Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (94)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=П496$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Давиденко К.В. 
Біологічні основи оптимізації виробництва вірусних препаратів для захисту лісу від комах-хвоєгризів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / К.В. Давиденко ; Донец. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Донецьк, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

З метою удосконалення виробництва препаратів для захисту лісу на основі ентомопатогенних вірусів та їх тестування визначено оптимальні умови одержання личинок комах-хвоєгризів з різним типом сезонного розвитку (звичайного та рудного соснових пильщиків, соснового шовкопряда, соснової совки) у різні терміни, а також оптимальні умови їх утримання та накопичення вірусного матеріалу. Визначено залежність термінів вильоту імаго рудного та звичайного соснових пильщиків, реактивації діапаузи гусениць соснового шовкопряда від температури та фотоперіоду утримання коконів. Визначено вплив на життєздатність комах-хвоєгризів якості корму, температури та фотоперіоду, а для соснового шовкопряда - щільності утримання. Установлено оптимальні значення віку личинок, концентрації вірусної суспензії під час інфікування та тривалості утримання на контамінованій хвої для одержання найбільшої кількості вірусного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П496.6 +
Шифр НБУВ: РА339343

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Демченко С.І. 
Біологічні особливості гриба IPeniophora gigantea/I (Fr.) Mass. - природного антагоніста IHeterobasidion annosum/I (Fr.) Bref.: Автореф. дис... канд. біол. наук / С.І. Демченко ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2001. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.233*60*80*72-63(4Укр) + П496.91(4Укр)
Шифр НБУВ: РА316872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
3.

Мєшкова В.Л. 
Екологічні основи прогнозування масових розмножень основних видів комах-хвоєлистогризів лісових насаджень України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 16.00.10 / В.Л. Мєшкова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 43 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано фенологічну теорію, яка пояснює причини відмін за тривалістю та інтенсивністю масових розмножень комах-хвоєлистогризів у географічних і екологічних популяціях. Розроблено класифікацію цих комах за типами сезонного розвитку і методику його прогнозування для основних представників. Доведено зв'язок багаторічної динаміки популяцій хвоєлистогризів за умов сезонного розвитку особин в окремі роки. Виконано районування території України за імовірністю масових розмножень комах. Розроблено методику оцінки принадності ділянок насаджень для їх окремих видів, що дає змогу визначити площі та межі потенційних осередків масового розмноження. Складено схему та запропоновано методи науково обгрунтованого прогнозування просторово-часової динаміки популяцій основних видів комах-хвоєлистогризів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П496.6(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326442

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Слободян П.Я. 
Лісівничо-екологічні особливості формування осередків всихання Picea Abies (L.) Karsten в Сколівських Бескидах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / П.Я. Слободян ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто лісівничо-екологічні особливості формування осередків всихання похідних смеречників і характер поширення осередків всихання за різних лісотипологічних умов, а також залежно від експозиції схилів. Досліджено мікрокліматичні умови уражених і пошкоджених ялинових деревостанів. Розроблено заходи щодо покращання санітарного стану деревостанів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.3-425 + П496.913
Шифр НБУВ: РА326852

Рубрики:

      
5.

Булат А.Г. 
Особливості ураження кореневою губкою соснових насаджень Харківщини та заходи щодо профілактики хвороби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / А.Г. Булат ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше визначено динаміку сили струмопровідності прикамбіального шару дерев сосни різного санітарного стану залежно від віку насаджень, сезону та часу доби. Встановлено зв'язок між механічним складом грунтів і санітарним станом насадження, ураженого кореневою губкою. Для профілактики масового поширення захворювання вперше запропоновано штами гливи звичайної, що характеризуються високою дереворуйнівною активністю стосовно деревини сосни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 коренева губка + П496.911 +
Шифр НБУВ: РА343326

Рубрики:

      
6.

Місюра Н.О. 
Паразитичні фітонематоди у тимчасових лісових розсадниках Центрального Полісся України: автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / Н.О. Місюра ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено видовий склад комплексу фітонематод тимчасових лісових розсадників Центрального Полісся України. Виявлено 49 видів фітонематод, які належать до 41-го роду, 21-ї родини та 5-ти рядів. Встановлено суттєву подібність видового складу нематод у різних розсадниках. Визначено екотрофічну належність і статус домінування виявлених видів. Показано вплив на динаміку чисельності фітонематот на сіянцях сосни звичайної таких чиників, як район розташування розсадника, вид і вік деревних рослин і погодні умови. Встановлено, що шкідливість нематод групи фіто- та мікогельмінтів проявляється у зниженні загальної біомаси сіянців сосни та маси їх кореневої системи, про що свідчить наявність негативних кореляційних зв'язків між даними показниками (від -0,57 до -0,73). Розраховано пороги шкідливості для сумарної чисельності фіто- та мікогельмінтів, а також для окремих представників цих екотрофічних груп. Встановлено високу протинематодну ефективість дії передпосівного протруювання насіння сосни звичайної пестицидами Фурадан, 35 ST, пс., Промет 400 CS, мк.с., Фундазол 50 % з.п., що дозволяє контролювати чисельність шкідливих нематод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П496.6(4УКР) + П468.94(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352954

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шестопалов М.В. 
Шкідники агромеліоративних лісових насаджень передгірного Криму й заходи, що обмежують шкідливість найбільш небезпечних видів: Автореф. дис... кадн. с.-г. наук: 16.00.10 / М.В. Шестопалов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Виявлено найшкідливіші види шкідників (непаристої прядки, американського білого метелика, каліфорнійської щитівки, кримського плосконосу), установлено їх кормові зв'язки й уточнено біологічні особливості у районі досліджень. За умов передгірного Криму визначено видовий склад шкідників полезахисних лісових смуг і лісових насаджень, що прилягають до сільськогосподарських угідь. З'ясовано ресурси корисних організмів, що обмежують чисельність найшкідливіших видів. Визначено породи, які не заселяються шкідниками взагалі (маклюру оранжеву, софору японську) або слабо заселяються (платана східного, лябурнуму звичайного, вузьколистового та мигдалю звичайного), що має велике значення у разі закладання полезахисних і вітроломних лісових смуг на території сільськогосподарських угідь. Випробувано сучасні заходи захисту насаджень, а також рекомендовано виробництву ефективні засоби боротьби з указаними найбільш небезпечними шкідниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П496.6 +
Шифр НБУВ: РА338807

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського