Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (24)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Р281.794-2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Шахман О.В. 
Особливості фізіологічної та мембранотропної дії біологічно активного комплексу фосфоліпідів з гідробіонтів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Шахман ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням фізіологічної та мембранотропної дії фосфоліпідного комплексу з гідробіонтів. Досліджено хімічний склад та біологічну активність фосфоліпідного комплексу з гонад головоногих молюсків. Виявлено, що комплекс складається з есенціальних фосфоліпідів, що містять значну кількість біологічно активних жирних кислот - ейкозапентаєнової та докозагексаєнової. Вони обумовлюють значні поверхнево-активні властивості комплексу, які подібні до сурфактанту легень ссавців. Показано антиоксидантну дію комплексу і його стимулюючий вплив на ферментативну та неферментативну систему антиоксидантного захисту організму ссавців. Припускається, що механізм коригуючої дії фосфоліпідного комплексу з гідробіонтів обумовлений вмістом у його складі значної кількості поліненасичених жирних кислот. Внаслідок проведених досліджень зроблено висновок про доцільність використання препарату "морських" фосфоліпідів з метою корекції метаболічних порушень, які супроводжуються окислювальним стресом, порушенням системи антиоксидантного захисту організму, детоксикаційних, імунозахисних механізмів та регулюючих функцій організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.794-2

Рубрики:

      
2.

Островська Г.В. 
Первинні механізми мембраномодулюючої дії біорегуляторів природного і синтетичного походження: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.02 / Г.В. Островська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 44 с.: рис. — укp.

Уперше встановлено та охарактеризовано параметри безрецепторної взаємодії ендогенних регуляторних пептидів з ліпідним матриксом мембран. Одержано експериментальні підтвердження існуючої гіпотези безрецепторної взаємодії пептидних біорегуляторів з ліпідним матриксом мембрани. Проаналізовано роль ліпідного матриксу мембрани в реалізації первинних механізмів взаємодії біорегуляторів з клітиною-мішенню. Показано, що важливим чинником взаємодії регуляторних пептидів з мембранними ліпідами є особливості параметрів гідрофобності їх молекул, зокрема гідрофільно-гідрофобний баланс, залежно від чого змінюється характер та інтенсивність пептид-мембранної взаємодії. Досліджено особливості амінокислотного складу ендогенних регуляторних пептидів та виявлено відмінності в їх амінокислотному спектрі, а саме у групі гідрофобних амінокислот, що може спричинювати різну біологічну дію цих біорегуляторів та пептидів з цитотоксичною дією. Установлено значення оптичної ізомерії за безрецепторної взаємодії біорегуляторів з ліпідним матриксом мембран. Обгрунтовано універсальність механізму безрецепторної ліганд-мембранної взаємодії для біорегуляторів різного хімічного складу та походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.794-29 +
Шифр НБУВ: РА335196

Рубрики:

      
3.

Блажієвська Г.Й. 
Попередження нефро- та гепатотоксичної дії парацетамолу модуляторами метаболізму ксенобіотиків та антиоксидантами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Г.Й. Блажієвська ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено механізми гепато- та нефротоксичних ефектів парацетамолу, наведено нові підходи до їх фармакологічної корекції. Встановлено, що основну роль в токсикогенезі парацетамолу відіграє активність ізоформ цитохрому Р4502Е1 і 1А2, карбоксилестерази та кон'югуючих ферментів, а також активація процесів ліпопероксидації та підвищення продукції оксиду азоту. Індуктори даних ізоформ підсилюють токсичність парацетамолу, а інгібітори проявляють захисні властивості. Показано, що А- та Е-гіповітаміноз є несприятливим чинником на тлі якого посилюється гепато- та нефротоксичність парацетамолу. Антиоксиданти (токоферол, ретинол, триметазидин, селеніт натрію) проявляють властивості гепато- та нефропротекторів. Такі ж властивості притаманні антагоністу кальцію дилтіазему, донаторам субстратів кон'югації УДФ-глюкозі та натрію сульфату, а також блокатору клітин Купфера гадолінію хлориду. Встановлено здатність триметазидину та триовіту запобігати нефро- та гепатотоксичним ефектам парацетамолу в клініці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.794-29
Шифр НБУВ: РА314274 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського