Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1281)Книжкові видання та компакт-диски (895)Журнали та продовжувані видання (102)
Пошуковий запит: (<.>U=П65$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 161
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іскра Р.Я. 
Гормонально-субстратні механізми регуляції вуглеводного обміну та антиоксидантної системи в мієлоїдних клітинах і лейкоцитах свиней раннього віку: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Р.Я. Іскра ; УААН. Ін-т земл-ва і біології тварин. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню вікових змін в лейкоцитопоезі і метаболізмі мієлоїдних клітин кісткового мозку та лейкоцитів крові свиней в ранньому періоді постнатального онтогенезу. Встановлено, що від народження до 10-добового віку в кровотворних органах тварин інтенсифікуються процеси мієло- і лімфоцитопоезу. Протягом раннього постнатального періоду в лімфоцитах відбувається активізація ферментів пентозофосфатного шляху та мітохондріальних цитохромів, у нейтрофільних гранулоцитах спостерігається підвищення активності ферментів окремих ланок гліколізу. В процесі постнатальної адаптації в клітинах системи гемопоезу інтенсифікуються протеолітичні ферменти, відбувається становлення антиоксидантного статусу клітин кісткового мозку і лейкоцитів поросят. Встановлено, що на регуляцію інтенсивності лейкоцитопоезу і метаболізму мієлоїдних клітин та лейкоцитів впливають гідрокортизон та мікроелементи (Fe і Se). Введення гідрокортизону у високих дозах приводить до пригнічення інтенсивності гранулоцитопоезу, зниження активності ферментів, що каталізують початкові стадії гліколізу і пентозофосфатного шляху та пригнічення активності ферментів антиоксидантної системи в мієлоїдних клітинах кісткового мозку і лейкоцитах поросят. Застосування залізодекстранових препаратів у комплексі із сполуками селену веде до підвищення функціональної активності системи антиоксидантного захисту та нормалізації енергетичних процесів у фагоцитуючих та імунокомпетентних клітинах тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272,022

Рубрики:

      
2.

Акімов О. В. 
Ефективність породно-лінійної гібридизації з використанням заводських ліній свиней харківського типу української м'ясної породи: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О. В. Акімов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито результати породно-лінійної гібридизації свиноматок великої білої породи з кнурами харківського типу української м'ясної породи різних ліній з метою подальшого використання кращих ліній для одержання двопородних гібридів. Одержано позитивні результати репродуктивних якостей свиноматок під час застосування породно-лінійної гібридизації порівняно з чистопородним розведенням. Вивчено ріст і розвиток гібридного молодняку й оцінено його продуктивні якості за відгодівельними, забійними та м'ясо-сальними показниками. Встановлено, що гібридний молодняк за віком досягнення живої маси 100 кг випереджає чистопородних ровесників на 5,25 - 9,36 доби, під час цього він характеризується вищими на 23,18 - 52,97 г середньодобовими приростами, порівняно з однолітками великої білої породи свиней. Встановлено, що дволородні свині мають кращу м'ясність, ніж чистопородні тварини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-31
Шифр НБУВ: РА376746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Акнєвський Ю.П. 
Продуктивність свиней в залежності від інтенсивності росту ремонтного молодняку та поєднання вихідних генотипів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Ю.П. Акнєвський ; Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького УААН. — Полтава, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив інтенсивності росту на продуктивні якості свиней різних генотипів за умов промислової технології їх вирощування. Встановлено позитивну обумовленість продуктивних якостей свиней залежно від інтенсивності росту. Наведено оцінку якісних показників м'язової тканини тварин. Досліджено конституціональні, остеологічні та інтер'єрні особливості тварин різних генотипів та інтенсивності росту. Показано доцільність використання індексів росту та параметрів моделі Т.Бріджеса як критерію оцінки закономірностей росту свиней. Встановлено, що чистопородні свині великої білої породи поєднання української великої білої (УВБ) та датської великої білої (ДВБ) переважають за основними показниками продуктивності аналогів вітчизняної селекції та помісних тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-60 + П65-334 +
Шифр НБУВ: РА353281

Рубрики:

      
4.

Аніскіна-Левчук Р.В. 
Взаємозв'язок між стадіями відтворювального циклу та процесами перекисного окислення ліпідів і антиоксидантного захисту у свиноматок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / Р.В. Аніскіна-Левчук ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2003. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантного захисту (АОЗ) в тканинах свиноматок та їх плодів. Установлено окремі закономірності та особливості вмісту дієнових кон'югатів, малонового діальдегіду, відновленого глутатіону та активності ксантиноксидази, каталази, глутатіонпероксидази та глутатіонтрансферази в печінці, ендометрії, міометрії свиноматок у період статевого спокою, охоти на 10, 15, 20, 30, 60, 90-у доби поросності, плодових оболонках, печінці, найдовшому м'язі спини 60-ти, 90-ти денних плодів і новонароджених поросят. Виявлено особливості диференціації вмісту даних компонентів у тканинах матки в місцях розташування плодів та між ними, установлено кореляційний зв'язок між рівнем показників ПОЛ-АОЗ у тканинах матері та плодів, а також їх масою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.1 +
Шифр НБУВ: РА325580

Рубрики:

      
5.

Бідяк І.М. 
Вплив згодовування міновіту на продуктивність, обмін речовин, якість м'яса та стан внутрішніх органів свиней: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / І.М. Бідяк ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено ефективність використання міновіту (нової біологічно активної кормової домішки) у раціоні годівлі молодняку свиней. Встановлено вплив міновіту на їх продуктивність і якість м'яса, стан органів травної й ендокринної систем та обмін речовин. Виявлено, що згодовування міновіту у дозах 2 - 8 г на 100 кг живої маси підвищує середньодобові прирости молодняку свиней у процесах вирощування та відгодівлі, збільшує забійну масу та масу туші, суттєво не впливає на зміну фізико-хімічних показників якості м'яса, знижує жировідкладення в тушах. Доведено, що споживання міновіту поліпшує обмін речовин, стимулює розвиток окремих структур шлунка, тонкого та товстого кишечнику свиней, вірогідно не впливає на каріометричні показники паренхіми печінки, підшлункової та щитовидної залоз, а також окремих функціональних зон коркової та мозкової речовин наднирників. Обгрунтовано доцільність використання міновіту у годівлі свиней різних вікових груп у дозі 4 г на 100 кг живої маси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.29 + П65-273.1 +
Шифр НБУВ: РА356483

Рубрики:

      
6.

Біла Т.А. 
Генотипічні особливості амінокислотного складу і якісних показників м'ясо-сальної продукції свиней різного напрямку продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Т.А. Біла ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню генотипових особливостей якісних показників і амінокислотного складу найдовшого м'яза спини універсальної (великої білої), спеціалізованих м'ясних порід - дюрок, української м'ясної і полтавської м'ясної, і сальної української степової рябої породи в умовах індустріальної технології виробництва свинини. Встановлено, що найвищі показники репродуктивних якостей мають свині української м'ясної і великої білої порід. Мінливість якісних показників і амінокислотного складу найдовшого м'яза спини залежить від генотипу і напрямку продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312,022

Рубрики:

      
7.

Бірта Г. О. 
Формування м'ясо-сальної продуктивності різних генотипів свиней залежно від паратипових факторів: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.02.01 / Г. О. Бірта ; Українська академія аграрних наук ; Інститут розведення і генетики тварин. — Київ, 2009. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 + П65- 455.47
Шифр НБУВ: РА369353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бабенко С.П. 
Оптимізація технологічних режимів і норм згодовування мацеробациліну Г3х свиням на відгодівлі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / С.П. Бабенко ; Білоцерківський держ. аграрний ун-т. — Біла Церква, 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.25,022

Рубрики:

      
9.

Базалевич 
Фізіологічні закономірності впливу окремих параметрів процесу кріоконсервації на запліднюючу здатність сперміїв кнура in vivo: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / Алла Володимирівна Базалевич ; УААН; Інститут свинарства ім. О.В.Квасницького УААН. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-344.4
Шифр НБУВ: РА368424

Рубрики:

      
10.

Баркарь Є.В. 
Оцінка ремонтного молодняку за інтенсивністю росту для підвищення відтворювальних якостей свиней: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Є.В. Баркарь ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено відгодівельні, м'ясні та відтворювальні якості свиней різних класів розподілу за живою масою після народження, а також інтенсивність формування у вікові періоди 0 - 2 - 4 і 2 - 4 - 6 місяців. Установлено ефективність використання оцінки ремонтного молодняку за інтенсивністю формування та індексами росту для підвищення продуктивних якостей. Доведено ефективність використання живої маси після народження як критерію відбору ремонтних свиноматок до основного стада.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-447 +
Шифр НБУВ: РА356582

Рубрики:

      
11.

Бегма Н.А. 
Використання побічних продуктів переробки зерна кукурудзи і гірчиці в годівлі свиней: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Н.А. Бегма ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 22 с. — укp.

Визначено поживність і біологічну цінність гірчичної макухи та побічних продуктів переробки зерна кукурудзи, а саме: сухого кукурудзяного корму (СКК) та кукурудзяно-фосфатидного концентрату (КФК). Розроблено раціони для свиней з включенням нетрадиційних протеїнових компонентів. З'ясовано вплив кормових домішок на репродуктивні якості дослідних свиноматок та інтенсивність росту молодняку свиней. Визначено коефіцієнти перетравності основних поживних речовин раціонів, а також особливості обміну енергії та білка в організмі дослідних свиней. Досліджено особливості морфобіохімічних показників крові та гістологічну будову печінки. Встановлено основні забійні показники та можливі зміни у морфологічному складі туш і якості м'яса. Базуючись на одержаних даних і розрахунках економічної ефективності використання продуктів переробки зерна гірчиці та відходів крохмале-патокового виробництва в годівлі свиноматок та молодняку свиней визначено оптимальні дози їх включення в комбікорми окремого та комплексного згодовування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.8 +
Шифр НБУВ: РА366731

Рубрики:

      
12.

Бережнюк Н.А. 
Продуктивність, перетравність поживних речовин та забійні якості свиней при згодовуванні добавок глутамінової кислоти: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Н.А. Бережнюк ; Львів. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Вінниця, 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації викладений експериментальний матеріал по згодовуванню глутамінової кислоти молодняку свиней. Встановлено, що добавка глутамінової кислоти у кількісті 10% від її вмісту в раціоні позитивно впливає на продуктивність відгодовуваних свиней, перетравність поживних речовин, особливо протеїну та незамінних і замінних амінокислот. При цьому у піддослідних свиней зростали середньодобові прирости, а також збільшувалася маса туші та підвищувався забійний вихід. Введення до раціонів свиней вказаних амінокислот не вплинуло на якість м'яса як після добової витримки, так і після тривалого зберігання у замороженому вигляді. Морфологічні та біохімічні показники крові свиней при згодуванні глутамінової кислоти були в межах фізіологічної норми. Запропоновано використовувати в годівлі свиней глутамінову кислоту в кількості 10% від її вмісту в раціоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.21,022

Рубрики:

      
13.

Берестова Л.Є. 
Ефективність використання каротину трав'яного борошна в годівлі молодняку свиней: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Л.Є. Берестова ; Ін-т тваринництва УААН. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу згодовування трав'яного борошна різних строків зберігання на ефективність використання каротину та продуктивність поросят-сисунів і відлучених поросят. Досліджено фактичні коефіцієнти перетравності поживних речовин раціонів, до складу яких було введено люцернове трав'яне борошно різних строків зберігання. Наведено експериментальний матеріал, одержаний за результатами визначення ефективності використання каротину свіжовиготовленого трав'яного борошна та борошна, як зберігалось 12 міс. Базуючись на одержаних даних, є доцільною теза - під час проведення розрахунків A-вітамінної активності каротину трав'яного борошна для поросят після від'ємного періоду 1 мг каротину свіжовиготовленого борошна еквівалентний 88 МО, а трав'яного борошна, яке зберігалось протягом року - 109 МО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 +
Шифр НБУВ: РА362535

Рубрики:

      
14.

Бордун О. М. 
Використання свиней великої білої та великої чорної порід у регіональній системі розведення: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О. М. Бордун ; Ін-т розведення і генетики тварин, Нац. акад. аграр. наук України. — Київ; Чубинське, 2010. — 19 с. — укp.

Доведено ефективність відгодівлі помісних свиней, які одержано за схрещування свиней великої чорної породи з великою білою за умов промислового господарства. Виявлено закономірності росту живої маси тварин. Встановлено покращання живої маси молодняка та його відгодівельних ознак за вирощування у потомків кнурів нових ліній для стада. Визначено, що за умов промислового господарства найбільш економічно обгрунтованою є відгодівля помісного молодняка 0,5 (ВЧ+АВБ), що забезпечує підвищення на 10,8 % рентабельності виробництва, у порівнянні з чистопородним молодняком великої білої породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-3
Шифр НБУВ: РА371811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Віщур О.І. 
Біохімічні особливості формування та регуляції імунної відповіді у телят і поросят у ранньому віці: автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.04 / О.І. Віщур ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 32 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження біохімічних показників, які характеризують активність клітинних і гуморальних факторів імунітету, імунобіологічну реактивність, активність ферментної та неферментної ланок антиоксидантної системи, а також деякі особливості процесу метаболізму білків і ліпідів в організмі телят і поросят на ранніх стадіях росту, у періоди вакцинації та одлучення від свиноматок. Проаналізовано вплив імунотропних засобів (типогену, левамізолу, антоксану, імукору, ліпогену) на дані показники. Виявлено стимулювальну дію імуномодулювальних препаратів тимоген і левамізол на формування імунобіологічної реактивності, активність неспецифічних факторів захисту й інтенсивність пероксидного окиснення ліпідів в оганізмі телят і поросят під час вакцинації. Розроблено склад і технологію одержання імуномодулювального препарата з антиоксидантною дією антоксан, показано його нормалізувальну дію за умов посилення вільнорадикального окиснення та формування повноцінної імунної відповіді у телят і поросят. Виявлено стимулювальний вплив нового препарату імукор на функцію імунної й антиоксиданої систем в організмі телят. Доведено високу ефективність застосування комплексного ліпосомального препрату Ліпоген з метою зменшення негативного впливу стресу у поросят у період вілучення від свиноматок, а також для підвищення резистентності телят у ранньому віці. На підставі результатів наукового дослідження поглиблено сучасні уявлення про біохімічні особливості становлення імунної системи та корекцію її порушень у телят і поросят раннього віку за умов імунодефіциту, вакцинації, а також у період відлучення поросят від свиноматок. Зроблено висновок, що метаболічна корекція вільнорадикальних процесів в організмі поросят і телят є новим перспективним напрямком підвищення імунного потенціалу молодняку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.922 + П65-273.922 +
Шифр НБУВ: РА358848

Рубрики:

      
16.

Васильєв Р. О. 
М'ясні якості свиней при згодовуванні комбінованого силосу з включенням зеленої маси амаранту: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Р. О. Васильєв ; Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.812 + П65-455.473
Шифр НБУВ: РА369659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Ващенко П.А. 
Вивчити внутріпородні поєднання генотипів свиней великої білої породи вітчизняної та зарубіжної селекцій на етапі закладки нових генеалогічних структур: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / П.А. Ващенко ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2005. — 20 с. — укp.

Вперше за однакових виробничих умов встановлено ефективність внутрішньопородних поєднань свиней української, естонської, англійської та німецької селекцій у великій білій породі. Досліджено вплив плідників зарубіжної селекції на продуктивні якості вітчизняних генотипів з метою визначення доцільності їх використння у процесі формування нових генеалогічних структур. Встановлено найбільшу ефективність поєднання свиноматок української з кнурами естонської та англійської селекцій. Зазначено, що за даних умов у піддослідних тварин не спостерігається погіршення якості продуктів забою, а відгодівельні показники поліпшуються. З урахуванням одержаних результатів закладено три заводські лінії (Валле 3 009, Кюукки 3 089, Славутича 6 161) та родини (Волшебниці 1 880, Тайги 1 734, Сої 58). На підставі принципів модальної селекції запропоновано нові критерії відбору родоначальників генеалогічних структур і встановлено ефективність використання даних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-3 +
Шифр НБУВ: РА335788

Рубрики:

      
18.

Висланько О.О. 
Порівняльне вивчення репродуктивних, відгодівельних та м'ясних якостей свиней різного напрямку продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.О. Висланько ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено репродуктивні, відгодівельні та м'ясні якості свиней різного напрямку продуктивності: великої білої (універсального), великої чорної (сального), полтавської м'ясної (м'ясного) за аналогічних умов годівлі та утримання. Проведено фізіологічні досліди щодо перетравності поживних речовин кормів. Наведено результати етологічних досліджень та визначення прижиттєвого об'єму сім'яників та їх взаємозв'язок з якістю спермопродукції. Одержано дані репродуктивних властивостей свиноматок даних порід, визначено показники продуктивності молодняку на вирощуванні та контрольній відгодівлі. Вивчено особливості перетравлення корму підсвинками різних порід, а також дані поведінки, умов утримання та якості спермопродукції. Установлено, що свині великої білої та полтавської м'ясної порід переважали за більшістю показників аналогів великої чорної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-4 + П65-2 +
Шифр НБУВ: РА325583

Рубрики:

      
19.

Вишневський Л.В. 
Селекційно-генетичні методи поліпшення продуктивності свиней миргородської породи та використання їх при схрещуванні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.В. Вишневський ; Ін-т розведення і генетики тварин УААН. — с. Чубинське (Київська обл.), 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено генеалогічну структуру миргородської породи у генезисі. Визначено строки використання свиноматок і критерії їх добору за показниками відтворної здатності, а також відгодівельні та м'ясні якості свиноматок на сучасному етапі розвитку породи та взаємозв'зок показника віку досягнення живої маси 100 кг у разі оцінювання молодняку за їх продуктивністю та якістю нащадків для визначення ефективності добору селекційного матеріалу за однією з ознак. Виявлено вплив генетичної подібності тварин, установленої за методом ISSR - PCR маркування, на показники відтворної здатності свиноматок. Визначено ефективність схрещування свиней миргородської породи з великою білою породою чеської селекції на підвищення показників відтворної здатності, відгодівельних і м'ясних якостей. Виявлено закономірності росту та розвитку чистопородних і помісних тварин. Установлено економічну ефективність їх відгодівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-33 +
Шифр НБУВ: РА361454

Рубрики:

      
20.

Войтенко С.Л. 
Методи удосконалення свиней миргородської породи та збереження її генофонду: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / С.Л. Войтенко ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське, 2007. — 38 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено закономірності розвитку миргородської породи свиней у процесі еволюції, визначено ефективність використання даного генотипу для чистопородного розведення та схрещування, встановлено селекційно-генетичні параметри, імуногенетичні та біологічні показники. Виявлено вплив методів розведення на відтворювальну здатність, відгодівельні та м'ясні якості тварин, а також якість свинини. Вивчено генеалогічні зв'язки та генетичну подібність тварин у межах стад та між ними, зміну показників відтворювальної здатності у разі поєднання неспорідненої та генетично подібної батьківської основи, продуктивність аутбредних та інбредних тварин. Встановлено специфічну особливість тварин породи за імуногенетичними маркерами, генетичну різницю в лініях та родинах, дійсну та очікувану гетерозиготність. Досліджено вплив генотипу на показники відтворювальної здатності, визначено результативність "прилиття крові" великої чорної породи на зміну показників розвитку, продуктивності, якості продуктів забою та біохімічні показники крові у тварин I, II та III генерацій. Виявлено поліпшення показників відгодівельних та м'ясних ознак у разі схрещування свиней миргородської породи з білоруською чорно-рябою. Показано вплив рівня годівлі на зміну показників продуктивності тварин різних статево-вікових груп. Розглянуто основні форми та методи збереження й удосконалення малочисленної популяції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9 миргородська +
Шифр НБУВ: РА351234

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського