Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (332)Книжкові видання та компакт-диски (313)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>U=П545.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Левицький Т.Р. 
Біотехнологія отримання та використання йодбілкового препарату в годівлі сільськогосподарських тварин: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Т.Р. Левицький ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено стабільність препарату у процесі зберігання за різних температурних режимів, встановлено оптимальні умови та термін зберігання, за яких йодбілковий препарат зберігає свої якісні характеристики. Доведено, що внесення даного препарату в склад преміксів, як джерела йоду, забезпечує стабільний вміст йоду протягом гарантійного терміну зберігання преміксів і відсутність негативного впливу на збереженість вітаміну А в їх складі. Встановлено, що внесення йодбілкового препарату в комбікорми гарантує стабільний вміст йоду протягом гарантійного періоду зберігання. Досліджено токсикологічні параметри йодбілкового препарату на лабораторних і сільськогосподарських тваринах. За умов західної біогеохімічної зони України розроблено технологію застосування даного препарату. Проаналізовано вплив йодбілкового препарату на біохімічні, морфологічні, імунологічні показники крові та продуктивність, забезпеченість організму тварин йодом у раціонах молодняка великої рогатої худоби та свиней на відгодівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12 + Л824.1/9
Шифр НБУВ: РА320800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Жмудь О.В. 
Вдосконалення технологій виробництва силосу, заготівлі і зберігання зерносуміші з кукурудзи та сої для підвищення продуктивності тварин: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.В. Жмудь ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 23 с. — укp.

Вдосконалено технологію заготівлі силосу з кукурудзи у разі підсіву її у вегетуючу сою. Науково обгрунтовано та доведено експериментально, що силос із кукурудзи з соєю, зібраної у фазі початку наливу бобів нижнього ярусу, має високий вміст поживних та біологічно активних речовин, позитивно впливає на молочну продуктивність корів, підвищує вміст жиру та білка в молоці. Розроблено новий спосіб консервування вологої зерносуміші кукурудзи та сої з використанням біологічного консерванту насіння гірчиці білої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.146.9 + П545.543
Шифр НБУВ: РА313568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Хімич М.С. 
Ветеринарно-санітарна і якісна оцінка сухих кормів тваринного походження для непродуктивних тварин: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / М.С. Хімич ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.18 + П545.11 +
Шифр НБУВ: РА359994

Рубрики:

      
4.

Чорний С.В. 
Ветеринарно-санітарна оцінка пастових кормів із відходів забою тварин та вплив їх на продуктивність і якість м'яса птиці: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / С.В. Чорний ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми стосовно ветеринарно-санітарної експертизи пастових кормів з відходів забою тварин та вивчено їх вплив на продуктивність і якість м'яса птиці, а також утилізації цих відходів шляхом переробки у корми за сучасних умов розвитку м'ясопереробної галузі на Україні. Уперше в Україні вивчено сировинну базу, санітарну оцінку, хімічний склад, а також кормову і біологічну цінність досліджених відходів. Запропоновано підхід до переробки відходів забою тварин у корми, що враховує потужність м'ясопереробних підприємств. Надано санітарну та якісну оцінку кормів, що виготовляються з нетрадиційної сировини, відповідно до вимог безпеки. Надано ветеринарно-санітарну та якісну оцінку м'ясу птиці, яку вирощували з використанням пастових кормів. Розроблено експрес-метод дослідження токсичності кормів і м'яса даної птиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.11 + П545.182.4 + П68-455.4 +
Шифр НБУВ: РА333093

Рубрики:

      
5.

Гіска В.В. 
Використання екструдованого насіння амаранту в складі комбікормів для молодняку свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.В. Гіска ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 14 с. — укp.

Досліджено динаміку зміни вмісту азотистих речовин, жирів і вуглеводів у насінні амаранту внаслідок технологічної обробки, вивчено його поживну цінність. Включення екструдату амаранту до комбікормів сприяє підвищенню середньодобових приростів маси поросят на 3,9 - 11,0 % і забезпечує зниження витрат кормів на 3,0 - 11,1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44-451.83 + П545.183
Шифр НБУВ: РА318965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Фомін С.В. 
Вплив вітамінізації на резистентність жеребних кобил та інтенсивність росту їх лошат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / С.В. Фомін ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено показники крові у жеребних кобил під впливом інсолвіту, тетравіту та тривіту, які вводили тваринам парентеральним шляхом, а також склад їх молока та зв'язок зазначених показників з інтенсивністю росту лошат. На підставі отриманих результатів рекомендовано фахівцям тваринництва технологію інтенсивного вирощування лошат у молочний період, яка базується на вітамінізації жеребних кобил на восьмому - дев'ятому місяцях вагітності та відборі новонароджених лошат за швидкістю реалізації ними рефлексу руху та прояву рефлексу ссання, а також терміну прорізання перших зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-455-273.97 + П545.122 + Е60*736.325*736.7*725.32
Шифр НБУВ: РА315100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Чудновець А.Я. 
Гігієнічні особливості та основні закономірності формування мікробного забруднення виробничого середовища підприємств комбікормової промисловості: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / А.Я. Чудновець ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Проведено комплексні гігієнічні дослідження, спрямовані на вивчення біологічних шкідливостей у комбікормовому виробництві, а саме: контамінацію виробничого середовища, кормів та їх інгредієнтів мікроорганізмами; особливостей формування мікробного пейзажу у виробничих приміщеннях залежно від потужності підприємства, технологічного обладнання, сировинного матеріалу, пори року, а також дослідження в установленні спектра токсиноутворювальних мікроміцетів у повітрі виробничого середовища, в сировині та готовій продукції. Вивчено продукування мікотоксинів найбільш поширеними штамами грибів. Визначено роль мікроорганізмів та їх токсинів у формуванні професійних захворювань. Встановлено, що мікроорганізми, їх спори та токсини, які широко контамінують виробниче середовище комбікормових підприємств, можуть негативно впливати на здоров`я та самопочуття працівників даної галузі, а також служити ризиком у виникненні професійних захворювань робітників. Розроблено та запропоновано санітарно-гігієнічні заходи щодо зниження мікробного забруднення виробничого середовища комбікормових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183-28 + Р11(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА314628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Сивик Т.Л. 
Екпериментальне обгрунтування ефективності використання в годівлі сільськогосподарських тварин протеїново-мінеральної добавки із гіпергалинного зоофітопланктону: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.02 / Т.Л. Сивик ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 39 с.: рис. — укp.

Наведено результати теоретичного та експериментального досліджень стосовно використання у складі комбікормів для свиней, курей, великої рогатої худоби та овець у різних дозах протеїново-мінеральної домішки з гіпергалинного зоофітопланктону (ПМДГЗ) Приазов'я. Поглиблено вивчено амінокислотний, жирнокислотний, вітамінний і мінеральний склад ПМДГЗ, визначено її загальну енергетичну поживність. Експериментально обгрунтовано доцільність і ефективність використання під час вирощування та відгодівлі свиней протеїново-мінеральної домішки з опрісненого зоофітопланктону та розроблено технологію її приготування. Запропоновано з метою підвищення біологічної цінності, економії зернових компонентів, кухонної солі та вітамінно-мінеральних преміксів та здешевлення комбікормів використовувати як місцеві сировинні ресурси, домішку в дозах від 3 % до 21 % з урахуванням виду та статевовікової групи тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12 + П545.183 +
Шифр НБУВ: РА324148

Рубрики:

      
9.

Кавун О.Ф. 
Експериментальне обгрунтування розробки нових консервантів для заготівлі вологого зерна, силосу і сінажу: Автореф. дис. канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.Ф. Кавун ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 24 с.: табл. — укp.

Експериментально встановлено механізм дії нового нейтрального консерванта на основі вулканічних туфів для заготівлі силосу і сінажу та мінерально-біологічного консерванта, в якому поєднано сапоніт і насіння гірчиці білої, для зберігання вологого зерна кукурудзи за анаеробних умов. Виявлено, що біологічний метод інгібування антитрипсину в зерні сої за рахунок цукрів меляси та насіння гірчиці білої забезпечує одержання високобілкового корму з низьким вмістом уреази в ньому. В основу технологічного процесу консервування покладено свіввідношення 70 % подрібненого зерна сої і 30 % кукурудзи за додавання 10 кг меляси у водному розчині та 1,0 кг подрібненого насіння гірчиці білої на 1 тонну зерносуміші. Запропоновано новий консервант мінерального походження на основі вулканічних туфів використовувати для заготівлі силосу і сінажу, що забезпечить одержання корму високої якості та продуктивної дії за згодовування молочному стаду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.146 +
Шифр НБУВ: РА327816

Рубрики:

      
10.

Козак Р.В. 
Інтенсифікація виробництва свинини при використанні сухих кормових сумішок з екструдованим тритикале: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Р.В. Козак ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено та впроваджено для заключної відгодівлі свиней більш збалансовані та дешеві концентровані суміші з вирощених у господарстві високоврожайних кормових культур і деяких видів відходів (висівок пшеничних, ріпакової макухи). Вперше встановлено кормову цінність екструдованої дерті нової для західної зони України культури - озимого тритикале в складі даних сумішей. Доведено доцільність поповнення раціонів відгодівельних свиней легкодоступними фракціями крохмалю (мальтози) та органічними сполуками сірки для стимулювання мікробіологічних процесів у товстому відділі кишечнику з метою покращання розщеплення клітковини та синтезу вітамінів групи B, що сприяє зростанню загальної перетравності органічних речовин раціону та використанню їх для утворення продукції. Експериментально доведено, що впровадження удосконаленої технології заключної відгодівлі молодняку свиней сприяє значному підвищенню інтенсивності його росту, рентабельності виробництва свинини та поліпшенню її якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 + П545.123 +
Шифр НБУВ: РА352691

Рубрики:

      
11.

Кавун О.Ф. 
Консервуюча дія пропіонової кислоти і нових консервантів при заготівлі вологого зерна і силосу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.Ф. Кавун ; Ін-т кормів УААН, Вінниц. держ. с.-г. ін-т. — Вінниця, 1998. — 17 с. — укp.

Проведено вивчення консервуючої дії пропіонової кислоти при зберіганні вологого зерна кукурудзи, пшениці, ячменю і гороху в буртах без укриття плівкою на критих токах і заготівлі в траншеях подрібненого зерна кукурудзи. Розроблено нові консерванти біологічного і мінерального походження. Встановлено, що природний мінерал сапоніт як консервант має бактерицидні властивості. Адсорбує значну кількість вуглекислого газу в процесі бродіння силосуємих кормів. Зерно гірчиці білої сорту Кароліна, завдяки наявності аліцина - ефективного фітонцида, проявляє консервуючу дію при силосуванні кормів, тому може використовуватися як біологічний консервант рослинного походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.146,022

Рубрики:

      
12.

Шелевач А.В. 
Метаболічна та продуктивна дія клітковини при підвищенні її рівня в раціоні відгодівельної худоби в літній період: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / А.В. Шелевач ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено вирішення проблеми щодо більш ефективного використання азоту азотвмісних сполук, летких і високомолекулярних жирних кислот в організмі бугайців за умов згодовування молодої трави. Установлено, що спрямованість бродильних процесів у рубці та концентрація аміачного, амінного, білкового та загального азотів, летких і високомолекулярних жирних кислот у його рідині залежить від наявності у раціоні клітковинновмісного корму, складовими якого є лігнін і геміцелюлози, з різною величиною частинок і часу щодо початку годівлі. На вміст високомолекулярних жирних кислот загальних ліпідів і неетерифікованих жирних кислот у плазмі крові, печінці та скелетних м'язах бугайців впливає споживання солом'яної січки різної величини. У разі її згодовування у тварин зменшується виділення з каловими масами високомолекулярних жирних кислот загальних ліпідів і неетерифікованих жирних кислот, а також зменшується виведення азоту азотовмісних сполук з організму. Розроблено й апробовано спосіб покращання продуктивних і якісних ознак відгодівельних бугайців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.124 + П527.31 +
Шифр НБУВ: РА361746

Рубрики:

      
13.

Килименчук О.О. 
Розробка біотехнології одержання кормового білка на основі нетрадиційної рослинної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / О.О. Килименчук ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі результатів теоретичних й експериментальних досліджень сформульовано доцільність використання нетрадиційних рослинних відходів, а саме, обрізків фруктових дерев, стебел хмелю та рицини для конструювання поживних середовищ з подальшим культивуванням на їх основі кормової біомаси. Установлено, що будова основних, виділених і досліджених біополімерів сировини впливає на кінетичні характеристики їх ензиматичної та кислотної деградації. Експериментально підтверджено, що поживні середовища, одержані кислотною та ензиматичною деполімеризацією нетрадиційної сировини, є доброякісними для культивування симбіотичної асоціації дріжджів Pichia species, Candida species, Candida tropicalis, Trichosporon cutaneum, підібраної за результатами теоретичних обгрунтувань і практичних досліджень. Експериментально визначено та підтверджено за умов виробництва оптимальну кількість морських солей, що необхідно вносити на стадії гідролітичної деструкції сировини та культивування дріжджів з метою інтенсифікації виходу біомаси та підвищення її біологічної доброякісності. Розроблено біотехнологію одержання біологічно активних кормових дріжджів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12
Шифр НБУВ: РА330952

Рубрики:

      
14.

Глушко Л.Т. 
Розробка нових консервантів, технологій зберігання і використання вологого зерна кукурудзи в годівлі великої рогатої худоби: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Л.Т. Глушко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2007. — 24 с. — укp.

Розроблено енергоощадні технології заготівлі вологого зерна кукурудзи з використанням нових високоефективних консервантів. Проаналізовано консервуючу дію консерванту "Туфогель-1", яка базується на переведенні вулканічних туфів, зокрема, сапоніту та анальциму в гелеподібний стан. Досліджено консервант "Бергель" як полісахарид модифікованої меляси з мінеральними сполуками вулканічних туфів у гелеподібному вигляді. Доведено, що під час контакту зерна з консервантом на його поверхні утворюється плівка з кислою реакцією, яка частково блокує розвиток бактерій і плісняви. Вивчено нові технологічні прийоми вертикальної герметизації консервованого вологого зерна кукурудзи похилими шарами у приміщеннях ангарного типу та його заготівлі, консервації та зберігання в бургах на критих токах без спорудження засіків, визначено їх продуктивну дію та ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2 + П545.132 +
Шифр НБУВ: РА352754

Рубрики:

      
15.

Обертюх Ю.В. 
Розробка способів знешкодження антипоживних речовин зерна сої при використанні на кормові цілі: Автореф. дис. канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Ю.В. Обертюх ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Уперше розроблено нові способи хімічного та біологічного знешкодження антипоживних речовин зерна сої на основі дії теплового фактора, хімічних реагентів, біологічних чинників, пошуку сортів зі зниженим їх вмістом і підвищеною чутливістю до інактивуючих факторів, визначено вплив термічно обробленого зерна сої на організм телят і поросят. Вивчено мінливість хімічного складу сортів сої та кореляційні відношення між вмістом протеїну, жиру й активністю інгібіторів трипсину й уреази. Встановлено тісний від'ємний кореляційний зв'язок між вмістом протеїну та жиру і нелінійний характер зв'язку між протеїном, жиром та інгібіторами трипсину, уреазою. Шляхом газохроматографічного аналізу жирнокислотного складу ліпідів зерна сої виявлено тісні від'ємні кореляційні зв'язки між лінолевою, ліноленовою і олеїновою кислотами. Вивчено й установлено порогову активність інгібіторів трипсину за згодовування соєвого "молока" телятам у молочний період вирощування. Відзначено, що вік тварин є основним фактором чутливості тварин до антипоживних речовин сої. Проведено дослідження щодо доцільності згодовування свиням на відгодівлі термохімічно обробленої гідроксидом кальцію соєвої дерті. Встановлено, що термохімічно оброблена соя у складі корму раціону не впливає негативно на фізіологічний стан тварин. Показано інактивацію антипоживних речовин у незрілому зерні сої у разі консервування цілих рослин сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.182.1 +
Шифр НБУВ: РА327817

Рубрики:

      
16.

Антоненко П.П. 
Теоретичне і експериментальне обгрунтування застосування фітопрепаратів для підвищення неспецифічного імунітету та продуктивності тварин: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 16.00.06 / П.П. Антоненко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано доцільність та експериментально підтверджено ефективність застосування фітопрепратів "Фітохол", "Гастроацид" і "Фітопанк" з метою профілактики захворювань органів травлення й імунодефіцитних станів, викликаних порушеннями гігієнічних і технологічних факторів утримання продуктивних тварин. Розкрито особливості впливу фітопрепаратів на загальний стан, біохімічний статус, природну резистентність, збереженість, ріст і продуктивність тварин. На різних експериментальних моделях з лабораторними тваринами доведено нешкідливість фітопрепаратів, показано їх позитивний вплив на функціональний стан різних органів і систем, здатність нормалізувати обмін речовин, стимулювати активність імунної системи. Наведено рекомендації щодо використання даних препаратів з метою оздоровлення організму тварин та одержання екологічно безпечної продукції. За умов науково-виробничого експерименту апробовано схеми застосування фітопрепаратів з профілактичною метою: сухостійним коровам і порісним свиноматкам для профілактики захворювань новонародженого молодняка; молодняка продуктивних тварин для профілактики хвороб шлунково-кишкового тракту й імунної системи; курям-несучками для профілактики захворювань і підвищення продуктивності. Встановлено, що застосування фітопрепаратів за виробничих умов за запропонованими схемами підвищує середньодобові прирости живої маси продуктивних тварин на 15 - 20 %, резистентність, збереженість поголів'я на 20 - 25 %, нормалізує обмінні процеси та функціональний стан організму, сприяє зниженню захворюваності молодняка на 40 - 60 % та покращанню якості тваринницької продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П545.129 +
Шифр НБУВ: РА368009

Рубрики:

      
17.

Чудак Р.А. 
Теоретичне та експериментальне обгрунтування використання фітобіотиків у годівлі сільськогосподарських тварин: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.02 / Р.А. Чудак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 41 с. — укp.

Розглянуто проблеми використання біологічно активних домішок рослинного походження у годівлі сільськогосподарських тварин. Встановлено найбільш оптимальні дози згодовування фітобіотиків. Визначено вплив запропонованих домішок на продуктивність, збереженість поголів'я, гематологічні показники, морфофункціональний стан органів травлення, залоз внутрішньої секреції, органів розмноження, якість м'яса та його дегустаційні властивості, хімічний склад тканин і органів, ефективність виробництва продукції тваринництва. Доведено, що використання екстрактів рослин, сухої ехінацеї пурпурової у складі комбікормів зумовлює зростання приростів у ремонтного молодняку курок, бройлерів і риби на 6,9 - 24,8 %, несучості курок на 26 %, підвищує збереженість поголів'я, знижує витрати кормів. Встановлено, що дані домішки підвищують перетравність поживних речовин корму, підсилюють гемопоез за рахунок збільшення вмісту еритроцитів, гемоглобіну та заліза у плазмі крові. Хімічний склад органів, тканин, яєць свідчить про більше накопичення в них протеїну, вітаміну А, каротину, заліза, цинку. Доведено економічну ефективність використання біологічно активних домішок рослинного походження у годівлі сільськогосподарських тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12 +
Шифр НБУВ: РА358563

Рубрики:

      
18.

Мельниченко О.М. 
Теоретичні і практичні аспекти біотехнології виробництва мінерально-вітамінних препаратів та вивчення їх впливу на гомеостаз і продуктивність молодняка сільськогосподарських тварин: автореф. дис... д-ра с.-г. наук : 03.00.20 / О.М. Мельниченко ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 39 с. — укp.

Розроблено технологічні процеси нано- й ультрафільтраційної очистки, концентрування, стерилізації біологічно активних субстанцій препаратів з використанням керамічних фільтрів у широкому діапазоні межі молекулярно-масового затримання. Доведено переваги нанокерамічних мембран у біотехнічних процесах виробництва антианемічних препаратів. Проведено моделювання та розрахунки процесів очистки, розподілу та концентрування розчинів нанодисперсних систем. Сконструйовано модульну установку для забезпечення технологічного процесу з виробництва вітчизняних комплексних мінерально-вітамінних антианемічних препаратів. Зазначено, що оптимально збалансоване співвідношення вітамінів і хелатанованих елементів-біотиків у препаратах є структурним і функціональним аналогом активних центрів металоферментів, що беруть участь у синтезі нуклеїнових кислот, білків, і водночас інтенсифікують анаболічні процеси в організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.5 + П544 + П545.12 +
Шифр НБУВ: РА367122

Рубрики:

      
19.

Супрун-Крестова О.Ю. 
Технологія кормових добавок з використанням нетрадиційної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.02 / О.Ю. Супрун-Крестова ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано доцільність застосування нетрадиційної сировини (відходів переробки шавлії, кропу, м'яти, ісопу, лофанту) як компонентів для виробництва кормових домішок і комбікормів. Визначено технологічні властивості та хімічний склад відходів переробки зазнчених ефіроолійних культур. Встановлено зміни вмісту антипоживних речовин у процесі екструзійної обробки нативного насіння сої. Показано доцільність виробництва екструдованих кормових сумішей на основі зернової сировини (ячменю, кукурудзи, пшениці) та насіння сої. Досліджено вплив екструзійної обробки на технологічні властивості та хімічний склад кормових зернових сумішей. Запропоновано технологію виробництва кормових домішок з використанням нетрадиційної сировини: відходів переробки шавлії, кропу, м'яти, ісопу, лофанту. Вивчено зміни якості екструдованих кормових сумішей у процесі зберігання. Розроблено нормативно-технічну документацію на одержану екструдовану кормосуміш. Розраховано очікуваний економічний ефект від використання нових рецептів комбікормів з введенням до їх складу екструдованих кормових сумішей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183 + Л824-3 +
Шифр НБУВ: РА340004

Рубрики:

      
20.

Мітіна Н.Б. 
Технологія одержання кормової рослинно-вуглеводної білкової добавки методом вермікультивування: автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / Н.Б. Мітіна ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено новий метод утилізації соняшникового лушпиння способом вермікультивування з метою одержання рослинно-вуглеводної білкової домішки (РВБД). Науково обгрунтовано залежність нагромадження біомаси Eisenia foetida від абіотичних чинників (температури, вологості, pH середовища, щільності посадки продуцента). Обгрунтовано умови інтенсифікації процесу ферментації рослинної сировини за рахунок внесення біологічно активної субстанції, яка є симбіотичним комплексом мікроорганізмів. Визначено біотехнологічні параметри вермікультивування, наведено біохімічну характеристику готової продукції РВБД і біомаси відокремленої популяції Eisenia foetida. Обгрунтовано умови одержання водно-спиртових екстрактів з біомаси Eisenia foetida та визначено фракційний склад білків водно-спиртових екстрактів. Розкрито можливість використання одержаної РВБД у сільському господарстві для відгодівлі свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П696 + П545.121 +
Шифр НБУВ: РА362048

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського