Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (339)Книжкові видання та компакт-диски (117)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р281.82$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Єгорова Д. Є. 
Взаємодія біядерних кластерів ренію (III) з фосфоліпідами та вищими карбоновими кислотами за формування мікрокапсул: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / Д. Є. Єгорова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено взаємодію комплексних сполук диренію різних структурних типів з фосфоліпідами та вищими карбоновими кислотами за формування мікрокапсул та у реакціях з нуклеїновими основами. Показано, що координація фосфоліпідів за рахунок фосфатної груп і вищих карбонових кислот за рахунок карбоксилатної групи відбувається у екваторіальне положення та призводить до підвищення стійкості та біологічної активності комплексних сполук дирепію. Дані взаємодії комплексних сполук ренію з нуклеїновими основами вказують на різний механізм дії цих речовин і відомих протипухлинних препаратів на основі платинідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г127.236-4 + Р281.82 с13
Шифр НБУВ: РА372971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лантушенко А.О. 
Вплив бокових ланцюгів ароматичних лігандів на процеси асоціації і конкурентного зв'язування з ДНК: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / А.О. Лантушенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив структурних особливостей бокових ланцюгів ароматичних молекул на параметри їх асоціації та конкурентного зв'язування із олігомером ДНК. Розглянуто дві групи ароматичних сполук, які мають різні біологічні властивості: фенантридинові барвники бромистий етидій (EB) та його азидо-аналоги моно-(EMB) і діазид (EDC) етидію, що відрізняються будовою бокових ланцюгів, а також серія феноксазонових сполук актиноцил-біс-(2-диметиламіноетил) амід (ActII)-актиноцил-біс-(5-диметиламінопентил) амід (ActV) - аналогів протипухлинного антибіотика "Актиноміцин D" з аміноалкільними боковими ланцюгами різної довжини. З метою встановлення молекулярного механізму дії гідротропних агентів нікотинаміду та кофеїну вивчено їх комплексоутворення з біологічно активними сполуками, які мають різні медико-біологічні властивості. Зроблено висновок про специфіку фізичних механізмів асоціації біологічно активних сполук зі структурно різними боковими ланцюгами та їх взаємодією з молекулою ДНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-2 +
Шифр НБУВ: РА324918

Рубрики:

      
3.

Дворщенко О.С. 
Вплив нанокомпозитів саліцилальімінатів та фулеренів на стан імунної системи у інтактних тварин і пухлиноносіїв: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / О.С. Дворщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у безпухлинних тварин досліджені металокомплекси аеросилу викликають лекопитоз і стимулюють фагоцитарну активність нейтрофільних гранулоцитів. Виявлено, що в системі in vitro нанокомпозити саліцилальіміну та фулерен-ковалентний викликають зменшення дзета-потенціалу тимоцитів і макрофагів, що свідчить про активацію клітин, але фулерен-сорбований збільшує показники дзета-потенціалу, що свідчить про диференціацію кортикальних тимоцитів у медулярні. Встановлено, що в активації перитонеальних макрофагів in vitro головну роль відіграє аеросил. значно підвищує її протипухлинні властивості за рахунок стимуляції специфічного імунітету та неспецифічних факторів захисту. Встановлено, що у разі використання фулерену-ковалентного для модифікації протипухлинної вакцини у 11 % тварин відбувалася регресія пухлини саркома 37.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-29 +
Шифр НБУВ: РА344611

Рубрики:

      
4.

Губіна К.Є. 
Координаційні сполуки деяких металів з аналогами антиракових препаратів фосфорамідного типу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / К.Є. Губіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-29 + Л662.275
Шифр НБУВ: РА313291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Ернандес Сантьяго А.А. 
Механізми взаємодії та конкурентного зв'язування з ДНК ароматичних антипухлинних препаратів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / А.А. Ернандес Сантьяго ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2006. — 19 с. — укp.

Показано, що ароматичні антипухлинні антибіотики можуть утворювати у водному розчині молекули, стабілізовані вертикальним стекингом хромофорів. Встановлено основну роль дисперсійних і гідрофобних взаємодій у процесі стабілізації комплексів молекул, але в деяких випадках цю роль відіграє міжмолекулярний водневий зв'язок. Вперше встановлено існування складної динамічної рівноваги молекул ЕВН у водному розчині, що включає утворення відкритої й закритої форм гомодимеру, взаємно-інтеркальованих димерів і тримерів. Проаналізовано трикомпонентну рівновагу антибіотик-антибіотик-ДНК у водному розчині. Здійснено поділ інтерцепторного й протекторного механізмів взаємної дії комбінації антибіотиків на ДНК у суміші. Показано, що в трикомпонентній суміші існує потенційна можливість регулювання біологічної активності комбінації антибіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.314.31 в733.5 + Р281.82-2 +
Шифр НБУВ: РА344580

Рубрики:

      
6.

Гвоздик І. М. 
Морфо-функціональні зміни слинних залоз і слизової оболонки ротової порожнини під впливом цисплатину та їх корекції ентеросгелем: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / І. М. Гвоздик ; ДВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості будови піднижньощелепної слинної залози (ПЗС) і слизової оболонки ротової порожнини (СОРП) у досліді на 113-ти щурах під дією цисплатину та їх корекції ентеросгелем. Застосовано гістологічний, електронно-мікроскопічний, морфометричний, біохімічний і статичний методи дослідження. У розвитку цисплатин-індукованої токсичності в ПЗС і СОРП виявлено динамічні реактивні, альтеративні та компенсаторні процеси в сероцитах та епітеліоцитах вивідних проток, порушення системи ліпопероксидації та системи антиоксидантного захисту. Одержано результати, що доводять позитивний вплив ентеросгелю на структури ПСЗ і СОРП, виявлено ослаблення проявів цитотоксичності та відновлення їх функціональної здатності, покращання стану антиоксидантної системи, що може сприяти запобіганню ксеростомії та цитостатичних мукозитів у хворих зі злоякісними пухлинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-7 + Р661.22-5 + Р661.23-5
Шифр НБУВ: РА383951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Вадюк Р. Л. 
Морфофункціональні зміни сітківки під впливом цисплатину та їх корекція ентеросгелем: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / Р. Л. Вадюк ; ДВНЗ Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше наведено детальну характеристику сітківки ока білих щурів і структурних компонентів базального комплексу за виникнення та розвитку її морфофункціональних змін за тривалого впливу цисплатину (Цп). Вперше подано морфометричний аналіз усіх шарів сітківки ока в інтактних тварин і метричні показники сітківки за дії Цп і наступної корекції ентеросгелем (Ег). Вперше здійснено аналітичні зіставлення структурних порушень у сітківці ока зі станом систем перекисне окиснення ліпідів та антиоксидантний захист у разі введення щурам Цп і корекції Ег, встановлено зв'язок між ними. На основі результатів дослідження встановлено прискорення відновних змін у сітківці ока за корекції Ег.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-7 + Р673.9
Шифр НБУВ: РА384401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Мельниківська Н. В. 
Особливості токсичного впливу протипухлинних засобів на прикладі циклофосфану, тамоксифену, 5-фторурацилу, естразину та їх гігієнічне регламентування у повітрі робочої зони: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.02.01 / Н. В. Мельниківська ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вивчено токсичні ефекти протипухлинних засобів циклофосфану, тамоксифену 5-фторурацилу й естразину за умов різних шляхів і тривалості надходження до організму інтактних тварин з урахуванням показників загальної токсичності, стану прооксидатно-антиоксидантного гомеостазу, неспецифічного імунного захисту та показників ендотоксикозу. Встановлено, що найбільш інформативними критеріями пошкоджувальної дії даних протипухлинних засобів є показники ендогенної інтоксикації, а саме рівень середньомолекулярних пептидів у плазмі крові. Експериментально обгрунтовано гігієнічне регламентування циклофосфану та тамоксифену у повітрі робочої зони за принципом повного виключення будь-якого контакту з ними за умов виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82
Шифр НБУВ: РА377951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кудрявцева І.Г. 
Пошук та вивчення потенційних протипухлинних засобів - похідних кислот фосфору (експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 14.03.05 / І.Г. Кудрявцева ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 36 с. — укp.

Визначено фізіологічно активні речовини серед похідних гідразидів кислот фосфору, фосфорильованих похідних сечовини, уретану й урацилу, похідних фосфорної кислоти та фосфоранів, що мають виражену протипухлинну дію та є помірно токсичними, перспективними для подальшого вивчення та впровадження. Одержаний масив даних використано для вивчення залежності "структура - дія" з визначенням шляхів пошуку нових протипухлинних засобів. Уперше у межах доклінічного вивчення препарату "Мебіфон" установлено багатовекторний характер його впливу на пухлинний ріст, показано безпеку за короткочасного та тривалого застосування. Установлено, що новий цитостатичний препарат "Мебіфон" на відміну від існуючих цитостатиків не пригнічує систему кровотворення, не змінює адгезивних властивостей стовбурових клітин кісткового мозку, коригує онкогенні впливи на кісткову тканину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-1 +
Шифр НБУВ: РА352659

Рубрики:

      
10.

Століка О. І. 
Роль кверцетину в профілактиці гострої кардіотоксичної дії антрациклінових антибіотиків: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / О. І. Століка ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Доведено ефективність кверцетину для профілактики гострого ушкодження міокарда антрациклінами у експериментальних тварин. Визначено роль тканинної Д-ЕхоКГ у діагностиці систолічної і діастолічної дисфункції, що розвинулася під впливом гострої кардіотоксичної дії антрациклінових антибіотиків. Проаналізовано взаємозв'язок між тривалістю ішемії міокарда в першу добу після введення антрациклінів і ступенем сегментарної діастолічної дисфункції міокарда. Встановлено, що підвищення рівня МДА більше 5,0 мкмоль/л, тривалість ішемії більше 200 хв за даними добового моні торування ЕКГ, зниження пікової систолічної швидкості руху фіброзного кільця мітрального клапану (Sm) менше 7 см/с, а також відношення ранньої діастолічної швидкісті руху фіброзного кільця мітрального клапана (Em) до пізньої діастолічної швидкісті руху фіброзного кільця мітрального (Am) менше 0,8 за результатами тканинної Д-ЕхоКГ є предикторами збереження дисфункції міокарда через місяць після введення антрациклінів. Розроблено спосіб профілактики гострої кардіотоксичної дії антрациклінів за допомогою кверцетину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-7 + Р284.120 + Р410.1-5
Шифр НБУВ: РА377540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Андрєєва І.В. 
Створення аерозольного плівкоутворюючого лікарського препарату з фенольним гідрофобним препаратом прополісу для використання у медичній радіології: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / І.В. Андрєєва ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2003. — 17 с.: табл. — укp.

Теоретично та експериментально обгрунтовано склад і раціональну технологію плівкотвірного аерозолю, який містить фенольний гідрофобний препарат прополісу (ФГПП) і призначений для профілактики та лікування променевих уражень шкіри, слизових оболонок і має багатонаправлену терапевтичну дію (протипроменеву, анестезувальну, протизапальну, репаративну, капілярозміцнювальну). Вивчено фізико-хімічні, технологічні, біофармацевтичні, мікробіологічні властивості розробленого аерозолю, запропоновано методи аналізу якості, визначено умови і час його зберігання. За результатами доклінічних фармакологічних досліджень показано високу специфічну активність аерозолю з ФГПП у разі лікування променевих уражень шкіри та слизових оболонок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82
Шифр НБУВ: РА326989

Рубрики:

      
12.

Калінкіна Н. В. 
Ушкодження серцево-судинної системи антрациклінами: розробка критеріїв ранньої діагностики та методів фармакологічної корекції: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.11 / Н. В. Калінкіна ; Ін-т кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Показано результати вивчення інструментальних і лабораторних показників функції серцево-судинної системи та їх взаємозвТязку у пацієнтів, які приймають антрацикліни. Проаналізовано дані стандартної ехокардіографії (ЕхоКГ), стрес-ЕхоКГ, тканинної доплер-ЕхоКГ, спіровелоергометрії, ультразвукової допплерографії судин, зміни метаболізму оксиду азоту, рівнів ендотеліну-1, натрійуретичних пептидів і тропонінів. З'ясовано, що стрес-ЕхоКГ є чутливішим у порівнянні зі стандартною ЕхоКГ методом діагностики антрациклінових ушкоджень серця. Порушення сегментарного скорочення міокарда є предиктором розвитку глобальної систолічної дисфункції лівого шлуночка. Визначено провідні чинники ризику ушкодження серця антраклінами. Виявлено нові критерії клінічної діагностики й прогнозу антрациклінової кардіоміопатії. Розроблено метод лікування й профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-3 + Р281.82-7
Шифр НБУВ: РА369537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Луцик М. М. 
Цитоморфологічна характеристика клітин лімфоми NK/Ly і їх поверхневих вуглеводних детермінант у дослідженні ефективності потенційних протипухлинних препаратів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / М. М. Луцик ; ДВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". — Івано-Франківськ, 2011. — 16 с. — укp.

Визначено цитологічні критерії оцінювання впливу хіміопрепаратів на пухлинні клітини in vivo, які включають аналіз розподілу клітин за розмірами: морфометричний комп'ютерний аналіз мазків, забарвлених азур-еозином, бромфеноловим синім, гематоксиліном і нейтральним червоним. Охарактеризовано зв'язування лектинів (Con A, LCA, PNA, WGA) з клітинами лімфоми NK/Ly і лейкозу L1210 непрямим імунохімічним методом з застосуванням антилектинових антитіл, мічених колоїдним золотом. Виявлено достовірне зменшення відсотка PNA+ клітин у субпопуляції макроцитів, індуковане вінбластином, і підвищення відсотка LCA+ і PNA+ клітин під впливом СПР чистотілу. Зразки СПР чистотілу та вовчника виявляли цитотоксичний ефект на клітинах NK/Ly in vivo, однак терапевтичний ефект є несуттєвим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82
Шифр НБУВ: РА383873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського