Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (292)Книжкові видання та компакт-диски (221)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=П875$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Маслак Ю. В. 
Аліментарна остеодистрофія кіз: патогенез, діагностика і лікування: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / Ю. В. Маслак ; Білоцерк. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Встановлено маловідомі ланки патогенезу аліментарної остеодистрофії кіз. Вперше у клінічно здорових кіз встановлено рівень показників обміну біополімерів сполучної тканини у сироватці крові та сечі. Розроблено й апробовано інформативний діагностичний комплекс біохімічних показників сироватки крові та сечі кіз із включенням тестів, що характеризують стан біополімерів сполучної тканини. Доведено ефективність використання препарату кальфостонік, що містить комплекс макро- та мікроелементів і вітамінів, для лікування кіз, хворих на остеодистрофію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.56-932 + П836.65
Шифр НБУВ: РА380153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Хомин Н.М. 
Асептичні пододерматити у великої рогатої худоби (етіологія, патогенез, профілактика та лікування): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.05 / Н.М. Хомин ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 36 с. — Бібліогр.: с. 30-33. — укp.

Обгрунтовано причини виникнення, особливості перебігу гострого та хронічного асептичного пододерматитів у великої рогатої худоби (ВРХ). Розроблено заходи профілактики та методів лікування хвороби. Визначено вплив умов утримання та рівня годівлі на стан копитцевого рогу на підставі змін біохімічних показників і фізико-механічних параметрів епідермісу. Установлено, що у корів, яких утримували на залізобетонній щілинній підлозі знижується вміст вологи у копитцевому розі й опір до його стирання, що призводить до надмірного стирання рогу підошви. Згодовування коровам кормів, дефіцитних за поживними та мінеральними речовинами, призводить до зниження вмісту мінеральних речовин у копитцевому розі, перерозподілу фракцій кератозів, що погіршує його якість і сприяє надмірному нашаруванню рогу в ділянці підошви. Виявлено гістологічні та гістохімічні зміни рогу та основи шкіри залежно від перебігу асептичного пододерматиту. Обгрунтовано залежність динаміки морфолого-біохімічних, імунологічних показників крові від характеру перебігу асептичного запалення основи шкіри копитець. Установлено характерні зміни біохімічних показників у даних ділянках за різних форм асептичного пододерматиту, а також визначено біофізичні параметри епідермісу копитець залежно від перебігу захворювання. Виявлено, що за хронічного асептичного пододерматиту у корів знижується імунобіологічна реактивність організму, концентрація сірковмісних амінокислот у копитцевому розі та зростає вміст сульфогідрильних груп у ньому, що призводить до погіршення якості копитцевого рогу та його недостатнього стирання. Розроблено заходи профілактики асептичного пододерматиту у ВРХ, які дозволяють запобігти розвитку захворювання, та методи лікування, завдяки чому є можливим скорочення періоду видужання тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.572.2 +
Шифр НБУВ: РА345162

Рубрики:

      
3.

Київська Г.В. 
Вплив низькоінтенсивного інфрачервоного лазерного випромінювання на репаративні процеси при переломах кісток у собак: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Г.В. Київська ; Нац. аграр.ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив низькоінтенсивного інфрачервоного лазерного випромінювання на репаративні процеси у разі переломів кісток і собак. Розроблено метод лазеротерапії для даної патології, установлено його ефективність. На підставі результатів проведених досліджень доведено, що за умов використання лазеротерапії для післяопераційного лікування свіжих і застарілих переломів кісток у собак найбільш віддалені терміни клінічного загоєння переломів значно скорочуються (на 15 діб у порівнянні з лікуванням, яке передбачає застосування тільки антибіотиків). Використання розробленої методики запобігає виникненню ускладнень, а саме: уповільненого зрощення, утворення несправжніх суглобів і остеомієліту. Установлено, що опромінення місця зламу низькоінтенсивним інфрачервоним лазером у післяопераційному періоді не змінює порядок проходження стадій репаративної регенерації, але значно прискорює їх зміну й інтенсифікує перебіг регенеративних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.278.3-953-7 +
Шифр НБУВ: РА352082

      
4.

Данільченко С.І. 
Гемостаз при абдомінальній хірургічній патології у тварин та його корекція при гнійному перитоніті у собак: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / С.І. Данільченко ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 22 с. — укp.

Здійснено клініко-експериментальне дослідження патогенетичної ролі макроциркуляторного та тканинного гомеостазу за абдомінальної патології у тварин різних видів. Доведено, що за абдомінальної патології у свиней також після оперативних втручань у ВРХ у парієтальній очеревині на великому сальнику посилюється активність медіаторів запалення калікреїн-кінінового ряду та прокоагулянтних факторів через контактний фактор активації (фактор Хагемана) за одночасного компенсаторного підвищення тканинного фібринолізу - головним чином у великому сальнику. У собак, хворих на спленомегалію, піометру, копростаз, у серозних оболонках розвиваються медіаторний пресинг кінінів, недостатньо контрольований інгібіторами протеїназ, і активація через контактний фактор Хагемана малоефективного внутрішнього шляху фібринолізу, що створює умови для посилення адгезивних явищ у серозних оболонках та розвитку перитоніту. За останнього мають місце гіперкоагуляційні зрушення в макроциркуляторному та тканинному гемостазі з посиленим споживанням факторів коагуляції, значним зменшенням інгібіторного потенціалу, пригніченням тканинного фібринолізу, які зумовлюють розлад мікроциркуляції та гемодинаміки, внутрішньосудинне мікрозгортання крові, а відповідно - нерідко і загибель тварин. За рентгенологічними й ультразвуковим дослідженнями виявлено діагностичні критерії абдомінальної хірургічної патології у свиней та собак. За цього доведено, що ультрасонографія дозволяє диференціювати грижі від кіст і гранулом у свиней. Однак її об'єктивність за крипторхізму в кнурів становить лише 60 %, що зумовлено анатомо-топографічними особливостями розміщення сім'яника. Ці методи діагностики є достатньо інформативними, що дозволяє об'єктивно визначати органотерапію й особливості перебігу патологічного процесу в черевній порожнині собак. За результатами вивчення патогенетичної ролі гемостазу у розвитку гнійного перитоніту в собак розроблено та запроваджено ефективний комплексний метод його лікування з застосуванням інфузійного препарату "Гелофузин" і мазі на гідрофільній основі "Левосин", що дозволяє зменшити загибель собак на 44,4 %. За цього за рахунок швидкого очищення черевної порожнини від гнійного ексудату, відновлення мікроциркуляції, нормалізації гемодинаміки та детоксикаційної дії зазначених препаратів посилюються саногенезні властивості протеолітичної реакції за адекватного контролю інгібіторів протеїназ, усуваються гіперкоагуляційні зрушення, відновлюється антикоагуляційний потенціал крові, посилюється фібриноліз через зовнішній шлях активації, що сприяє видаленню продуктів запальної реакції з черевної порожнини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.535-953-7 +
Шифр НБУВ: РА351940

Рубрики:

      
5.

Пустовіт Р.В. 
Гемостаз та його корекція при переломах трубчастих кісток у собак: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Р.В. Пустовіт ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2008. — 22 с. — укp.

Вивчено зміни систем гемостазу, фібринолізу та протеолізу в собак з патологіями трубчастих кісток різних форм. За результатами дослідження зазначених систем і клініко-рентгенологічної оцінки розроблено ефективні, патогенетично обгрунтовані схеми корекції запально-регенеративної реакції та стимуляції загоєння переломів трубчастих кісток стилоподію та зейгоподію. Доведено, що за різних нозологічних форм патологій трубчастих кісток у собак розвиваються гіперкоагуляційні зрушення з різними формами та стадіями синдрому дисемінованого внутрішньосудинного мікрозгортання крові (ДВЗ-синдром). У разі закритих переломів кісток зейгоподію гіперкоагулянтні зрушення мають прояв у вираженій гіперфібриногенемії з помірною тромбонемією та пригніченням фібринолізу, які є проявом реакції гострої фази на травму, а у разі відкритих фрактур вони поглиблюються до претромботичного стану з дефіцитом фібриностабілізувальної й антитромбінової активності плазми крові. Переломи кісток стилоподію супроводжуються гострою формою ДВЗ-синдрому. Запально-репаративний процес після остеосинтезу трубчастих кісток ускладнюється коагулопатією споживання, яка триває близько двох тижнів і має прояв у гіперфібриногенемії з високою концентрацією розчинного фібрину, подовженням протромбінованого часу, пригніченням фібринолізу та дефіцитом фібриназної та антитромбінової активності плазми крові, що спричиняє дезорганізацію мікроциркуляції та дисрегенерацію. На підставі результатів клініко-експериментальних досліджень обгрунтовано застосування після остеосинтезу тіотриазоліну та натрію нуклеїнату, які посилюють інгібіторний потенціал крові, активують фібриноліз та відновлюють антитромбінову ємність крові, що сприяє скороченню терміну стадії запалення в 1,5 - 2 раза та прискорюють консолідацію кісток на 13 - 15 діб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561.1-953 +
Шифр НБУВ: РА358036

Рубрики:

      
6.

Ханєєв В.В. 
Гемостаз та його корекція при хірургічній інфекції у собак: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / В.В. Ханєєв ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 23 с.: табл. — укp.

Уперше у вітчизняній ветеринарній хірургії теоретично та клініко-експериментально обгрунтовано патогенетичну роль системи гемостазу у розвитку хірургічної інфекції у собак та розроблено ефективні методи її корекції з застосуванням мазей на гідрофільній основі, тіотриазоліну та пентоксифіліну. Доведено, що у собак з хірургічною інфекцією зміни гемостазіологічних параметрів залежать не лише від характеру та величини травми, а й від видового складу ранової мікрофлори. Установлено, що у разі інфікування ран анаеробними та грамнегативними мікроорганізмами істотно порушується метаболізм фібриногену (одночасне накопичення в плазмі крові розчинного фібрину ат продуктів розщеплення фібрину/фібриногену), знижується активність природних антикоагулянтів та фібринолізу, що зумовлює коагулопатію та ускладнений перебіг гнійно-запального процесу. Водночас, за умов інфікування асоціаціями грампозитивних мікробів розвивається помірна гіперкоагуляція, цілком контрольована антикоагулянтами. Доведено діагностичну та прогностичну цінність у випадку хірургічної інфекції у собак фібриногену, розчинного фібрину, фактора XIII, антитромбіну-III, тканинного активатора плазміногену. У разі сприятливого перебігу кількість метаболітів фібриногену динамічно знижується, а активність фактора XIII і антитромбіну -III - підвищується. Установлено, що пік активності фактора XIII і тканинного активатора плазміногену має місце у періоді інтенсивного формування грануляційного бар'єра. Одержано дані щодо бактерицидних властивостей нейтрофілів та динаміки циркулюючих імунних комплексів у випадку хірургічної інфекції у собак. Виявлено, що у період інтенсивних деструктивних змін у тканинах знижується бактерицидний потенціал мікрофагів та накопичуються у кровоносному руслі імунні комплекси, що зумловлює неповноцінність біологічних бар'єрів, особливо у разі анаеробної та грамнегативної ранової інфекції. Обгрунтовано й апробовано раціональні та ефективні засоби лікування хірургічної інфекції у собак: багатокомпонентні мазі на гідрофільній основі, які прискорюють очищення гнійно-запальних вогнищ та формування повноцінного грануляційного бар'єра, завдяки чому відбувається нормалізація гемостазіологічних показників та неспецифічної імунологічної реактивності; тіотриазолін та пентоксифілін, які сприяють швидкій нормалізації метаболізму фібриногену, активності мієлопероксидази, кількості лізоциму та імунних комплексів, зростанню фактора XIII і антитромбіну-III.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.26-953-7 +
Шифр НБУВ: РА334652

Рубрики:

      
7.

Передера Р.В. 
Динаміка макро- і мікроелементів, антиоксидантної активності крові та синовії в патогенезі асептичних артритів у коней та при їх лікуванні: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Р.В. Передера ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено вікову динаміку показників мінерального обміну та антиоксидантної системи сироватки крові та синовіальної рідини у клінічно здорових коней та за умови перебігу асептичних артритів, розроблено ефективні патогенетично обгрунтовані методи їх корекції. Виявлено, що у разі даного захворювання спостерігаються підвищення вмісту більшості мінеральних елементів синовії та сироватки крові та зниження антиоксидантних властивостей цих субстратів. Уперше для лікування асептичного артриту в коней запропоновано комплексний метод, який включає зовнішнє застосування полтавського бішофіту, димексиду та новокаїну у вигляді компресу або електрофорезу цього розчину. Доведено їх позитивний вплив на перебіг захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561.2-912-7 +
Шифр НБУВ: РА329085

Рубрики:

      
8.

Цісінська С.В. 
Динаміка патогенетичних показників і терапія запальних процесів дистальної ділянки кінцівок у великої рогатої худоби (клініко-експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / С.В. Цісінська ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 19 с. — укp.

На підставі результатів експериментальних клініко-гематологічних, біохімічних і бактеріологічних досліджень з'ясовано інформативність динаміки патогенетичних показників у разі асептичного запального процесу в дистальній ділянці тазової кінцівки великої рогатої худоби. Встановлено артеріо-венозну різницю вмісту в крові окремих органічних і мінеральних речовин і запропоновано раціональні терапевтичні засоби, спрямовані на відновлення її мікроциркуляції в зоні запального процесу. На підставі біохімічних досліджень крові з артерії та вени сафена встановлено, що у крові, яка відтікає від тканини дистального відділу кінцівки за асептичного запального процесу змінюється співвідношення між альбуміновою та глобуліновою фракціями. Виявлено, що уражені тканини посилено використовують цукри, затримують іони магнію, фосфору, кальцію, хлору і виділяють у кров іони калію. За даних умов виявлено зміну морфологічного складу крові: кількість еозинофілів зростає, а нейтрофілів - зменшується. Доведено, що загальностимулювальні препарати (екстракти алое та прополісу, АСД-ф2) у разі їх парентерального застосування діють на різні ланки імунної системи організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.56-911-7 +
Шифр НБУВ: РА333179

Рубрики:

      
9.

Сухонос В.П. 
Дисплазії суглобів кінцівок у собак (етіологія, патогенез, діагностика та лікування): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.05 / В.П. Сухонос ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 39 с. — укp.

Розглянуто питання етіології та патогенезу дисплазій суглобів кінцівок собак, удосконалення їх діагностики та лікування. Досліджено дисплазії суглобів кінцівок, зокрема, у плечовому - природжений медіальний вивих голівки плечової кістки, відрив горбка лопатки, розсікаючий остеохондрит; у ліктьовому - природжений латеральний підвивих ліктьової кістки, природжений вивих голівки променевої кістки, підвивихи внаслідок порушень синхронного росту кісток передпліччя, незрощення відростків (медіального вінцевого та ліктьового ліктьової кістки, медіального надвиростка плечової кістки), розсікаючий остеохондрит; у передплічно-зап'ястковому - деформації; у кульшовому - дисплазія; у колінному - природжені вивихи надколінка, кутова деформація, краніальна деформація епіфіза великогомілкової кістки, відрив гребеня великогомілкової кістки, розсікаючий остеохондрит; у заплесновому - бокова деформація, розсікаючий остеохондрит. Наведено схему лікування собак у разі дисплазій суглобів, розглянуто методи консервативного лікування та оперативні втручання залежно від особливостей патогенезу клінічних форм дисплазій та будови окремих суглобів. Розроблено методику клінічного обстеження кінцівок собак з метою діагностики дисплазій суглобів. Визначено зміни будови та гістохімічних показників метафізарного хряща собак у постнатальному розвитку та у випадку остеохондропатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.56-953 +
Шифр НБУВ: РА342681

Рубрики:

      
10.

Вишняк О.С. 
Діагностика та консервативне лікування хвороб хребта у собак і котів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / О.С. Вишняк ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено поширення та клінічні особливості різних форм хвороб хребта у собак і котів, удосконалено їх діагностування шляхом розробки й апробації методів неврологічних, рентгенологічних і мієлографічних досліджень. Здійснено клініко-експериментальне обгрунтування методів медикаментозної терапії. Хвороби хребта у собак і котів є досить поширені. З 1 592-х тварин, які надходили до амбулаторного прийому, вони були виявлені у 191-го (12 %), зокрема, у 87-ми (5,46 %) собак та 104-х (6,54 %) котів. Серед хвороб хребта діагностовано переломи та вивихи хребців, атланто-аксіальний підвивих, зміщення міжхребцевих дисків, спондилопатію та дискоспондиліт. Як найчастіші виявлено хвороби хребта у поперековому відділі. Опрацьовано методи діагностики хвороб хребта, а саме: неврологічні дослідження, які враховують певні симптоми функціональних порушень спинного мозку та дозволяють швидко визначати локалізацію ураженої його ділянки, можливу причину захворювання та прогноз; рентгенологічні дослідження; мієло-графічні дослідження шляхом атланто-окципітальної та люмбо-сакральної пункції. Визначено ефективність консервативного лікування зазначених хвороб, яке передбачає іммобілізацію тварин і медикаментозну терапію та спрямовану на зниження невропатичного болю, усунення набряку тканин, покращання циркуляції крові у місцях пошкодження спинного мозку та стимулювання у них відновних процесів. Доведено, що лікування тварин фуросемідом, ветофлюксином та ретиноєвою кислотою є більш адекватним, ніж дексаметазоном, пірацетамом і пентоксифіліном. Воно ефективніше впливає на відновлення захисно-пристосувальних реакцій організму, про що свідчить динаміка змін морфологічних і імунобіохімічних показників крові (кількості еритроцитів, лейкоцитів і змін у лейкограмі, вмісту гемоглобіну, загального білка, альбуміну та фракцій імуноглобулінів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.278-953-7 + П875.278-954-7 +
Шифр НБУВ: РА351997

Рубрики:

      
11.

Телятніков А.В. 
Діагностика та лікування черепно-мозкових травм у собак: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / А.В. Телятніков ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено, що у разі консервативного лікування черепно-мозкових травм (переважно струсу, удару, субдуральної гематоми, набряку мозку) показано кровоспинні (3 - 5 %-й розчин іхтіолу в дозі 5 - 7 мг/кг, 1 %-ний розчин вікасолу - 1 мл 1 - 2 рази на добу, 2,5 %-й розчин етамзилату 2 - 4 мл 2 - 3 раз на добу, 10 %-й розчин кальцію хлориду в/в), осмотерапевтичні (15 - 20 %-й розчин маніту - 2 г/кг, в/в), сечогінні (1 %-й розчин фуросеміду 1 - 2 мл), протизапальні (дексаметазон в дозі 1 - 4 мг, в/в кожні 4 - 8 год), протисудомні (20 %-й розчин натрію оксбутирату в дозі 50 - 100 мг/кг, в/в; дроперидол у дозі 3 мг/кг на добу в/м) препарати. За умов оперативного лікування черепно-мозкових травм (удару мозку, субдуральної гематоми, здавлювання та переломів черепа, гострого набряку мозку тощо) доцільно проводити декомпресійну краніотомію, трепанацію тім'яної кістки. Доведено, що цистернальна пункція з видаленням частини ліквору у разі підвищення внутрішньочерепного тиску загрожує грижею намету мозочка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.50-7 + П871.53-7
Шифр НБУВ: РА320199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Петренко 
Екстракапсулярна екстракція катаракти у собак і котів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Олег Олегович Петренко ; Білоцерківський держ. аграрний ун-т. — Біла Церква, 2007. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.580.3-953 + П875.580.3-954
Шифр НБУВ: РА352498

Рубрики:

      
13.

Петрик М.В. 
Застосування антисептичних емульсій із димексидом при гнійно-некротичних процесах у делянці пальців у високопродуктивних корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / М.В. Петрик ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 22 с. — укp.

Вивчено зміни показників імунобіологічної реактивності, обміну сполучної тканини та гострофазних білків за гнійно-некротичних процесів у ділянці пальців і терміни їх відновлення за різних методів лікування даної патології. На підставі результатів експериментального та клінічного дослідження захворювання вперше для лікування гнійно-некротичних процесів у ділянці пальців високопродуктивних корів запропоновано використання фенол-скипидар-димексидної емульсії та препарату АСД (фракція 3) з димексидом. Одержано дані щодо поширення гійно-некротичних уражень пальців у високопродуктивних корів залежно від умов їх годівлі та утримання. Визначено оптимальну дозу імуномодулювального препарату КАФІ (комплексу активуючих факторів імунітету) для високопродуктивних корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.22-911 + П875.274-911-7 +
Шифр НБУВ: РА343364

Рубрики:

      
14.

Смурна О.В. 
Застосування екстракортикального остеосинтезу та гідроксилапатиту "КЕРГАП" при переломах клубової кістки у собак: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / О.В. Смурна ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено клініко-експериментальне обгрунтування ефективності застосування методики екстракортикального остеосинтезу у разі переломів у клубової кістки в собак за умов заміщення дефекту між відламками композитним матеріалом - гідроксилапатитною керамікою "КЕРГАП". За результатами проведених досліджень показано, що переломи клубової кістки є здебільшого осколковими, тому під час репозиції завжди буде присутній дефект між відламами. Доведено, що надійна фіксація відламків клубової кістки в собак досягається за умов застосування екстракортикального методу остеосинтезу. На підставі результатів клінічних і експериментальних досліджегнь обгрунтовано доцільність використання з метою усунення дефектів між відламками кісток гідроксилапатитної кераміки "КЕРГАП", що сприяє більш ранньому відновленню рухової функції, не спричиняє післяопераційні ускладнення, є біоінертним матеріалом щодо тканин організму; завдяки його хімічному складу швидше нормалізує у сироватці крові активність лужної фосфатази, вміст кальцію загального, фосфору неорганічного та мангану. Встановлено, що імплантований у місце зламу гідроксилапатит "КЕРГАП" стимулює остеорепаративні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.278-953-7 +
Шифр НБУВ: РА364602

Рубрики:

      
15.

Підборська Р. В. 
Застосування озонотерапії у собак із гнійними ранами: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.05 / Р. В. Підборська ; Білоцерк. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2011. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Вперше визначено вплив ізотонічного розчину натрію хлориду з різною концентрацією озону на організм клінічно здорових собак і ранову мікрофлору. Розроблено новий метод лікування собак з гнійними ранами за місцевого та внутрішньовенного застосування озонового розчину натрію хлориду, який виявляє виражений лікувальний ефект на перебіг ранового процесу завдяки антибактеріальній, антиоксидантній, антигіпоксичній і протизапальній дії. Встановлено, що репаративні процеси в гнійних ранах собак за використання озонотерапії перебігають інтенсивніше, ніж у разі лікування традиційним методом, завдяки зниженню загальної інфільтрації та зменшенню набряку в прилеглих тканинах, що сприяє швидшому очищенню ран від гнійно-некротичних мас, прискорює утворення грануляційної тканини й епітелізацію ран. Вперше клініко-експериментально обгрунтовано патогенетичну роль ендотоксикозу, стану про- й антиоксидантної системи організму за ранового процесу в собак у разі застосування озонотерапії. Доведено, що у разі гнійно-запальних процесів у собак застосування озонотерапії нормалізує морфологічний склад крові, підвищує антиоксидантний захист організму завдяки загальній антиоксидантній здатності плазми, активності ферментів супероксиддисмутази та каталази, зниженню процесів пероксидації, рівня показників ендогенної інтоксикації та фібриногену в крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.27-953-7
Шифр НБУВ: РА383028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Чорнозуб М.П. 
Зміни білків і білково-вуглеводних сполук у синовіальній рідині та сироватці крові при асептичних артритах у молодняку великої рогатої худоби (клініко-експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / М.П. Чорнозуб ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню ролі деяких показників синовіальної рідини в патогенезі асептичних артритів у молодняку великої рогатої худоби і опрацюванню на цій основі патогенетично обгрунтованих методів лікування. Вивчено вміст білків гострої фази - церулоплазміну, трансферинів, гаптоглобінів, а також сіалових кислот, глікопротеїдів і глікозаміногліканів у синовіальній рідині клінічно здорового молодняку великої рогатої худоби та їх зміни в динаміці експериментального асептичного артриту. Одержані результати досліджень дали змогу опрацювати і рекомендувати виробництву метод лікування, який досить швидко обмежує активність запальної реакції в суглобі і дозволяє істотно скоротити термін лікування хворих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561.2-7,022

Рубрики:

      
17.

Стоцький О.Г. 
Зміни вмісту загального білка, ліпідів і протеїназно-інгібіторного потенціалу синовіальної рідини та плазми крові при асептичних артритах у коней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / О.Г. Стоцький ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 16 с. — укp.

Вивчено активність лужної фосфатази, фракційний склад ліпідів, протеїназно-інгібіторний потенціал синовіальної рідини та плазми крові в динаміці асептичного артриту та при лікуванні хворих коней. Отримані результати досліджень дали змогу рекомендувати для лікування коней, хворих на асептичний артрит, препарат "Імзауф" на 0,5%-ному розчині метилцелюлози, який сприяє нормалізації вмісту загального білка, активності лужної фосфатази, ліпідів і протеїназно-інгібіторного потенціалу синовіальної рідини та периферичної крові, що дозволяє скоротити термін лікування на 6-8 днів порівняно з традиційним (новокаїн з антибіотиком).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561.2-912-7,022

Рубрики:

      
18.

Черняк С.В. 
Зміни синовіоцитограми, фунціональної активності нейтрофілів і лімфоцитів при асептичних артритах у телят (клініко-експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / С.В. Черняк ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню деяких питань патогенезу асептичних артритів у молодняку великої рогатої худоби і опрацюванню на цій основі патогенетично обгрунтованих методів лікування. Вперше вивчено клітинний склад, рівень циркулюючих імунних комплексів, ферментативно-енергетичний потенціал лімфоцитів синовіальної рідини на фоні стабілізації та в динаміці при лікуванні хворих на асептичний артрит. Отримані результати досліджень дали змогу рекомендувати для лікування асептичних артритів 25%-ний розчин димексиду з 0,5%-ним метронідазолом, які нормалізують цитологічні, цитохімічні та імунологічні показники периферичної крові та синовіальної рідини, що сприяє скороченню терміну лікування хворих тварин на 4-5 днів, порівняно з традиційним лікуванням (застосування гідрокортизону ацетату із 0,5%-ним розчином новокаїну).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561.2-911,022

Рубрики:

      
19.

Шекель В.Ф. 
Імунофізіологічні фактори протипухлинного захисту молочної залози собак: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.Ф. Шекель ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

Наведено дані стосовно змін клітинної та гуморальної ланки природного та набутого імунітету, гематологічних показників, активності антиоксидантного захисту в організмі здорових собак і пухлиноносіїв молочної залози (МЗ) у разі проведення комплексного лікування. У собак-пухлиноносіїв ще до хірургічного втручання установлено вірогідне зниження вмісту загального білку в сироватці рові, альбумінів і зростання концентрації альфа-, бета-глобулінів та C-реактивного білку, у клінічно здорових собак цей білок відсутній. У крові собак-пухлиноносіїв наявне зниження рівня клітинних факторів природного та набутого захисту, зокрема фагоцитарної активності лейкоцитів, кількості та функціональної активності T- і B-лімфоцитів за незмінності числа T-супресорів - кілерів. Одночасно вірогідно зменшується кількість еритроцитів, гемоглобіну, активність каталази та супероксиддисмутази. Однак вміст дієнових кон'югатів і малонового діальдегіду зростає. З'ясовано імунофізичний вплив розробленої схеми імунотерапії на стан факторів протипухлинного захисту собак. Відзначено, що аутовакцина, виготовлена з гомогенних тканин пухлини МЗ, виявляла виражений стимулювальний ефект на рівень гуморальних і клітинних механізмів імунітету в організмі собак, що забезпечило прискорення термінів одужання. Виявлено позитивну дію імунотерапії на активність антиоксидантної системи захисту, стан гемостазу та гемолітичну резистентність еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.69-953-7 +
Шифр НБУВ: РА358194

Рубрики:

      
20.

Морозов М.Г. 
Інфекційні кератокон'юнктивіти великої рогатої худоби у господарствах Півдня України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / М.Г. Морозов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено, що масові кератокон'юнктивіти великої рогатої худоби у господарствах Одещини спричиняють рекетсії (72,3 %), хламідії (33,8 %), диплобацила Моракса (8,0 %) та рідко вірус інфекційного ринотрахеїту (1,4 %). Вивчено мікрофлору кон'юнктивального мішка хворих на кератокон'юнктивіти тварин. Доведено, що до інфекційних кератокон'юнктивітів, які спричиняються рикетсіями, хламідіями та моракселами, на півдні України сприятлива велика рогата худоба усіх вікових груп, але частіше уражується молодняк віком від двох тижнів до одного року. Показано терапевтичну ефективність комплексного лікування телят, хворих на рикетсіозний кератокон'юнктивіт (РК) з використанням ін'єкційного антибіотика егоцину L.A., ретробульбарної новокаїнової блокади ока за В.М.Авроровим і місцевого застосування тетрациклінової очної мазі, а також телят, хворих на РК на стадії виразки рогівки, з використанням ін'єкційних антибіотиків окситетрацикліну-200, егоцину L.A., енроксилу та біостимуляторів - екстракту алоє та мареполіміелу, ретробульбарної новокаїнової блокади ока за В.М.Авроровим та місцевого застосування окситетрациклінової очної мазі. Встановлено, що РК супроводжується чітко вираженою імуносупресією. Доведено доцільність використання біостимуляторів і безпосередньо мареполіміелу для комплексного лікування телят, хворих на РК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.580.33 +
Шифр НБУВ: РА322688

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського