Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (591)Книжкові видання та компакт-диски (1057)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Р128.94-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 64
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Аль-Ананзіх Джасер Хосні Метлак 
Фізичний стан дітей молодшого шкільного віку з порушеннями постави: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Аль-Ананзіх Джасер Хосні Метлак ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Р128.94-348
Шифр НБУВ: РА303986

Рубрики:

      
2.

Сарафінюк Л.А. 
Сомато-вісцеометрична характеристика акробаток і дівчаток, які не займаються спортом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / Л.А. Сарафінюк ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Горбачевського. — Тернопіль, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням сомато-вісцеометричної характеристики акробаток високої спортивної майстерності і дівчаток, які не займаються спортом, української етнічної групи перипубертатного віку. В дисертації встановлено темпи, гармонійність фізичного та статевого розвитку, визначені особливості соматотипу та компонентного складу маси тіла, розмірів тазу, ехографічної морфометрії яєчників і матки у різні періоди статевої зрілості спортсменок і дівчаток, які не займаються спортом. Встановлено, що фактори статури тіла (маса та довжина тіла, соматотип, компонентний склад маси тіла) мають значний вплив на варіабельність розмірів яєчників, матки та тазу спортсменок і дівчаток, що не займаються спортом. Встановлені математичні зв'язки між розмірами тазу та ехографічними розмірами яєчників і матки. Впроваджені номограми для визначення належних розмірів яєчників, матки і тазу за значеннями антропометричних і соматотипічних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34

Рубрики:

      
3.

Дуб І.М. 
Розвиток швидкісно-силових якостей школярів 12-14 років на уроках фізичної культури в умовах підвищеної радіації: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / І.М. Дуб ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 1999. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень та обгрунтування методики розвитку швидкісно-силових якостей дітей середнього шкільного віку в умовах підвищеної радіації. Аспекти проблеми розглянуто в зв'язку з морфо-функціональними особливостями дітей, обмеженою руховою активністю, факторами, що визначають особливості розвитку швидкісно-силових якостей школярів 12-14 років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Р128.94-34

Рубрики:

      
4.

Василенко М.М. 
Фізичні засоби реабілітації у підлітковій гінекології: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / М.М. Василенко ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.94-541 + Р128.94-34

Рубрики:

      
5.

Ніколаєнко В.В. 
Гігієнічне обгрунтування заходів з оптимізації здоров'я міських школярів молодшого віку в умовах Донбасу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.В. Ніколаєнко ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено характеристику екологічних, сімейно-психологічних, житлово-побутових умов і режиму життєдіяльності учнів. Оцінено здоров'я молодших школярів за показниками захворюваності, фізичного розвитку, розумової та фізичної працездатності, неспецифічної резистентності організму. Встановлено ступінь і характер залежності здоров'я дітей молодшого шкільного віку від 17 біологічних, 34 соціальних і 8 екологічних факторів. Виявлено найбільш значущі для формування здоров'я детермінанти. Обгрунтовано заходи щодо профілактики хвороб серед молодших школярів. Запропоновано й апробовано систему оздоровлення дітей на базі літнього заміського табору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-36
Шифр НБУВ: РА312835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Григорчук Л.І. 
Гігієнічні аспекти професійної адаптації студентів до умов навчання у вищих медичних навчальних закладах та шляхи її оптимізації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Л.І. Григорчук ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено гігієнічні аспекти професійної адаптації студентів вищих медичних навчальних закладів. Визначено закономірності процесів формування психофізіологічних функцій та особливостей особистості студентів за природних умов навчання. Досліджено психофізіологічні, психогігієнічні, соціально-гігієнічні, психолого-педагогічні та акліматизаційні особливості пристосування їх організму до умов перебування у вищому навчальному закладі. Здійснено гігієнічну оцінку стану здоров'я та адаптаційних можливостей організму дівчат і юнаків. Обгрунтовано основні шляхи оптимізації професійної адаптації студентів-медиків. Розроблено та запроваджено в практику медичної освіти та охорони здоров'я програму раціональної організації навчальної та позанавчальної діяльності студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА311661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Розпутняк Б.Д. 
Раціональне співвідношення вправ оздоровчого спрямування у фізичному вихованні школярок 15 - 17 років, які проживають в радіаційно-забрудненій місцевості, на уроках фізичної культури: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Б.Д. Розпутняк ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2000. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено методику підвищення фізичної підготовленості дівчат 15 - 17 років, що мешкають в екологічно несприятливих умовах. Запропонована методика дозволила якісно підвищити ефективність організації навчального процесу й рівень фізичної підготовленості старшокласниць. Комплексний підхід до розвитку фізичних якостей справив позитивний вплив на розумову та фізичну працездатність школярок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА307974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Цюпак Ю.Ю. 
Педагогічні аспекти формування здорового способу життя у молодших школярів, які проживають в зоні підвищеної радіоактивності: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Ю.Ю. Цюпак ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2000. — 19 с. — укp.

Визначено рівень фізичного розвитку, рухової активності, фізичної підготовленості молодших школярів. Проаналізовано стан ведення здорового способу життя учнями та їх батьками, що проживають в екологічно несприятливих умовах. На основі одержаних результатів розроблено методику формування здорового способу життя у школярів, які проживають у зоні радіаційного забруднення, що дозволило якісно підвищити рівень сформованості здорового способу життя у молодших школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.5 + Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА308882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Навроцький Е.М. 
Програмування засобів і методів фізичного виховання юнаків 16 - 17 років, які проживають на території радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Е.М. Навроцький ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2000. — 21 с. — укp.

Розроблено зміст та співвідношення фізичних вправ на уроках фізичної культури, дозування фізичних навантажень різної спрямованості. Встановлено закономірності взаємозв'язків між показниками фізичного розвитку та підготовленості, а також функціональних можливостей юнаків та вмістом в організмі цезію. Запропоновано методику фізичного виховання юнаків, які проживають на радіаційно забрудненій території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА308879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Коцан І.Я. 
Фізіологічне обгрунтування ефективності впливу туристично-краєзнавчої діяльності на організм підлітків: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / І.Я. Коцан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Досліджено оздоровчу ефективність туристичних навантажень. Розроблено й експериментально перевірено систему туристсько-краєзнавчої роботи (СТКР) у загальноосвітній школі на основі вивчення ряду показників фізіологічного стану і фізичного розвитку школярів, що систематично займаються туризмом. Доведено, що СТКР є найбільш ефективним та економічно-оптимальним засобом комплексного впливу на психологічні та фізичні параметри здоров'я школярів. За умов застосування СТКР поліпшуються показники фізичного розвитку й успішності навчання дітей і підлітків. Набули подальшого розвитку розробка й обгрунтування режимів фізичних навантажень в туристичних походах зі школярами (велосипедних, лижних, частково піших) залежно від віку та їх фізичної підготовленості. Встановлено закономірності динаміки параметрів, які характеризують фізичне, психічне і соціальне здоров'я тих, хто займається туристсько-краєзнавчою діяльністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА311191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Пантік В.В. 
Формування мотивації до занять фізичними вправами дівчат 11 - 15 років, які проживають на території радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.В. Пантік ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2000. — 21 с. — укp.

Визначено рівень фізичного розвитку, фізичної підготовленості та функціональних можливостей дівчат 11 - 15 років, які постійно проживають у зоні радіаційного контролю, а також виявлено їх ставлення до фізичного виховання та спорту. Встановлено взаємозв'язки між показниками фізичного стану. Запропоновано технологію формування мотивації до занять фізичними вправами школярок, які проживають на території радіаційного забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА310638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Хільчевська В.С. 
Багатофакторний аналіз показників здоров'я та формування особистості дітей шкільного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.С. Хільчевська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему росту та розвитку дітей шкільного віку. Здійснено комплексний міждисциплінарний підхід до оцінки стану здоров'я дитини на підставі вивчення показників захворюваності, фізичного, розумового та психоемоційного розвитку, становлення їх особистості. Розроблено сучасні графічні форми перцентильних вікових стандартів для ряду показників розумової працездатності та психоемоційного статусу. Завдяки комплексному обстеженню виділено віко-статеві групи дітей зі зменшеними адаптаційними можливостями та визначено критичні вікові періоди щодо порушення гармонійності розвитку. Критичним віком для виникнення психоемоційних порушень визначено 13 років у обох статей та 16 років для дівчат внаслідок загострення негативних емоціональних рис; для становлення особистості віковими періодами визначено 10 та 13 років для обох статей, 15 - 16 років для юнаків, через недорозвиненість особистісних якостей і заниженої самооцінки. Основні складові особистості школярів вивчено у взаємозв'язку з біологічними, соціально-побутовими, сімейними факторами, способом їх життя, що дозволило визначити роль соматичного стану та мікросоціального статусу в її формуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-31
Шифр НБУВ: РА312221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Шуган Т.Б. 
Вплив різних типів погоди на розумову працездатність студентів залежно від їх рухової активності: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.Б. Шуган ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання змін рівня розумової працездатності у фізично тренованих і нетренованих практично здорових молодих осіб за різних типів погоди. З'ясовано, що несприятливий тип погоди, якому властивий різкий стрибкоподібний хід метеоелементів, зумовлює суттєві негативні зрушення в процесах сприйняття, уваги, пам'яті, мислення та впливу на психоемоційний стан людини. Значну увагу приділено індивідуальним рисам особи, які акумулюються у понятті "нейротизм". Встановлено, що розумова працездатність емоційно нестійких людей за несприятливих погодних умов зазнає найзначніших коливань. Така ж ситуація простежується в осіб з низьким рівнем успішності в навчанні. Регулярні тренування в спортивних секціях мають позитивний вплив на покращання розумової працездатності за несприятливих метеорологічних ситуацій. Особливо ефективними були заняття, спрямовані на розвиток витривалості. Позитивно позначаються на розумовій працездатності за несприятливих погодних умов ріст спортивного стажу й оптимальна тривалість спортивних занять у тижневому циклі, яка за отриманими даними коливається в межах 6 - 10 годин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Ч481.22
Шифр НБУВ: РА312015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Веселова В.В. 
Диференціація фізичного виховання школярів 11 - 14 років, які проживають у різних зонах радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.02 / В.В. Веселова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання, які стосуються фізичного розвитку, фізичної підготовленості, психофізіологічного статусу, рівня захворюваності школярів віком 11 - 14 років, які проживають за негативних умов довкілля Києва. Порівняно результати дослідження хлопчиків 11 - 14 років IV зони радіаційного контролю (м.Фастів) та відносно "чистої" зони Києва, дані досліджень киян-однолітків до та після аварії на Чорнобильській АЕС. Проаналізовано сучасне програмне та нормативне забезпечення фізичного виховання в школі. Запропоновано шляхи підвищення рухової активності школярів на уроках фізичної культури та рівня їх фізичної підготовленості за допомогою найбільш ефективної програми корекції процесу фізичного виховання в школі, адекватної фізичному стану хлопчиків. Розроблено та впроваджено 20-ти бальну рейтингову систему оцінки фізичної підготовленості школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА312481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Абунада Абдельхай Юсеф 
Гігієнічні аспекти корекції функціонального стану організму підлітків, що страждають на хронічні соматичні захворювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Абунада Абдельхай Юсеф ; Ін-т медицини пр. АМН України. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено, що наявність хронічної соматичної патології суттєво впливає на процеси формування та розвитку психофізіологічних функцій та особливостей особистості організму дівчат і юнаків, зумовлює необхідність розробки та наукового обгрунтування заходів психогігієнічної корекції функціональних можливостей та адаптаційних ресурсів учнів. Запроваджено розроблений науково-обгрунтований ефективний комплекс заходів психогігієнічної корекції функціонального стану організму підлітків, що страждають на дані захворювання, провідними компонентами якого є корекція основних режимних елементів добової діяльності учнів, урахування віково-статевих тенденцій процесів формування психофізіологічних функцій та особливостей особистості дівчат та юнаків з хронічною патологією за природних умов, оптимізація процесів психічної, психофізіологічної адаптації школярів до умов типової для них діяльності, оптимізація оптимального рухового режиму, використання різноманітних засобів сімейної, групової та індивідуальної психокорекції функціонального стану, а також застосування традиційних і нетрадиційних форм і методів фізичної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА314279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Маляренко І.В. 
Іридодіагностика розвитку рухових здібностей людини: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.02 / І.В. Маляренко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено питання індивідуального прогнозу розвитку рухових здібностей людини за допомогою методу генетичних маркерів. Проаналізовано проблему застосування методу генетичних маркерів. Доведено, що одним з таких маркерів є особливість будови та кольору райдужної оболонки ока. Експериментально обгрунтовано застосування методу іридодіагностики для вирішення проблеми індивідуального прогнозу розвитку рухових здібностей людини. Наведено результати досліджень взаємозв'язку між особливостями будови райдужної оболонки ока, рівнем розвитку координаційних здібностей та фізичної працездатності у дітей. Визначено закономірності в особливостях будови райдужної оболонки ока у спортсменів високої кваліфікації. Сформовано систему індивідуального прогнозу розвитку рухових здібностей людини за допомогою комплексу іридодіагностичних маркерів, які дозволяють здійснювати орієнтацію дітей та підлітків на певні види рухової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА313027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Самошкін В.В. 
Лікарський контроль при диференційованих фізичних тренуваннях студентів з недостатньою фізичною підготовленістю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / В.В. Самошкін ; Дніпропетр. держ. мед. акад.. — Д., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано та розроблено методику підвищення функціональних резервів організму студентів підготовчої медичної групи з недостатньою фізичною підготовленістю шляхом застосування у процесі занять з фізичного виховання тренувань на велоергометрі з урахуванням індивідуальної толерантності до фізичного навантаження. На підставі досліджень морфофункціональних показників фізичного стану, функції зовнішнього дихання, біоелектричної активності, морфометричних показників серця та функції кровообігу, толерантності до фізичного навантаження та аеробної продуктивності, психомоторної здібності та сенсомоторної координації рухів, показників фізичної підготовленості, а також лікарсько-педагогічних спостережень під час тренувань розроблено нові методики проведення фізичних тренувань на велоергометрі, які передбачають дозування фізичного навантаження за його відносною потужністю та частотою серцевих скорочень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Ч510.912.3
Шифр НБУВ: РА314068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Шутка Г.І. 
Соціально-педагогічні умови вдосконалення фізичного стану дітей у літньому оздоровчому таборі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / Г.І. Шутка ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення проблеми розробки механізмів і організаційно-педагогічних умов вдосконалення фізичного стану дітей у літньому оздоровчому таборі. Визначено специфічні вимоги щодо організації та методики їх фізичного стану в таборі відпочинку як специфічному соціально-педагогічному середовищі. Обгрунтувано та створено експрес-методику розподілу дітей за групами для практичної роботи педагога з ними з метою позитивної зміни їх фізичного стану. Розроблено модель планування та оцінки заходів щодо покращання фізичного стану дитини як оптимальної передумови формування її здоров'я, а також апробовано оздоровчі програми для кожної групи дітей. Визначено соціально-педагогічні умови підвищення рівня фізичного стану та здоров'я шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-36 + Ч421.354
Шифр НБУВ: РА317096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Тиха Е.В. 
Корекція психічного розвитку в процесі навчання молодших школярів з аномаліями зору: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Е.В. Тиха ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено процеси формування психіки дітей з аномаліями зору та виявлено чинники, що обумовлюють її становлення. Розглянуто особливості структури дефекту, способи формування його компенсації, а також запропоновано шляхи становлення особистості дитини з обмеженими візуальними можливостями як інтеріорізоване ставлення до нього найближчого оточення. Вперше запропоновано використання експериментально-генетичного методу у системі шкіл тифлологічної спрямованості, на підставі основних положень якого обгрунтовано необхідність об'єднанння прийомів психокорекції та навчання. Наведено технологічну схему корекції психічної діяльності учнів молодших класів спеціалізованих шкіл-інтернатів для сліпих та слабозорих дітей на прикладі планування навчального процесу з іноземної мов, а також серію завдань, що складають технологічну схему психокорекційного навчання. Надано оцінку його успішності на підставі порівняння об'єктивних кількісних та якісних характеристик когнітивних і особистісно-характерологічних особливостей діяльності учнів з глибокими аномаліями функціонування зорової системи. На підставі проведених досліджень розроблено методичні рекомендації (для психологів, педагогів та батьків) щодо забезпечення гармонійного розвитку молодших школярів з вадами зору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч433.221.0 + Р128.94-385 + Р733.645.093.3-57 + Ю948.23
Шифр НБУВ: РА316479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Бекас О.О. 
Вікові та статеві особливості рівня фізичного стану молоді і його залежність від способу життя: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.О. Бекас ; Київ. нац. ун-т ім.Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

За показниками фізичної працездатності та максимального споживання кисню визначено рівень фізичного стану пацієнтів попубертатного, постпубертатного і І зрілого віку та його залежність від способу життя. Виявлено дивергенцію вікової динаміки рівня фізичного стану юнаків і дівчат у період з 12 до 24 років. Встановлено, що в пубертатний період (12 - 15 років) за відсутності суттєвої різниці маси тіла, абсолютні та відносні показники фізичної працездатності та максимального споживання кисню в осіб чоловічої статі статистично достовірно вищі, ніж у осіб жіночої статі. Досліджено вплив бігових тренувань на рівень фізичного стану. За результатами досліджень доведено, що ефективність таких тренувань залежить від періодичності занять, режиму енергозабезпечення та показників внутрішнього об'єму роботи. Зроблено висновок про високу ефективність тренування в змішаному режимі енергозабезпечення у порівнянні з аеробним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА316000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського