Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (31)Книжкові видання та компакт-диски (26)
Пошуковий запит: (<.>U=Р126.61$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Даценко В.І. 
Гігієнічна оцінка електромагнітного випромінювання, що створюється радіотехнічними засобами стільникового мобільного зв'язку стандарту NMT- 450і: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.І. Даценко ; АМН України; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання наукового обгрунтування гігієнічної регламентації ЕМВ, що створюється радіотехнічними засобами стільникового мобільного зв'язку, та розробки профілактичних заходів щодо захисту населення від несприятливої дії даного фактора. Встановлено основні закономірності просторового розподілу ЕМП, розроблено методики інструментального контролю і розрахункового прогнозу електромагнітної обстановки в місцях розміщення та експлуатації радіотехнічних засобів стільникового зв'язку. Визначено показники енергетичного навантаження на населення під час використання мобільних терміналів. Виявлено закономірності формування біоефектів ЕМП 450 МГц. Досліджено зміни функціонального стану користувачів стільникових радіотелефонів. Надано оцінку потенційного ризику для населення, пов'язаного з впливом ЕМП мобільних терміналів. Науково обгрунтовано гранично допустимий рівень ЕМП, що створюється мобільними терміналами стільникового зв'язку стандарту NMT-450і, та гігієнічні рекомендації щодо запобігання несприятливому впливу даного фактора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.61
Шифр НБУВ: РА320055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Какура І.В. 
Радіаційно-гігієнічна оцінка стану довкілля та структура доз опромінення персоналу Чорнобильської зони відчуження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / І.В. Какура ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано гігієнічні регламенти для мінімізації доз опромінення персоналу зони відчуження та обмеження розповсюдження радіаційного забруднення за її межі на підставі радіаційно-гігієнічної оцінки стану довкілля в динаміці. Описано структуру доз професійного опромінення персоналу Чорнобильської зони відчуження. Відзначено, що сьогодні радіаційний стан зони відчуження стабілізувався. Основними дозоутворювальними радіонуклідами є цезій-137 та стронцій-90, поряд з якими підвищується роль ізотопів плутонію, особливо за вторинного вітрового переносу радіоактивного забруднення. Доведено, що структура доз опромінення персоналу залежить від характеру виконуваних робіт і є головним критерієм оцінки умов праці. Досліджено пріоритетні регламентні об'єкти та встановлено їх рівні контролю за чотирма категоріями, які обумовлюють потенційно можливий низький додатковий радіаційний вплив на довкілля та персонал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.61(4УКР) + Р126.5(4УКР)
Шифр НБУВ: РА319963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сахацький В.Д. 
Розвиток методів на засобів контролю і захисту навколишнього середовища від електромагнітних випромінювань: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.13 / В.Д. Сахацький ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 34 с. — укp.

Розроблено новий напрямок контролю та захисту навколишнього середовища за допомогою напівпровідникових матеріалів за умов впливу полів ближніх зон та нових видів випромінювань. Наведено математичні методи оцінки електромагнітного стану виробничих приміщень та довкілля, визначено характерні траси та точки контролю рівня електромагнітного поля (ЕМП). Розроблено теорію визначення контрольованих параметрів захисних матеріалів. Встановлено, що коефіцієнт екранування напівпровідникових матеріалів залежить від типу джерела випромінювань та його відстані до екрану. Визначено, що коефіцієнт екранування неоднорідних екранів для несуносоїдальних сигналів набагато нижчий на відміну від даного коефіцієнта для гармонічних сигналів. Запропоновано нові організаційні та технічні методи зниження рівнів ЕМП та методи контролю якості захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.61
Шифр НБУВ: РА316605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського