Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (1666)Книжкові видання та компакт-диски (1343)Журнали та продовжувані видання (498)
Пошуковий запит: (<.>U=Р124$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 161
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Фірсов О. Г. 
Автоматизований комплекс для професійного відбору фахівців для діяльності в умовах підвищеної небезпеки: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.09 / О. Г. Фірсов ; НАН України, МОНМС України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено порівняльний аналіз методів і засобів автоматизації професійного відбору. Сформовано комплекс методів для оцінювання функціонального стану людини в динаміці виробничої діяльності. Розроблено структуру автоматизованого комплексу та бази даних для професійного відбору. Розроблено програмну й апаратну частини приладу для проведення психофізіологічних досліджень. Розроблено методики синхронізації роботи автоматизованого комплексу для професійного відбору з приладом для проведення психофізіологічних досліджень та усунення помилок визначення часових характеристик реакцій людини. Розроблено моделі прогнозування показників психофізіологічного стану людини з використанням апарату нечіткої логіки. Проведено дослідження моделі прогнозування психофізіологічних показників людини на прикладі групи військових телеграфістів з застосуванням автоматизованого комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.412 с51
Шифр НБУВ: РА385056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Куркчи О.Е. 
Адаптаційні реакції, що розвиваються у студентів при тривалій роботі з персональними комп'ютерами: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.Е. Куркчи ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено адаптаційні реакції, що формуються у студентів за умов тривалої роботи з персональними комп'ютерами. За результатами проведених досліджень установлено зміну адаптаційного потенціалу серцево-судинної системи, формування неспецифічних адаптаційних реакцій, посилення симпатичної регуляції, зниження функцій пам'яті, зміну біоритмологічних показників, зменшення продукції мелатоніну в обстежених українських і малазійських студентів. На підставі даних індивідуального оцінювання більш значні зрушення виявлено в іноземних студентів. У процесі виявлення симптомів гіперчутливості до дії електромагнітних полів персональних комп'ютерів більшу кількість гіперсенситивів зафіксовано серед малазійських студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*716-633.4 + Р124.04 +
Шифр НБУВ: РА366524

Рубрики:

      
3.

Лобашов С.Г. 
Алергічні дерматози у робочих машинобудівного виробництва (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / С.Г. Лобашов ; Укр. НДІ дерматології та венерології. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню захворюваності на алергічні враження шкіри працівників машинобудівних заводів та розробці методів їх лікування та профілактики.Проведено дослідження характеру загальної дерматологічної захворюваності, захворюваності на алергічні дерматози (екзема та алергічний дерматит), визначені основні хімічні алергени виробництва, досліджено в експерименті виразність їх токсичних та алергічних властивостей. Наводяться результати комплексних досліджень у групі працівників, які отримували традиційне лікування, а також в основній групі, де використовували розроблений комплексний метод лікування, в основі якого знаходиться залежний від стану стійкості капілярів шкіри дозований вплив вакуумом з наступним електрофоретичним введенням аскорбінової кислоти. За показниками захворюваності, тривалості періоду непрацездатності, тривалості одного випадку захворювання, результатами клінічно-лабораторних досліджень стану імунологічної системи організму робочих, функціональних показників шкіри (pH, опір електричному струмові, пороги температурної та больової чутливості) доведена висока ефективність розробленого комплексного методу лікування алергічних дерматозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.1

Рубрики:

      
4.

Тімошина Д.П. 
Вдосконалення гігієнічної оцінки промислової хімічної продукції, зварювальних матеріалів і умов праці при їх використанні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Д.П. Тімошина ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено недоліки у проведенні державної санітарно-епідеміологічної експертизи хімічної продукції зважаючи на вимоги гігієни праці. Установлено, що на організм зварника діє комплекс хімічних і фізичних шкідливих виробничих чинників, концентрації та рівні яких перевищують санітарні норми. Показано, що провідна роль у формуванні умов праці зварників належить хімічному фактору, що дає змогу віднести їх працю до категорії хімічно небезпечних. Установлено статистично значиму залежність ступеня шкідливості умов праці від галузі виробництва та форми власності, а також тісний кореляційний зв'язок між несприятливими умовами праці та показниками стану здоров'я зварників за даними анкетування, а також основними видами професійних захворювань. Науково обгрунтовано, розроблено та впроваджено до практики систему заходів, спрямованих на оздоровлення умов праці, профілактику захворюваності, підвищення ефективності державного санітарно-епідеміологічного нагляду у зварювальному виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.511 +
Шифр НБУВ: РА327429

Рубрики:

      
5.

Куш Є.І. 
Визначення параметрів технологічного процесу перевезення пасажирів автомобільним транспортом з урахуванням стану організму водія: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / Є.І. Куш ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено наукові підходи щодо формування параметрів технологічного процесу перевезення пасажирів. Формалізовано моделі технології міських пасажирських перевезень на таких рівнях: перегін, рейс, робочий день, які відрізняються від відомих урахуванням у якості змінної стану організму водія. Уточнено вплив вікових і кваліфікаційних характеристик водія на параметри технологічного процесу перевезення пасажирів. Розроблено метод складання графіка виконання елементів технологічного процесу перевезення пасажирів на маршруті, що відрізняється від існуючих використанням у якості факторів вікових і кваліфікаційних параметрів водія та накладенням обмежень на рівень стану його організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.523-0 + О385.02 +
Шифр НБУВ: РА349143

Рубрики:

      
6.

Варивончик Д.В. 
Виробнича канцерогенна небезпека в Україні та обгрунтування профілактики професійного раку: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / Д.В. Варивончик ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Досліджено динаміку та тенденції онкологічної захворюваності населення України у порівнянні з країнами європейського регіону. Визначено демографічні, соціально-економічні, гігієнічні фактори, які впливають на рівень цієї захворюваності. Розроблено прогноз щодо її динаміки на фоні зростання внутрішнього валового продукту (ВВП) у країні. Визначено епідеміологічні закономірності та гігієнічні фактори, які формують захворюваність населення на "професійний рак". Досліджено особливості клінічного перебігу цієї патології. З'ясовано формування канценрогенної небезпеки в основних галузях народного господарства України. Визначено гігієнічні фактори, які зумовлюють ризики виникнення онкологічної патології серед працюючих за канцерогенно-небезпечних умов, вивчено фактори, які модифікують канцерогенез. Обгрунтовано підходи до використання біологічних маркерів (молекулярно-генетичних та імунологічних) для оцінювання популяційного й індивідуального ризиків виникнення онкологічної патології серед працюючих за канцерогенно-небезпечних умов. Оцінено ефективність і адекватність до міжнародних вимог і стандартів існуючої в Україні системи профілактики "професійного раку". Визначено основні недоліки та розроблено напрямки щодо вдосконалення первинної, вторинної та третинної профілактики цієї патології. Створено інтегративну систему профілактики "професійного раку" на державному та локальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.425.6 +
Шифр НБУВ: РА351634

Рубрики:

      
7.

Гнидюк О.В. 
Вібраційна хвороба у підземних гірничих робітників після припинення контакту з вібрацією (клініка, діагностика, реабілітація): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.В. Гнидюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості проявів вібраційної хвороби у підземних гірничих виробників залежно від терміну припинення впливу вібрації, а також ефективність реабілітаційних заходів на різних етапах постконтактного періоду. Визначено схему діагностики ступеня вираженості захворювання. Встановлено, що ступінь відновлення постраждалих функцій залежить від стадії захворювання на момент припинення дії вібрації, активності реабілітаційної терапії впродовж трьох років після припинення цієї дії, раціонального працевлаштування та наявності супутньої патології. Доведено існування "межі відновлення" втрачених функцій, після якої ефективність реабілітаційного лікування дуже низька, що дозволяє переглянути правові аспекти диспансерного нагляду за даною категорією робітників щодо періодичності та обсягу медичної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.431.11 + Р628.07-3 +
Шифр НБУВ: РА321119

Рубрики:

      
8.

Опанасенко В.В. 
Властивості психофізіологічних функцій людини в умовах переробки інформації різного ступеню складності та їх роль в успішності операторської діяльності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.В. Опанасенко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Створено та науково обгрунтовано оригінальну методику моделі інформаційного потоку, що враховує індивідуальні властивості оператора під час переробки динамічного потоку інформації. Науково обгрунтовано метод вивчення функціональних резервів людини щодо переробки складної інформації на основі ступінчатого підвищення інформаційного навантаження відносно можливостей конкретного індивіда. Проведено кількісну оцінку форми сигналу шкірно-гальванічної реакції (ШГР) та її зміни залежно від подовженості складності інформаційного навантаження. За допомогою кореляційного аналізу розкрито механізми впливу процесу зростання активації регуляторних систем організму на стан центральної гемодинаміки у разі ступінчастого підйому інформаційного навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.04 +
Шифр НБУВ: РА330575

Рубрики:

      
9.

Краєва Л.О. 
Вплив забруднення атмосферного повітря промислового міста на захворюваність гострою ЛОР-патологією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Л.О. Краєва ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Виявлено вплив забруднення атмосферного повітря на захворюваність населення гострою ЛОР-патологією, у тому числі інфекційної природи, рівень імунітету (на прикладі імунітету до дифтерії), а також на зміну вірулентності коринебактерій (in vivo et in vitro). Встановлено залежність кількості хворих з гострими ЛОР-патологічними станами та рівня імунітету до дифтерії від ступеня небезпечності забруднення атмосферного повітря у місцях мешкання. Розраховано критичні рівні для окремих чинників та сумарного показника забруднення атмосферного повітря у разі гострої ЛОР-патології. Визначено гемолітичні, гемаглютинуючі, адгезивні та нейрамінідазні властивості представників коринебактерій, стафілококів і стрептококів, які змінювалися у штамів коринебактерій під дією 4-х чинників забрудненого атмосферного повітря міста. Доведено зміну чутливості до антибіотиків серед коринебактерій під впливом 4-х чинників забрудненого атмосферного повітря, а також у разі мікробних асоціацій з іншими мікроорганізмами. Виявлено можливість коринебактерій викликати не лише ЛОР-патологію, але й інші захворювання. З метою отримання й обробки результатів дослідження було використано геоінформаційні технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.4 + Р124.426.8
Шифр НБУВ: РА320956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Журахівська Н.В. 
Генетичні маркери схильності до розвитку пневмоконіозу у шахтарів вугільних шахт: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Н.В. Журахівська ; Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено генетичні маркери спадкової схильності до розвитку пневмоконіозу (ПК) шахтарів вугільних шахт для прогнозування ризику розвитку даної патології у осіб, які влаштовуються на работу у підземні вугільні шахти та/або вже працюють там. Розкрито роль генетичної схильності у розвитку ПК, виникнення якого обумовлено впливом вугільного пилу. Виявлено три варіанти поєднань алельних поліморфізмів генів GSTTI, GSTMI та TNF-alpha, які асоціюються зі схильністю або резистентністю до ПК у шахтарів вугільних шахт України. Запропоновано новий спосіб визначення спадкової схильності до розвитку ПК у шахтарів вугільних шахт України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.307-14 + Р124.434.55 +
Шифр НБУВ: РА362293

Рубрики:

      
11.

Куляс В.М. 
Генетичні маркери, гормональні та імунологічні критерії ризику розвитку хронічного пилового бронхіту у гірників: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / В.М. Куляс ; Ін-т медицини праці АМН України. — Донецьк, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено генетичні маркери, гормональні й імунні зрушення, що виникають в організмі гірників під впливом негативних чинників виробничого середовища. Розроблено прогностичні критерії розвитку хронічного пилового бронхіту (ХПБ). Удосконалено систему профілактики цього захворювання. Проведено аналіз санітарно-гігієнічних умов праці гірників за впливу негативних чинників виробничого середовища. Проаналізовано зазначені умови праці гірників найбільш типових вугільних шахт Донбасу, що збільшують ризик розвитку ХПБ. Визначено особливості фенотипового розподілу генетичних маркерів, характер формування реакції гормонального й імунного статусу в осіб різноспрямованого типу рефлекторних реакцій бронхів у період адаптації до роботи за умов підвищеної запиленості стажованих гірників без ознак пилової патології та хворих на ХПБ. Уперше визначено інформативні біомаркери ризику ХПБ та на їх підставі обгрунтовано і рекомендовано схему профілактичних і реабілітаційних заходів для осіб, які увійшли до групи ризику розвитку ХПБ, а також гірників, хворих на ХПБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.424.122.011-43 +
Шифр НБУВ: РА342286

Рубрики:

      
12.

Омельчук С.Т. 
Гігієна застосування пестицидів і агрохімікатів на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення, та у зонах надзвичайних екологічних ситуацій: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / С.Т. Омельчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Експериментально-теоретично обгрунтовано розроблені концепції та методичні основи гігієнічного регламентування пестицидів у ході їх застосування на радіоактивно забруднених територіях і зонах екологічного ризику для збереження та зміцнення здоров'я населення, захисту навколишнього середовища від додаткового екзогенного забруднення. За умов натурно відтвореного експерименту та під час епідеміологічних досліджень вивчено основні ланки патогенезу та залежності "доза - час - ефект" за тривалої поєднаної дії на організм малих доз іонізуючого випромінювання (ІВ) і фосфорорганічних пестицидів (ФОП). Вивчено вплив малих доз ІВ і ФОП на стан чоловічої репродуктивної системи. Науково обгрунтовано теоретичні, методологічні та практичні аспекти оцінки потенційного екологічного ризику виникнення захворювань шлунково-кишкового тракту та серцево-судинних захворювань у населення. Надано гігієнічну оцінку потенційному ризику для працюючих і населення 56 нових закордонних пестицидів. Створено теоретичні основи та методичну базу для корекції допустимої добової дози надходження пестицидів до організму людини за умов їх використання на радіоактивно забруднених територіях. Запропоновано нові методи підвищення адаптаційних реакцій організму та зниження поглинутої дози за умов комбінованого навантаження радіонуклідами та пестицидами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.541
Шифр НБУВ: РА317152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

П'ятниця-Горпинченко Н.К. 
Гігієна праці в азбестоцементному виробництві: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Н.К. П'ятниця-Горпинченко ; Держ. установа "Ін-т медицини праці АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано профілактичні заходи щодо оптимізації умов праці робітників основних професій шиферних заводів. Досліджено умови праці, розраховано стажові експозиційні дози пилових навантажень (ЕДП) та контрольні пилові навантаження, допустимий стаж роботи та визначено темпи старіння робітників. Відзначено, що головним виробничим фактором є азбестовмісний пил, робота за шкідливих умов спричиняє їх прискорене постаріння. На підставі розрахованих ЕДП (групи ризику виникнення азбестозумовлених захворювань) і функціональних класів біологічного віку зроблено висновок, що робітники мають певний ризик виникнення патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.515-4 + Р124.511-4 +
Шифр НБУВ: РА363498

Рубрики:

      
14.

Терещенко В.Г. 
Гігієна та фізіологія праці при вирощуванні та переробці соняшника за індустріальними технологіями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.Г. Терещенко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Здійснено комплексну фізіолого-гігієнічну оцінку умов праці на основних етапах технологічного циклу вирощування та переробки соняшника. Установлено, що під час виконання земляних сільськогосподарських робіт на технічно зношених тракторах оператори зазнають впливу шкідливих виробничих чинників (шуму, вібрації, пилу, мікроклімату), рівні яких у деяких випадках наближаються до екстремальних і на 10 % - 70 % перевищують значення, що реєструвалися 1980 - 1990 рр. За умов застосування пестицидів як неодмінної складової інтенсивних технологій у рослинництві, працівники зазнають їх шкідливої дії за різних шляхів надходження до організму (інгаляційним, перкутанним), за цього розрахункові ризики шкідливої дії є високими для будь-якого шляху. Відзначено, що застосування новітніх технологій ультрамалооб'ємного обприскування за допомогою надлегких літальних апаратів (НЛА) має гігієнічні переваги у порівнянні з традиційними повнооб'ємними технологіями. Зазначено, що використання НЛА потребує спеціальної підготовки, високої кваліфікації пілотів і застосування комплексу заходів щодо безпеки польотів і засобів захисту від впливу шкідливих виробничих чинників (високої напруженості праці, шуму, вібрацій, пестицидів). За результатами фізіологічних досліджень установлено залежність вираженості біологічної реакції організму від інтенсивності впливу шкідливих виробничих чинників різної природи за різних видів робіт. Запропоновано комплекс профілактичних заходів, зокрема: цільове застосування способів захисту під час виконання конкретних видів робіт, діяння раціональних режимів праці, визначення санітарно-захисних зон за умов ультрамалооб'ємного застосування агрохімікатів за допомогою НЛА. Наведено пропозиції з питань "захисту часом" працюючих на сільськогосподарських машинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.518 + Р124.541 +
Шифр НБУВ: РА338471

Рубрики:

      
15.

Гапон В.О. 
Гігієнічна діагностика впливу хімічних факторів на робітників та населення металургійного регіону: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.О. Гапон ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Розроблено спосіб оцінки пилогазового забруднення повітря та грунту, який дозволяє інтегрувати значення декількох показників в один. Установлено основні патогномонічні симптоми ускладнення вагітності та пологів у жінок - жительок металургійного регіону. Знайдено один із способів визначення наявності серед дітей 6 - 10-річного віку характерного для металургічного регіону симптомокомплексу відхилень у стані здоров'я, що свідчить про дезаптацію окремих систем організму. Запропоновано концептуальні та методичні підходи до визначення медико-екологічного ризику для здоров'я населення щодо техногенних хімічних чинників металургійного виробництва. Розроблено концептуальну модель гігієнічної діагностики та оцінки впливу даних чинників на організм жителів металургійного регіону. Відзначено, що запропонована модель дає змогу об'єктивізувати відносну стохастичну суб'єктивність висновків щодо впливу комплексу чинників виробничого та навколишнього середовища на показники чутливих до дії хімічних речовин систем організму та захворюваність населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.505 +
Шифр НБУВ: РА325628

Рубрики:

      
16.

Герасименко О.І. 
Гігієнічна діагностика психофізіологічної адаптації підлітків, що навчаються операторським спеціальностям: Автореф. дис. канд. біол. наук: 14.02.01 / О.І. Герасименко ; АМН України. Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва. — К., 2003. — 24 с.: рис., табл. — укp.

На основі системного аналізу обгрунтовано якісні і кількісні гігієнічні критерії нервово-емоційного напруження як формуючого фактора психофізіологічної адаптації підлітків. Встановлено, що рівень нервово-емоційного напруження відбиває динаміку, специфіку і тривалість пристосувального процесу, прямо впливаючи на формування комплексу професійно значущих функцій. Виявлено, що специфіка учбово-виробничої діяльності є головним чинником, що зумовлює ступінь нервово-емоційного напруження. На цій основі розроблено та впроваджено комплекс профілактичних заходів, орієнтованих на попередження нервово-емоційного перенапруження в підлітків, що навчаються операторським спеціальностям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.04 +
Шифр НБУВ: РА328176

Рубрики:

      
17.

Закаляк Н.Р. 
Гігієнічна і токсикологічна характеристика гриба Penicillium vitale як промислового штаму у виробництві мікроциду та глюкозооксидази: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Н.Р. Закаляк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено токсиколого-гігієнічну оцінку промислового штаму гриба Penicillium vitale Pidoplitschko et Bilaj - продуцента антибіотика мікроциду та ферменту глюкозооксидази, визначено вплив виробництва біопрепаратів на стан навколишнього середовища з обгрунтуванням комплексу профілактичних заходів. Встановлено, що для виробництва, в основі якого лежить поверхневий спосіб культивування гриба Penicillium vitale, характерним є незначне забруднення повітря робочої зони спорами. Розроблено та впроваджено в практичну діяльність методику мікробіологічного визначення концентрації спор досліджуваного гриба та повітря. Експериментально доведено, що IV глюкозооксидазний штам гриба Penicillium vitale виявляє імунотоксичну дію за типом сенсибілізації й антигенності, дисбіотичну дію та здатність до дисемінації у внутрішніх органах лабораторних тварин і не має подразнювального впливу на слизову оболонку ока. Запропоновано віднести даний гриб до групи алергенів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.518 +
Шифр НБУВ: РА336578

Рубрики:

      
18.

Паустовський Ю.О. 
Гігієнічна оцінка впливу епоксидних композицій на репродуктивну функцію жінок в умовах виробництва та обгрунтування оздоровчих заходів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Ю.О. Паустовський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей враження репродуктивної функції жінок, зайнятих у виробництві і застосуванні епоксидних композицій, і розробці профілактичних заходів, спрямованих на оздоровлення умов їх праці. Встановлено, що вплив на жінок-робітниць епоксидних композицій проявляється підвищенням поширеності гінекологічної і екстрагенітальної патології, а також порушеннями гормональної активності яєчників. В основі ушкодженої дії епоксидних композицій лежить активація перекисного окислення ліпідів і пошкодження біологічних мембран клітин. Науково обгрунтований, розроблений і впроваджений у практику охорони здоров'я комплекс організаційних, санітарно-технічних і медико-біологічних заходів, спрямованих на оздоровлення умов праці жінок, зайнятих у виробництві і застосуванні епоксидних композицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.717.7

Рубрики:

      
19.

Карпенко В.В. 
Гігієнічна оцінка гербіцидів - похідних сульфонілсечовини та наукове обгрунтування регламентів їх безпечного застосування на зернових культурах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.В. Карпенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Здійснено токсиколого-гігієнічну оцінку сучасних гербіцидів - похідних сульфонілсечовини: Аккурат 600, Гренч 60, Хелмстар, Лінтур 70 WG, Пік 75 WG, Серто Плюс, обгрунтовано регламенти їх безпечного застосування в інтегрованих системах захисту посівів зернових культур. Встановлено закономірності поведінки гербіцидів в об'єктах навколишнього середовища та розраховано їх екотоксикологічний ризик. Оцінено умови праці та ризик шкідливого впливу досліджуваних пестицидів на здоров'я працюючих. Обгрунтовано допустиму добову дозу для людини та гігієнічні нормативи про- та тритосульфурону у повітрі робочої зони, атмосферному повітрі, водойм господарсько-питного та культурно-побутового призначення, грунті, зерні хлібних злаків і кукурудзи. Розроблено аналітичні методи визначення просульфурону в об'єктах навколишнього та виробничого середовища, зерні хлібних злаків і кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.432.6 + П415.269 н6 +
Шифр НБУВ: РА367975

Рубрики:

      
20.

Дерпак В.В. 
Гігієнічна оцінка здоров'я працівників виробництва аніонних азобарвників та наукове обгрунтування заходів профілактики впливу професійних шкідливостей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.В. Дерпак ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено, що в працівників виробництва аніонних азобарвників підвищений рівень захворюваності системи органів травлення, крові та кровотворних органів, гінекологічної патології, ймовірність розвитку яких визначається пріоритетною дією хімічного чинника. Відзначено, що виробництво аніонних азобарвників характеризується гігієнічною недосконалістю, яка обумовлює інтенсивний вплив на працюючих шкідливих хімічних речовин у процесі виконання ними основних виробничих операцій за шкідливих умов їх праці. Зазначено, що ембріотоксична дія притаманна обом досліджуваним аніонним азобарвникам у разі надходження в шлунок лабораторних тварин і залежить від рівня впливу використаних в експерименті доз та хімічної будови цих сполук. Аніонний забарвник "Темно-коричневий 2Ч" у порівнянні з азобарвником "Сірий М" характеризується більш вираженими проявами ембріотоксичної дії. Розроблено та впроваджено до практики охорони здоров'я та у виробництво комплекс заходів, щодо запобігання несприятливому впливу аніонних азобарвників на організм працівників, та виникненню професійних і виробничо-обумовлених захворювань, а також оздоровлення умов праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.511.3-43
Шифр НБУВ: РА321719

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського