Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1281)Книжкові видання та компакт-диски (895)Журнали та продовжувані видання (102)
Пошуковий запит: (<.>U=П65$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 161
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Харенко М.І. 
Біотехнологія розмноження свиней. Інтенсифікація відтворної функції свиноматок і кнурів: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.07 / М.І. Харенко ; Львів. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1998. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення технології відтворення свиней у спецгоспах і промислових комплексах України. У роботі в порівняльному аспекті вивчені основні показники відтворення свиней з чітким визначенням помісячної та сезонної динаміки цих показників, розроблений критерій оцінки форм неплідності основних і перевірюваних свиноматок, а також обгрунтована економічна перевага організації внутрішньогосподарських пунктів штучного осіменіння свиней. У порівняльному аспекті вивчені показники спермопродукції районованих порід кнурів-плідників у спецгоспах і промисловому комплексі, обгрунтована перевага комплексного застосування гормональних та вітамінних препаратів при інтенсифікації відтворної функції основних і перевірюваних свиноматок, а також необхідність використання для цієї мети простагландинів і КПМК. Вперше проведена апробація тканинних препаратів /біостимуляторів/, виготовлених із хоріону і пуповини людини для інтенсифікації репродуктивної функції свиноматок і кнурів-плідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-34,022

Рубрики:

      
2.

Полякова В.О. 
Вдосконалення прийомів оцінки племінних і продуктивних якостей універсальних і спеціалізованих порід свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.О. Полякова ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню генотипових особливостей порід свиней різного напряму продуктивності за репродуктивними, відгодівельними і м'ясними якостями. Для розробки прийомів оцінки продуктивності якостей свиней використані інтер'єрні показники сироватки крові та моделювання кривих росту з використанням моделі Річардса. Визначено зв'язок активності ферментів з репродуктивними якостями свиней. Встановлено доцільність відбору ремонтного молодняку свиней за параметрами напруги і рівномірності росту. Виявлено вплив генотипових і паратипових факторів на мінливість інтер'єрних показників. За допомогою кластерного аналізу встановлені відмінності досліджуваних порід за основними господарсько-корисними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334.3,022

Рубрики:

      
3.

Чумак В.О. 
Фізіологічне обгрунтування використання препаратів гумусової природи і нетрадиційних замінників кормів молодняку свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.О. Чумак ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 1998. — 16 с. — укp.

У молодняка великої білої породи свиней вивчено зміни обміну речовин з віком, при різній інтенсивності годівлі і при використанні біологічно активних речовин та вермикультури. У крові свиней визначали вміст еритроцитів, гемоглобіну, лейкоцитів, лейкоформулу, загальний білок і його фракції, залишковий азот і його компоненти, хімічний склад свинини. Порівняльне вивчення обміну речовин, продуктивності, стійкості до захворювань засвідчило ефективність використання гідрогумату, оксигумату, апізолу, вермикультури і доцільність їх застосування у свинарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451,022

Рубрики:

      
4.

Торська C.М. 
Підвищення продуктивності кнурів-плідників шляхом використання водного моціону: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / C.М. Торська ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 16 с. — укp.

В дисертації викладені експериментальні і теоретичні дослідження, направлені на підвищення продуктивних і технологічних якостей кнурів-плідників. Вивчено інтер'єрні, етологічні та продуктивні властивості кнурів різних вікових і породних груп, які утримувались з застосуванням водного моціону. Запропоновані способи оцінки адаптаційних якостей і технологічного відбору тварин по їх реакції на фізичне навантаження. Розроблена і запроваджена у виробництво технологія водного моціону кнурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-463,022

Рубрики:

      
5.

Вуїв І.Т. 
Вплив вітаміну Е і селену на перекисне окиснення ліпідів і стан антиоксидантного захисту в організмі поросят: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / І.Т. Вуїв ; УААН. Ін-т земл-ва і біології тварин. — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Представлені дані про вплив водорозчинної форми вітаміну Е і селеніту натрію при парентеральному введені їх поросятам-сисунам, а також свиноматкам в період поросності і лактації на перекисне окиснення ліпідів (ПОЛ) і стан антиоксидантної системи в організмі поросят і їх ріст. Встановлено, що парентеральне введення поросятам у підсисний період вирощування водорозчинної форми вітаміну Е і селеніту натрію призводить до зниження інтенсивності перекисного окиснення ліпідів в їх організмі внаслідок підвищення активності ферментативної і неферментативної систем антиоксидантного захисту, до підвищення інтенсивності росту поросят. Аналогічні зміни інтенсивності ПОЛ і активності антиоксидантної системи в організмі поросят та інтенсивності їх росту виявлені також при парентеральному введені вітаміну Е і селеніту натрію свиноматкам у період поросності і лактації, проте, вони виражені меншою мірою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.526,022

Рубрики:

      
6.

Федяєв В.А. 
Технологічні прийоми підвищення продуктивності свиноматок уельської породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / В.А. Федяєв ; Сум. держ. аграр. ун-т. — Суми, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженням у порівняльному аспекті вивчення продуктивності та деяких біологічних особливостей маток уельської породи при схрещуванні з кнурами великої білої породи і гібридизації з кнурами нових полтавської та української харківського заводського типу м'ясних порід при звичайному у 60 днів і ранньому у 35-денному віці відлученні поросят. Наведені дані продуктивності маток, росту і розвитку, відгодівельних і м'ясних якостей, морфологічних і біохімічних показників крові, рівня клітинних і гуморальних факторів захисту організму помісного і гібридного молодняку. Показана анатомічна та гістологічна різниця деяких внутрішніх органів молодняку різних генотипів. Досліджено фізико-хімічний склад м'яса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-338,022

Рубрики:

      
7.

Бережнюк Н.А. 
Продуктивність, перетравність поживних речовин та забійні якості свиней при згодовуванні добавок глутамінової кислоти: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Н.А. Бережнюк ; Львів. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Вінниця, 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації викладений експериментальний матеріал по згодовуванню глутамінової кислоти молодняку свиней. Встановлено, що добавка глутамінової кислоти у кількісті 10% від її вмісту в раціоні позитивно впливає на продуктивність відгодовуваних свиней, перетравність поживних речовин, особливо протеїну та незамінних і замінних амінокислот. При цьому у піддослідних свиней зростали середньодобові прирости, а також збільшувалася маса туші та підвищувався забійний вихід. Введення до раціонів свиней вказаних амінокислот не вплинуло на якість м'яса як після добової витримки, так і після тривалого зберігання у замороженому вигляді. Морфологічні та біохімічні показники крові свиней при згодуванні глутамінової кислоти були в межах фізіологічної норми. Запропоновано використовувати в годівлі свиней глутамінову кислоту в кількості 10% від її вмісту в раціоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.21,022

Рубрики:

      
8.

Огороднічук Г.М. 
Продуктивність, перетравність поживних речовин раціонів та забійні показники свиней при згодуванні нових кормових добавок: Автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.02,02 / Г.М. Огороднічук ; Львівська академія ветеринарної медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.832,022

Рубрики:

      
9.

Чалий О.І. 
Ефективність різних концентрацій цинку в раціонах кнурів- плідників і свиноматок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.І. Чалий ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Встановлено, що ефективний вплив на репродуктивну здатність і продуктивність кнурів та маток має цинк в концентрації 120 мг/кг сухих речовин в раціонах, збалансованих за всіма поживними речовинами. Викладено матеріал по впливу різних концентрацій цинку (40, 87, 120, 160 і 200 мг/кг СР) на споживання і перетравлення поживних речовин, забезпеченість енергією, баланс азоту, стан здоров'я, процеси росту, спермопродукцію, запліднюючу здатність кнурів-плідників, багато та великоплідність маток і якість їх потомства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232,022

Рубрики:

      
10.

Бабенко С.П. 
Оптимізація технологічних режимів і норм згодовування мацеробациліну Г3х свиням на відгодівлі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / С.П. Бабенко ; Білоцерківський держ. аграрний ун-т. — Біла Церква, 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.25,022

Рубрики:

      
11.

Біла Т.А. 
Генотипічні особливості амінокислотного складу і якісних показників м'ясо-сальної продукції свиней різного напрямку продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Т.А. Біла ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню генотипових особливостей якісних показників і амінокислотного складу найдовшого м'яза спини універсальної (великої білої), спеціалізованих м'ясних порід - дюрок, української м'ясної і полтавської м'ясної, і сальної української степової рябої породи в умовах індустріальної технології виробництва свинини. Встановлено, що найвищі показники репродуктивних якостей мають свині української м'ясної і великої білої порід. Мінливість якісних показників і амінокислотного складу найдовшого м'яза спини залежить від генотипу і напрямку продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312,022

Рубрики:

      
12.

Іскра Р.Я. 
Гормонально-субстратні механізми регуляції вуглеводного обміну та антиоксидантної системи в мієлоїдних клітинах і лейкоцитах свиней раннього віку: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Р.Я. Іскра ; УААН. Ін-т земл-ва і біології тварин. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню вікових змін в лейкоцитопоезі і метаболізмі мієлоїдних клітин кісткового мозку та лейкоцитів крові свиней в ранньому періоді постнатального онтогенезу. Встановлено, що від народження до 10-добового віку в кровотворних органах тварин інтенсифікуються процеси мієло- і лімфоцитопоезу. Протягом раннього постнатального періоду в лімфоцитах відбувається активізація ферментів пентозофосфатного шляху та мітохондріальних цитохромів, у нейтрофільних гранулоцитах спостерігається підвищення активності ферментів окремих ланок гліколізу. В процесі постнатальної адаптації в клітинах системи гемопоезу інтенсифікуються протеолітичні ферменти, відбувається становлення антиоксидантного статусу клітин кісткового мозку і лейкоцитів поросят. Встановлено, що на регуляцію інтенсивності лейкоцитопоезу і метаболізму мієлоїдних клітин та лейкоцитів впливають гідрокортизон та мікроелементи (Fe і Se). Введення гідрокортизону у високих дозах приводить до пригнічення інтенсивності гранулоцитопоезу, зниження активності ферментів, що каталізують початкові стадії гліколізу і пентозофосфатного шляху та пригнічення активності ферментів антиоксидантної системи в мієлоїдних клітинах кісткового мозку і лейкоцитах поросят. Застосування залізодекстранових препаратів у комплексі із сполуками селену веде до підвищення функціональної активності системи антиоксидантного захисту та нормалізації енергетичних процесів у фагоцитуючих та імунокомпетентних клітинах тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272,022

Рубрики:

      
13.

Волков А.А. 
Удосконалення свиней породи дюрок при чистопородному розведенні та ефективність використання її в схрещуванні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.А. Волков ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки методичних підходів удосконалення породи дюрок в умовах Півдня України з використанням свиней чеської, американської, англійської, датської селекції, створенню племінного стада з поліпшеними репродуктивними якостями маток та визначенню ефективності використання породи в схрещуванні з великою білою англійською. Досліджено, що спрямоване використання в якості материнської основи чеської популяції, а в якості батьківської - американської, англійської та датської, стало ефективним методом удосконалення породи дюрок. На цій підставі в умовах ВАТ "Племзавод Степной" створено племінне стадо свиней породи дюрок української селекції, яке за репродуктивними якостями маток перевищує кращі світові аналоги. Використання породи дюрок у схрещуванні з великою білою англійською позитивно впливає на відгодівельні й м'ясні якості помісей. Більш ефективним виявилося поєднання, де материнською основою була порода дюрок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9 дюрок
Шифр НБУВ: РА307352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Мороз О.Г. 
Вивчення поєднань різних генотипів свиней в умовах свинокомплексу з метою одержання високопродуктивних товарних гібридів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.Г. Мороз ; УААН. Ін-т свинарства. — Полтава, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню найбільш ефективних варіантів поєднань генотипів свиней української та англійської селекції для одержання товарних гібридів на внутріпородній і міжпородній основі в умовах "Калитянського" свинокомплексу Київської області. Встановлено, що при використанні внутріпородного типу української великої білої породи (УВБ-1), як материнської форми, а кнурів порід дюрок, ландрас та великої білої англійської селекції, досягаються найвищі показники відтворювальних, відгодівельних і м'ясних якостей. Відгодівлю товарних гібридів, одержаних за такою схемою, в умовах України доцільно закінчувати при досягненні тваринами живої маси 115...120 кг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-338.2,022

Рубрики:

      
15.

Ломако Д.В. 
Вивчення ознак відтворювальної здатності свиноматок при чистопородному розведенні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Д.В. Ломако ; УААН. Ін-т свинарства. — Полтава, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено ознаки відтворювальної здатності свиноматок за умови чистопородного розведення, розроблено пропозиції щодо одержання більшої кількості відлучених поросят від кожної свиноматки за рік. Визначено, що свиноматки великої білої породи української селекції внутріпородного материнського типу УВБ-1, маючи високу багатоплідність, потребують значного покращання інших ознак відтворювальної здатності: вирівняність гнізд, збереженість поросят у підсисний період, середня жива маса та кількість поросят під час відлучення, а також збільшення кількості сосків у свиноматок. Внаслідок проведених досліджень виявлено вплив живої маси поросят під час народження на їх збереженість, швидкість росту та репродуктивні якості. Доведено, що найбільш вдалим є поєднання великих при народженні свиноматок та малих кнурів, взятих з найбільш багатоплідних гнізд. Наведено нову формулу для визначення вирівняності гнізд, а також новий оціночний індекс для визначення комплексної селекційної цінності свиноматок за їх відтворювальною здатністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-335,022 + П653.9 велика біла
Шифр НБУВ: РА308151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Чорнолата 
Перетравність, засвоєння поживних і мінеральних речовин, продуктивність та якість продукції у свиней при згодовуванні мікроелементних добавок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Людмила Петрівна Чорнолата ; Львівська держ. академія ветеринарної медицини ім. С.З.Гжицького. — Львів, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232,022
Шифр НБУВ: РА311525

Рубрики:

      
17.

Кривенок М.Я. 
Ріст, перетравність корму і м'ясна продуктивність молодняку свиней на відгодівлі з використанням ліпроту: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / М.Я. Кривенок ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Подано експериментальний матеріал із використання в раціонах молодняку свиней на відгодівлі нової кормової добавки ліпрот у кількості 2% і 4% за протеїном. Використання ліпроту в раціонах молодняку свиней на відгодівлі сприяло підвищенню середньодобових приростів їх живої маси. Аналіз даних контрольного забою піддослідних тварин свідчить про збільшення забійного виходу, площі м'язового "вічка" та виходу м'яса. Запропоновано використовувати під час відгодівлі молодняку свиней ліпрот у межах від 2% до 4% за протеїном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.21,022
Шифр НБУВ: РА308018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Кропивка С.Й. 
Відгодівельні і м'ясні якості свиней при згодовуванні кормових бобів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.Й. Кропивка ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено результати двох дослідів щодо вивчення впливу згодовування сирих, запарених і підсмажених на СБ-1,5 кормових бобів сорту "Пікуловецькі" на прирости живої маси, показники крові, забійні та м'ясні якості, хімічний склад м'яса і сала свиней на відгодівлі. Доведено, що згодовування у складі комбікорму до 20 % (за масою) кормових бобів у запареному або підсмаженому вигляді сприяє підвищенню добових приростів живої маси свиней, виходу парних туш і забійного виходу в порівнянні з введенням такої ж кількості зерна гороху. Кормові боби сприяли підвищенню в найдовшому м'язі спини сухих речовин, білку і жиру порівняно з горохом. Введення до комбікорму для свиней бобів знижує собівартість і підвищує оплату корму та рентабельність виробництва свинини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.831,022
Шифр НБУВ: РА310037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Назаренко І.В. 
Підвищення ефективності гібридизації в свинарстві шляхом ротаційної зміни плідників: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.В. Назаренко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено відтворні якості свиноматок великої білої породи та помісних за умов схрещування та гібридизації з кнурами великої чорної, української м'ясної порід, молдавського м'ясного типу та червоно-поясної спеціалізованої лінії полтавської селекції. Визначено особливості росту та розвитку чистопородного, помісного та породно-лінійного молодняка різних поєднань. Оцінено відгодівельні, забійні та м'ясо-сальні якості чистопородного, помісного та породно-лінійного молодняка. Вивчено інтер'єрні особливості дослідних тварин та їх зв'язок із живою масою. Проаналізовано економічну ефективність різних варіантів дво- та трипородного схрещування та породно-лінійної гібридизації. Розроблено прийоми з раціонального використання материнських та батьківських форм у разі ротаційних змін плідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-338.2,022
Шифр НБУВ: РА310268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Тарасов В.Г. 
Ефективність використання свиней спеціалізованих м'ясних порід в породно-лінійній гібридизації з універсальними породами: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.Г. Тарасов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 16 с. — укp.

Визначено кращі поєднання плідників порід ландрас (Л), української м'ясної, великої чорної (ВЧ) з матками заводського типу "Дніпровський" великої білої (ВБ) породи за різних варіантів породно-лінійної гібридизації. Розроблено прийоми використання закономірностей росту свиней в ранньому онтогенезі з метою підвищення відгодівельних якостей. Встановлено доцільність використання індексу напруги росту та параметрів математичної моделі Т.Бріджеса для прогнозування живої маси свиней 8 - 10-місячного віку з урахуванням даних, отриманих до 4-місячного періоду вирощування. Найвищі показники продуктивності одержано внаслідок породно-лінійної гібридизації (ВБ*ВЧ)*Л.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-338,022
Шифр НБУВ: РА308676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського