Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Тематичний інтернет-навігатор (11)Наукова електронна бібліотека (49)Реферативна база даних (4567)Книжкові видання та компакт-диски (3593)Журнали та продовжувані видання (1569)
Пошуковий запит: (<.>U=П8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 559
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євстаф'єва В. О. 
Асоціативні інвазії свиней в умовах Лісостепу і Степу України: автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.11 / В. О. Євстаф'єва ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 34 с. — укp.

Визначено сезонну та вікову динаміки асоціативних паразитозів свиней. Проведено порівняльний аналіз ефективності якісних і кількісних копроскопічних методів лабораторного дослідження тварин, уражених асоціативними інвазіями. Запропоновано модифіковані способи копроовоскопічної зажиттєвої діагностики паразитозів тварин. Встановлено, що розвиток патологічного процесу в організмі свиней за асоціативних інвазій супроводжується змінами біохімічних показників крові. Проведено випробування вітчизняних антигельмінтів, акарицидів та протипротозойних препаратів на тваринах, уражених асоціаціями паразитів. Встановлено їх ефективну дію на організм інвазованих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.6-925(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Євстаф'єва В.О. 
Порівняльна ефективність акарицидів при саркоптозі свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / В.О. Євстаф'єва ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше за умов лісостепової зони України вивчено питання епізоотології саркоптозу свиней, а саме, визначено динаміку ураженості свиней саркоптесами залежно від пори року, віку та статі. Здійснено порівняльну характеристику контактних протипаразитарних засобів - бутоксу-50, неостомазану та аміциду та препаратів широкого спектру дії - "Дектомакс", "Бровермектин" і "Баймек", які зареєстровані в Україні, у разі саркоптозу свиней. Встановлено їх лікувальну ефективність за різних форм перебігу захворювання та вплив даних препаратів на морфологічні та біохімічні показники крові тварин. Запропоновано удосконалений високоефективний метод лабораторної діагностики саркоптозу із застосуванням рослинної олії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.1-7 +
Шифр НБУВ: РА324286

Рубрики:

      
3.

Євстафієва Ю.М. 
Використання поживних речовин кормів молодняком великої рогатої худоби при ринотрахеїті: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Ю.М. Євстафієва ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено аспект використання енергії, поживних і мінеральних речовин кормів молодняком великої рогатої худоби (ВРХ) української чорно-рябої молочної породи, ураженим інфекційним ринотрахеїтом, на господарських і оптимізованих за вітамінним і мінеральним складом раціонах. Установлено, що тварини, вражені герпесвірусом інфекційного ринотрахеїту, більше споживають сухої речовини на 100 кг живої маси, але гірше перетравлюють органічну речовину та її складові, зокрема, телички та бички більше втрачають енергії з теплом відповідно на 20,0 та 31,3 % у порівнянні з умовно здоровими, внаслідок чого на 38,5 і 39,8 % менше відкладається енергії в прирості їх живої маси. За результатами проведених досліджень установлено оптимальну кількість використання в раціонах уражених герпесвірусом тварин преміксу "Лутамікс ВРХ С Екс" виробництва ТзОВ "Західноукраїнська аграрна компанія", вітамінів і селену. Згодовування раціонів, збагачених цим преміксом, сприяє підвищенню відкладення енергії у прирості живої маси на 23,9 % у порівнянні з використанням у годівлі молодняка ВРХ типових для регіону раціонів, в результаті чого зростають середньодобові прирости тварин на 18,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + П60-451.2 + П872.21-911 +
Шифр НБУВ: РА366733

Рубрики:

      
4.

Євтушенко А.В. 
Лігулідози риб (епізоотологія, біологія збудників, патогенез, розробка заходів боротьби): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / А.В. Євтушенко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено епізоотологію, біологію та екологію найбільш поширених збудників лігулідозів - Ligula intestinalis та Digramma interrupta, патогенез захворювань, розроблено заходи боротьби з лігулідозними інвазіями. Вперше отримано дані щодо перебігу епізоотичного процесу у разі лігулідозів риб у водоймах з різними гідробіологічними режимами, доповнено дані щодо строків дозрівання плероцеркоїдів L. intestinalis у додатковому хазяїні. Вивчено динаміку яйцепродукції зрілими гельмінтами, встановлено новий вид першого проміжного хазяїна у циклі розвитку L. intestinalis та D. interrupta. Розглянуто вплив лігулідозних інвазій на гематологічні та біохімічні показники крові, біологічні показники розвитку риб у водоймах з різними гідробіологічними режимами. Вперше встановлено фактори, що обумовлюють зміну поведінки інвазованих лігулідами риб. Визначено ефективність альбендазолу під час його застосування на ранній стадії інвазування риб збудниками лігулідозів. Розроблено методичні рекомендації щодо заходів боротьби з лігульозом та диграмозом риб у рибопромислових водоймах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.624.2 +
Шифр НБУВ: РА327073

Рубрики:

      
5.

Ємельяненко 
Клініко-експериментальне обгрунтування лапароскопічної оваріоектомії у сук та свинок: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Ємельяненко ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено новий спосіб проведення оваріоектомії в сук та свинок з застосуванням лапароскопії. За результатами дослідження встановлено, що залежно від розміру яєчникової сумки торзування судин яєчника за лапароскопічної оваріоектомії в сук необхідно проводити за допомогою петлі Рьодера й ендокліпера (за слабкого ступеня її розвитку) або електрохіругічного генератора. Останній є найпростішим у виконанні, надійним щодо гемостазу та дає змогу використовувати цей спосіб у свинок. Доведено, що таке оперативне втручання відбувається за мінімального травмування черевної стінки, внаслідок чого післяопераційний період є коротшим і перебігає з менш вираженими змінами клінічних і біохімічних показників і морфологічного складу крові. Установлено, що ускладнення, які виникають під час проведення оваріоектомії та після неї, є несуттєвими, легко усуваються та не впливають на перебіг післяопераційного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.485.33-925 + П875-485,33-953 +
Шифр НБУВ: РА351941

Рубрики:

      
6.

Івановська Л.Б. 
Епізоотологічний моніторинг та розробка серологічної діагностики ієрсиніозу тварин: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Л.Б. Івановська ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Вперше в Україні проведено епізоотологічний моніторинг ієрсиніозу серед різних видів тварин: великої та дрібної рогатої худоби, свиней, коней, м'ясоїдних (собак, кішок). Виявлено, що у сільськогосподарських і дрібних свійських тварин відбувається циркуляція ієрсиній - переважно Y.enterocolitica сероваріантів 03, 06.30 та 09, які викликають ієрсиніоз. Визначено властивості ізолятів ієрсиній, виділених від різних видів тварин і різних біологічних об'єктів. Встановлено спектр чутливості ізолятів ієрсиній до антибактеріальних препаратів (пеніцилінів, цефалоспоринів, аміноглікозидів, макролідів, тетрациклінів). Розглянуто особливості симптомо-комплексу, патологоанатомічної та патогістологічної картини у разі спонтанного й експериментально відтвореного ієрсиніозу у різних сільськогосподарських, свійських і лабораторних тварин. Підтверджено етіологічну роль збудника ієрсиніозу у виникненні абортів у корів, свиней, морських свинок. На підставі результатів порівняльних досліджень польових і гіперімунних сироваток доведено придатність реакції аглютинації для серологічної діагностики ієрсиніозу у різних видів тварин. Розроблено та впроваджено нормативну документацію на виготовлення, контроль та застосування "Набору для серологічної діагностики ієросиніозів тварин". Підтверджено ефективність розробленого набору ієрсиніозних антигенів для серологічної діагностики ієрсиніозу тварин. Обгрунтовано необхідність проведення диференційної серологічної діагностики серед поголів'я тварин, що мають поодинокі позитивні реакції на бруцельоз, з ієрсиніозними антигенами. Розроблено методичні рекомендації щодо лабораторної діагностики ієрсиніозу та диференціації параспецифічних реакцій під час досліджень бруцельозу. Проведено досліди по вивченню гематологічних показників за умов експериментального відтворення ієрсиніозної інфекції у великої рогатої худоби. Експериментально доведено наявність колострального імунітету у телят, народжених від корів, хворих на ієрсиніоз або ієрсиніоносіїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 ієрсиніоз-6 +
Шифр НБУВ: РА350116

Рубрики:

      
7.

Івашків Р.М. 
Взаємозв'язок процесів відтворення і лактогенезу та етіопатогенез акушерської патології у високопродуктивних корів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Р.М. Івашків ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

Вперше обгрунтовано фізіологічні основи взаємозв'язку та взаємообумовленості процесів відтворення та лактогенезу у високомолочних корів. Встановлено, що інтенсивне зростання молочної продуктивності корів у перші місяці після отелення пригнічує або навіть гальмує відтворну функцію тварин, що призводить до збільшення тривалості міжотельного періоду. Вивчено динаміку репродуктивного циклу у високомолочних корів у разі мінливості годівлі та умов утримання, встановлено розлади перебігу окремих його ланок: отелення, післяотельного періоду, естрального циклу. Вперше розкрито окремі аспекти патогенезу патології отелення і післяотельних хвороб матки, функціональних розладів яєчників у високомолочних корів. Підтверджено значення та практичну доцільність систематичного проведення акушерської та гінекологічної диспансперизації як ефективного методу встановлення розладів репродуктивного циклу та профілактики неплідності високомолочних корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96 + П876 +
Шифр НБУВ: РА359389

Рубрики:

      
8.

Івашура А.А. 
Генетичний поліморфізм лімфоцитарних антигенів і можливість їх використання в селекції на резистентність до хронічного лімфолейкозу великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. с.-х. наук: 06.02.01 / А.А. Івашура ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

На підставі результатів статистичного аналізу розподілу BoLA-антигенів у резистентних і хворих на хронічний лімфолейкоз (ХЛЛ) тварин виявлено маркерні антигени. У голштинської чорно-рябої худоби "сприятливі" антигени W20, W2; у червоно-рябої голштинської - W31. Резистентні тканини характеризувалися консолідацією "сприятливих" антигенів W20, W2 та W31, наявність W20 також позитивно впливала на резистентність до захворювань з лейкемоїдними симптомами. Проведено BoLA-тестування 6 порід великої рогатої худоби. Запропоновано систему селекційно-генетичних заходів з використанням BoLA-типування для створення стада тварин, резистентних до ХЛЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.132.1-911-3
Шифр НБУВ: РА316774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Ігнатенко Н.А. 
Патоморфологічні зміни шкіри при демодекозі собак: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Н.А. Ігнатенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

На основі використання методів гістології і гістохімії вперше проведено детальне вивчення патоморфологічних змін у шкірі собак у разі виникнення демодекозу. Визначено особливості локалізації збудника хвороби, гістохімічні та морфометричні параметри різних шарів епідермісу, дерми і придатків шкіри. На підставі їх аналізу та співставлення з морфологічними і гістохімічними показниками шкіри клінічно здорових собак встановлено нові дані щодо патогенезу даного акародерматозу. Виявлено, що весь цикл збудника хвороби відбувається у волосяних фолікулах і залозах шкіри. Визначено, що її руйнування зумовлене двома механізмами: автоімунною реакцією у шкірі та механічною дією кліщів. Під час проведення епізоотологічних досліджень встановлено відсутність вираженої сезонності хвороби і залежність захворюваності собак даним акародерматозом від породи і віку. Виявлено, що за умов великого міста для тварин характерні локальна і генералізована форми демодекозу. Детально описано гістологічну будову і гістохімічний склад шкіри клінічно здорових собак. Надано кількісну характеристику клітин, що інфільтрують шкіру, досліджено гістохімічний склад кожного з її шарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.16-953-3 +
Шифр НБУВ: РА330076

Рубрики:

      
10.

Ігнатов М.М. 
Наукове обгрунтування вакцинопрофілактики інфекційного бронхіту курей: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / М.М. Ігнатов ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

У результаті проведення серологічного моніторингу інфекційного бронхіту (ІБ) курей упродовж 1999 - 2000 рр. встановлено нестабільну епізоотичну ситуацію у птахогосподарствах Луганщини. На підставі даних сероконтролю птиці щодо інших збудників виявлено наявність високого рівня антитіл до аденовірусу та реовірусу у птахогосподарствах, що не проводять імунізацію птиці проти даних інфекцій. Доведено, що наявність антитіл свідчить про циркуляцію епізоотичних штамів рео- та аденовірусу серед птиці. Зазначено, що ізольовано віруси ІБ курей, які за даними електрофореграми відрізняються від вакцинного штаму Н-120. Вивчено біологічні властивості вірусу ЛІ-1 (епізоотичний штам) у порівнянні із штамом Н-120. Доведено імунодепресивну дію на організм птиці вакцинових штамів вірусу ІБ, хвороб Марека та Ньюкасла за одночасної імунізації курчат в однодобовому віці. Визначено особливості впливу материнських антитіл в одноденних курчат на динаміку сероконверсії антитіл щодо вірусу ІБ після імунізації спрей-методом. Для стабілізації епізоотичної ситуації щодо даного вірусу запропоновано інструкцію щодо профілактики ІБ курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.6-35 + П873.361.6-8 +
Шифр НБУВ: РА323825

Рубрики:

      
11.

Ільіна О. В. 
Індикація збудників та удосконалення вакцинопрофілактики парвовірусного ентериту і чуми собак: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. В. Ільіна ; НААН України, ННЦ "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2011. — 22 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.353-8
Шифр НБУВ: РА380274 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ільніцький М.Г. 
Патогенетичне обгрунтування засобів детоксикаційної терапії і профілактики ранової інфекції у свиней: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.05 / М.Г. Ільніцький ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 39 с. — укp.

Вивчено стан детоксикаційних і антиоксидантної систем організму та патогенетично обгрунтовано засоби детоксикаційної терапії та профілактики ранової інфекції в свиней. Доведено, що з розвитком гнійно-запального процесу в організмі свиней виникає компенсований ендотоксикоз, зумовлений диспротеїнемією, істотним накопиченням у крові токсичних олігопептидів середньої молекулярної маси та продуктів азотистого обміну-креатиніну та сечовини, порушенням співвідношення між антиоксидантними ферментами - супероксиддисмутазою та каталазою. Поряд з цим у крові збільшується кількість гострофазних білків (фібронектину, церулоплазміну, гаптоглобіну, трансферину), порушується баланс мікроелементів (Fe, Cu, Zn), посилюється гідролітична деструкція ліпідів, що входять до складу біомембран, та зменшується активність факторів гуморального імунітету, що негативно впливає на стан детоксикаційних і антиоксидантної систем організму, що спричинює ускладнений перебіг ранового процесу. З метою лікування ран і профілактики хірургічної інфекції розроблено, апробовано та впроваджено у виробництво препарат "Песил", який має сорбційно-антибактеріальні властивості. Запропоновано метод профілактики хірургічної інфекції в свиней шляхом комбінованого застосування вірутрициду та трициліну, використання яких скорочує термін лікування ран у свиней в 1,6 рази, у порівнянні з традиційними (маззю Вишневського, або трициліном).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.6 + П875.26-6 +
Шифр НБУВ: РА321981

Рубрики:

      
13.

Іовенко 
Особливості епізоотичного процесу сибірки у південному регіоні України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Іовенко ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

За результатами дослідження виявлено особливості епізоотичної ситуації щодо сибірки сільськогосподарських тварин в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Установлено семіотичність захворювання та вплив грунтового фактора на розташування стаціонарно неблагополучних стосовно сибірки пунктів на території південного регіону України. Розроблено науковий прогноз даної епізоотичної ситуації на 2005 - 1010 рр., удосконалено систему профілактичних протисибіркових заходів та виявлено, що у південному регіоні України є неблагополучні пункти різних категорій: старі, загасаючі, особливо неблагополучні. Відзначено, що на території Одещини переважають старі - 395 (97,3 %), загасаючими є 9 (2,2 %), особливо неблагополучними - 2 (0,5 %). На території Миколаївщини старих неблагополучних пунктів - 330 (94,8 %), загасаючих - 15 (4,3 %), особливо неблагополучних - 3 (0,9 %). На території Херсонщини старих неблагополучних пунктів - 257 (99,6 %), загасаючих - 1 (0,4 %). У південному регіоні України за 35-річний період (1970 - 2004 рр.) захворіло 196 сільськогосподарських тварин, з яких великої рогатої худоби - 141 (72,0 %), свиней - 33 (16,8 %), дрібної рогатої худоби - 19 (9,7 %) та коней - 3 (1,5 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.211-1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339939

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Іщенко В.Д. 
Методи прискорення біотрансформації Т-2 токсину в організмі тварин: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / В.Д. Іщенко ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

З'ясовано основні механізми токсичного впливу T-2 токсину на організм тварин різних видів, зокрема на активність ферментних систем детоксикації мікросом печінки, з метою експериментального обгрунтування застосування індукторів ферментної активності для лікування та профілактики T-2 токсикозу поросят. Вивчено клінічний перебіг, картину крові, лейкограму та стан процесів обміну речовин у котів у разі експериментального T-2 токсикозу та за сім діб після припинення задавання їм токсину. Встановлено розвиток анемічних явищ, тромбоцито- та лейкоцитопенію, порушення обміну білків і вуглеводів, а також активності ферментів плазми крові. Характер змін досліджених показників у разі токсикозу та після тижневої перерви свідчать про наявність функціональної кумуляції за умов T-2 токсикозу. Установлено, що пероральне введення котам унітіолу за експериментального T-2 токсикозу зменшує негативний вплив T-2 токсину на організм. Виявлено, що токсична дія T-2 токсину на організм щурів зумовлює зниження майже удвічі активності цитохрому P-450 глутатіонредуктази та глутатіонпероксидази та зниження вмісту відновленого глутатіону в гомогенаті печінки досліджених тварин. У крові поросят за умов T-2 токсикозу різко збільшується концентрація метгемоглобіну. Унітіол і нукливет у разі їх введення тваринам різних видів за експериментального T-2 токсикозу зменшують негативний вплив токсину на організм. За цього покращується клінічний стан тварин, нормалізуються гематологічні показники та показники обміну білків і вуглеводів. Обидва препарати здійснюють стимулювальний вплив на активність ферментних систем обох фаз біотрансформації T-2 токсину в організмі тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765-38 +
Шифр НБУВ: РА363810

Рубрики:

      
15.

Абрамов А.В. 
Епізоотологічні особливості грипу птахів в Україні: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / А.В. Абрамов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено епізоотологічні особливості та здійснено молекулярний аналіз штамів вірусу пташиного грипу, виділеного в Автономній Республіці Крим, Одеській, Сумській та Херсонській областях. Установлено, що циркуляцію різних штамів вірусу грипу підтримують таксономічна й екологічна гетерогенність диких, домашніх, синантропних і промислових видів птахів, що є сприятливою умовою для реасортації геномів вірусу грипу. Одержані дані щодо епізоотологічних особливостей поширення та збереження високопатогенного грипу птахів у природних водних епізоотичних вогнищах змінюють сучасні уявлення про роль гідробіонтів (хіронамід, риб) в епізоотичному процесі високопатогенного грипу птахів. З використанням даних, одержаних внаслідок проведених досліджень, розроблено та впроваджено електронну інтегральну систему контролю за спалахами пташиного грипу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.238-961-1 +
Шифр НБУВ: РА355853

Рубрики:

      
16.

Авраменко Н.О. 
Асоційовані респіраторні хвороби свиней (клініко-епізоотологічні особливості, система терапії та профілактики): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Н.О. Авраменко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Вивчено спектр збудників асоційованих респіраторних хвороб свиней та їх розповсюдження, а також клінічні особливості перебігу цих хвороб. Визначено ефективність одночасного застосування емульгованої вакцини проти пастерельозу свиней та інактивованої вакцини "Респішур" з метою профілактики респіраторних хвороб асоційованої етіології. Запропоновано систему оздоровлення неблагополучних за зазначеними хворобами свиней господарств з урахуванням комплексного діагнозу та ступеня розповсюдженості захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.2-7 +
Шифр НБУВ: РА322424

Рубрики:

      
17.

Агеєв В. О. 
Стан антиоксидантної системи та неспецифічна резистентність у тварин за дії пробіотиків БПС-44 та БПС-Л: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / В. О. Агеєв ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2011. — 17 с. — укp.

Вивчено антиоксидантні, імуномодулювальні й антагоністичні властивості пробіотичних препаратів. Встановлено, що профілактичне застосування пробіотичних препаратів БПС-44 та БПС-Л за вирощування молодняку великої рогатої худоби та свиней зумовлює підвищення активності антиоксидантних ферментів крові та зниження концентрації токсичних продуктів пероксидного окиснення ліпідів. Обидва пробіотичні препарати сприяють активації фагоцитарної функції поліморфноядерних лейкоцитів крові та продукції ендогенного інтерферону та лізоциму на фоні зменшення gamma-глобулінової фракції сироватки крові. Виявлено кореляцію між факторами неспецифічної резистентності та показниками. Визначено фактори, які обумовлюють антагоністичну активність пробіотичних штамів бактерій - компонентів пробіотиків. Розроблено спосіб корекції стану антиоксидантної системи молодняку великої рогатої худоби та свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П60-273.1
Шифр НБУВ: РА379619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Айшпур О.Є. 
Гемофільозний полісерозит в свинарських комплексах (перебіг, діагностика, специфічна профілактика): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.Є. Айшпур ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 23 с. — укp.

Вивчено гемофільозний полісерозит у свиней: особливості перебігу, патологоанатомічну та бактеріологічну діагностики, вплив на розвиток патології органів відтворення, застосування лікувально-профілактичних і вакцинних препаратів. Визначено особливості перебігу хвороби, патологоанатомічні зміни, вплив збудника на розвиток викиднів у свиноматок. Підбито підсумки використання формолвакцини проти гемофільозного полісерозиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.93,022
Шифр НБУВ: РА310546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Айшпур Р. М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування профілактичних заходів при лептоспірозі свиней: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / Р. М. Айшпур ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано епізоотичну ситуацію щодо лептоспірозу свиней у господарствах Хмельниччини. Встановлено, що розвиток інфекційного процесу за лептоспірозу свиней супроводжується вірогідним збільшенням кількості лейкоцитів, вмісту білірубіну, глюкози, сечовини, креатиніну, активності АлАТ і вірогідним зменшенням кількості еритроцитів і вмісту гемоглобіну. Вперше вивчено особливості перебігу лептоспірозу свиней, ускладненого фузаріотоксикозом, та експериментально встановлено доцільність застосування препарату Мікофікс та вакцинації першим варіантом вакцини проти лептоспірозу з метою профілактики одночасного перебігу хвороб. Показано, що патоморфологічні зміни у серці, печінці, нирках, селезінці, лімфатичних вузлах прогресують залежно від рівня антитіл у РМА та корелюють зі змінами морфологічного та біохімічного складу крові хворих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.218-925-8
Шифр НБУВ: РА375262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Акулова Т.А. 
Хламідіоз великої рогатої худоби (серологічний моніторинг, виділення, ідентифікація і вивчення біологічних властивостей збудника): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Т.А. Акулова ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено епізоотичну ситуацію та клінічний прояв хламідіозу великої рогатої худоби (ВРХ) в етіологічній асоціації хламідій з вірусами. Виділено культуру від ВРХ, проведено її ідентифікацію у порівнянні з референтним штамом хламідій. Проаналізовано спектр патогенності виділеного штаму хламідій для курячих ембріонів, що розвиваються, білих щурів, білих пацюків, морських свинок, вагітних морських свинок, вивчено здатність цих штамів розмножуватися в клітинних культурах. Здійснено порівняльну оцінку ефективності РЗК і реакції ІФА за умов серологічної діагностики хламідіозу ВРХ. Наведено результати етіотропної терапії хламідіозу телят, що передбачає застосування препарату "Оксиветин", показано її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.235-911 +
Шифр НБУВ: РА335718

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського