Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (83)Книжкові видання та компакт-диски (95)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=П718$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Шарій Т.І. 
Біохімічний статус і продуктивність норок за застосування препарату "Хутровіт плюс": Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Т.І. Шарій ; Ін-т біології тварин УААН. — Львів, 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено вітамінну кормову домішку "Хутровіт плюс", до складу якої введено ізатізон. На підставі результатів біохімічних, гематологічних, імунологічних досліджень обгрунтовано дозу введення нового вітамінно-ізатізонового препарату на організм лабораторних тварин і норок, установлено його токсичність. Доведено доцільність використання даної вітамінної кормової домішки для збереженості поголів'я, росту та підвищення продуктивності норок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.4-451.22 +
Шифр НБУВ: РА343459

Рубрики:

      
2.

Ткачук С.А. 
Вікові зміни скелета стило- та зейгоподія грудної і тазової кінцівок американської норки: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / С.А. Ткачук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено мікро- та макроморфологічні, біомеханічні особливості скелета стило- та зейгоподія грудної і тазової кінцівок американської норки від її народження до 635 доби життя. Застосовано морфометричні, біомеханічні та гістологічні методики досліджень. Встановлено, що ріст маси тіла та розвиток кісток грудної і тазової кіцівок (стило- та зейгоподія) в постнатальному періоді онтогенезу американської норки відбувається за експоненціальним законом, що призводить до нерівномірності росту в різні вікові періоди (від народження до дворічного віку). У прирості трубчастих кісток кінцівок визначено основні періоди відносного приросту. Показники межі міцності, несучої можливості діафіза, умовного запасу міцності скелетних елементів кінці - змінні величини. Структурні зміни кісткової тканини на гістологічному рівні відбуваються поряд зі змінами біомеханічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.4-266 + Е60*698.133 + Е60*698.134.2
Шифр НБУВ: РА315109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Цупило О.А. 
Вплив природних та індукованих факторів на резистентність та відтворну здатність норок: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / О.А. Цупило ; Харк. зооветеринар. ін-т. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Установлено, що потенційна плодючість норок значно вища за фактичну. Досліджено вплив навколишнього середовища та технології утримання на резистентність і відтворну здатність норок різних кольорових груп. Вивчено вплив обробки тканинними біостимуляторами самок і самців на показники відтворної функції норок, динаміку деяких біохімічних показників і морфлогію крові. Наведено рекомендації щодо оптимізації зоогігієнічних режимів утримання та схем стимуляції відтворної функції самок препаратами з печінки великої рогатої худоби та з жіночої плаценти, що сприяє підвищенню плодючості, резистентності основного стада та новонароджених цуценят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.4-271-312
Шифр НБУВ: РА314224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Камінецький В.К. 
Екологічні та господарські основи напіввільного утримання копитних (на прикладі державної організації "Резиденція "Залісся" та Азово-Сиваського національного природного парку): автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / В.К. Камінецький ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання формування популяцій копитних за умов надмірної щільності населення та штучного обмеження площі існування даних тварин. З'ясовано, що у лісових угіддях державної організації "Резиденція "Залісся" щільність копитних становить 122 особини на 1 тис. га. У степовому біотопі Азово-Сиваського національного природного парку цей показник становить 519 особин на 1 тис. га. Досліджено формування міжвидових зв'язків між окремими популяціями копитних. Установлено соціальну ієрархію видів, що перебувають на одному трофічному рівні. Для популяції кожного виду наведено чинники, що впливають на динаміку його чисельності. Зазначено, що пристигаючі соснові насадження з розвиненим підліском є пріоритетними угіддями для благородного оленя, звідки він витісняє лань і козулю у свіжі та сухі бори, де переважають сосново-зеленомохово-лишайникові асоціації. За умови спільного утримання лося та плямистого оленя останній домінує у чорновільхових насадженнях з багатим підліском і трав'яним покривом, а поширення лося обмежується сосновими молодняками. Високий рівень біотехнічних заходів зумовлює незалежність дикого кабана від характерних вологих станцій і нейтральні відносини з іншими видами копитних. Муфлон найповніше освоює трофічні ресурси Степової зони та є найбільш пристосованим видом до умов відкритого біотопу. Виявлено, що за його відсутності лань проявляє вищу екологічну пластичність, ніж благородний олень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.9-3 + Е623.362.40*80 +
Шифр НБУВ: РА362855

Рубрики:

      
5.

Шадура А.М. 
Лісівничі основи ведення мисливського господарства на кабана (Sus scrofa L.) та козулю (Capreolus capreolus L.) у лісах східного Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / А.М. Шадура ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Представлено результати вивчення на базі лісотипологічних засад природної кормової бази козулі та кабана у різних лісових біоценозах Східного Полісся України. Запропоновано методику визначення запасів надземної та підземної фітомаси кормових рослин і сільськогосподарських кормів для копитних. З'ясовано причини превалювання певного корму у їх раціоні. Запропоновано заходи підвищення кормової ємності лісових угідь для козулі та кабана. Відзначено, що результати дослідження можуть бути використані для визначення придатності угідь щодо проживання даних тварин, а також встановлення класу бонітету лісових мисливських угідь, проведено розрахунки їх оптимальної ємності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339649

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лещенко А.В. 
Обгрунтування оптимальних технологічних режимів вирощування молодняку нутрій: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / А.В. Лещенко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Експериментально обгрунтовано технологічні режими вирощування молодняка нутрій, способи утримання та забезпечення водних процедур у різні вікові періоди. Надано комплексну порівняльну оцінку ефективності застосування способів вирощування молодняка нутрій у разі водного (з басейнами для купання) та безводного утримання, виявлено їх позитивні та негативні сторони. Запропоновано альтернативний варіант утримання молодняка нутрій від двох до восьми місяців у клітках з вигулами, обладнаних душовими установками. Розроблено оптимальні та практично допустимі технологічні режими утримання та забезпечення водних процедур для нутрій з урахуванням вікового періоду під час застосування, кількості та погодинного дозування купання протягом доби. Одержано нові дані про вплив різних режимів утримання та купання нутрій на показники їх росту, розвитку, продуктивності, реакцій поведінки, фізіологічного статусу та резистивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.5-44
Шифр НБУВ: РА318974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Вагін 
Пренатальний добір у ссавців: селекція бластоцист американських норок (Mustela vison): автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / Юрій Вікторович Вагін ; Державна установа "Науковий центр радіаційної медицини АМН України". — К., 2008. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2Mus*44 + П718.4-31
Шифр НБУВ: РА361287

Рубрики:

      
8.

Корх О. В. 
Принципи оцінки та ефективність селекції норок кольорового типу пастель за відтінками забарвлення хутра: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О. В. Корх ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено позитивний ступінь впливу ефективних методів селекції на ваговий і лінійний ріст, показники крові, рівень стресочутливості, структуру волосяного покриву, гістобудову шкіри, комплексний клас, якість шкурок молодняку, біоенергетичну оцінку й економічну ефективність, а також відтворювальну здатність звірів основного стада, що доводить генетичну обумовленість виявлених особливостей у поголів'я. Проведено пошук і доведено селекційну ефективність впровадження нового методичного відходу щодо оцінювання рівня стресочутливості норок у разі вдосконалення елементів промислової технології виробництва хутра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.4-334
Шифр НБУВ: РА376870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Гавриш О. М. 
Роль селекційно-генетичних факторів у формуванні продуктивності норок різних типів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О. М. Гавриш ; Ін-т розведення і генетики тварин НАН України. — с. Чубинське, 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено кореляційні зв'язки між селекційно-генетичними ознаками норок, визначено оптимальні параметри проведення сезону парувань, полігамне співвідношення у родинах норок. Досліджено рівень впливу генетичних і паратипових факторів на реалізацію статевого потенціалу та продуктивність. Визначено рівень консолідації поголів'я норок досліджуваних типів за умов звірогосподарства Черкаської облспоживспілки. Вивчено мінливість, кореляційні зв'язки та характер успадковуваності селекційно-генетичних ознак в ряді поколінь норок різних типів забарвлення за умов інтенсивного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.4-3
Шифр НБУВ: РА378942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Божко 
Удосконалення технології вирощування норок з використанням препаратів мікробіологічного синтезу гриба Blakeslea trispora: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Наталія Володимирівна Божко ; Державний вищий навчальний заклад "Херсонський держ. аграрний ун-т". — Херсон, 2008. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.4-45
Шифр НБУВ: РА359295

Рубрики:

      
11.

Осташевський В.І. 
Характеристика продуктивності та біологічних особливостей норок різних типів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.І. Осташевський ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше за виробничих умов західного регіону України проведено порівняльне вивчення продуктивних якостей і біологічних особливостей норок стандартного темно-коричневого, сріблясто-голубого та сапфірового типів. Визначено кореляційну залежність рівня величини спадково обумовленої та фактичної багатоплідності від генотипових і паратипових факторів. Встановлено, що кращі показники багатоплідності проявляються у норок особливо великої категорії вгодованості окремих типів, спарованих у другий період статевої охоти. Визначено генетичний потенціал норок окремих типів щодо лінійного та масового росту та розвитку їх нащадків, морфоструктури волосу, гістоморфології шкіри. На підставі одержаних даних щодо росту, розвитку та динаміки морфологічних і біохімічних показників крові норок від народження до дорослого віку, а також вивчення особливостей будови шкіри обгрунтовано рекомендації щодо покращення якості хутрової сировини та підвищення молочності самок. Розроблено та впроваджено у виробництво найбільш раціональні методи добору самок з урахуванням рівня величини живої маси для підвищення багатоплідності норок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.4-3 +
Шифр НБУВ: РА345358

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського