Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (823)Книжкові видання та компакт-диски (779)Журнали та продовжувані видання (497)
Пошуковий запит: (<.>U=П68$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 130
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єременко О.А. 
Особливості оксидативного стресу і антиоксидантного захисту організму у фазанів за умов штучного розведення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.А. Єременко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості оксидативного стресу та функціонування антиоксидантної системи організму фазанів за умов штучного розведення та дії антиоксидантів. Встановлено, що висока інтенсивність процесів ліпопероксидації у тканинах добових фазанів є причиною недостатньої функціональної активності ферментативної системи антиоксидантного захисту (АОЗ). Виявлено, що швидке вичерпання пулу основних ліпофільних біоантиоксидантів та інгібування ферментативних реакцій АОЗ призводить до зниження адаптаційної здатності диких птахів за умов штучного розведення. Виявлено, що введення до раціону фазанів переокисненого жиру викликає оксидативний стрес, що характеризується вираженим зростанням вмісту ТБК-активних продуктів у печінці та крові фазанів у 30-добовому віці та порушенням активності антиоксидантних ферментів. Обгунтовано необхідність проведення корекції процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) за допомогою антиоксидантів з метою усунення порушень кисневого метаболізму та захисту тканини від ушкоджуючої дії оксидативного стресу. Показано, що застосування препарату "Дистинол" у дозах 0,038 % - 0,050 % сприяє зростанню E-вітамінної забезпеченості, стимулює ферментативну ланку АОЗ, знижує інтенсивність процесів ПОЛ, що позитивно впливає на приріст живої маси фазанят і збереження їх поголів'я у разі виникнення оксидативного стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.1-272.513 + Е623.353.523.1Pha*723.4-604.2 +
Шифр НБУВ: РА346606

Рубрики:

      
2.

Єсьман Д.В. 
Пероксидне окиснення ліпідів та показники обміну білків і нуклеїнових кислот в яєчку перепілки залежно від періоду продуктивності та забезпечення вітаміном Е: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Д.В. Єсьман ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено процес пероксидного окиснення ліпідів і білково-нуклеїнового обміну в яєчнику перепелів залежно від періоду продуктивності та забезпечення кормів раціону вітаміном Е. Встановлено, що на початку яйцекладки відбувається підвищення інтенсивності пероксидного окиснення ліпідів, зниження антиоксидантного захисту й інтенсивності білково-нуклеїнового обміну в яєчнику перепела. Виявлено, що згодовування кормів з вмістом вітаміну Е 20 мг/кг корму супроводжується підвищенням інтенсивності пероксидного окиснення ліпідів, виснаженням системи антиоксидантного захисту та зниженням білкосинтезувальних процесів. З'ясовано, що згодовування збільшеної в 10 та 20 разів дози вітаміну Е відносно контрольної групи птиці сприяє стабілізації процесів ліпопероксидації, підвищенню активності ферментів системи антиоксидантного захисту та білково-нуклеїнового обміну. Доведено, що у разі тривалого згодовування підвищених доз вітаміну Е спостерігається залежність між його вмістом у кормах, яєчнику та яйцях. Встановлено, що у разі згодовування вітаміну Е в дозі 300 мг/кг і 600 мг/кг його вміст у жовтку яєць зростає в 2,9 та 5,1 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-273.96 + П686.3-272.532 +
Шифр НБУВ: РА357672

Рубрики:

      
3.

Ільчук І.І. 
Продуктивність, якість яєць та обмін речовин у японських перепелів за різних рівнів натрію і калію у комбікормі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / І.І. Ільчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 21 с.: табл. — укp.

Вперше вивчено вплив різних рівнів натрію і калію у комбікормах на продуктивні якості та обмін речовин у дорослих перепелів яєчного напряму продуктивності. Досліджено показники яєчної продуктивності та якості яєць, перетравність поживних речовин корму, баланс азоту, натрію, калію, кальцію та фосфору, морфологічний та біохімічний склад крові, вміст мінеральних елементів у печінці та м'язах перепелів. Встановлено, що оптимальний вміст калію в раціоні птахів складає 0,81 %, а натрію - 0,15 % за їх співвідношення 5,4 : 1. Виявлено, що під час годівлі птахів комбікормом із вказаною кількістю даних елементів зростає яєчна продуктивність, поліпшується якість яєць, знижуються витрати корму на одиницю продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-60 + П686.3-60
Шифр НБУВ: РА329740

Рубрики:

      
4.

Іщенко К.В. 
Технологічні прийоми підвищення яєчної продуктивності та збереження курей-несучок шляхом покращення мікроклімату пташників: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / К.В. Іщенко ; Ін-т тваринництва НААН України. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено необхідність зниження вмісту шкідливих газів і кількості мікроорганізмів у повітрі пташників за використання таких кліткових батарей. Запропоновано проведення обробки його в колекторному повітропроводі системи підсушування посліду ультрафіолетовим випромінюванням, а для зменшення вмісту шкідливих газів у повітрі проводити обробку посліду або повітря пташника відповідними реагентами чи абсорбентами. Розроблено конструкції експериментальних бактерицидних пристроїв і скрубера, вивчено їх вплив за різних режимів роботи та застосування як наповнювачів різних речовин на мікробне обсіменіння повітря пташника та вміст у повітрі шкідливих газів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-681 + П682-4
Шифр НБУВ: РА372827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Альматарнех М.М. 
Удосконалення технологічних прийомів виробництва та підготовки до інкубації яєць курей, качок і страусів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / М.М. Альматарнех ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено два напрями подальшого підвищення ефективності розведення курей яєчних кросів, качок і страусів в племптахопідприємствах України, якими є застосування енергозберігальних технологічних прийомів вирощування курей і виробництва інкубаційних яєць, підвищення плодючості качок і страусів; використання нових дезінфекційних засобів у процесі підготовки яєць курей, качок і страусів до інкубації. Експериментально встановлено, що курей батьківського стада найбільш ефективно вирощувати за переривчастими режимами щодо тривалості й інтенсивності освітлення пташників з застосуванням ламп розжарювання, а утримувати для виробництва інкубаційних яєць до досягнення 72 - 85-тижневого віку в кліткових батареях за нормативним світловим режимом з застосуванням компактних люмінесцентних ламп. Розроблено пропозиції щодо підвищення плодючості качок і страусів шляхом створення більш комфортних умов їх утримання під час відтворювального сезону. Встановлено ефективність застосування препарату йодезоль для передінкубаційної дезінфекції яєць курей і качок, обгрунтовано можливість заміни даним препаратом формаліну, який має канцерогенні властивості. Доведено, що застосування йодезолю для дезінфекції яєць курей і качок забезпечує збільшення до семи діб терміну їх гарантованого зберігання у яйцесховищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-443 +
Шифр НБУВ: РА362473

Рубрики:

      
6.

Артеменко О.Б. 
Низькотемпературна консервація статевих і ембріональних клітин птиці: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / О.Б. Артеменко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-34 + П68-344.4
Шифр НБУВ: РА318926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Архангельська М.В. 
Удосконалення способу передінкубаційної обробки яєць для підвищення відтворювальних якостей родинного стада курей кросу "Прогрес": Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / М.В. Архангельська ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо вдосконалення технології передінкубаційної обробки яєць птиці яєчного типу. Установлено, що застосування димексиду як хімічного провідника біологічно активних речовин у яйце у порівнянні з барометричним і термічним способами, значно спрощує глибинну обробку, активізує ембріональний розвиток, зменшуючи втрати маси яйця у перші вісім днів інкубаційного періоду та збільшуючи їх у наступні періоди інкубації і таким чином сприяє зменшенню ембріональної смертності на 5,2 %. Виявлено більш інтенсивний ріст і розвиток внутрішніх органів і живої маси. Завдяки стимуляції ембріогенезу відбувається більш інтенсивний розвиток міозитів і каріоцитів в ембріональний період. Ця тенденція зберігається до шестидесятиденного віку. Передінкубаційна обробка яєць розчином, який містить 0,01 % димексид, 0,1 % аскорбінову кислоту і 0,1 % янтарну кислоту, сприяє підвищенню виводимості яєць на 5,3 % і збереженості курчат - на 26,8 %. Економічний ефект від застосування нового способу становить 123,8 грн. від продажу добового молодняку з розрахунку на 1 000 закладених з метою інкубації яєць і 4 288 грн. - від продажу курочок-молодок з розрахунку на 1 000 посаджених для вирощування добових курчат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-443.2 +
Шифр НБУВ: РА352067

Рубрики:

      
8.

Асобайрі Е.Е. 
Ефективність використання комбікормів для курей-несучок при додаванні метионіну, меляси та риб'ячого жиру: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Е.Е. Асобайрі ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Розроблено та експериментально обгрунтовано оптимальний рівень додавання сіркомістких амінокислот, бурякової меляси та риб'ячого жиру в ячмінно-соняшниковий комбікорм для яєчних курей промислового стада. Створено амінокислотно-енергетичний кормовий домішок для курей, який складається з 0,05 - 0,10 % бурякової меляси, що дозволяє суттєво підвищити ефективність ячмінно-соняшникового комбікорму зі зниженим вмістом тваринного протеїну (9 % від сирого протеїну). Вивчено вплив різного рівня метионіну, бурякової меляси та риб'ячого жиру в раціоні яєчних курей на вагу внутрішніх органів, морфологічний стан печінки, вагу, об'єм, щільність та товщину шкаралупи харчових яєць, а також концентрацію вітаміну А та каротиноїдів у жовтку. Встановлено взаємозв'язок маси печінки з нагромадженням жиру в цитоплазмі гепатоцитів, товщиною шкаралупи та інтенсивністю яйцекладки, вагою, об'ємом та щільністю яєць з віком курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-4
Шифр НБУВ: РА320643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Баланчук І. М. 
Перетравність корму, обмін речовин і продуктивні якості молодняку м'ясних качок за різних рівнів енергії, протеїну та лізину в комбікормах: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / І. М. Баланчук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Одержано нові дані стосовно особливостей енергетичного та протеїнового живлення каченят-бройлерів, впливу різних рівнів енергії, протеїну та лізину на ріст, перетравність поживних речовин, баланс азоту, кальцію та фосфору в організмі, збереженість поголів'я, вміст основних поживних речовин та амінокислот у м'ясі та печінці, морфологічний і біохімічний склад крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.1-273.1 + П683.1-451.2
Шифр НБУВ: РА376589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Болбот І.М. 
Енергоощадна система управління виробництвом у промисловому пташнику: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / І.М. Болбот ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено енергоощадну систему управління виробництвом (ЕСУВ) продукції птахівництва, що сприяє максимізації прибутку та мінімізації витрат енергоресурсів за рахунок встановлення оптимального значення температурного режиму. Зазначено, що запропонована ЕСУВ поєднує організаційно-економічні, біологічні та технологічні процеси в єдиний комплекс. Для знаходження економічно оптимального рішення розроблено алгоритм визначення оптимальної температури у пташнику, який враховує цінові показники продукції, кормів та енергетичних ресурсів, біологічні властивості птиці та теплофізичні властивості пташника. Зазначено, що дана система - більш нового класу, в ній здійснюється накопичення та зміна інформації в процесі роботи, а також враховано зміну зовнішньої температури, теплопровідність конструкції пташника, кількість, вагу, вік та продуктивність птиці, енергетичні витрати, вартість продукції, корму та енергетичних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-68
Шифр НБУВ: РА330526

Рубрики:

      
11.

Бородай В.П. 
Теоретичне обгрунтування і практична реалізація програм удосконалення птиці м'ясних кросів: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / В.П. Бородай ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське (Київ. обл.), 2000. — 32 с. — укp.

Розглянуто шляхи підвищення ефективності гетерозисної селекції у м'ясному птахівництві та розроблено прийоми моделювання селекційних ознак птиці, прогнозування рівня м'ясної продуктивності. Обгрунтовано п'ять селекційних програм створення вітчизняного кросу м'ясних курей. Визначено селекційні індекси для відбору ремонтного молодняку за комплексом ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-338.48,022
Шифр НБУВ: РА307937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ведмеденко 
Ефективність використання родинних форм різних кросів для створення курей м'ясо-яєчного напрямку продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Олена Володимирівна Ведмеденко ; Херсонський держ. аграрний ун-т. — Херсон, 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-334
Шифр НБУВ: РА342794

Рубрики:

      
13.

Галущак Л. І. 
Фізіологічний стан організму перепелів за різного рівня жиру та вітаміну Е у раціоні: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.13 / Л. І. Галущак ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено підвищення резистентності еритроцитів, зростання концентрації гемоглобіну, збільшення кількості еритроцитів і кольорового показника у японських перепелів у разі додаткового включення до стандартного комбікорму, що містить 3 % соняшникової олії, домішки 20 г/т комбікорму вітаміну Е. Розглянуто органо-тканинні особливості активності гідролітичних ферментів у тканинах дванядцятипалої кишки, підшлункової залози та печінки перепелів у разі підвищення рівня сирого жиру та збільшення кількості вітаміну Е у раціонах різного компонентного складу. Показано коригувальний вплив рівня вітаміну Е та соняшникової олії у раціонах різного складу на інтенсивність обміну білків в організмі перепелів. Запропоновано дешевий рецепт комбікорму на основі кукурудзи (43,8 %) й екструдованих кормових бобів (20 %) з домішкою соняшникової олії та вітаміну Е для перепілок яєчного напрямку продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-451.22 + П686.3-273.1
Шифр НБУВ: РА377086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Гарбажій К. С. 
Використання ферментного препарату "Ладозим" у раціонах курей-несучок: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / К. С. Гарбажій ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнол. ім. С.З. Гжицького. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено завдання створення кормової суміші для курей-несучок, збагаченої ферментним препаратом ладозим проксі та її дії на продуктивні якості птиці. За результатами першого та другого науково-господарських дослідів на основі теоретичних і практичних висновків створено кормову суміш. На третьому етапі поставлено один науково-господарський й один виробничий досліди, мета яких полягає в перевірці ефективності застосування ферментного препарату ладозим проксі у годівлі курей-несучок яєчного напряму продуктивності як регулятора по перетравності поживних речовин комбікорму в їх організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.25
Шифр НБУВ: РА371448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Глєбова Ю.А. 
Адаптаційна реакція яєчних курей різних генотипів та прогнозування їх природної резистентності в ранньому онтогенезі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Ю.А. Глєбова ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київська обл.), 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему адаптації яєчних курей сучасних кросів та наведено оцінку їх адаптаційної реакції у взаємозв'язку "генотип - середовище - яйце - резистентність організму в ранній онтогенез". Розроблено математичні моделі комплексного прогнозування ранньої природної резистентності у яєчних курей, а також виводимості яєць та виводу курчат. Встановлено, що під впливом адаптаційної реакції в яєчних курей знижуються показники яєчної продуктивності, якості яєць, відтворної здатності, збереженості поголів'я, неспецифічної резистентності та зростає напруга в організмі. Виявлено, що у разі схрещування вихідних ліній курей з підвищеною адаптаційною реакцією ефективність гетерозису за несучістю та відтворною здатністю вища, ніж у разі схрещування курей із меншою адаптаційною реакцією. Розроблено методи (математичні моделі) прогнозування природної резистентності в ранньому онтогенезі у комплексі з прогнозуванням виводимості яєць та виводу курчат, що дають можливість до інкубації яєць визначати відтворну здатність яєчних курей, яких утримують за різних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-31 +
Шифр НБУВ: РА352809

Рубрики:

      
16.

Гладка Н.І. 
Особливості енергетичного обміну у курчат-бройлерів під час технологічного вирощування та застосування гуматів і каротиноїдів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Н.І. Гладка ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено особливості енергетичного обміну на різних етапах вирощування курчат-бройлерів, впливу кормових домішок гумінових кислот (Гуміксолу) та мікробактеріального каротину (Вітадексу) на основні реакції біологічного окиснення у клітинах печінки та пішлункової залози м'ясних курчат, а також їх дії на інтенсивність росту, розвиток, збереженість поголів'я та конверсію кормів. На підставі результатів проведених досліджень показано, що активність одного з головних ферментів гліколізу (фосфофруктокінази) підвищується, а дегідрогеназ циклу трикарбонових кислот alpha-кетоглутаратдегідрогенази і сукцинатдегідрогенази) знижується впродовж вирощування курчат-бройлерів. Установлено максимальну активність оксидазної та фосфорилювальну активність мітохондрій печінки на початку дослідження, за цього ефективність та інтенсивність окисного фосфорилювання підвищувалась впродовж дослідженого періоду розвитку птахів. Виявлено позитивний вплив кормових домішок Вітадепсу (2,7 г/кг корму) та Гумісолу (20 мл/кг корму) на реакції енергетичного обміну. Одержано дані щодо впливу зазначених кормових домішок на продуктивність, ефективність приросту та збереженість птахів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-612.2 + П682-4 +
Шифр НБУВ: РА360956

Рубрики:

      
17.

Гордієнко В.М. 
Оптимізація енергетичного і протеїнового живлення індичат, які вирощуються на м'ясо: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.М. Гордієнко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено й експериментально обгрунтовано оптимальні рівні обмінної енергії та сирого протеїну у комбікормах для м'ясних індичат білої широкогрудої породи кросу "Харківський-56". Економічно обгрунтовано використання різних рівнів обмінної енергії та сирого протеїну у комбікормах для індичат даної породи. За згодовування комбікормів, які містять кукурудзу та пшеницю, загальний економічний ефект, одержаний внаслідок реалізації самців і самок у 17-тижневому віці, складає 6,86 грн/гол., самців у 21-тижневому і самок у 17-тижневому віці - 8,62 грн/гол. Заміна у структурі комбікорму кукурудзи пшеницею з домішкою рослинного жиру без зміни обмінної енергії та сирого протеїну суттєво не впливає на продуктивність індичат та хімічний склад м'яса. У разі реалізації самців і самок у 17-тижневому віці одержується економічний ефект 5,26 грн/гол., самців у 21-тижневому та самок у 17-тижневому віці - 6,31 грн/гол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П684-4 +
Шифр НБУВ: РА349622

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Гречкосій Н.В. 
Постнатальний період онтогенезу тимуса курей кросу "Ломан Браун": Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Н.В. Гречкосій ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено морфологію тимуса курей у постнатальному періоді онтогенезу. Вивчено топографію, макро- і мікроструктуру тимуса та клітинний склад його паренхіми. Визначено, що тимус курей є парним органом. Розвиток морфофункціональних одиниць (часточок) тимуса закінчується у 90-добових курей, а його ріст - у 120-добових. Максимальну функціональну активність тимуса, як органа лімфоцитопоезу, виявлено у 90-добових курей. У курей цього ж віку починається інволюція тимуса, яка протікає у три етапи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*697.5*334,022 + П682-263,022
Шифр НБУВ: РА308224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Гудзь Н.В. 
Ріст і розвиток клоакальної сумки качок у постнатальному періоді онтогенезу: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Н.В. Гудзь ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

У качок віком від однієї до 270-ти діб установлено наявність клоакальної сумки. У птиці віком 300 діб вона є у 25 % особин, а в 330-добової - відсутня. Форма клоакальної сумки качок віком від однієї до 150-ти діб є видовжено-овальною, а у старших - спицеподібною. Визначено, що ріст клоакальної сумки качок закінчується у їх 60-добовому віці. У слизовій оболонці клоакальної сумки качок віком від однієї до 180-ти діб виявлено структурно-функціональні одиниці, які показують, що цей орган виконує функції центрального та периферичного органів імуногенезу. Формування клоакальної сумки як центрального органа імуногенезу не завершується з вилупленням качок. Її структурно-функціональні одиниці (лімфоїдні вузлики першої групи) утворюються до 30-добового віку птиці, а максимального розвитку досягають у віці 60 - 90 діб. У складі паренхіми клоакальної сумки качок виявлено клітини, які створюють мікрооточення для розвитку лімфоцитів, а також клітини B-лімфоцитопоезу, гранулоцити, макрофаги та плазмоцити. Ознаки інволюції клоакальної сумки виявлено у качок віком старше 60-ти діб. Відзначено, що структурно-функціональні одиниці паренхіми клоакальної сумки не виявляються у качок віком старше 210-ти діб, що свідчить про припинення функціонування цього органа ще до його повної інволюції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*694.426 + П683.1-263 +
Шифр НБУВ: РА365020

Рубрики:

      
20.

Дєбров В.В. 
Удосконалення методів оцінки, формування та реалізації генетичного потенціалу продуктивних якостей гусей: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / В.В. Дєбров ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 31 с. — укp.

Вивчено продуктивні та репродуктивні якості генофонду гусей півдня України. Проаналізовано вплив на їх рівень спадкових і паратипових факторів. Доведено ефективність використання математичних моделей опису та прогнозування кривих росту та несучості. Встановлено зв'язки параметрів моделей з господарсько корисними ознаками гусей. Оцінено рівень перо-пухової продуктивності за умов прижиттєвого обскубування гусей, їх оптимальні строки та кратність, досліджено процеси регенерації пір'я та пуху в зв'язку з середовищними та генотиповими факторами. Виявлено інтер'єрні особливості порід та поєднань гусей для розробки критеріїв раннього прогнозу продуктивності. Розраховано еколого-генетичні параметри чистопородних і помісних гусей для відбору компонентів систем схрещування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.2-31(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського