Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (195)Книжкові видання та компакт-диски (270)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Р128.94-34$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванюра І.О. 
Адаптаційні можливості функціональних систем організму учнів середнього шкільного віку при тривалих фізичних навантаженнях: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / І.О. Іванюра ; Київ. нац ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено фізіологічні механізми адаптації організму до тривалих фізичних навантажень в онтогенезі. Одержано показники кількісних динамічних характеристик рівня економічності зовнішнього дихання і серцево-судинної системи учнів середнього шкільного віку за різної тривалості фізичних навантажень. Показано, що у процесі фізичних навантажень підвищуються адаптаційні можливості кардіореспіраторної системи, але до певної фізіологічної межі, вище якої можуть виникнути патологічні зміни. Виділено нормативні зони показників, які відображають динаміку адаптації для різних вікових груп. Розроблено кількісні критерії для прогнозування функціонального стану серцево-судинної та дихальної систем за умов тривалих фізичних навантажень. На підставі аналізу вікової динаміки властивостей основних нервових процесів і деяких психофізіологічних функцій встановлено, що адаптація до тривалих фізичних навантажень супроводжується у дітей і підлітків удосконаленням функціонального стану нервової системи. Доведено, що в обстежених дітей з різним рівнем властивостей функціональної рухливості та сили основних нервових процесів за умов тривалих фізичних навантажень характер і спрямованість онтогенетичних змін вегетативних і психофізіологічних функцій однакові, але ступінь їх різний. Визначено динаміку зв'язків властивостей основних нервових процесів з вегетативними, сенсомоторними та психічними функціями. Адаптація до м'язових навантажень за умов тривалих тренувань забезпечує розвиток властивостей ВНД, які визначають успішність спортивної діяльності учнів середнього шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Ч510.41 + Ч511.52-1
Шифр НБУВ: РА313309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Абунада Абдельхай Юсеф 
Гігієнічні аспекти корекції функціонального стану організму підлітків, що страждають на хронічні соматичні захворювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Абунада Абдельхай Юсеф ; Ін-т медицини пр. АМН України. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено, що наявність хронічної соматичної патології суттєво впливає на процеси формування та розвитку психофізіологічних функцій та особливостей особистості організму дівчат і юнаків, зумовлює необхідність розробки та наукового обгрунтування заходів психогігієнічної корекції функціональних можливостей та адаптаційних ресурсів учнів. Запроваджено розроблений науково-обгрунтований ефективний комплекс заходів психогігієнічної корекції функціонального стану організму підлітків, що страждають на дані захворювання, провідними компонентами якого є корекція основних режимних елементів добової діяльності учнів, урахування віково-статевих тенденцій процесів формування психофізіологічних функцій та особливостей особистості дівчат та юнаків з хронічною патологією за природних умов, оптимізація процесів психічної, психофізіологічної адаптації школярів до умов типової для них діяльності, оптимізація оптимального рухового режиму, використання різноманітних засобів сімейної, групової та індивідуальної психокорекції функціонального стану, а також застосування традиційних і нетрадиційних форм і методів фізичної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА314279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Аль-Ананзіх Джасер Хосні Метлак 
Фізичний стан дітей молодшого шкільного віку з порушеннями постави: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Аль-Ананзіх Джасер Хосні Метлак ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Р128.94-348
Шифр НБУВ: РА303986

Рубрики:

      
4.

Бекас О.О. 
Вікові та статеві особливості рівня фізичного стану молоді і його залежність від способу життя: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.О. Бекас ; Київ. нац. ун-т ім.Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

За показниками фізичної працездатності та максимального споживання кисню визначено рівень фізичного стану пацієнтів попубертатного, постпубертатного і І зрілого віку та його залежність від способу життя. Виявлено дивергенцію вікової динаміки рівня фізичного стану юнаків і дівчат у період з 12 до 24 років. Встановлено, що в пубертатний період (12 - 15 років) за відсутності суттєвої різниці маси тіла, абсолютні та відносні показники фізичної працездатності та максимального споживання кисню в осіб чоловічої статі статистично достовірно вищі, ніж у осіб жіночої статі. Досліджено вплив бігових тренувань на рівень фізичного стану. За результатами досліджень доведено, що ефективність таких тренувань залежить від періодичності занять, режиму енергозабезпечення та показників внутрішнього об'єму роботи. Зроблено висновок про високу ефективність тренування в змішаному режимі енергозабезпечення у порівнянні з аеробним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА316000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Василенко М.М. 
Фізичні засоби реабілітації у підлітковій гінекології: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / М.М. Василенко ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.94-541 + Р128.94-34

Рубрики:

      
6.

Веселова В.В. 
Диференціація фізичного виховання школярів 11 - 14 років, які проживають у різних зонах радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.02 / В.В. Веселова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання, які стосуються фізичного розвитку, фізичної підготовленості, психофізіологічного статусу, рівня захворюваності школярів віком 11 - 14 років, які проживають за негативних умов довкілля Києва. Порівняно результати дослідження хлопчиків 11 - 14 років IV зони радіаційного контролю (м.Фастів) та відносно "чистої" зони Києва, дані досліджень киян-однолітків до та після аварії на Чорнобильській АЕС. Проаналізовано сучасне програмне та нормативне забезпечення фізичного виховання в школі. Запропоновано шляхи підвищення рухової активності школярів на уроках фізичної культури та рівня їх фізичної підготовленості за допомогою найбільш ефективної програми корекції процесу фізичного виховання в школі, адекватної фізичному стану хлопчиків. Розроблено та впроваджено 20-ти бальну рейтингову систему оцінки фізичної підготовленості школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА312481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Горащук В.П. 
Теоретичні і методологічні засади формування культури здоров'я школярів: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / В.П. Горащук ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2004. — 40 с. — укp.

Розкрито суть поняття "культура здоров'я школяра", визначено його суть та структуру, базуючись на системному, культурологічному, аксіологічному й особистісно орієнтованому підходів. Подано науково-педагогічне обгрунтування взаємозв'язку між рівнем культури школярів та станом їх здоров'я. Розглянуто систему знань школярів з освітньої галузі здоров'я та фізичної культури. Доведено доцільність інтеграції знань та вмінь з предметів фізичної культури, валеології та безпеки життєдіяльності з метою цілісного формування культури здоров'я школярів. Запропоновано систему критеріїв оцінки рівня культури здоров'я школярів. Розроблено та теоретично обгрунтовано Концепцію неперервної валеологічної освіти в Україні, педагогічну систему формування культури здоров'я школярів, вказано можливі шляхи їх практичної реалізації у загальноосвітніх середніх закладах України. Розвинуто поняття "здоров'я", "валеологія", "здоровий спосіб життя", "індивідуальна оздоровча система".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.5 + Р128.94-34 +
Шифр НБУВ: РА334363

Рубрики:

      
8.

Григорчук Л.І. 
Гігієнічні аспекти професійної адаптації студентів до умов навчання у вищих медичних навчальних закладах та шляхи її оптимізації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Л.І. Григорчук ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено гігієнічні аспекти професійної адаптації студентів вищих медичних навчальних закладів. Визначено закономірності процесів формування психофізіологічних функцій та особливостей особистості студентів за природних умов навчання. Досліджено психофізіологічні, психогігієнічні, соціально-гігієнічні, психолого-педагогічні та акліматизаційні особливості пристосування їх організму до умов перебування у вищому навчальному закладі. Здійснено гігієнічну оцінку стану здоров'я та адаптаційних можливостей організму дівчат і юнаків. Обгрунтовано основні шляхи оптимізації професійної адаптації студентів-медиків. Розроблено та запроваджено в практику медичної освіти та охорони здоров'я програму раціональної організації навчальної та позанавчальної діяльності студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА311661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Долбишева Н.Г. 
Теоретико-методичні основи формування знань про фізичне здоров'я в системі фізичного виховання у старшокласників: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Н.Г. Долбишева ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання формування загальних та спеціальних знань про фізичне здоров'я на теоретичному, методичному та практичному рівнях. Визначено фактори, які впливають на рівень знань, теоретичної підготовки старшокласників з фізичної культури, взаємозв'язок рівня знань з руховою активністю, фізичною підготовкою та функціональними особливостями організму. Описано систему формування знань про фізичне здоров'я на теоретичному, методичному та практичному рівнях в системі факультативних занять на уроках фізичної культури. Сформовано загальні та спеціальні знання на теоретичному, методичному та практичному рівнях з питань контролю за фізичним здоров'ям та власної організації рухової активності, методики проведення самостійних занять традиційними та нетрадиційними видами фізичних вправ. Проаналізовано пріоритетні рівні знань, ефективний спосіб планування та систему поточного, тематичного та підсумкового контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Р128.94-34 +
Шифр НБУВ: РА342246

Рубрики:

      
10.

Дуб І.М. 
Розвиток швидкісно-силових якостей школярів 12-14 років на уроках фізичної культури в умовах підвищеної радіації: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / І.М. Дуб ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 1999. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень та обгрунтування методики розвитку швидкісно-силових якостей дітей середнього шкільного віку в умовах підвищеної радіації. Аспекти проблеми розглянуто в зв'язку з морфо-функціональними особливостями дітей, обмеженою руховою активністю, факторами, що визначають особливості розвитку швидкісно-силових якостей школярів 12-14 років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Р128.94-34

Рубрики:

      
11.

Калиниченко І.О. 
Гігієнічні основи оптимізації фізичного виховання школярів: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.01 / І.О. Калиниченко ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Вирішено проблему обгрунтування гігієнічного супроводу (ГС) фізичного виховання (ФВ) дітей у сучасних закладах освіти. Визначено взаємозв'язки між чинниками організації навчального процесу та результуючими показниками ефективності ФВ для забезпечення оздоровчого потенціалу організованої рухової активності дітей та здоров'яспрямованої діяльності навчального закладу. Розроблено інформаційну технологію експертного оцінювання гігієнічних характеристик умов навчання з використанням вагових коефіцієнтів на трьох рівнях у системі бінарних оціночних відношень. Визначено особливості формування мотивації до оздоровчої фізичної активності школярів і чинники впливу на ефективність уроку фізичної культури. Досліджено, що збільшення обсягу організованої рухової активності за умов загальноосвітніх навчальних закладів (ЗОНЗ) супроводжується підвищенням рівня здоров'я. Встановлено закономірності змін розумової працездатності, психічних функцій, фізичного розвитку, функціональних показників організму та стану здоров'я учнів залежно від обсягу рухової активності та організації ФВ у ЗОНЗ. Розроблено концептуальну модель оптимізації шкільного ФВ і визначено концептуальні основи ГС ФВ дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Ч510.8
Шифр НБУВ: РА372773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Корд Махназ 
Фізична реабілітація дітей 6 - 8 років із порушенням постави у фронтальній площині та сколіотичною хворобою в умовах загальноосвітніх шкіл Ірану: автореф., дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.03 / Корд Махназ ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2010. — 19с. — укp.

Систематизовано й узагальнено сучасні науково-методичні знання та результати практичного досвіду з питання реабілітації дітей молодшого шкільного віку з порушеннями постави у фронтальній площині та сколіотичною хворобою І-II ступеню. Розроблено й обгрунтовано програму фізичної реабілітації для використання за умов загальноосвітніх закладів Ірану на базі вивчення особливостей функціонального стану хребта, показників фізичного розвитку та фізичної підготовки дітей молодшого шкільного віку, з порушеннями постави у фронтальній площині й із сколіозом І-ІІ ступеню. Визначено ефективність впливу даних засобів і методів фізичної реабілітації на функціональний стан хребта й організм молодших школярів Ірану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.250.50-54 + Р733.458.250.533-54 + Р128.94-348 + Ч511.491
Шифр НБУВ: РА372308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Корд Махназ 
Фізична реабілітація дітей 6-8 років із порушенням постави у фронтальній площині та сколіотичною хворобою в умовах загальноосвітніх шкіл Ірану: автореф., дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.03 / Корд Махназ ; Нац. ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 2010. — 19с. с. — укp.

Систематизовано й узагальнено сучасні науково-методичні знання та результати практичного досвіду з питання реабілітації дітей молодшого шкільного віку з порушеннями постави у фронтальній площині та сколіотичною хворобою І-II ступеню. Розроблено й обгрунтовано програму фізичної реабілітації для використання за умов загальноосвітніх закладів Ірану на базі вивчення особливостей функціонального стану хребта, показників фізичного розвитку та фізичної підготовки дітей молодшого шкільного віку, з порушеннями постави у фронтальній площині й із сколіозом І-ІІ ступеню. Визначено ефективність впливу даних засобів і методів фізичної реабілітації на функціональний стан хребта й організм молодших школярів Ірану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.250.50-54 + Р733.458.250.533-54 + Р128.94-348 + Ч511.491
Шифр НБУВ: РА372308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Корчова Г.Л. 
Соціально-педагогічні умови профілактики статевих девіацій старшокласників: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / Г.Л. Корчова ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розглянуто актуальну проблему профілактики статевих девіацій старшокласників та формування сексуальної культури. Вперше з'ясовано зміст та соціально-педагогічну сутність поняття та теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено структурно-логічну модель профілактики статевих девіацій та структурно-функціональну модель формування сексуальної культури, її критерії, показники та рівні сформованності у старшокласників. З'ясовано соціально-педагогічні умови, зміст, форми і методи профілактики статевих девіацій учнів старших класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.358 + Р128.94-34 +
Шифр НБУВ: РА342981

Рубрики:

      
15.

Коцан І.Я. 
Фізіологічне обгрунтування ефективності впливу туристично-краєзнавчої діяльності на організм підлітків: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / І.Я. Коцан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Досліджено оздоровчу ефективність туристичних навантажень. Розроблено й експериментально перевірено систему туристсько-краєзнавчої роботи (СТКР) у загальноосвітній школі на основі вивчення ряду показників фізіологічного стану і фізичного розвитку школярів, що систематично займаються туризмом. Доведено, що СТКР є найбільш ефективним та економічно-оптимальним засобом комплексного впливу на психологічні та фізичні параметри здоров'я школярів. За умов застосування СТКР поліпшуються показники фізичного розвитку й успішності навчання дітей і підлітків. Набули подальшого розвитку розробка й обгрунтування режимів фізичних навантажень в туристичних походах зі школярами (велосипедних, лижних, частково піших) залежно від віку та їх фізичної підготовленості. Встановлено закономірності динаміки параметрів, які характеризують фізичне, психічне і соціальне здоров'я тих, хто займається туристсько-краєзнавчою діяльністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА311191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Кузнєцов А.О. 
Фізіологічні механізми пристосування організму хлопчиків 10-16 років до систематичних циклічних навантажень: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / А.О. Кузнєцов ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Доведено, що в процесі систематичних занять фізичними вправами циклічного характеру у дітей віком від 10 до 16-ти років спостерігається підвищення проводимості серця й активізація у ньому відновних процесів, посилення парасимпатичного впливу вегетативної нервової системи на периферичні відділи системи кровообігу, зниження ступеня функціональної напруги регуляторних механізмів, перехід на більш економічний еукінетичний тип регуляції серцевої діяльності і більш ефективний ємкісний тип кровообігу, а також підвищення загальної кисневої ємності крові. З'ясовано, що саме комплекс даних фізіологічних механізмів забезпечує зростання загальних адаптивних можливостей організму, що розвивається. Суттєвих змін інтегральних параметрів систем кровообігу і зовнішнього дихання під впливом регулярної м'язової роботи не виявлено. Експериментально встановлено, що систематичні фізичні навантаження циклічного характеру призводять до вираженої зміни вікової динаміки функціонального стану й адаптивних можливостей серцево-судинної системи хлопчиків віком від 10 до 16-ти років. Показано високу інформативність нового методичного підходу щодо кількісної оцінки поточного функціонального стану серцево-судинної і дихальної систем організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 +
Шифр НБУВ: РА353670

Рубрики:

      
17.

Маляренко І.В. 
Іридодіагностика розвитку рухових здібностей людини: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.02 / І.В. Маляренко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено питання індивідуального прогнозу розвитку рухових здібностей людини за допомогою методу генетичних маркерів. Проаналізовано проблему застосування методу генетичних маркерів. Доведено, що одним з таких маркерів є особливість будови та кольору райдужної оболонки ока. Експериментально обгрунтовано застосування методу іридодіагностики для вирішення проблеми індивідуального прогнозу розвитку рухових здібностей людини. Наведено результати досліджень взаємозв'язку між особливостями будови райдужної оболонки ока, рівнем розвитку координаційних здібностей та фізичної працездатності у дітей. Визначено закономірності в особливостях будови райдужної оболонки ока у спортсменів високої кваліфікації. Сформовано систему індивідуального прогнозу розвитку рухових здібностей людини за допомогою комплексу іридодіагностичних маркерів, які дозволяють здійснювати орієнтацію дітей та підлітків на певні види рухової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА313027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Навроцький Е.М. 
Програмування засобів і методів фізичного виховання юнаків 16 - 17 років, які проживають на території радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Е.М. Навроцький ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2000. — 21 с. — укp.

Розроблено зміст та співвідношення фізичних вправ на уроках фізичної культури, дозування фізичних навантажень різної спрямованості. Встановлено закономірності взаємозв'язків між показниками фізичного розвитку та підготовленості, а також функціональних можливостей юнаків та вмістом в організмі цезію. Запропоновано методику фізичного виховання юнаків, які проживають на радіаційно забрудненій території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА308879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Пантік В.В. 
Формування мотивації до занять фізичними вправами дівчат 11 - 15 років, які проживають на території радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.В. Пантік ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2000. — 21 с. — укp.

Визначено рівень фізичного розвитку, фізичної підготовленості та функціональних можливостей дівчат 11 - 15 років, які постійно проживають у зоні радіаційного контролю, а також виявлено їх ставлення до фізичного виховання та спорту. Встановлено взаємозв'язки між показниками фізичного стану. Запропоновано технологію формування мотивації до занять фізичними вправами школярок, які проживають на території радіаційного забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА310638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Парахіна О. М. 
Гігієнічне обгрунтування заходів охорони репродуктивного здоров'я дівчат-підлітків у регіоні з несприятливими екологічними умовами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О. М. Парахіна ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено репродуктивне здоров'я дівчат віком 13 - 18 років, які проживають на території Донбасу. Подано характеристику екологічних, морфофункціональних, житлово-побутових, сімейно-психологічних, промислових умов життєдіяльності дівчат-підлітків. Надано оцінку репродуктивного здоров'я дівчат за показниками захворюваності, поширеності хвороб. Виявлено найбільш значущі для формування репродуктивного здоров'я підлітків фактори ризику й антиризику. Запропоновано систему оздоровлення дівчат-підлітків, яка має стати основою для підвищення ефективності медичного обслуговування дівчат-підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-349
Шифр НБУВ: РА312999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського