Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (317)Книжкові видання та компакт-диски (227)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-451$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Смалиус В.М. 
Енергетична і біоенергетична оцінка кормів, технологій їх виробництва і підготовки до згодовування: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.М. Смалиус ; Ін-т кормів УААН. Вінниц. держ. с.-г. ін-т. — Вінниця, 1998. — 20 с. — укp.

В роботі проведена порівняльна оцінка кормів і технологій їх виробництва за показниками валової, обмінної енергії, затратами сукупної енергії, коефіцієнтами енергетичної ефективності та біоенергетичної оцінки в величинах продукції тваринництва. Встановлено математичний зв'язок вмісту протеїну, обмінної енергії, клітковини та інших показників хімічного складу корму з продуктивною його дією на принципі лібіхівського "закону мінімуму" (Лібіх Ю.,1840).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.16,022

Рубрики:

      
2.

Атаманюк В.Д. 
Порівняння вуглеамонійної солі з пропіоновою кислотою при консервуванні зерна кукурудзи та дія аміаку через його сполуки в кормі на організм бичків при відгодівлі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.Д. Атаманюк ; Ін-т кормів УААН, Вінниц. держ. с.-г. ін-т. — Вінниця, 1998. — 21 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню консервуючої дії вуглеамонійної солі в порівнянні з пропіоновою кислотою при заготівлі зерна, кукурудзи та дія аміаку через його сполуки в кормі на організм бичків при відгодівлі. Встановлено, що вуглеамонійна сіль в дозі 40 кг/т при обробці зерна кукурудзи в аеробних умовах не проявляє консервуючої дії. При обробці зерна вуглеамонійною сіллю відбувається взаємодія цукрів з аміаком. Утворюються токсичні сполуки, які негативно впливають на організм тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.467,022

Рубрики:

      
3.

Масюк Д.М. 
Фізіологічний стан організму глибокотільних корів і народжених від них телят під впливом препаратів гумусової природи: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / Д.М. Масюк ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню показників крові у глибокотільних корів під впливом гумінату, який застосовували парентеральним шляхом. Виявлено, що цей препарат нормалізує обмінні процеси, сприяє отриманню життєстійкого приплоду. Розроблена доза використання гідрогумату, його позитивний вплив на якість молока. Використання гідрогумату для глибокотільних корів сприяло корекції обміну речовин і енергії у них. Молозиво від корів, що отримували гідрогумат, мало більше поживних речовин, зокрема, жиру, казеїну, лактоглобуліну. Телята, народжені від корів дослідної группи, були більш стійкими до захворювань у порівнянні з їх ровесниками з контрольної групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29,022

Рубрики:

      
4.

Злочевський М.В. 
Біотехнологія одержання і застосування екзогенної іммобілізованої глюкоамілази у годівлі молодняку великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / М.В. Злочевський ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 19 с. — укp.

Розроблено спосіб одержання стабілізованої форми ферментного препарату амілолітичного спектру дії глюкоамілази Г20х шляхом іммобілізації на носії аеросилі, а також модифіковано метод іммобілізації цього ферменту на цеоліті шляхом заміни у рідкій фазі ацетатного буферу з pH 5,0 на дистильовану воду, що покращує технологічність і здешевлює процес одержання препарату. Іммобілізована глюкоамілаза стійка у діапазоні pH 1,5 - 8,0 і зберігає каталітичну активність як у сильно кислому (pH 1,5), так і лужному (pH 8,0) середовищах; в цих умовах нативний фермент повністю інактивується. Збагачення раціонів молодняку великої рогатої худоби іммобілізованою на цеоліті глюкоамілазою активує біосинтетичні процеси у організмі телят (збільшується концентрація РНК, підвищується активність Ас Ат та каталази), що сприяє підвищенню продуктивності тварин на 10,0-22,1%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.25,022

Рубрики:

      
5.

Марків А.М. 
Вплив хелатів деяких мікроелементів на фізіологічний стан сухостійних корів та їх телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / А.М. Марків ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання обгрунтування нових аспектів мікроелементної годівлі тільних корів щодо підвищення їх продуктивності, якості продукції, забезпечення реалізації генетичних потенцій пренатального росту та розвитку телят, розробки нових форм сполук мікроелементів та вивчення механізму їх дії. Наведено нові результати впливу мікроелементної підгодівлі корів у період сухостою (хелатними сполуками міді, цинку і кобальту з амінокислотою метіоніном) на обмін речовин в їх організмі та процеси внутрішньоутробного розвитку плода. Виявлено у динаміці зміни складу молозива від початку лактації до десятого дня, а також позитивний вплив мікроелементів у формі хелатних сполук з метіоніном на відновлення секреторної функції молочної залози. Визначено оптимальну дозу метіонату міді, цинку і кобальту у раціонах сухостійних корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232,022 + П60-455.43,022
Шифр НБУВ: РА307935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Біленчук Р.В. 
Фізіолого-біохімічна характеристика організму корів та їх телят і ветеринарно-санітарна оцінка молока за мікроелементної корекції раціону: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Р.В. Біленчук ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Представлено результати досліджень, пов'язаних із мікроелементною корекцією раціонів корів шляхом додавання дефіцитних мікроелементів у формі солей і хелатних комплексів (з амінокислотою метіоніном) до раціону та їх вплив на обмінні процеси в організмі, молочну продуктивність і ветеринарно-санітарні показники якості молока. Комплексними дослідженнями встановлено вміст мікроелементів (заліза, міді, цинку, марганцю і селену) у кормах, воді, крові та молоці, на основі чого виявлено рівень забезпеченості корів вищезгаданими мікроелементами. Зокрема, раціони були дефіцитні за вмістом заліза, міді та марганцю. Встановлено оптимальні дози мікроелементів (солей та хелатних сполук), які забезпечували нормалізацію обмінних процесів, підвищення молочної продуктивності та покращання ветеринарно-санітарних показників якості молока. Балансування раціонів лактуючих корів хелатними сполуками мікроелементів (заліза, міді та марганцю) сукупно з метіоніном більш ефективне, ніж застосування неорганічних солей. Розроблено рекомендації щодо використання метіонатів як кормової добавки коровам під час лактації і сухостою залежно від біогеохімічних зон України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232,022

Рубрики:

      
7.

Колтун Є.М. 
Інтенсивність обміну речовин і продуктивність великої рогатої худоби за корекції протеїнового та мінерального живлення: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.13; 06.02.02 / Є.М. Колтун ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1999. — 33 с. — укp.

Містяться науково-практичні дослідження з технології приготування і використання амідоконцентратної добавки (АКД) та мінерального преміксу (МП) в годівлі тварин, а також впливу даних інгредієнтів на обмін речовин та продуктивність худоби. Технологія приготування АКД грунтується на властивості сечовини, яка при температурі +160 C вступає в комплексне стійке поєднання з крохмалем концентрованого корму і, тим самим, запобігає втратам азоту при зберіганні та забезпечує його постійне звільнення при бродінні в рубці. Амідоконцентратна добавка складається з 75% пшеничної дерті, 20% - сечовини і 5% - бентоніту натрію. При цьому заміна 20% перетравного протеїну корму амідоконцентратною добавкою сприяє кращому засвоєнню азоту сечовини мікрофлорою рубця. АКД в дозі 0,5 г на 1 кг маси тварини в поєднанні з МП (піридоксин - 0,1, сульфат міді - 0,005, сульфат цинку - 0,2, йодистий калій - 0,03 мг) в дозі 0,335 мг/кг маси тварини при довготривалому (протягом двох поколінь) і безперервному їх згодовуванні великій рогатій худобі різних статевих і вікових груп сприяє підвищенню коефіцієнта перетравності поживних речовин корму, кращому засвоєнню їх організмом, що, в свою чергу, призводить до підвищення продуктивності тварин та зниження собівартості продукції. Встановлено, що тривале згодовування АКД та МП позитивно впливає на фізіологічний стан і відтворювальну функцію тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.21,022

Рубрики:

      
8.

Сухін В.М. 
Використання біологічно активних речовин і електроанальгезії для підвищення резистентності, продуктивності та лікування маститів у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.М. Сухін ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Використання гідрогумату коровами у дозі 100 мг на кг живої маси протягом 21 доби зумовило зростання кількості еритроцитів, вмісту гемоглобіну, загального білка, фракцій альбумінів, білкового коефіцієнта та каротину. У газоенергетичному обміні спостережено збільшення споживання кисню та енергетичних витрат у разі зниження вентиляції легень. У лактуючих корів згодовування гідрогумату сприяє ефективнішому використанню поживних речовин раціону, а також впливу на синтетичні процеси у печінці й у молочній залозі та молочну продуктивність. У глибокотільних корів - підвищує резистентність, попереджує післяродові захворювання, а також стимулює репродуктивну функцію. Лікування катаральних маститів у корів гідрогуматом у комбінації з мастицидом або пластизолом сприяє нормалізації показників крові та молока, стимуляції метаболічних процесів під час лікування катаральних маститів у корів, а також скороченню терміну лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29 гідрогумат + П876.181-911-7,022
Шифр НБУВ: РА309563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Маковецький 
Розробка способів зберігання і використання вологого зернофуражу в годівлі корів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Петро Петрович Маковецький ; Національний аграрний ун-т. — К., 2000. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.821,022
Шифр НБУВ: РА310694

Рубрики:

      
10.

Сорокін О.С. 
Технологія виробництва і ефективність використання силосу з амаранту у раціонах великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.С. Сорокін ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо технології виробництва, якості та ефективності використання у раціонах молодняка великої рогатої худоби силосу з араманту та суміші кукурудзи (50 %) й амаранту (50 %) за умов Лісостепу України. Визначено оптимальні параметри технології заготівлі амарантного силосу, його якості з урахуванням різних фаз вегетації культури, співвідношенням вихідної сировини та застосуванням хімічних консервантів. Досліджено фактичні коефіцієнти перетравності поживних речовин амарантного силосу та його енергетичну цінність

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29силос + П60-451.29силос
Шифр НБУВ: РА316927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Павкович С.Я. 
Інтенсивність росту бичків та зміни в окремих ланках метаболізму ліпідів при додаванні рослинного і тваринного жиру до раціону: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.Я. Павкович ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив нативних та "захищених" жирових добавок (кальцієві мила й аміди жирних кислот), виготовлених з використанням яловичого жиру та ріпакової олії, у складі комбікорму бичків на перебіг обмінних процесів в організмі, продуктивність тварин та економічну ефективність відгодівлі. Встановлено, що заміна частини концентратів кальцієвими милами або амідами жирних кислот, виготовленими на основі волового жиру та ріпакової олії (5 % від маси комбікорму), підвищує інтенсивність росту бичків, економічну ефективність відгодівлі, покращує забійні якості туш, позитивно впливає на перебіг метаболічних процесів в організмі. Показано, що введення в рубець кальцієвих мил і, особливо, амідів жирних кислот, виготовлених на основі канолової ріпакової олії, підвищує вміст лінолевої та ліноленової жирних кислот у складі загальних ліпідів рубцевої рідини та хімусу дванадцятипалої кишки бичків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29
Шифр НБУВ: РА319673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Федючка М.І. 
Фізіологічне обгрунтування ефективності використання кормового препарату мікробіологічного каротину (КПМК) сухостійним коровам і молодняку в умовах Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / М.І. Федючка ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Фізіологічно обгрунтовано нові аспекти використання кормового препарату мікробіологічного каротину (КПМК) тільним коровам та молодняку для покращання їх фізіологічного статусу організму, забезпечення реалізації генетичних потенції прена- та постнатального росту та розвитку телят, поліпшення перебігу пологів і відтворювальних функції у корів, які отелились. Одержано нові дані про вплив згодовування КПМК коровам у період глибокої тільності на фізіологічний стан, природну резистентність, перебіг пологів і відновлення репродуктивної функції у них. Вперше вивчено біологічні якості молозива за дії препарату КПМК, стан життєздатності новонароджених телят. Здійснено порівняльну оцінку різних способів використання КПМК телятами: у період новонародження у системі організм матері - плід та за умов безпосереднього використання відразу після народження, а також за сукупного використання даних методів. Встановлено позитивну дію на енергію росту та показники крові після згодовування КПМК телятам молочного віку у зимово-весняний період на тлі їх А-вітамінного голодування. Визначено економічну ефективність використання КПМК коровам у період сухостою та молодняку молочного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2 +
Шифр НБУВ: РА323246

Рубрики:

      
13.

Блюсюк С.М. 
Використання енергії поживних речовин раціонів молодняком абердин-ангуської та волинської м'ясної порід при різних рівнях енергетичного живлення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.М. Блюсюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Вперше вивчено перетравність поживних речовин, баланс азоту, кальцію та фосфору, особливості газоенергетичного обміну, а також розподілу та використання енергії в організмі бугайців і теличок абердин-ангуської та волинської м'ясної порід від 8-ми до 18-ти місячного віку за різних рівнів енергетичного живлення. Одержано нові дані про оптимальний вміст обмінної енергії у раціонах молодняку м'ясної худоби. Встановлено, що у разі підвищення її рівня на 15 % за рахунок високоенергетичних концентрованих кормів покращується перетравність органічних речовин, засвоєння азоту та кальцію з кормів, знижуються втрати енергії тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.112 +
Шифр НБУВ: РА323830

Рубрики:

      
14.

Лігоміна І.П. 
Стан мінерального обміну і природної резистентності корів та їх корекція у господарствах Житомирського Полісся: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / І.П. Лігоміна ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2003. — 21 с. — укp.

Експериментально обгрунтовано застосування мінерально-вітамінно-амінокислотного препарату "Vitamin Complex + Oligo" у поєднанні з імуномодулювальним препаратом "КАФІ" для відновлення фосфорно-кальцієвого і А-вітамінного обміну та окремих показників природної резистентності в корів у зоні Полісся Житомирщини. Уперше проведено комплексне дослідження показників мінерального (Ca, P, Co, Cu, Fe, Zn) і А-вітамінного обміну, функціонального стану щитоподібної залози та печінки, окремих показників природної резистетності в лактуючих корів за умов полімікроелементної недостатності та низькоінтенсивного радіоактивного випромінювання в окремих господарствах даного регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325659

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Паска М.З. 
Фізіологічний стан та продуктивність бугайців за дії солей дефіцитних мікроелементів і їх хелатних комплексів з цистеїном: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / М.З. Паска ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 18 с. — укp.

Вивчено фізіологічний стан та продуктивність бугайців заключного періоду відгодівлі за умови додавання до їх раціону заліза, міді, кобальту, марганцю у формі неорганічних солей та цистеїнатів. Розроблено лабораторний регламент синтезу координаційних сполук мікроелементів з цистеїном як основи для виробництва преміксів. Запропоновано використовувати клітини гранульозного шару фолікулів корів як модельну тест-систему для оцінки та прогнозування ефективності впливу преміксів та різних форм поєднань мікроелементів на підвищення продуктивності тварин. На основі вивчення процесів обміну кобальту, заліза, міді, марганцю, показників гемопоезу, вмісту глутатіону, малонового діальдегіду, активності трансаміназ, обміну білків розроблено та експериментально обгрунтовано методику комплексної підгодівлі бугайців з застосуванням цистеїнатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-60 + П60-451.232 +
Шифр НБУВ: РА330766

Рубрики:

      
16.

Сенечин В.В. 
Інтенсивність перебігу фізіологічних процесів і продуктивність бугайців за впливу метіонатів і лізинатів мікроелементів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.В. Сенечин ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено лабораторний регламент синтезу хелатних сполук мікроелементів (заліза, кобальту, йоду та селену) з незамінними амінокислотами (метіоніном і лізином) - метіонати та лізинати. Вивчено вплив підгодівлі метіонатами та лізинатами мікроелементів окремо та доцільність їх комплексного використання у процесі вирощування молодняку великої рогатої худоби. Встановлено, що корекція раціонів дослідних бугайців метіонатами та лізинатами мікроелементів позитивно впливає на гематологічні показники, активність окремих ферментів переамінування, прискорює інтенсивність енергетичного обміну в організмі тварин, не викликаючи порушень їх клінічного стану. Вивчено вплив хелатних сполук мікроелементів на продуктивність та забійні якості тварин. Встановлено, що підгодівля бугайців метіонатами і лізинатами мікроелементів покращує харчову цінність, фізико-хімічні та санітарні показники одержаної від них яловичини. Визначено економічний ефект та розроблено рекомендації щодо оптимізації мікроелементного живлення великої рогатої худоби на відгодівлі. Найкращий результат одержано у разі комплексного використання метіонатів та лізинатів у відповідних дозах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-60 + П60-451.232 +
Шифр НБУВ: РА330765

Рубрики:

      
17.

Сливчук Ю.І. 
Окисно-відновні процеси в мітохондріях тканин телиць і корів за умов поліовуляції, викликаної гонадотропінами: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.04 / Ю.І. Сливчук ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

Вперше в дослідах in vivo доведено вплив суперовулюючих доз гонадотропних гормонів на процеси окиснення та фосфорилювання у мітохондріях клітин печінки, серцевого м'яза, ендометрію та надниркових залоз корів і телиць. Встановлено вплив генеративних змін яєчника на вміст аскорбінової кислоти в тканинах і репродуктивних органах. Досліджено вплив додаткового введення мінерально-вітамінних домішок до раціону корів-донорів ембріонів великої рогатої худоби на рівень індукції поліовуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2 + П60-341.3 +
Шифр НБУВ: РА336863

Рубрики:

      
18.

Янович Д.О. 
Вміст йоду і селену та метаболічний профіль у крові великої рогатої худоби в різних ландшафтних зонах західного регіону України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Д.О. Янович ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 18 с. — укp.

Уперше досліджено взаємозалежність між вмістом йоду та селену у кормах і певними біохімічними показниками (вмістом йоду і селену, концентрацією тиреоїдних гормонів, активністю глутатіонпероксидази, вмістом продуктів перекисного окиснення ліпідів: білків і ліпідів) у крові великої рогатої худоби (ВРХ) в окремих районах ландшафтних зон західного регіону України - Карпат, Прикарпаття, Лісостепу. На підставі одержаних результатів зроблено висновок про нестачу досліджуваних мікроелементів та значні коливання концентрації йоду в кормах ВРХ у певних районах Прикарпаття, а також про взаємозв'язок між вмістом цих мікроелементів та концентрацією тироксину й активністю глутатіонпероксидази у крові ВРХ, виявлено значні відмінності у відношенні тироксин/трийодтиронін, які не обумовлені вмістом йоду та селену у кормах. Установлено, що перинатальне введення великій рогатій худобі селену у формі селеніту натрію спричинює підвищення його концентрації, а також концентрації трийодтироніну у сироватці крові та посилення активності глутатіонпероксидази в еритроцитах. З'ясовано, що введення селену досліджуваним тваринам призводить до зниження концентрації гідроперекисів ліпідів і малонового діальдегіду, до змін у складі білків і ліпідів у крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.95 + П60-451.232 +
Шифр НБУВ: РА340020

Рубрики:

      
19.

Хіміч О.В. 
Ефективність використання сапоніту, селену та комплексних мінеральних добавок на їх основі в раціонах молочних корів і бичків на відгодівлі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.В. Хіміч ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 19 с.: табл. — укp.

Уперше вивчено вплив застосування сапоніту, а також сапоніту з селеном на продуктивність і відтворювальну здатність корів. Розроблено комплексні мінеральні (КМД) та вітамінно-мінеральні домішки на основі сапоніту для балансування раціонів корів у стійловий і пасовищний періоди, досліджено їх вплив на обмінні процеси в організмі та продуктивність, а також значущість вживання сапоніту та розробленої мінеральної домішки на адаптивні зміни, що відбуваються у структурі та функціях рубця, сітки, книжки, сичуга, печінки та наднирників у бичків на відгодівлі. Установлено, що згодовування коровам сапонітових домішок у кількості 17 г - 20 г на 1 кормову одиницю раціону сприяє підвищенню середньодобових надоїв на 7 % - 17 % та відтворювальній здатності корів. Показано, що згодовування сапоніту і КМД-2 бичкам на відгодівлі підвищує їх середньодобові прирости на 7,3 % - 18,8 %, суттєво не впливає на морфологічні та біохімічні показники крові та посилює функціональну активність деяких структур органів травної системи тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.23 +
Шифр НБУВ: РА338338

Рубрики:

      
20.

Хоренжий Н.В. 
Розробка технології виробництва комбікормової продукції з використанням кормових трав для великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.02 / Н.В. Хоренжий ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Запропоновано й науково обгрунтовано нову енергоощадну технологію виробництва комбікормової продукції для великої рогатої худоби, яка передбачає гранулювання й екструдування сумішей з різкою кормових трав. Згідно з даною технологією енергоощадження досягається завдяки сумісному пресуванню (подрібненню) у пресах-грануляторах і екструдерах кормових сумішей і комбікормів-концентратів відповідно з використанням кормових трав без їх попереднього або наступного сушіння. Зазначено, що розроблена технологія забезпечує ефективне використання кормових трав у складі кормових сумішей у кількості до 15 %, комбікормів-концентратів - 20 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2-3 + П60-451.89 +
Шифр НБУВ: РА341751

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського