Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (234)Книжкові видання та компакт-диски (175)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.62$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бережний Д.В. 
Гельмінтофауна та гельмінтоценози диких водоплаваючих птахів Біосферного заповідника "Асканія-Нова" ім. Ф.Е.Фальц-Фейна, розробка заходів боротьби та профілактики: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.18 / Д.В. Бережний ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням вивчення гельмінтофауни та гельмінтоценозів у диких водоплаваючих птахів заповідника "Асканія-Нова" . Висвітлені показники гельмінтофауни та гельмінтоценозів, їх залежність від віку, сезону, умов помешкання та годівлі. Запропоновані науково обгрунтовані протигельмінтозні схеми боротьби та профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-981,022

Рубрики:

      
2.

Коваленко О.І. 
Епізоотологія фасціольозу жуйних тварин в Північно-східній частині України, заходи боротьби та профілактики: Автореф. дис...канд. вет. наук: 03.00.18 / О.І. Коваленко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

У Північно-східному регіоні України вперше досліджено особливості поширення фасціольозу великої рогатої худоби, сезонну та вікову динаміку, ураження тварин у колективних і приватних господарствах. Проаналізовано сезонну динаміку щільності популяції малого ставовика та ураження його личинковими формами фасціол. Наведено епізоотологічну характеристику біотопів L.truncatula та поширення його відповідно до типу грунтів. Удосконалено систему заходів боротьби з фасцільозом. Доведено терапевтичну ефективність сучасних антгельмінтних препаратів (ацемідофену, фенкуру, купріхолу та вермітану) за умов групового методу дегельмінтизації. Розроблено метод хіміопрофілактики фасціольозу великої рогатої худоби. Удосконалено методи пасовищної профілактики з використанням маломасштабних методів знищення молюсків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.2-911,022 + П873.623.2-931,022
Шифр НБУВ: РА309572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Коваленко Л.М. 
Епізоотологія дикроцеліозу жуйних тварин в Північно-східній частині України, заходи боротьби та профілактики: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.18 / Л.М. Коваленко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. ветеринар. медицини. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Доведено, що розповсюдження дикроцелюлозу жуйних тварин у північно-східній частині України залежить від природно-кліматичних зон. Ураження великої рогатої худоби гельмінтозом інтенсивніше проходить на пасовищах, де переважають основні біотипи проміжних живителів - сухопутних молюсків та додаткових - мурашок. Розповсюдження та ураження личинковими стадіями дикроцелій залежить від відстані мурашників до основних біотипів молюсків, температурних коливань зовнішнього середовища, пори року та загальної ураженості тварин дикроцеліями. З'ясовано, що застосування вермітану для лікування хворих на дикроцеліоз тварин у формі 20 %-го грануляту у дозі 15 мг/кг по ДР індивідуально у вигляді суспензії забезпечує 100 % ефективності, а груповим методом разом з кормом - 96,8 %. Встановлено, що вермітан у дозі 15 мг на кг по ДР має виражену антигельмінтну дію, до 45 діб після дегельмінтизації відзначено суттєві зміни морфологічного складу крові. Застосування 5 %-х гранул метальдегіду має ефективну дію на наземних молюсків, а 2 %-а суспензія АСД - Ф 3 обмежує доступ тварин до уражених мурашників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.1-911(4Укр)
Шифр НБУВ: РА313701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дахно І.С. 
Епізоотологія, патогенез, етіотропна та імунокорегуюча терапія при фасціольозі і дикроцеліозі жуйних тварин: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.18 / І.С. Дахно ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 2001. — 36 с. — укp.

Наведено матеріали розповсюдження та сезонної динаміки фасціольозу, дикроцеліозу, а також змішаної фасціольозно-дикроцеліозної інвазії у великої рогатої худоби та овець. Висвітлено строки зараження тварин трематодами на пасовищах. Досліджено зміни у разі паразитування гельмінтів в обміні мікроелементів, імунологічних показниках, центральних і периферичних органах імунної системи. Розроблено та впроваджено у виробництво комплексні схеми застосування антгельмінтиків та імуномодуляторів, які сприяють підвищенню лікувальних заходів, нормалізації імунологічних показників крові, відновленню імунодефіцитного статусу в органах імунної системи та підвищенню продуктивності тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.2-911
Шифр НБУВ: РА320169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Антіпов А.А. 
Епізоотологія метастронгільозної інвазії в Поліській і Лісостеповій зонах України, удосконалення схем дегельмінтизації свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.18 / А.А. Антіпов ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

У поліській та лісостеповій зонах України вперше встановлено залежність динаміки рівня метастронгільозного інвазування свиней від типу господарств і сезону опоросу, уточнено видовий склад метастронгіл та їх проміжних живителів, виявлено різницю у ступені інвазування останніх залежно від місця мешкання. Розроблено, апробовано та запропоновано схеми дегельмінтизації свиней, інвазованих метастронгілами, препаратами "Кубеном", "Медаміном", "Валбазеном", "Цидектином", 1,2 %-ним "Аверсектом", "Аверсектом АС-1" та "Універмом" 0,2 %-ним. На підставі результатів вивчення динаміки гепатоспецифічних ферментів, білка та його фракцій, еритро- та лейкоцитопоезу доведено, що зміни в організмі свиней, хворих на метастронгільоз, після введення універму характеризуються відновленням системи гемопоезу, функції печінки, структури гепатоцитозів, зниженням рівня алергізації та посиленням неспецифічного захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-925-8
Шифр НБУВ: РА317677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Хлівна Г.О. 
Заходи лікування і профілактики аскаріозу у свиней з урахуванням репродуктивної активності самок гельмінтів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / Г.О. Хлівна ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Розглянуто явище "післяпологового", "лактаційного" збільшення кількості яєць A.suum у фекаліях свиноматок, вивчено зміни показників їх гуморального та клітинного імунітету залежно від вмісту гормонів продактину та кортизолу в сироватці крові протягом всього репродуктивного циклу (від запліднення до відлучення поросят). Установлено, що першочергова роль у виникненні явища "післяпологового", "лактаційного" підйому овуляції самок аскарисів належить гормонам продактину та кортизолу. Розроблено комплексні заходи профілактики та лікування свиней, хворих на аскаріоз, які включають застосування ефективних антгельмінтиків та імуномодулятора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.143.124*736 + П873.626.611.1-7-8
Шифр НБУВ: РА318753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Приходько Ю.О. 
Кишкові гельмінтози свиней і собак та експериментальне обгрунтування застосування вітчизняного антгельмінтика "Альбендазолу": Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.11 / Ю.О. Приходько ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2002. — 32 с. — укp.

Отримано дані про поширення нематодозів свиней у фермерських та індивідуальних господарствах. На лабораторній моделі нематодозів (білих щурах, заражених ніппостронгілюсами) здійснено цілеспрямований скринінг 34 хімічних сполук вітчизняного виробництва на їх антгельмінтну активність. Відібрано альбендазол, який має гельмінтоцидні властивості. Вивчено клінічну та патологічну картину отруєння свиней альбендазолом. Зроблено висновок, шо вітчизняний альбендазол у лікувальних дозах не впливає на гематологічні, біохімічні, імунологічні показники організму свиней. Удосканалено метод визначення альбендазолу в об'єктах навколишнього середовища та продуктах тваринного походження. Встановлено терміни виведення альбендазолу та його метаболітів з організму тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-925-8 + П873.92-953-8
Шифр НБУВ: РА318905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Євтушенко А.В. 
Лігулідози риб (епізоотологія, біологія збудників, патогенез, розробка заходів боротьби): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / А.В. Євтушенко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено епізоотологію, біологію та екологію найбільш поширених збудників лігулідозів - Ligula intestinalis та Digramma interrupta, патогенез захворювань, розроблено заходи боротьби з лігулідозними інвазіями. Вперше отримано дані щодо перебігу епізоотичного процесу у разі лігулідозів риб у водоймах з різними гідробіологічними режимами, доповнено дані щодо строків дозрівання плероцеркоїдів L. intestinalis у додатковому хазяїні. Вивчено динаміку яйцепродукції зрілими гельмінтами, встановлено новий вид першого проміжного хазяїна у циклі розвитку L. intestinalis та D. interrupta. Розглянуто вплив лігулідозних інвазій на гематологічні та біохімічні показники крові, біологічні показники розвитку риб у водоймах з різними гідробіологічними режимами. Вперше встановлено фактори, що обумовлюють зміну поведінки інвазованих лігулідами риб. Визначено ефективність альбендазолу під час його застосування на ранній стадії інвазування риб збудниками лігулідозів. Розроблено методичні рекомендації щодо заходів боротьби з лігульозом та диграмозом риб у рибопромислових водоймах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.624.2 +
Шифр НБУВ: РА327073

Рубрики:

      
9.

Сорока Н.М. 
Етіологічні і патогенетичні фактори у виникненні та розвитку сетаріозу великої рогатої худоби: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.11; 16.00.02 / Н.М. Сорока ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 34 с.: рис., табл. — укp.

Визначено екстенсивність та інтенсивність сетаріозної інвазії великої рогатої худоби (ВРХ) у ряді господарств зони Полісся, Лісостепу та Степу України. Проведено порівняльний аналіз ефективності методів лабораторного дослідження тварин, хворих на сетаріоз. Запропоновано спосіб прижиттєвої діагностики зазначеної хвороби. Досліджено метаболічні, функціональні та структурні зміни в організмі хворих тварин, які носять руйнівний та захисно-компенсаторний характер. Показано, що залежно від наявності гострого чи хронічного перебігу хвороби, а також інтенсивності інвазії спостерігаються порушення білкового, вуглеводного, ліпідного, мінерального обмінів, зміни активності окремих ферментів (аспартатамінотрансферази, аланінамінотрансферази, гамма-глутамілтрансферази, лужної фосфатази, лактатдегідрогенази та креатинкінази) та показників природної (бактерицидної, лізоцимної, фагоцитарної активності) резистентності в організмі хворих тварин. Гістоморфологічно виявлено ураження серця, судин, м'язів, печінки, нирок. Випробувано та встановлено ефективну дію на організм хворих тварин вітчизняних антигельмінтиків та вушних бирок з репелентом тривалого впливу. Вивчено персистентність бровермектину у корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.626.521-911-1 +
Шифр НБУВ: РА328332

      
10.

Періг Ж.М. 
Вивчення фармакодинаміки та токсичності бровальзену і бронтелу на тлі дії нітратного навантаження: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Ж.М. Періг ; Львів. нац. акад. вет. мед.ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні вивчено фармакодинаміку та токсичність бровальзену та бронтелу у разі нітратного навантаження та встановлено ефективність їх застосування для лікування овець, хворих на фасціольоз. Проведено комплексне дослідження впливу даних антигельмінтиків на морфологічні та біохімічні показники крові та гістологічну структуру внутрішніх органів лабораторних тварин і овець. Встановлено мутагенну дію бровальзену та бронтелу за наявності нітратного навантаження. Науково обгрунтовано доцільність застосування сульфату натрію для профілактики нітратно-нітритного токсикозу в овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.6 + П873.623.2-931-7 +
Шифр НБУВ: РА333974

Рубрики:

      
11.

Гончаренко В.П. 
Олуланоз свиней у Лісостепу і Поліссі України, удосконалення діагностики та заходів боротьби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / В.П. Гончаренко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено методи прижиттєвої діагностики олуланозу на базі мікроскопії змивів зі шлунка та біоптатів шлункової слизової. Встановлено, що неблагополучними щодо олуланозу є 63,63 % свинарських господарств Полісся та Лісостепу України, а вікова динаміка інвазії характеризується підвищенням рівня зараження з віком свиней. Виявлено, що джерелом олулан для свиней можуть бути собаки, коти, щури та миші. Під час розвитку олуланозного патологічного процесу встановлено супресію факторів імунобіологічного захисту, структурні порушення в печінці та холестаз. На підставі результатів визначення олуланоцидної активності універму та вивчення посттерапевтичних змін в організмі хворих на олуланоз свиней запропоновано схеми етіотропної та антгельмінтно-імуностимулювальної терапії (з використанням вірутрициду).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.626-925 +
Шифр НБУВ: РА330417

Рубрики:

      
12.

Федорова О.В. 
Телязіоз великої рогатої худоби в умовах лісостепової зони України (епізоотологія, лікувально-профілактичні заходи): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.В. Федорова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено поширення телязіозу великої рогатої худоби в господарствах лісостепової зони України. Встановлено видовий склад збудників телязіозу та їх проміжних хазяїв - зоофільних мух. Наведено результати обстеження слизової оболонки кон'юнктивальних мішків та третьої повіки великої рогатої худоби на наявність збудників телязіозу і мезофільної аеробної та факультативно-анаеробної бактеріальної мікрофлори. Встановлено ефективність деяких антгельмінтиків та очної мазі "Альтел" на основі альбендазолу. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів з застосуванням ефективних антгельмінтиків та вушних бірок "Флектрон" для захисту тварин від мух.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.626.431.1-911-7 +
Шифр НБУВ: РА330020

      
13.

Павленко С.В. 
Гельмінтози собак міських популяцій: поширення, терапевтична та імунологічна оцінка комплексної терапії: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / С.В. Павленко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено умови та закономірності поширення основних кишкових гельмінтозів собак за умов м.Харкова. Експериментально обгрунтовано вибір протигельмінтозних препаратів у комбінації з імуностимуляторами та запропоновано для практичної ветеринарної медицини комплексні лікувально-профілактичні заходи боротьби з основними гельмінтозами собак міських популяцій. Розроблено комплексні заходи їх профілактики та лікування, згідно з якими є необхідним комплексне застосування ефективних антигельмінтиків, імуностимуляторів, інсектицидних та дезінвазійних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-953-7 +
Шифр НБУВ: РА332860

Рубрики:

      
14.

Довгій Ю.Ю. 
Фасціольоз великої рогатої худоби в умовах тривалого впливу іонізуючого випромінювання (епізоотологія, патогенез та лікування): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.11 / Ю.Ю. Довгій ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Досліджено особливості розповсюдження та сезонну динаміку фасціольозу великої рогатої худоби, що постійно утримувалась за умов другої та третьої зон забрудення радіоактивними речовинами. З'ясовано строки зараження тварин фасціолами на пасовищах. Виявлено, що у корів і молодняку, які постійно перебувають на територіях з підвищеним рівнем іонізуючого випромінювання виникають певні зміни імунологічного стану організму у порівнянні з контрольними тваринами умовно чистої зони. Зареєстровано зміни показників клітинного та гуморального імунітету за паразитування фасціол. Визначено ефективні протифасціольозні препарати та вперше застосовано імуномодулятори - тималін, Т-активін і комбіферон. Розроблено та впроваджено у виробництво комплексні схеми застосування антигельмінтиків та імуномодуляторів, які сприяють підвищенню ефективності лікувальних заходів, нормалізації імунологічних показників крові, відновленню імунодефіцитного стану в органах імунної системи та підвищенню продуктивності тварин за дії іонізуючого випромінювання та в умовно чистій зоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.2-911-1 +
Шифр НБУВ: РА337784

Рубрики:

      
15.

Шевченко А.М. 
Парамфістоматидози жуйних тварин (епізоотологія, діагностика, лікування і профілактика): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / А.М. Шевченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено дані стосовно умов і закономірностей поширення парамфістоматидозів великої рогатої худоби у зонах Полісся та Лісостепу України. Визначено видову належність збудників інвазії. На підставі методу мас-спектрометричного моделювання обгрунтовано доцільність комбінацій субстанцій з різним механізмом дії під час розробки нового комплексного антигельмінтного лікарського засобу "Рафензол". Досліджено вплив цього препарату на організм лабораторних і продуктивних тварин і встановлено його терапевтичну ефективність. Розроблено нормативно-технічну документацію на виготовлення та рекомендації щодо застосування протипарамфістоматидозного препарату "Рафензол".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.6-911 +
Шифр НБУВ: РА344849

Рубрики:

      
16.

Прудкий Ю.В. 
Сетаріоз великої рогатої худоби (епізоотологія, діагностика, заходи боротьби): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / Ю.В. Прудкий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Одержано нові дані про поширення та особливості епізоотології сетаріозної інвазії залежно від пори року, статі, віку та породи великої рогатої худоби. Вперше вивчено у порівняльному аспекті ефективність вітчизняних антигельмінтиків нововерму, бровермектину-грануляту, бровермектину-ін'єкційного та зарубіжних препаратів (беймеку, дектомаксу) для лікування сетаріозу великої рогатої худоби. Доведено високу ефективність нового протипаразитарного препарату "Байовлай" проти імаго кровосисних комарів та солей амонію - для знищення їх преімагінальних стадій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.626.521-911 +
Шифр НБУВ: РА345029

      
17.

Мазанний О.В. 
Фасціольозно-парамфістомозна інвазія великої рогатої худоби (особливості епізоотології, діагностика та заходи боротьби): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.В. Мазанний ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено особливості епізоотології фасціольозу та парамфістомозу за моно- та мікстінвазії великої рогатої худоби у Харківській області. Встановлено, що основними збудниками фасціольозу на Сході України є Fasciola hepatica, парамфістомозу - Paramphistomum cervi (син. Liorchis scotiae). Виявлено, що основними проміжними хазяями для F. hepatica є прісноводні молюски виду Lymnaea truncatula, для P. cervi - Planorbis planorbis. Визначено особливості взаємовідносин фасціол та парамфістом в організмі дефінітивного хазяїна. Вивчено патогенез змішаної фасціольозно-парамфістомозної інвазії у великої рогатої худоби. Проведено експериментальне дослідження ефективності трематодоцидів та розроблено схему лікувально-профілактичних заходів щодо боротьби з фасціольозом і парамфістомозом за моноінвазій та їх асоційованого перебігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.2-911 +
Шифр НБУВ: РА348031

Рубрики:

      
18.

Стибель В.В. 
Асоціативні інвазії у свиней (епізоотологія, розробка, фармако- токсикологічне та терапевтичне обгрунтування щодо застосування бровермектин-грануляту): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.11; 16.00.04 / В.В. Стибель ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 40 с. — укp.

Наведено дані вивчення епізоотичної ситуації щодо асоціативних хвороб свиней. Визначено екстенсивність аскарозної, трикурозної, езофагостомозної, саркоптозної інвазії у господарствах різної технології ведення Західного регіону України. Досліджено взаємовідносини у системі паразит - хазяїн на морфологічному, біохімічному, імунологічному та цитогенетичному рівнях за виникнення асоціативних інвазій свиней. Установлено, що метаболіти нематод і кліщів суттєво впливають на кровотвірну функцію, імунний статус організму тварин і функціональний стан внутрішніх органів і здатні спричинювати генні мутації. Вивчено токсикодинаміку бровермектин-грануляту - новоствореного препарату з групи макроциклічних лактонів. Установлено його токсичні параметри за результатами дослідів на лабораторних тваринах. Визначено кумуляцію бровермектин-грануляту в організмі щурів. Установлено динаміку зміни величин коефіцієнтів маси внутрішніх органів, гематологічних і біохімічних показників крові у щурів за умов виконання токсикологічних досліджень препарату. Вивчено гістологічну структуру внутрішніх органів і процеси регенерації в щурів за його тривалого застосування. Установлено кінетичні характеристики діючої речовини препарату. На підставі результатів експериментальних і виробничих досліджень підтверджено високу терапевтичну ефективність бровермектин-грануляту за дози 0,2 г/кг маси тіла у разі моно- (аскарозу, езофагостомозу, трихурозу, саркоптозу) та поліінвазій свиней різних вікових груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.626-925 +
Шифр НБУВ: РА351125

Рубрики:

      
19.

Веселий В.А. 
Поширення основних гельмінтозів жуйних тварин та розробка засобів боротьби із застосуванням альбендазолу: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / В.А. Веселий ; Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини" УААН. — Х., 2008. — 23 с. — укp.

Узагальнено результати досліджень поширення гельмінтозів свійських жуйних тварин у господарствах з різною технологією утримання тварин Харківщини та Полтавщини. У жуйних тварин сільгосппідприємств, фермерських та індивідуальних підсобних господарств, обстежених у 1993 - 2006 рр., виявлено 23 види гельмінтів, з них - 18 видів нематод, чотири види трематод й один вид цестод, зареєстровані як моно- та мікстінвазії. Найпоширенішими гельмінтозами у жуйних тварин виявилися стронгілятози шлунково-кишкового тракту, якими бул уражена рогата худоба 67 % господарств. Екстенсивність інвазії стронгілятами шлунково-кишкового тракту установлено серед овець сільгосппідприємств у межах 37,1 - 100,0 % , у кіз індивідуальних підсобних господарств - 71,4 - 100,0 %, у великої рогатої худоби сільгосппідприємств і фермерських господарств - від 7,8 до 100,0 %, індивідуальних підсобних господарств - 39,0 - 100,0 %. Екстенсивність інвазування трематодами установлено у межах 7 - 100 % у тварин 39,7 % господарств, монієзіями - 0,5 - 29,0 % виявлено у тварин 7 % обстежених господарств. Для боротьби з виявленими гельмінтами експериментально обгрунтовано та запропоновано ресинтезований в Україні альбендазол. Визначено його терапевтичні дози за основних гельмінтозів жуйних (у межах 5 - 20 мг/кг маси тіла) та досліджено вплив на організм тварин і термін виведення з організму овець. На експериментальній моделі нематодозів щодо антигельмінтної активності випробувано шість лікарських форм ресинтезованого альбендазолу. З використанням результатів досліджень розроблено рекомендації щодо застосування в Україні альбендазолу та для оформлення нормативних документів стосовно виготовлення певної лікарської форми цього препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-7 +
Шифр НБУВ: РА360848

Рубрики:

      
20.

Небещук О.Д. 
Експериментальне обгрунтування імуноферментної діагностики трихінельозу тварин: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.Д. Небещук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Наведено дані, одержані за результатами експериментального зараження личинками Trichinella spiralis свиней, собак і коней. Визначено інтенсивність інвазії окремих груп м'язів у цих тварин. Установлено, що у коней інтенсивність інвазії масетерів і м'язів язика вища, ніж м'язів діафрагми. Вивчено динаміку утворення антитіл у тварин за експериментальної інвазії. Діагностичні титри антитіл (IgG) за допомогою ІФА виявлено у сироватці крові тварин на 2 - 4-й тиждень після зараження. Розроблено та впроваджено до практики ветеринарної модицини тест-систему діагностичну імуноферментну "Trichineliso test AB" для виявлення антитіл до Trichinela spiralis у сироватці крові свиней, коней і м'ясоїдних тварин. Розроблено модифіковану тест-систему "Trichineliso test AB" на базі дот-ІФА, яка дозволяє проводити діагностику трихінельозу без використання спеціального обладнання. Проведено моніторингові дослідження стосовно трихінельозу в Україні у 2006 р., за результатами яких виявлено трихінельозну інвазію у 0,003 % свиней, 2,17 % - у лисиць та 46,15 % - у вовків. Запропоновано фахівцям ветеринарної медицини науково обгрунтовані заходи боротьби та профілактики трихінельозу у тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.626.831-6 +
Шифр НБУВ: РА358345
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського