Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (52)Книжкові видання та компакт-диски (37)
Пошуковий запит: (<.>U=Р252.656$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Бугера О. П. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень мінерального обміну в дітей із дифузним ендемічним зобом на фоні супутньої патології: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. П. Бугера ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Показано, що найбільш часто у дітей із дифузним ендемічним зобом I ступеня виявляється патологія травної та кісткової систем. Поєднана патологія призводить до дестабілізації мінерального гомеостазу, дисбалансом в обміні кальцію, фосфору. Порушується гормонопродуктивна функція щитовидної залози (ЩЗ) та гіпофіза. У 61,65 % дівчат та у 16,44 % хлопців виявлено остеопенічні зміни різного ступеня тяжкості. Патогенетично обгрунтовано доцільність і запропоновано схему корекції порушень мінерального обміну у дітей із дифузним ендемічним зобом I ступеня з супутньою патологією мінерально-вітамінним комплексом, що містить в своєму складі, зокрема, вітаміни A, E, C, мінерали йод, селен, кальцій, фосфор, магній, а за виявлення зниження мінеральної щільності кісткової тканини - в комбінації із препаратами кальцію. В динаміці відстежено покращання показників здоров'я дітей, а саме покращання самопочуття, стабілізація рівня гормонів ЩЗ, обмінних процесів кісткової тканини, показників макроелементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.26-3 + Р252.656.2
Шифр НБУВ: РА379666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Бумейстер В.І. 
Морфофункціональна характеристика кісткового регенерату в умовах дегідратаційних порушень водно-сольового обміну: автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.01 / В.І. Бумейстер ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 37 с. — укp.

Досліджено особливості морфологічних змін посттравматичного регенерату великогомілкових кісток щурів за умов дегідратаційних порушень водно-сольового обміну й обгрунтовано шляхи їх корекції. Із використанням методів остеометрії, гістоморфометрії, ультрамікроскопії, растрової електронної мікроскопії з мікроаналізом, хіміко-аналітичного аналізу регенерату досліджено структурно-метаболічні характеристики кісткового мозоля після нанесення дірчастого дефекту у діафізі великогомілкової кістки, проаналізовано тривкісні показники травмованих кісток і проведено біохімічний аналіз крові. Встановлено, що зневоднення організму призводить до уповільнення формування кісткового регенерату, яке виявляється у клітинному дисбалансі на першій стадії репарації. Порушення клітинних взаємовідношень викликає зміни гістогенезу на наступних стадіях регенерації, про що свідчить збільшення вмісту грубоволокнистої тканини та зменшення рівня пластичної. Остеобласти регенерату зазнають дистрофічних змін, а це свідчить про зниження процесів внутрішньоклітинної регенерації. Доведено, що ці зміни активізуються зі збільшенням ступеня зневоднення, що обумовлює формування незрілого кісткового мозоля. Застосування трималіну прискорює мінеральний обмін і внутрішньоклітинну регенерацію, що сприяє нормалізації утворення кісткового мозоля та його звапнінню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*698.13 + Р252.656 +
Шифр НБУВ: РА370805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Творко В.М. 
Морфофункціональні особливості міокарда при адаптації організму до загального зневоднення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.М. Творко ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено морфофункціональні особливості міокарда щурів за різних ступенів загального зневоднення організму в неадаптованих і адаптованих до дегідратації тварин, а також у період реабілітації після сублетального ексикозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.656
Шифр НБУВ: РА317032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Болотна І.В. 
Структурні перетворення печінки тварин в умовах гіпергідратаційних порушень водно-сольового обміну організму (анатомо-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / І.В. Болотна ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито основні особливості структурної перебудови та порушень вмісту хімічних елементів печінки щурів молодого, зрілого та старечого віку за умов гіпергідратації організму легкого, середнього та тяжкого ступенів, які полягають у зміні морфофункціонального стану гепатоцитів і зниженні їх метаболічної активності. Виявлено залежність структурних змін від ступеня гіпергідратації, яка у тварин різних вікових груп має лінійний характер. Вивчено порушення на органному, клітинному та субклітинному рівнях у печінці щурів за дії змодельованої гіпергідрії. Досліджено можливість застосування мексидолу для корекції структурно-функціональних порушень печінки, спричинених гіпергідратацією організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*694.6*334.6 + Е60*731.2 + Р252.656 + Р413.5-29
Шифр НБУВ: РА375621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського