Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (27)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=П843.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Полупан І. М. 
Імунобіологічні властивості вакцинних штамів вірусу сказу: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / І. М. Полупан ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Теоретично та експериментально обгрунтовано використання вакцинних штамів вірусу сказу для виготовлення антирабічних вакцин і шляхи їх удосконалення. Вперше адаптовано вірус вакцинного штаму Щолково-51 К до культури клітин НС, розроблено технологію одержання културальної вірусовмісної суспензії та удосконалено методику визначення його інфекційної активності шляхом титрування в культурі клітин НС, що дозволило скоротити час при встановленні титру з 14-ти до 3-х діб. Вперше в порівняльному аспекті вивчено патогенні властивості та встановлено ступінь атенуації вірусу сказу вакцинних штамів ЩОЛКОВО-51 К, РБ-71 та ТС-80, одержаних в культурі клітин НС. Експериментально доведено, що штам РБ-71 не може бути використаний для виготовлення живих вакцин у зв'язку з його високою реактогенністю. Вперше розроблено безпечний спосіб одержання мозкової суспензії вірусу сказу з високою інфекційною активністю, новизна якого підтверджена патентом України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П843.9 + П821.219.212
Шифр НБУВ: РА379023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ничик С.А. 
Розробка та застосування засобів специфічної профілактики сказу тварин: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.03 / С.А. Ничик ; Ін-т експерим. і клін, вет. медицини. — Х., 2006. — 39 с. — укp.

Проаналізовано епізоотичну ситуацію сказу тварин в Україні, розкрито методичні аспекти застосування клітинних систем у промисловій технології виготовлення живої й інактивованої антирабічних культуральних вакцин. Наведено теоретичне й експериментальне обгрунтування основних технологічних процесів вибору та культивування виробничих штамів вірусу сказу, конструювання та розробки технології промислового виготовлення та застосування даних біопрепаратів і корекції поствакцинального імунітету. Визначено ефективні захисні середовища, що зберігають антигенні властивості вакцинного вірусу сказу у разі пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин і під час сублімаційного висушування інактивованого біопрепарату. Запропоновано засіб для корекції імунітету за умов щеплення тваринам з імунодефіцитним станом вакцини інактивованої антирабічної культуральної з штаму Щелково-51. Розроблено нормативну документацію на засоби специфічної профілактики сказу, затверджену Державним департаментом ветеринарної медицини України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.212-8 + П843.9-2 +
Шифр НБУВ: РА343001

Рубрики:

      
3.

Новіцька О.В. 
Розробка тест-системи на основі імуноферментного аналізу для визначення антитіл проти вірусу сказу у сироватці крові тварин: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.В. Новіцька ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Вперше в Україні одержано високоспецифічну діагностичну антирабічну сироватку крові кролів за розробленою методикою гіперімунізації, суть якої полягає у п'ятикратному введенні антирабічної вакцини КоКАВ на 1-, 3-, 7-, 14- та 30-ту добу з додаванням ад'юванту ISA-25 на 1- та 14-ту добу імунізації. Запропоновано методику концентрування вірусу сказу поліетилніміном. Розроблено діагностичну тест-систему на основі непрямого варіанта ІФА з застосуванням кон'югату на основі рекомбінантного білка A Staphylococcus aureus, яка дозволяє виявляти антирабічні антитіла у сироватці крові різних видів тварин та визначати їх рівень у МО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П843.9 вірус сказу + П873.212-6
Шифр НБУВ: РА330987

Рубрики:

      
4.

Гісіна І.Л. 
Структурно-функціональні властивості гемаглютиніну і нейрамінідази різних штамів віруса грипу H9N2: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.Л. Гісіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено структурно-функціональні властивості HA і NA 64-х штамів пташиного грипу H9N2, що спричинили епідемію у птахівних господарствах Ізраїлю в 2000 - 2004 рр. Досліджено взаємозв'язок між змінами у структурі цих білків та деякими їх біологічними властивостями під час епізоотії, що є важливим для визначення потенційної небезпеки переходу вірусів пташиного грипу H9N2 до людини. Визначено повні нуклеотидні послідовності генів HA і NA 6-ти штамів вірусів H9N2 та функціонально важливих областей генів інших штамів. За цими даними відтворено відповідні амінокислотні послідовності обох білків. Показано, що у процесі епізоотії констант зв'язування та швидкості адсорбції вірусу на еритроцитах птахів знижуються, а на клітинах нирок собаки MDCK - зростають. Це дозволяє зробити висновок щодо наближення властивостей обох білків до таких, що відповідають умовам функціонування в організмах ссавців. Знайдені зміни функціональних властивостей HA та NA корелюють з регулярними крапковими мутаціями в їх генах та відповідними змінами первинних структур цих білків. Побудовано філогенетичні дерева HA та NA вірусів H9N2. На підставі результатів дослідження зроблено висновок, що вивчені "пізні" штами вірусу пташиного грипу H9N2 можуть стати штамами, які можуть перейти до людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.914-7 + П843.9 вірус грипу +
Шифр НБУВ: РА349131

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського