Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (89)Книжкові видання та компакт-диски (47)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-344$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Себа М.В. 
Корекція заплідненості корів і телиць та метаболізму в їх організмі препаратом глютам: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / М.В. Себа ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2005. — 21 с. — укp.

Експериментально та науково обгрунтовано використання препаратів "Глютам" і "Глютам 1М" з метою прискореного розмноження великої рогатої худоби, що досягається збільшенням заплідненості корів і телиць після його використання на 6 - 8 та 13 - 15-й дні статевого циклу. Доведено, що введення під шкіру коровам біологічно активного препарату "Глютам" на 6 - 8 та 13 -15-й дні після штучного осіменіння збільшує їх заплідненість, не зумовлюючи змін у відтворній функції у наступні роки. Установлено, що ін'єктування препаратів спричинює збільшення у крові і вмісту прогестерону й інтенсифікує енергетичний і пластичний обміни. Показано, що введення даного препарату у піхву не має позитивного впливу на заплідненість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96 + П60-344 +
Шифр НБУВ: РА340317

Рубрики:

      
2.

Павленко Б.М. 
Новітні методи і техніка підвищення ефективності штучного осіменіння великої рогатої худоби: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Б.М. Павленко ; Ін-т тваринництва УААН. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено існуючі та розроблено нові ефективні засоби профілактики бактеріального забруднення сперми бугаїв, а також технології її консервування та використання. Встановлено, що нативний жовток забезпечує повну розчинність у ньому сахарози, утворюючи з гліцерином концентрований гомогенний золь із бактеріостатичними властивостями та підвищеною стійкістю до високих температур. На цій основі вперше створено стерильний довгозбережний консервант для сперми, що включає можливість її контамінації мікроорганізмами жовтка. З'ясовано, що в процесі заморожування великих партій сперми причиною зниження її якості є нерівномірна взаємодія холоду з усією поверхнею кожної спермодози. З метою оптимізації режиму охолодження створено кріоконвекторний спосіб консервування сперми, застосування якого забезпечує стабілізацію режиму охолодження кожної спермодози та достовірне покращання виживаності статевих клітин під час заморожування. Розроблено варіант безстресової ресурсозберігальної технології штучного осіменіння корів і телиць спермою, законсервованою кріоконвекторним способом, що дає можливість запобігти прояву негативних стресових реакцій у тварин, покращити санітарно-гігієнічний рівень запліднення та вірогідно підвищити запліднюваність корів і телиць. Зроблено практичну апробацію запропонованих технологій, які використано для створення банків глибокозамороженої сперми з покаращаними санітарними та біологічними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344 +
Шифр НБУВ: РА361149

Рубрики:

      
3.

Шеховцов С.Ю. 
Прояви і значення гетерозису при трансплантації ембріонів великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / С.Ю. Шеховцов ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — Чубинське, 2005. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено прояви гетерозису у разі трансплантації ембріонів великої рогатої худоби. Одержано нові дані про рівень ембріопродуктивності корів-донорів, приживлення вилучених ембріонів і приріст телят-трансплантатів залежно від генотипних особливостей батьків і реципієнтів. Експериментально доведено, що в помісей першого та другого поколінь виявляється ефект гетерозису за кількістю вилучених ембріонів. Встановлено прояви гетерозису щодо приживлюваності зародків та у збільшенні приросту ембріотрансплантантів від помісних корів-донорів. Зафіксовано негативний вплив гетерозиготних реципієнтів на подальший розвиток їх приплоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344 +
Шифр НБУВ: РА336639

Рубрики:

      
4.

Каплінський В.В. 
Репродуктивна функція та резистентність до акушерської і гінекологічної патології корів у зв'язку з поліморфізмом білків сироватки крові: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / В.В. Каплінський ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344,022 + П876-911-35,022
Шифр НБУВ: РА307908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Лотоцький В.В. 
Розробка і апробація сучасних методів визначення оптимального часу осіменіння високопродуктивних корів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / В.В. Лотоцький ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено та впроваджено у практику нові діагностико-прогностичні показники для виявлення оптимального часу осіменіння високопродуктивних корів, розраховано його економічний ефект. Досліджено зв'язок між станом везикулярних фолікулів яєчників, електроопірністю слизової оболонки краніального відділу піхви, вмістом статевих гормонів, індексами активності руху перед осіменінням і заплідненістю корів. На підставі виявлених зв'язків встановлено діагностико-прогностичні показники заплідненості, які визначаються з використанням методів сонографії та електрометрії за індексами активності руху та вмістом прогестерону, естрадіолу та тестостерону в крові та сприяють підвищенню ефективності штучного осіменіння корів і запобіганню неплідності. Створено й апробовано методику ультразвукової оцінки стану статевих органів тварин для визначення оптимального часу осіменіння та прогнозування їх запліднення. Наведено рекомендації щодо виявлення оптимального часу осіменіння та прогнозування заплідненості високопродуктивних корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344 +
Шифр НБУВ: РА357646

Рубрики:

      
6.

Горлов О.І. 
Розробка та удосконалення методів селекційно-генетичних досліджень у молочному скотарстві: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.І. Горлов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено та розроблено методи оцінки генотипу племінних тварин, оптимізовано програми селекції в молочному скотарстві. Удосконалено методи оцінки бугаїв-плідників з урахуванням препотентності, визначення вірогідності багатофакторних моделей, генетичних кореляцій для підвищення об'єктивності селекційних індексів. Розроблено методи формування аналогів за комплексом ознак за будь-якої малої величини фенотипової неоднорідності ознак, а також критерій оптимізації програм селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344.4 + П60-334.33
Шифр НБУВ: РА313638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Рожко М.С. 
Роль умовно-патогенних мікробів сперми у розвитку субклінічного ендометриту у корів та телиць: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / М.С. Рожко ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 18 с. — укp.

Вперше проведено комплексні дослідження сперми бугаїв-плідників на різних етапах технологічної обробки з урахуванням віку тварин та сезонного фактора. Вивчено якісний і кількісний склад бактерій і грибів у спермі та статевій системі самок за ендометритів. Виявлено вплив мікробів-контамінантів на біологічні, біохімічні та морфологічні показники сперми та на її запліднювальну здатність. Встановлено резистентність виділених штамів мікроорганізмів до нових антибактерійних і сануючих препаратів. Виявлено вплив препаратів "Декомсан" та "Антисепт Д", застосованих для санації сперми і порожнини матки корів за ендометриту, на рівень бактеріального забруднення, життєздатність сперміїв і фізіологічний стан тварин. Наведено методичні рекомендації щодо ізоляції та ідентифікації синьогнійної палички з сперми та статевих органів сільськогосподарських тварин. Розроблено методику мікробіологічного дослідження замороженої сперми бугаїв-плідників, яка застосовується під час штучного осіменіння. Розроблено інструкцію щодо порядку завозу, зберігання, контролю та використання імпортної сперми бугаїв-плідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-911-1 + П60-344.1 +
Шифр НБУВ: РА332892

Рубрики:

      
8.

Шеремета В.І. 
Теоретичне обгрунтування та розробка методів підвищення ефективності біотехнології відтворення великої рогатої худоби: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.20 / В.І. Шеремета ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності методів трансплантації ембріонів та штучного осіменіння. Розроблено новий напрямок підготовки самок, який грунтується на концепції нормалізації та стимуляції обмінних процесів під час статевого циклу, індукції статевої охоти та суперовуляції в корів-донорів за рахунок біологічно активних речовин. Встановлено, що згодовування та ін'єктування самкам розроблених мінерального преміксу, препарату "Глютам", а також екзогенних гормональних препаратів у ці періоди сприяє збільшенню виходу придатних ембріонів і їх приживлюваності. Запропоновано ряд способів відбору реципієнтів та метод і формулу визначення доцільності повторного осіменіння корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344,022 + П60-345,022

Рубрики:

      
9.

Гунтік 
Удосконалення способів кріоконсервації сперми бугаїв шляхом визначення оптимального співвідношення компонентів розріджувачів: Автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.02.01 / Людмила Михайлівна Гунтік ; УААН; Інститут розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київська обл.), 2003. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344
Шифр НБУВ: РА327204

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського