Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (2327)Книжкові видання та компакт-диски (1734)Журнали та продовжувані видання (106)
Пошуковий запит: (<.>U=П60$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 310
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євстафієва Ю.М. 
Використання поживних речовин кормів молодняком великої рогатої худоби при ринотрахеїті: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Ю.М. Євстафієва ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено аспект використання енергії, поживних і мінеральних речовин кормів молодняком великої рогатої худоби (ВРХ) української чорно-рябої молочної породи, ураженим інфекційним ринотрахеїтом, на господарських і оптимізованих за вітамінним і мінеральним складом раціонах. Установлено, що тварини, вражені герпесвірусом інфекційного ринотрахеїту, більше споживають сухої речовини на 100 кг живої маси, але гірше перетравлюють органічну речовину та її складові, зокрема, телички та бички більше втрачають енергії з теплом відповідно на 20,0 та 31,3 % у порівнянні з умовно здоровими, внаслідок чого на 38,5 і 39,8 % менше відкладається енергії в прирості їх живої маси. За результатами проведених досліджень установлено оптимальну кількість використання в раціонах уражених герпесвірусом тварин преміксу "Лутамікс ВРХ С Екс" виробництва ТзОВ "Західноукраїнська аграрна компанія", вітамінів і селену. Згодовування раціонів, збагачених цим преміксом, сприяє підвищенню відкладення енергії у прирості живої маси на 23,9 % у порівнянні з використанням у годівлі молодняка ВРХ типових для регіону раціонів, в результаті чого зростають середньодобові прирости тварин на 18,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + П60-451.2 + П872.21-911 +
Шифр НБУВ: РА366733

Рубрики:

      
2.

Ємець З.В. 
Розробка моделей селекційної оцінки вмісту жиру в молоці і виходу молочного жиру корів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / З.В. Ємець ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльну оцінку впливу основних генетичних і негенетичних факторів на вміст жиру в молоці корів та кількість одержаного молочного жиру. Виділено та проаналізовано основні фактори та оцінено ступінь впливу кожного з них на досліджені продуктивні показники. Для практичного використання розроблено моделі оцінки та прогнозування вмісту жиру та виходу молочного жиру на базі сукупностей факторів. Установлено селекційну ефективність добору худоби з застосуванням створених моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-641 + П60-312 +
Шифр НБУВ: РА345671

Рубрики:

      
3.

Ємець 
Розробка моделей селекційної оцінки вмісту жиру в молоці і виходу молочного жиру корів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Зоя Василівна Ємець ; Державний вищий навчальний заклад "Херсонський держ. аграрний ун-т". — Херсон, 2009. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64
Шифр НБУВ: РА365843

Рубрики:

      
4.

Єфімов В.Г. 
Вплив мікроелементів і гідрогумату на показники газоенергетичного та білково-мінерального обмінів у голштинської худоби в умовах Степу України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.Г. Єфімов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі результатів дослідження доведено, що комплексне застосування гідрогумату та мінеральних сполук міді, кобальту та йоду коровам під час лактації та телятам голштинської породи покращує їх функціональний стан. За цих умов підвищується продуктивність, що обумовлює високий економічний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 голштинська + П60-273.1 + П60-451.232 +
Шифр НБУВ: РА345794

Рубрики:

      
5.

Івашків Р.М. 
Взаємозв'язок процесів відтворення і лактогенезу та етіопатогенез акушерської патології у високопродуктивних корів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Р.М. Івашків ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

Вперше обгрунтовано фізіологічні основи взаємозв'язку та взаємообумовленості процесів відтворення та лактогенезу у високомолочних корів. Встановлено, що інтенсивне зростання молочної продуктивності корів у перші місяці після отелення пригнічує або навіть гальмує відтворну функцію тварин, що призводить до збільшення тривалості міжотельного періоду. Вивчено динаміку репродуктивного циклу у високомолочних корів у разі мінливості годівлі та умов утримання, встановлено розлади перебігу окремих його ланок: отелення, післяотельного періоду, естрального циклу. Вперше розкрито окремі аспекти патогенезу патології отелення і післяотельних хвороб матки, функціональних розладів яєчників у високомолочних корів. Підтверджено значення та практичну доцільність систематичного проведення акушерської та гінекологічної диспансперизації як ефективного методу встановлення розладів репродуктивного циклу та профілактики неплідності високомолочних корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96 + П876 +
Шифр НБУВ: РА359389

Рубрики:

      
6.

Агеєв В. О. 
Стан антиоксидантної системи та неспецифічна резистентність у тварин за дії пробіотиків БПС-44 та БПС-Л: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / В. О. Агеєв ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2011. — 17 с. — укp.

Вивчено антиоксидантні, імуномодулювальні й антагоністичні властивості пробіотичних препаратів. Встановлено, що профілактичне застосування пробіотичних препаратів БПС-44 та БПС-Л за вирощування молодняку великої рогатої худоби та свиней зумовлює підвищення активності антиоксидантних ферментів крові та зниження концентрації токсичних продуктів пероксидного окиснення ліпідів. Обидва пробіотичні препарати сприяють активації фагоцитарної функції поліморфноядерних лейкоцитів крові та продукції ендогенного інтерферону та лізоциму на фоні зменшення gamma-глобулінової фракції сироватки крові. Виявлено кореляцію між факторами неспецифічної резистентності та показниками. Визначено фактори, які обумовлюють антагоністичну активність пробіотичних штамів бактерій - компонентів пробіотиків. Розроблено спосіб корекції стану антиоксидантної системи молодняку великої рогатої худоби та свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П60-273.1
Шифр НБУВ: РА379619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Азар'єв В.В. 
Особливості механізмів зсідання крові корів різних типів вищої нервової діяльності за впливу технологічного стресу: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.В. Азар'єв ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Виявлено взаємозв'язок між типологічними параметрами вищої нервової діяльності та прокоагулянтним, антикоагулянтним потенціалами, а також посткоагуляційними фазами, а саме: потенціалом фібринолізу та ретракцією кров'яного зсідку. Установлено, що процеси збудження та гальмування мають взаємозв'язок з інтенсивністю зміни певних показників за технологічного стресу, спричиненому зміною умов утримання, а саме: кількості тромбоцитів, протромбінового часу, активованого тромбопластинового часу, тромбінового часу, рекракції кров'яного зсідку та фібринолізу. Виявлено, що врівноваженість процесів у центральній нервовій системі має зв'язок з кількістю тромбоцитів, протромбінованим часом, активованим парціальним тромбопластиновим часом, толерантністю плазми до гепарину, концентрацією фібриногену, ретракцією кров'яного зсідку та фібринолізом. Визначено, що рухливість нервових процесів взаємопов'язана з функціонуванням певних ланок системи підтримки агрегатного стану крові, а саме: толерантністю плазми до гепарину та концентрацією фібриногену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.92 + П60-273.99 +
Шифр НБУВ: РА354752

Рубрики:

      
8.

Антонюк Т.А. 
Вирощування бугайців на м'ясо за обмеженого використання незбираного молока: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Т.А. Антонюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Установлено, що використання замінників незбираного молока (ЗНМ) і гранульованих концентрованих кормів у порівнянні з молоком незбираним і розсипаними корбікормами сприяє кращому на 4,3 - 17,4 % розвитку стінки рубця і на 5,9 - 41,7 % - розмірів його папіл, а також формуванню тварин відносно високорослого вузькотілого (лептосомного) типу будови тіла, що характеризуються кращим співвідношенням м'язової тканини до кісткової. Рекомендовано під час вирощування бугайців на м'ясо з 21-денного віку використовувати замість 70 % молока незбираного ЗНМ з гранульованими комбікормами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.473 +
Шифр НБУВ: РА350620

Рубрики:

      
9.

Атаманюк В.Д. 
Порівняння вуглеамонійної солі з пропіоновою кислотою при консервуванні зерна кукурудзи та дія аміаку через його сполуки в кормі на організм бичків при відгодівлі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.Д. Атаманюк ; Ін-т кормів УААН, Вінниц. держ. с.-г. ін-т. — Вінниця, 1998. — 21 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню консервуючої дії вуглеамонійної солі в порівнянні з пропіоновою кислотою при заготівлі зерна, кукурудзи та дія аміаку через його сполуки в кормі на організм бичків при відгодівлі. Встановлено, що вуглеамонійна сіль в дозі 40 кг/т при обробці зерна кукурудзи в аеробних умовах не проявляє консервуючої дії. При обробці зерна вуглеамонійною сіллю відбувається взаємодія цукрів з аміаком. Утворюються токсичні сполуки, які негативно впливають на організм тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.467,022

Рубрики:

      
10.

Афанасієва Л.П. 
Морфофункціональний стан та корекція проникності плацентарного бар'єру у корів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Л.П. Афанасієва ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено морфофункціональний стан плацентарного бар'єру та його проникність для кадмію та свинцю у клінічно здорових різного терміну тільності корів. Досліджено вплив згодовування коровам суміші сапоніту та сірки, а також введення фетоплацентату на цитологічний і біохімічний склад крові, неспецифічну резистентність організму та проникність плацентарного бар'єру для кадмію та свинцю у клінічно здорових корів, вирощених у третій зоні радіаційного забруднення (у зоні РАЗ) та в умовно чистій відносно РАЗ зоні. Основною морфологічною структурною одиницею плацентарного бар'єру з боку плода є центральні стовбурові та периферичні ворсинки. Міжплацентарні ділянки хоріону мають розвинене кровоносне та лімфатичне русло: у місцях відгалуження капілярів венули утворюються ампулоподібні розширення, прекапіляри та капіляри відгалужуються під прямим кутом, між артеріями та венами існують анастомози. Лімфатична система представлена судинами та щілинами різного калібру. Встановлено, що кадмій і свинець, проникаючи через плацентарний бар'єр, накопичуються в карункулі, котиледоні та печінці плодf, амніотичній та алантоїсній рідинах і у вартоновій драглистій тканині пуповинного канатика. За результатами дослідження з'ясовано, що в обох дослідних групах корів у порівнянні з контрольною накопичення кадмію та свинцю у досліджених субстратах зменшується. На відміну від свинцю проникність кадмію у корів з зони РАЗ була нижчою, ніж з умовно чистої. Відносно свинцю захисна функція плодf має прояв у його більшому накопиченні у плодовій частині плаценти, ніж у материнській з наступною абсорбцією та виділенням за високих концентрацій з кормом слизу шийки матки. Відзначено, що згодовування коровам мінеральної суміші та введення фетоплацентату протягом сухостійного періоду здійснює стимулювальний вплив на природну резистентність, сприяє корекції біохімічного та цитологічного складу крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.1-911 + П60-23 + П60-272.527 +
Шифр НБУВ: РА362787

Рубрики:

      
11.

Афанасенко В.Ю. 
Обгрунтування методів селекції за ознаками відтворення в процесі створення і удосконалення української червоно-рябої молочної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.Ю. Афанасенко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Базуючись на даних обробки фактичного матеріалу, одержаного за 20 років у 4-х господарствах, з використанням сучасних методів генетико-статстичного аналізу (лінійного незміщеного прогнозу племінної цінності - BLUP "модель тварини", дисперсійного, кореляційного та регресійного аналізів) відпрацьовано методологію та встановлено частку впливу основних факторів, що зумовлюють певний рівень відтворення в молочних стадах. Розраховано основні селекційно-генетичні показники ознак відтворної здатності. Проаналізовано взаємозв'язок продуктивних і відтворних ознак. Проведено оцінку племінної цінності бугаїв-плідників за ознаками відтворної функції їх дочок. Уперше важкість отелення та мертвонароджуваність розглянуто з урахуванням дії прямого та материнського ефектів, тобто диференційовано вплив на ці ознаки організму теляти та корови. Досліджено племінну цінність тварин з використанням селекційного індексу, який враховує ознаки відтворення та продуктивності, еквівалентні їх економічній вазі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,1 + П60-613 +
Шифр НБУВ: РА338880

Рубрики:

      
12.

Біленчук Р.В. 
Фізіолого-біохімічна характеристика організму корів та їх телят і ветеринарно-санітарна оцінка молока за мікроелементної корекції раціону: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Р.В. Біленчук ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Представлено результати досліджень, пов'язаних із мікроелементною корекцією раціонів корів шляхом додавання дефіцитних мікроелементів у формі солей і хелатних комплексів (з амінокислотою метіоніном) до раціону та їх вплив на обмінні процеси в організмі, молочну продуктивність і ветеринарно-санітарні показники якості молока. Комплексними дослідженнями встановлено вміст мікроелементів (заліза, міді, цинку, марганцю і селену) у кормах, воді, крові та молоці, на основі чого виявлено рівень забезпеченості корів вищезгаданими мікроелементами. Зокрема, раціони були дефіцитні за вмістом заліза, міді та марганцю. Встановлено оптимальні дози мікроелементів (солей та хелатних сполук), які забезпечували нормалізацію обмінних процесів, підвищення молочної продуктивності та покращання ветеринарно-санітарних показників якості молока. Балансування раціонів лактуючих корів хелатними сполуками мікроелементів (заліза, міді та марганцю) сукупно з метіоніном більш ефективне, ніж застосування неорганічних солей. Розроблено рекомендації щодо використання метіонатів як кормової добавки коровам під час лактації і сухостою залежно від біогеохімічних зон України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232,022

Рубрики:

      
13.

Бірюкова О.Д. 
Популяційно-генетичний моніторинг формування генофонду української чорно-рябої молочної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / О.Д. Бірюкова ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — Чубинське, 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено методичні підходи щодо використання популяційно-генетичного аналізу для моніторингу генетичних процесів великої рогатої худоби української чорно-рябої молочної породи. Встановлено сучасний генетичний потенціал породи та особливості його реалізації. Обгрунтовано доцільність використання комплексного підходу для здійснення оцінки препотентності плідників і визначено імуногенетичні механізми її формування. Вперше проведено масштабні популяційно-генетичні дослідження розповсюдженості небажаних генів та визначено "групу ризику" тварин щодо мутації дефіциту адгезивності лейкоцитів (BLAD - Bovine Leucocyle Adhesion Deficiency). Встановлено характер успадкування багатодійковості у тварин української чорно-рябої молочної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9-3 українська чорно-ряба +
Шифр НБУВ: РА336640

Рубрики:

      
14.

Бабій Н.М. 
Господарсько-біологічні особливості чорно-рябої худоби вітчизняної та зарубіжної селекції в умовах західного регіону України: автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.02.01 / Н.М. Бабій ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — К.- Чубинське, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше за господарсько-кліматичних умов одного господарства досліджено господарсько-біологічні особливості чорно-рябої голландської, української, західно- й східнонімецької селекції у чотирьох поколіннях за чотирма лактаціями. Зроблено порівняльну оцінку росту та розвитку, екстер'єрних особливостей, молочної продуктивності, морфологічних і функціональних властивостей вимені, відтворювальної здатності, тривалості господарського використання, хімічного складу молока, морфологічних і біохімічних показників крові, а також жирнокислотного складу ліпідів молока та крові корів різної селекції. Досліджено взаємозв'язки між господарсько корисними ознаками, хімічним складом молока, молочною продуктивністю матерів і їх дочок. Визначено коефіцієнти успадкування молочної продуктивності шляхом "мати - дочка". Виявлено ступінь впливу матерів і батьків на формування молочної продуктивності дочок. З метою покращання племінних і продуктивних якостей чорно-рябої худоби вітчизняної селекції за умов західного регіону України запропоновано використовувати голштинізовану чорно-рябу худобу голландської та західнонімецької селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 чорно-ряба + П60-334(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356028

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Бабарика І.Г. 
Природний добір у стадах української чорно-рябої худоби при різних способах її утримання: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.Г. Бабарика ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

За результатами досліджень встановлено, що тиск природного добору за умов безперервного утримання вдвічі вищий, ніж у разі прив'язного незалежно від генотипу тварин. Найбільші втрати від негативної дії природного добору мали місце в період від народження до завершення першої лактації. Вивчено вплив генотипічних факторів і факторів навколишнього середовища на молочну продуктивність і показники відтворної здатності української чорно-рябої молочної худоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9-334
Шифр НБУВ: РА312370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Базишин М.М. 
Порівняльна оцінка молочної худоби різної селекції за комплексом ознак: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / М.М. Базишин ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське Київської області, 2008. — 20 с. — укp.

У порівняльному аспекті проведено вивчення основних господарськи корисних ознак молочних порід - українських чорно-рябої та червоно-рябої молочних, а також датської чорно-рябої з метою виявлення породи найбільш придатної до виробництва молока на Поділлі України. На підставі прикладу вирощування тварин у ТОВ НВА "Перлина Поділля" Білогірського району Хмельниччини стосовно виробництва молока за аналогічних умов годівлі та утримання серед українських чорно-рябої та червоно-рябої молочних, а також датської чорно-рябої порід установлено, що завдяки високій молочній продуктивності та кращому екстер'єру найкраще проявляють себе тварини української червоно-рябої молочної породи. З'ясовано, що висока жирномолочність притаманна тваринам датської чорно-рябої породи, а української червоно-рябої - найвища молочна продуктивність за всі лактації та жива маса. Піддослідні первістки української червоно-рябої молочної породи мають найвищий надій за 305 днів першої лактації - 4 322,4 кг молока жирністю 3,85 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.1 +
Шифр НБУВ: РА359661

      
17.

Басовський Д.М. 
Вплив мікрохірургічних маніпуляцій на цитогенетичні особливості запліднення та доімплантаційного розвитку in vitro у великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Д.М. Басовський ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське, Київ. обл., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив порушення цілісності прозорої оболонки ооцитів корів шляхом часткового розсічення або повного ферментативного видалення на активацію до партеногенезу, моно- та поліспермне запліднення яйцеклітин та доімплантаційний розвиток зародків поза організмом. Розглянуто морфологічні та цитогенетичні особливості формування пронуклеусів у поліспермних зиготах великої рогатої худоби. Розроблено методику часткового розсічення прозорої оболонки ооцитів корів, яка не потребує використання мікроманіпулятора. Проведено порівняльний аналіз розвитку поза організмом половинок і четвертинок морул, а також бластоцист, одержаних in vitro та in vivo. Досліджено здатність до розвитку in vitro ізольованих бластомерів 4 - 8-клітинних зародків, отриманих поза організмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-345,022
Шифр НБУВ: РА309302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Блюсюк С.М. 
Використання енергії поживних речовин раціонів молодняком абердин-ангуської та волинської м'ясної порід при різних рівнях енергетичного живлення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.М. Блюсюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Вперше вивчено перетравність поживних речовин, баланс азоту, кальцію та фосфору, особливості газоенергетичного обміну, а також розподілу та використання енергії в організмі бугайців і теличок абердин-ангуської та волинської м'ясної порід від 8-ми до 18-ти місячного віку за різних рівнів енергетичного живлення. Одержано нові дані про оптимальний вміст обмінної енергії у раціонах молодняку м'ясної худоби. Встановлено, що у разі підвищення її рівня на 15 % за рахунок високоенергетичних концентрованих кормів покращується перетравність органічних речовин, засвоєння азоту та кальцію з кормів, знижуються втрати енергії тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.112 +
Шифр НБУВ: РА323830

Рубрики:

      
19.

Бобрицька О.М. 
Вплив адреналіну і карбахоліну на обмін азотистих речовин в молочній залозі лактуючих кіз: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / О.М. Бобрицька ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено експериментальні дані, які характеризують участь молочної залози лактуючих кіз в обміні аміаку, сечовини, аміноазоту та білків сироватки крові, а також роль адреналіну та карбахоліну в регуляції біосинтезу білків молока й обміну азотистих речовин між кров'ю і молочною залозою на фоні вимкнення Н-холінореактивної системи бензогексонієм. Встановлено, що молочна залоза лактуючих кіз на фоні 24 - 28-годинного голодування періодично поглинає з крові а виділяє у кров азотисті речовини, використовуючи їх для біосинтезу білків молока і тканин молочної залози. Під дією адреналіну зменшується інтенсивність поглинання азотистих метаболітів із крові молочною залозою та утворення білків молока, тоді як карбахолін посилює використання азотистих речовин, які притікають з кров'ю тканинами молочної залози для біосинтезу молочних білків. За даних умов адреналін діє безпосередньо через адренорецептори тканин або через центральні структури вегетативної нервової системи, тоді як карбахолін діє тільки через холінорецептори тканин організму без вмикання центральних Н-холінореактивних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60*725.11*723-642:Г297.32,022 + П661-273.97,022
Шифр НБУВ: РА309510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Бойко 
Формування м'ясної продуктивності у тварин створюваного крупноекстер'єрного типу поліської м'ясної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Андрій Олександрович Бойко ; Львівська національна академія ветеринарної медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,2 + П603.9 поліська м'ясна
Шифр НБУВ: РА348338

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського