивода ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено зв'язки ехокардіографічних (ЕхоКГ) показників з особливостями будови тіла у практично здорових міських підлітків різних соматотипів, мешканців Подільського регіону України. Із використанням результатів аналізу одержаних кореляційних зв'язків побудовано регресійні моделі нормативних індивідуальних сонографічних параметрів серця. Вперше у практично здорових міських підлітків Поділля різних соматотипів визначено особливості кореляцій між ЕхоКГ параметрами й антропометричними, соматотипологічними параметрами та показниками компонентного складу маси тіла. Встановлено, що розподіл підлітків на різні соматотипи дозволяє визначити зростання сили та кількості достовірних кореляцій. Виявлено виражені статеві відмінності зв'язків за силою, кількістю та напрямком. З'ясовано, що у більшості випадків відсутня упорядкованість кореляцій між структурними та функціональними ЕхоКГ параметрами й окремими групами антропометричних і соматотипологічних показників. Вперше проаналізовано регресійні моделі ЕхоКГ параметрів у підлітків різних соматотипів, побудованих на підставі особливостей будови тіла. Встановлено, що кількість моделей, які мають практичне значення для медицини, найбільша у підлітків мезо- й ектомезоморфного соматотипу (з вищою точністю опису модельованої ознаки у дівчаток, ніж у хлопчиків).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*692 + Е70*732 + Р343.37 +
Шифр НБУВ: РА368516

Рубрики:

      
5.

Конарева І.М. 
Індивідуальні особливості пов'заних з подією ЕЕГ-потенціалів людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.М. Конарева ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень взаємозв'язку між параметрами, пов'язаними з дією ЕЕГ-потенціалів (ППП), ритмів ЕЕГ і психологічними характеристиками особистості за умов виконання цілеспрямованих поведінкових актів і в стані спокою. Встановлено, що однією з кардинальних причин міжіндивідуальної варіативності амплітудних параметрів ППП і ЕПГ є психологічні характеристики випробуваних. Зареєстровано домінування лівої півкулі головного мозку під час здійснення задачі на час сенсомоторної реакції та правої півкулі у ході відліку часових інтервалів. Охарактеризовано кореляційні взаємовідносини біоелектричних ЕЕГ і психологічних показників з величиною часу реакції та продукованого часового інтервалу. Описано зміни динаміки ППП і ЕЕГ, зумовлені проведеним сеансом біозворотного зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.375 + Е70*739.177.52*715.3 + в738.4
Шифр НБУВ: РА317248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Яворська 
Математичні моделі та методи опрацювання ритмокардіосигналів для визначення характеристик серцевої ритміки з прогнозованою вірогідністю: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Євгенія Богданівна Яворська ; Тернопільський держ. технічний ун-т ім. Івана Пулюя. — Т., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.371
Шифр НБУВ: РА365178

Рубрики:

      
7.

Харченко О.І. 
Методи частотного та часового аналізу в системах обробки випадкових сигналів типу електроенцефалограм: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / О.І. Харченко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Розроблено методи виділення інформаційних параметрів випадкових сигналів типу електроенцефалограм (ЕЕГ). Проведено порівняльний аналіз частотних, часових і частотно-часових методів обробки випадкових процесів. Обробку сигналів проведено за допомогою перетворення Фур'є параметричними методами (авторегресійним та методом Проні), а також методами віконного перетворення Фур'є та вейвлет-перетворення. Запропоновано нові методи аналізу випадкових сигналів за допомогою симетричних відведень, оцінки зміни миттєвої частоти в часі на базі частотного детектування ковзним вікном, виділення ритмів ЕЕГ сигналу на підставі обробки автокореляційної функції на ділянках відсутності шумової складової. Розроблено структурну схему системи обробки сигналів цифрового електроенцефалографа. Удосконалено метод визначення меж стаціонарності ділянок ЕЕГ на базі статистик Колмогорова - Смирнова для заданого рівня значущості, який не потребує попередньої побудови математичних моделей, а також дозволяє знаходити межі стаціонарності за допомогою граничного значення, що задається таблицею, а не емпірично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.375 +
Шифр НБУВ: РА352782

Рубрики:

      
8.

Гумен С.М. 
Моделювання біомедичних багатопараметричних систем методами багатовимірної геометрії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / С.М. Гумен ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 25 с. — укp.

Досліджено геометричні засади математичної залежності між багатьма біомедичними сигналами, а також виразу такої залежності у запропонованому альтернативному варіанті як геометричної моделі, з використанням якої дослідження й аналіз залежності формалізується геометричними діями над моделлю у фазовому просторі цих змінних. Досліджено багатопараметричні біомедичні залежності та їх деформацію як адаптацію до відповідних змін мов і кількісного значення змінних. Наведено специфічні багатовиди як геометричні моделі багатопараметричних залежностей, елементами яких є біомедичні сигнали електронних приладів та їх застосування для вирішення актуальних задач біомедицини. Установлено та досліджено геометричну суть відомих перетворень Фур'є та Лапласа, а також геометричні засади перетворення Wavelet, засади мультирезолюційного аналізу як складової Wavelet-перетворення. Вивчено геометричну суть медичних інформаційних систем у контексті засад багатовимірної геометрії. Запропоновано альтернативний апарат геометричного моделювання взаємозалежності між багатьма біосигналами та характеристиками стану пацієнта у вигляді специфічних багатовидів фазового простору всіх змінних, що дозволяє повною мірою формалізувати досліджений процес. Запропоновано модифікований епюр Радіщева, що розширює можливості розв'язання метричних задач нарисної геометрії багатовимірного простору як такий, що несе ортогонально доповняльні площини проекцій. Результати дослідження дають змогу опрацьовувати одержані залежності як математичний вираз в автоматичному інтерактивному режимі з паралельним супроводом візуального зображення на моніторі комп'ютера. Розв'язання всіх задач повністю формалізовано та зводиться до простих геометричних дій над моделлю дослідженої залежності як відповідного специфічного багатовиду в абстрактному фазовому просторі всіх змінних. Застосування запропонованого методу прискорює розв'язання задач та підвищує надійність і вірогідність результату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.37 с81 +
Шифр НБУВ: РА354578

Рубрики:

      
9.

Литвиненко Я.В. 
Моделювання та методи визначення зонної часової структури електрокардіосигналу в автоматизованих діагностичних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Я.В. Литвиненко ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

Побудовано нову стохастичну, параметричну, конструктивну математичну модель електрокардіосигналу для задачі визначення зонної часової структури сигналу у вигляді циклічного з періодичними ймовірнісними характеристиками випадкового процесу. Базуючись на математичній моделі, розроблено метод виділення діагностичних зон електрокардіосигналу та наведено підхід до їх розпізнавання. Запропоновано нові класи діагностичних ознак у вигляді коефіцієнтів розкладу виділених діагностичних зон у ряд за ортогональними поліномами Чебишева для їх розпізнавання. Створено метод імітаційного моделювання електрокардіосигналів, який враховує зонну часову структуру для потреб тестування алгоритмів обробки й навчання систем розпізнавання біомедичних образів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.371 с21 +
Шифр НБУВ: РА341490

Рубрики:

      
10.

Натрус Л.В. 
Нейронна організація кортико-гіпоталамічних зв'язків як функціональна основа емоційно-мотиваційної поведінки (електрофізіологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Л.В. Натрус ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.375

Рубрики:

      
11.

Будник М.М. 
Розробка біомедичних інформаційно-вимірювальних систем на основі СКВІД-магнітометрів та технології їх застосування: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / М.М. Будник ; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Висвітлено проблеми розробки біомедичних інформаційно-вимірювальних систем (IBC) та їх застосування. Запропоновано новий напрямок створення IBC на основі надчутливих надпровідникових кріогенних сенсорів - СКВІД-магнітометрів для неінвазивної реєстрації надслабких біомагнітних полів від людей чи тварин. Створено фізико-математичні моделі та методи розрахунків СКВІД-магнітометрів і біомагнітної вимірювальної техніки та дослідні зразки IBC. Запропоновано нові підходи до розпізнавання зображень на основі модифікації двовимірного перетворення Фур'є, а також до класифікації та нечіткого прийняття рішень з метою детальної стратифікації станів біооб'єктів. Розроблено прикладне забезпечення інформаційних технологій магнітокардіографічної діагностики, призначене для її впровадження у клінічну практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.37с05 +
Шифр НБУВ: РА367413

      
12.

Щобак О.І. 
Спектральні характеристики першого серцевого тону як маркер функціонального стану міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.І. Щобак ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню амплітудно-частотних характеристик першого серцевого тону з метою розробки критеріїв оцінки функціонального стану серцевого м'язу. Вперше виявлено, що найбільш чутливим частотним інтервалом у структурі тону до інотропних впливів є низькочастотний діапазон (20-60 Гц). Встановлено, що чутливість величини енергії низьких частот до змін скоротливості при проведенні ізометричного навантажувального тесту є значно більшою порівняно з чутливістю показників скоротливості за даними М-ехокардіографії. Запропоновано доступну високочутливу методику оцінки контрактильного резерву міокарда за допомогою методу спектральної фонокардіографії. Розроблені уніфіковані спектральні показники скоротливості, що мінімально залежать від параметрів провідникового середовища. Показано високу інформативність методу СФКГ для оцінки обмеження контрактильного резерву при міокардіальній патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.37

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського