Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (284)Книжкові видання та компакт-диски (300)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П603.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Буштрук М.В. 
Оцінка і добір бугаїв чорно-рябої породи за показниками відтворної здатності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / М.В. Буштрук ; УААН, Інститут розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київська обл.), 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33,022 + П603.9 чорно-ряба

Рубрики:

      
2.

Рубан С.Ю. 
Методологія та система селекції тварин української червоно-рябої молочної породи: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01. / С.Ю. Рубан ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське Київ. обл., 1999. — 43 с. — Бібліогр.: с.36-39. — укp.

Проведено аналіз еволюції симентальської худоби України і методів селекції, які використовувались у процесі її удосконалення. За останні 20 років узагальнено дані, отримані в результаті використання складного комбінаційного схрещування симентальської породи з поліпшувальними породами: айрширською, монбельярдською та червоно-рябою голштинською. Проведено комплексну оцінку ефективності схрещування на кожному з трьох етапів такої роботи, що дозволило виділити найбільш перспективні групи тварин-продовжувачів. Встановлено динаміку зміни генетичних кореляцій помісних тварин та тварин нового молочного типу, що дало змогу провести моделювання можливих змін у популяції при доборі за надоєм. У результаті використання цілеспрямованих методів оцінки, добору та підбору тварин було створено цінний масив худоби, племінна частина якого склала основу української червоно-рябої молочної породи (апробована у 1992 році). За цей період теоретично та експериментально обгрунтовано застосування генетико-екологічних моделей для цілей селекції. Показана можливість оцінки тварин різних генетичних груп за стійкістю до середовищних коливань та зв'язок оцінок середовищної чутливості з показниками відтворення та продуктивного довголіття. З використанням персональних комп'ютерів опрацьовано широкий комплекс методів оцінки особливостей екстер'єру корів та бугаїв-плідників, реалізованого генотипу тварин, племінної цінності з використанням цільової функції, оцінки з урахуванням ступеня тиску добору, племінної цінності з використанням лінійної моделі. Все це дало можливість обгрунтувати методологію і систему оцінки тварин молочних порід в умовах господарств України. На підставі цих даних розроблено програму селекції тварин української червоно-рябої молочної породи, яка дозволяє прискорити темпи генетичного прогресу за надоєм до 31 кг молока на корову за рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба молочна

Рубрики:

      
3.

Данилевський О.О. 
Господарсько-біологічні особливості тварин української червоно-рябої молочної породи Північного регіону України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.О. Данилевський ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — К.; Чубинське, 1999. — 18 с. — укp.

В дисертації викладено процес формування української червоно-рябої молочної породи з констатацією проміжних і кінцевих характеристик тварин цієї породи в умовах Північного регіону України. Встановлено, що вони характеризуються високими селекційно-генетичними параметрами та біологічними особливостями. Генетична структура цього масива худоби забезпечує правильність подальшого перебігу селекційного процесу, направленого на консолідацію і перспективи удосконалення популяції за основними господарсько-біологічними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба молочна

Рубрики:

      
4.

Борисовський В.А. 
Оптимізація селекційного процесу в популяції айрширської худоби України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.А. Борисовський ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вдосконалення системи племінної роботи з популяцією айрширської худоби України шляхом оптимізації селекційного процесу з використанням принципів великомасштабної селекції та урахуванням специфіки малочисельних популяцій. Встановлено, що система племінної роботи з популяцією, яка застосовується у даний час, забезпечує генетичний прогрес за надоєм у розмірі 11-12 кг молока на корову в рік. Розроблено методи його підвищення до 32-38 кг молока та збільшення економічної ефективності селекційних заходів в 6,5 рази за рахунок впровадження в практику інтенсивних варіантів програм селекції із застосуванням розробленого нового способу ротаційного використання плідників, який дозволяє включати в масове відтворення стад синів лише одного бугая-лідера без зростання інбридингу в товарній частині популяції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 айрширська

Рубрики:

      
5.

Височанський 
Ріст і розвиток та біологічні особливості помісних телиць бурої карпатської породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Йосип Степанович Височанський ; УААН, Інститут розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київська обл.), 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-338,022 + П603.9 бура карпатська
Шифр НБУВ: РА303583

Рубрики:

      
6.

Ладика В.І. 
Селекційні аспекти якісного удосконалення популяції лебединської худоби: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / В.І. Ладика ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське, 1999. — 33 с. — укp.

Дисертація присвячена питанню селекційного удосконалення популяції лебединської худоби з використанням генетичного потенціалу швіцької породи західноєвропейської та північноамериканської селекції. Викладено нові методичні підходи по врахуванню частки спадковості поліпшуючих порід, запровадження в систему добору та підбору оцінки за типом будови тіла та білковомолочністю, принципово нову схему управління селекційною роботою з породою. Встановлені закономірності застосування інбридингу, використання бугаїв-плідників різної селекційної належності в процесі створення молочного типу у бурій породі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 лебединська

Рубрики:

      
7.

Пешук-Топіха Л.В. 
Методи селекційно- генетичного удосконалення червоної степової породи при чистопородному розведенні та схрещуванні: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / Л.В. Пешук-Топіха ; УААН, Інститут розведення і генетики тварин. — К., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 червона степова

Рубрики:

      
8.

Салогуб А.М. 
Продуктивні та технологічні якості корів бурої породи німецької селекції в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / А.М. Салогуб ; Сумський держ. аграрний ун-т. — Суми, 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 швіцька

Рубрики:

      
9.

Бабарика І.Г. 
Природний добір у стадах української чорно-рябої худоби при різних способах її утримання: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.Г. Бабарика ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

За результатами досліджень встановлено, що тиск природного добору за умов безперервного утримання вдвічі вищий, ніж у разі прив'язного незалежно від генотипу тварин. Найбільші втрати від негативної дії природного добору мали місце в період від народження до завершення першої лактації. Вивчено вплив генотипічних факторів і факторів навколишнього середовища на молочну продуктивність і показники відтворної здатності української чорно-рябої молочної худоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9-334
Шифр НБУВ: РА312370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Дубін А.М. 
Популяційно-генетична характеристика української червоно-рябої молочної породи та методи її удосконалення за умов великомасштабної селекції: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / А.М. Дубін ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське, Київської обл., 2000. — 33 с. — укp.

Вивчено особливості виведення української червоно-рябої молочної породи з використанням основ великомасштабної селекції. Розроблено систему методів оцінки й ефективності селекції основних структурних одиниць породи ліній та родин, бугаїв-лідерів і корів-рекордисток. Удосконалено методику оцінки екстер'єру тварин молочних порід за лінеарним методом. Розраховано оптимальний варіант програми великомасштабної селекції української червоно-рябої молочної породи з максимальним генетико-економічним ефектом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба молочна
Шифр НБУВ: РА310833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кузів М.І. 
Господарсько-біологічні особливості корів української червоно-рябої молочної породи різних генотипів в умовах Прикарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / М.І. Кузів ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень екстер'єрно-конституційних параметрів, молочної продуктивності, морфологічних і функціональних властивостей вим'я, м'ясної продуктивності, морфологічних і біохімічних показників крові, відтворної здатності корів української червоно-рябої молочної породи різних генотипів. Встановлено, що корови, які в генетичній структурі мають 75 % спадковості червоно-рябої голштинської породи і 25 % спадковості симентальської породи характеризуються порівняно високою молочною продуктивністю, задовільними м'ясними якостями, підвищеною відтворною здатністю і пристосованістю до місцевих умов розведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба молочна
Шифр НБУВ: РА310038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Шкурин Г.Т. 
Генезис симентальської худоби в Україні. Методи створення української симентальської м'ясної породи: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / Г.Т. Шкурин ; УААН, Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Науково обгрунтовано розроблену методику, раціональну схему й етапи створення української симентальської м'ясної породи з використанням географічно віддалених м'ясних сименталів зарубіжної селекції. Установлено високу ефективність поєднання вітчизняних сименталів комбінованого напряму продуктивності з м'ясними сименталами селекції Австрії, США, Канади та Німеччини. Дослідження дали змогу виявити родоначальників комолого типу сименталів - бугая Фанта 39032 та його сина Фазана 832. Проведено порівняльне вивчення росту, розвитку та м'ясної продуктивності комолих і рогатих тварин. Зазначено, що потомство, одержане від комолих бугаїв, має поліпшені племінні, технологічні та продуктивні якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 симентальська
Шифр НБУВ: РА316532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Щербатий З.Є. 
Методи консолідації західного внутріпородного типу української чорно-рябої молочної породи при використанні різних генотипових груп чорно-рябої худоби: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / З.Є. Щербатий ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 36 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено доцільність комплексного використання селекційних методів і генетико-біохімічних маркерів у процесі консолідації західного внутріпородного типу української чорно-рябої молочної породи. Вивчено рівень молочної продуктивності і генетичну структуру за типами трансферину, амілази і церулоплазміну окремих генотипових груп чорно-рябої худоби і тварин української чорно-рябої молочної породи з різною часткою спадковості за голштинами. Досліджено кінцеві генотипи тварин з урахуванням частки спадковості голштинів, яких доцільно розводити "в собі", щоб одержати високий рівень молочної продуктивності корів. Доведено доцільність використання під час добору як генетичних маркерів молочної продуктивності корів високої частоти алеля TfD трансферинового локусу (0,650 - 0,740), окремих комплексів поліморфних білкових систем трансферину, амілази і церулоплазміну та високого (7,5 - 8,5 %) вмісту білка в сироватці крові корів. Висвітлено ступінь реалізації генетичного потенціалу бугаїв голштинської, британо-фризької і української чорно-рябої молочної порід різних генотипів у стадах худоби з різним рівнем молочної продуктивності, а також з урахуванням інтенсивності росту корів-дочок бугаїв у молодому віці. Відзначено, що алель TfD трансферинового локусу є генетичним маркером трансформації спадкової інформації щодо рівня молочної продуктивності з покоління в покоління. Виявлено позитивний корелятивний зв'язок між активністю ферментів глікозофосфатізомерази, фруктозо-1,6-дифосфатази і надоєм молока за лактацію, активністю альдолази і вмістом жиру в молоці за лактацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9чорно-ряба
Шифр НБУВ: РА320087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Логачова Л.О. 
Природна резистентність і продуктивність телиць симентальської та червоно-рябої порід при різних абіотичних факторах в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Л.О. Логачова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Експериментально (за морфологічними та біохімічними показниками крові, гуморальними та клітинними показниками) доведено вплив пори року, віку, кисневого обміну на фізіологічний стан тварин, одержаних від схрещування корів симентальської породи з бугаями червоно-рябої голштино-фризької та айрширської порід, а також на інтенсивність їх розвитку та продуктивність. Виявлено зміни показників природної резистентності, фізіологічних ознак у корів-первісток різних генотипів нової породи. Економічно оцінено вирощування телиць за різних рівнів кисневого обміну. Внесено пропозиції щодо реалізації генетичного потенціалу новоствореної породи: підтримання високого рівня годівлі та оптимальних умов утримання, зокрема, оптимального рівня кисневого обміну, з метою покращання імунологічної реактивності тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9сименталка + П603.9сименталка + П603.9сименталка
Шифр НБУВ: РА320687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Приймич В.І. 
Молочна продуктивність корів-первісток української чорно-рябої молочної породи залежно від генотипу і способу підготовки до лактації: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.І. Приймич ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 28 с.: рис. — укp.

Вперше комплексно досліджено молочну продуктивність у взаємозв'язку з підготовкою до лактації корів-первісток різних генотипів української чорно-рябої молочної породи західного внутрішньопородного типу. Вивчено екстер'єрно-конституційні параметри, показники успадкування молочної продуктивності, встановлено характер лактаційної діяльності, а також морфо-функціональні властивості вим'я та придатність корів до машинного доїння. Висвітлено чинники зв'язку між окремими селекційними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська чорно-ряба + П603.9 українська чорно-ряба + П603.9 українська чорно-ряба
Шифр НБУВ: РА321466

Рубрики:

      
16.

Йовенко І.В. 
Результативність розведення української чорно-рябої молочної породи за лініями і родинами: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.В. Йовенко ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — Чубинське (Київ. обл.), 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Установлено, що розведення за лініями та родинами є одним з основних методів генетичного покращання молочної худоби. Зазначено, що виявлення у лініях бугаїв-лідерів, а у родинах - цінних рекордисток, дає змогу підвищити інтенсивність добору та використання корів і плідників, а також значною мірою збільшити темпи генетичного прогресу за молочною продуктивністю у популяції. Доведено, що внаслідок жорсткого добору плідників за походженням, племінною цінністю батьків та інтенсивним їх використанням, можна значною мірою підвищити темпи генетичного покращання популяції чорно-рябої худоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9-3 українська чорно-ряба +
Шифр НБУВ: РА324834

Рубрики:

      
17.

Просяний С.Б. 
Особливості ембріонального розвитку тварин різних генотипів чорно-рябої породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / С.Б. Просяний ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське (Київ. обл.), 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Вивчено вікову динаміку лінійного росту та росту маси плодів і маток корів української чорно-рябої молочної породи з різною часткою крові голштинів, досліджено динаміку зміни об'єму навколоплідних рідин. Вперше одержано нову інформацію про рівень хімічних та імунологічних показників у плодів, крові плодів та їх матерів, алантоїстих і амніотичних рідинах, одержаних від даних корів. Проведено поглиблене дослідження мікробного складу алантоїстих та амніотичних рідин корів. Проведено порівняльний аналіз морфологічних, хімічних та імунологічних показників у корів чорно-рябої породи та в тварин з різною часткою крові за голштинською породою, прослідковано динаміку їх змін упродовж тільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9-23 чорно-ряба +
Шифр НБУВ: РА324184

Рубрики:

      
18.

Криворучко Ю.І. 
Оцінка селекційно-господарських ознак телиць різних генотипів створюваної української симентальської м'ясної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Ю.І. Криворучко ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — Чубинське (Київ. обл.), 2003. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо вивчення селекційно-господарських особливостей телиць створюваної української симентальсьної м'ясної породи різних генотипів. Вивчено їх ріст і розвиток до 18-ти місячного віку, відтворювальну здатність і материнські якості корів-первісток, м'ясну продуктивність, товарно-технологічні властивості шкур. Проведено імуногенетичні дослідження маточного поголів'я даної породи. Оцінено економічну ефективність вирощування телиць. Експериментально обгрунтовано, що використання симентальських плідників австрійської, американської, німецької селекцій на місцевих симентальських матках молочно-м'ясного напрямку продуктивності дозволяє в одержаних генотипах максимально поєднати цінні якості вихідних імпортних порід. Доведено, що найкращими показниками відтворювальної здатності, материнських якостей, молочністю та м'ясною продуктивністю відзначилися первістки від плідників австрійської селекції (ІІІ група), а також їх синів (ІІ група). Підтверджено дослідження щодо прояву внутрішньопородного ефекту гетерозису у процесі чистопородного розведення телиць, який має важливе значення у підвищенні генетичного потенціалу м'ясної продуктивності тварин, їх відтворювальної здатності для створення української симентальсьної м'ясної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9-3 українська симентальська м'ясна +
Шифр НБУВ: РА324832

Рубрики:

      
19.

Кальчук Л.А. 
Покращення відтворних і продуктивних здатностей чорно-рябої худоби в умовах Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.А. Кальчук ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено ознаки відтворної здатності та показників господарського використання корів чорно-рябої породи різного походження (української та німецької селекції), генотипів за часткою спадковості голштинської породи, ліній та потомства бугаїв-плідників. Установлено, що корови чорно-рябої породи за ознаками відтворної здатності та господарського використання поступаються оптимальним параметрам. З'ясовано, що ці ознаки впливають на молочну продуктивність та слабо успадковуються. Визначено, що кращими відтворними здатностями характеризуються корови української чорно-рябої молочної породи, а параметрами господарського використання - німецької як більш продуктивної. Показано доцільність розведення тварин української чорно-рябої молочної породи з часткою голштинської спадковості 75 % і більше (3/4 - 7/8-кровних) за умов достатньої годівлі (45 - 55 ц корм. од. на середньорічну корову).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9-3 чорно-ряба +
Шифр НБУВ: РА334289

Рубрики:

      
20.

Левченко І.В. 
Продуктивність та біологічні особливості новоствореного внутрішньопородного сумського типу української чорно-рябої молочної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.В. Левченко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2004. — 19 с. — укp.

Вперше проведено комплексне порівняльне вивчення тварин за оптимальних кормових умов новоствореного внутрішньопородного сумського типу української чорно-рябої молочної породи з аналогами популяції української чорно-рябої молочної породи за основними господарсько-корисними ознаками на базі розробленої селекційної програми з використанням голштинської породи західноєвропейської й американської селекцій. Проведено оцінку якості твердого сичужного сиру, одержаного з молока новоствореного сумського типу української чорно-рябої молочної породи. Розглянуто гістологічну будову шкіри, досліджено міцність п'ястових кісток і м'ясні якості молодняку української чорно-рябої молочної породи різних генотипів. Проаналізовано процес конверсії поживних речовин корму у молоко корів, а також протеїну корму у харчовий білок м'яса піддослідного молодняку новоствореного внутрішньопородного сумського типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська чорно-ряба +
Шифр НБУВ: РА334717

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського