Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (264)Книжкові видання та компакт-диски (191)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>U=Р11(4УКР)3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Стеценко В. Ю. 
Адміністративно-правове забезпечення запровадження в Україні обов'язкового медичного страхування: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / В. Ю. Стеценко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено загальну теоретико-правову характеристику медичного страхування як об'єкта правових досліджень. Проаналізовано організаційно-правові засади забезпечення якості та безпеки медичної допомоги за умов запровадження в Україні обов'язкового медичного страхування. Розкрито особливості стандартизації, ліцензування, акредитації й атестації у сфері медичної діяльності. Проведено порівняльно-правовий аналіз обов'язкового медичного страхування у США, Росії, Німеччині та Франції. Виокремлено ключові переваги та недоліки, а також зазначено те, що доцільно упровадити у практику України щодо запровадження обов'язкового медичного страхування. Висвітлено перспективи вдосконалення адміністративно-правового забезпечення системи обов'язкового медичного страхування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Х879(4УКР)6 + Р11(4УКР)39 к
Шифр НБУВ: РА375247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Охромій Г.В. 
Багатофакторна система реабілітації, прогнозування інвалідності і комплексної профілактики інфаркту міокарда: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / Г.В. Охромій ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 38 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовану багатофакторну систему реабілітації у післяінфарктний період і комплексної профілактики інфаркту міокарда за тяжкістю перебігу патології, медико-біологічними, соціально-гігієнічними, клімато-екологічними факторами з застосуванням нових методів контролю ефективності відновлювального лікування та прогнозування інвалідності, що передбачають врахування психофізіологічного статусу пацієнтів. Науково обгрунтовано новий підхід до контролю ефективності реабілітації у післяінфарктному періоді на підставі оцінки показників зазначеного статусу хворого. Запропоновано нову технологію визначення реабілітаційного потенціалу та прогнозування інвалідності внаслідок гострого інфаркту міокарда за психофізіологічним статусом пацієнта. Розроблено альтернативний метод визначення толерантності до фізичних навантажень для пацієнтів з серцево-судинною патологією за психофізіологічними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5 + Р11(4УКР)339.41 + Р11(4УКР)284.1 +
Шифр НБУВ: РА357799

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Педченко Т.В. 
Державне управління системою охорони здоров'я на засадах загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.02 / Т.В. Педченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено сутність, мету та завдання загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування. Обгрунтовано доцільність реформування системи охорони здоров'я України на базі впровадження загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування. Доведено необхідність прийняття Верховною Радою Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування", систематизовано основні законодавчі проекти у даній сфері. Проаналізовано сучасні моделі медичного страхування та визначено шляхи його впровадження в Україні. Зазначено, що реформування вітчизняної системи охорони здоров'я на основі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування сприятиме реалізації соціальної політики держави у медичній галузі, підвищенню ефективності використання державних коштів та якості надання медичної допомоги населенню України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)39 +
Шифр НБУВ: РА334158

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Іпатов А. В. 
Медико-соціальна експертиза в системі державного управління професійною реабілітацією інвалідів в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / А. В. Іпатов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. — Д., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено концептуальні засади державного управління системою медико-соціальної експертизи та реабілітації в Україні в контексті організаційно-правових основ. Визначено цілі, функції, принципи та зміст державного управління системою медико-соціальної експертизи (МСЕ) та реабілітації в Україні як структурного елемента соціальної політики держави у формуванні трудових ресурсів держави. Розкрито сутність основних історичних етапів становлення МСЕ та реабілітації, систематизовано світові моделі державного управління цією службою в процесі їх історичного розвитку. Визначено суб'єктивну роль МСЕ в системі формування трудових ресурсів держави. Запропоновано класифікацію громадського руху інвалідів в Україні. Розроблено модель державного управління професійною реабілітацією інвалідів в Україні та систематизовано вимоги до підвищення ефективності діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування з питань професійної реабілітації осіб з обмеженими можливостями. Запропоновано шляхи удосконалення професіоналізму та компетентності працівників Державної служби зайнятості з питань професійної реабілітації інвалідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)3 + Х819(4УКР)153.041
Шифр НБУВ: РА378301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Паламар І.В. 
Медико-соціальна характеристика інвалідності дітей з хворобами нервової системи та удосконалення регіональної системи її профілактики і реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / І.В. Паламар ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Висвітлено проблему дитячої інвалідності, яка є однією з найгостріших не лише в охороні здоров'я, але й у соціальній політиці суспільства. На підставі проведених досліджень здійснено комплексне вивчення проблеми щодо стану та динаміки дитячої інвалідності Вінницької області за період 1994 - 2002 рр., її розповсюдженості та структури, причин, вікових і територіальних особливостей. Охарактеризовано медико-соціальні контингенти дітей-інвалідів з хворобами нервової системи, умови їх життя та стан здоров'я. Проведено порівняльний аналіз серед мешканців міської та сільської місцевості. З використанням факторного аналізу визначено провідні медико-біологічні, медико-організаційні та соціальні ризик-чинники, які мали місце в групі дітей з дитячим церебральним паралічем. Встановлено основні проблеми існуючої системи реабілітації дітей-інвалідів з хворобами нервової системи. Удосконалено та впроваджено науково-обгрунтовану регіональну, міжгалузеву систему довготривалої (від народження до зрілого віку), комплексної реабілітації таких дітей. Показано, що впровадження системи розроблених заходів дозволило покращити показники якості життя дітей-інвалідів, а також знизити показник інвалідності дітей від хвороб нервової системи на 30%, від дитячого церебрального паралічу - на 35%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)339.61 + Р11(4УКР)442.861 +
Шифр НБУВ: РА349633

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Подгайна М.В. 
Наукове обгрунтування підходів до фармацевтичного забезпечення онкологічних хворих гінекологічного профілю в умовах медичного страхування: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / М.В. Подгайна ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено сучасні організаційно-економічні підходи до підвищення ефективності фармацевтичного забезпечення хворих на рак молочної залози (РЗМ) і рак тіла матки (РТМ) за умови створення формулярного переліку та страхових переліків протипухлинних препаратів (ПП), запропоновано методику моделювання витрат за альтернативними схемами хіміотерапії РЗМ і РТМ з використанням "дерева рішень". Удосконалено підходи до проведення фармакоекономічних досліджень ефективності застосування схем хіміотерапії РЗМ і РТМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 + Р11(4УКР)285.6 + Р11(4УКР)39
Шифр НБУВ: РА371167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кричковська А.М. 
Науково-методичні підходи до формування фармацевтичної складової медичного страхування: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / А.М. Кричковська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 25 с. — укp.

Розглянуто дані функціонування систем державного страхування у країнах ЄС та розподілу соціальних фондів. Окреслено перспективні напрямки створення системи державного медичного страхування в Україні. Проаналізовано результати діяльності приватних страхових компаній України, які спеціалізуються на медичному страхуванні. Створено матрицю SWOT-аналізу страховиків для оптимального вибору лікувально-профілактичним закладом партнера за співпрацею. Запропоновано модель створення Державного медичного фонду на базі даних інформаційних систем Податкової служби та нову посередницьку технологію обслуговування відвідувачів аптечних заладів. Обгрунтовано необхідність обов'язкового вивчення страхової справи як профільної дисципліни організаційно-економічного характеру, яка вивчається за фахом 7.110206 "Клінічна фармація". Запропоновано впровадження окремих лекційних курсів і практичних занять, а також дисципліни "Фармацевтична складова медичного страхування" у навчальний план підготовки фахівців за фахом 7.110201 "Фармація", розроблено проект програми навчальної дисципліни. Запропоновано включити питання медичного страхування стосовно фармацевтичної сфери в систему післядипломної підготовки провізорів-спеціалістів і клінічних провізорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)39 + У9(4УКР)261.733 +
Шифр НБУВ: РА360800

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Грищук С.М. 
Оптимізація діяльності лікарняних кас: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / С.М. Грищук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення діяльності лікарняних кас (ЛК) як форми суспільно-солідарної участі населення у фінансуванні охорони здоров'я. На підставі результатів комплексного соціально-гігієнічного дослідження діяльності 236-ти ЛК України з'ясовано, що благодійна організація "Лікарняна каса Житомирської області" є найбільш потужною в державі та динамічно розвивається (у ЛК перебуває 15 % населення даного регіону). Показано, що застосування ефективної системи контролю за раціональним використанням лікарських засобів на засадах стандартизації (лікарського формуляра, протоколів лікування) значно зменшує проблему недостатнього фінансування галузі охорони здоров'я в частині медикаментозного забезпечення. Апробовано механізми співпраці ЛК з сімейними лікарями. Розроблено оптимальну модель регіональної ЛК, що включає чотири організаційно-функціональні блоки: залучення коштів; облік та аналіз надходження внесків; забезпечення лікувальних закладів ліками та виробами медичного призначення; управління якістю медичної допомоги. Дану модель реалізовано на базі залучення ресурсів населення, обгрунтовано можливість її впровадження у будь-якому регіоні України без значних витрат на адаптацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)39 + С5*651.412 +
Шифр НБУВ: РА367995

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Марунич В.В. 
Оптимізація структурно-функціональної моделі служби медико-соціальної експертизи України (обгрунтування та реалізація): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / В.В. Марунич ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Висвітлено діяльність існуючої мережі установ медико-соціальної експертизи (МСЕ). Виявлено недоліки у її організації: відсутність технологічних нормативів функціонування установ служби МСЕ різного рівня та профілю, яких необхідно використовувати для раціонального нормування витрат часу на виконання окремих технологій і операцій; відсутність критеріїв оцінки якості та ефективності діяльності служби. Запропоновано диференційований підхід до розвитку мережі установ МСЕ різного рівня з урахуванням нормативної та фактичної потреби та навантаження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), регіональних особливостей. Розроблено форми керування, структури та функціонування керівної ланки регіональної служби МСЕ - обласних Центрів МСЕ та рекомендовано види діяльності та нормативи витрат часу на їх виконання для головних експертів - головних лікарів. Обгрунтовано необхідність та розроблено Положення про організацію та функціонування вищої ланки служби медико-соціальної експертизи - Республіканської (Центральної державної) МСЕК. Науково обгрунтовано методологію комплексної оцінки якості роботи та визначено критерії оцінки її ефективності. Розроблено структурно-функціональну модель служби МСЕ України за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА328695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Панфілова Г. Л. 
Теоретичне обгрунтування та реалізація організаційно-економічних принципів фармацевтичної допомоги за умов медичного страхування в Україні: автореф. дис. ... д-ра фармац. наук : 15.00.01 / Г. Л. Панфілова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 41 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано методологію фармаекономічних досліджень й організаційно-економічних принципів впровадження обов'язкового медичного страхування (ОМС) і побудови страхової політики в охороні здоров'я й фармації. Розроблено науково-практичні підходи щодо вдосконалення фінансового забезпечення державних гарантій з надання доступної й якісної медичної та фармацевтичної допомоги хворим на туберкульоз, СНІД/ВІЛ, цукровий діабет, онкологічні патології за умови впровадження соціальної моделі ОМС. Запропоновано концептуальні засади з організації надання доступної та якісної фармацевтичної допомоги населенню за умов МС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 к7 + Р11(4УКР)39
Шифр НБУВ: РА373158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бойко І.В. 
Хірургічне лікування та медико-соціальна експертиза хворих з наслідками травм ліктьового суглоба: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / І.В. Бойко ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 38 с. — укp.

Представлено новий підхід до розв'язання наукової проблеми, що передбачає поліпшення результатів хірургічного лікування хворих з наслідками травм ліктьового суглоба на основі аналізу тривимірних математичних моделей "кістка-апарат зовнішньої фіксації", що дозволило розробити та біомеханічно обгрунтувати конструкцію кульового шарніра для апарата зовнішньої фіксації та розробити метод мінімально травматичного дистракційного артроліза без проведення осьової спиці, що дозволяє з максимальною ефективністю відновити рухи в ліктьовому суглобі. Проаналізовано результати лікування 133-х пацієнтів з наслідками ушкоджень ліктьового суглоба, які були розділені на дві групи. Розроблено систему оцінки зниження функції верхньої кінцівки для хворих з наслідками ушкоджень ліктьового суглоба, що дозволило спростити внесення адекватного рішення лікарями-експертами медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) щодо обмеження їх життєдіяльності, клінічного та трудового прогнозу, а також створити план проведення індивідуальних реабілітаційних заходів. На основі аналізу клінічного матеріалу розроблено принципово нові індивідуальні програми медичної реабілітації, клінічна апробація яких дозволила значно підвищити ефективність лікування й якість життя хворих з наслідками травм ліктьового суглоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.864.4 + Р11(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА367923

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського