Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (378)Книжкові видання та компакт-диски (371)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=П382$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Полякова О.Г. 
Біогеоценотичні особливості дуба червоного (Quercus rubra L.) в штучних насадженнях Київського Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / О.Г. Полякова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено біоекологічним властивостям дуба червоного (Quercus rubra L.) в різних лісорослинних умовах Київського Полісся, питанням його взаємодії з аборигенними дубом звичайним та сосною звичайною. Встановлено, що плодоношення інтродуцента має асинхронний характер. Введення дуба червоного в субори підвищує стійкість соснових лісів без втрати їх продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.113 Q.rubra

Рубрики:

      
2.

Ткачук В.І. 
Лісівничі особливості та перспективи вирощування берез карельської і української в Поліссі України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / В.І. Ткачук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено лісівничим особливостям та перспективам вирощування коштовної візерунчастої деревини, яку продукують берези карельська і українська. Тим самим в лісовому господарстві України започаткована проблема формування ефективної ринкової інфраструктури в сфері лісовирощування. Встановлено, що грунтово-кліматичні умови сприяють реалізації біологічного потенціалу цих порід. На основі проведеного аналізу лісових культур з інтродукованою березою карельською, яка вирощується більше 35 років в лісових насадженнях Полісся, запропоновано використати місцевий насінний матеріал для вирощування сіянців, саджанців та чистих і змішаних культур та плантаційні посадки. Вирішення цієї проблеми обгрунтовано теоретично і підтверджено практично вирощуванням лісових культур та знаходженням природних насаджень берези української в Словечанському і Малинському держлісгоспах Житомирської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.183.1,022

Рубрики:

      
3.

М'ясоїд М.П. 
Вплив походження живців на плодоношення клонів та ріст саджанців у культурах дуба звичайного в умовах Київського Полісся: Автореф. дис... канд. c.- г. наук: 06.03.01 / М.П. М'ясоїд ; Національний аграрний ун-т. — К., 1999. — 17 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.113.1-462(2Укр3),022

Рубрики:

      
4.

Літвіненко С.Г. 
Еколого-біологічні основи інтродукції покритонасінних деревних рослин Атлантично-Північноамериканської флористичної області у Північній Буковині: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / С.Г. Літвіненко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено еколого-біологічні особливості 97 видів і 3 форм покритонасінних деревних рослин з Атлантично-Північноамериканської флористичної області у Північній Буковині. Вивчено сезонний ритм розвитку, хід органотворчих процесів у бруньках відновлення, зимостійкість, цвітіння і плодоношення, стійкість до шкідників та хвороб північноамериканських інтродуцетів. Подано оцінку перспективності інтродукції досліджуваних видів і виділено найперспективніші серед них. Побудовано математичні моделі адаптаційних здатностей 4 видів північноамериканських інтродуцентів і схематичні карти їх можливої інтродукції в межах помірної зони Эвразії. Розроблено рекомендації стосовно використання перспективних видів та форм північноамериканських інтродуцентів у лісомеліорації та озелененні населених пунктів Північної Буковини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382-459(4УКР-4ЗАК),022
Шифр НБУВ: РА310223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Каганяк Ю.Й. 
Будова та продуктивність мішаних культур дуба червоного (Quercus borealis Michx.) у Західному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Ю.Й. Каганяк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Головною метою досліджень за умов вологої грабової діброви є оцінка, моделювання, формалізація показників росту, продуктивності та фітомаси ясенево-дубових та модриново-дубових культур за різним складом у вигляді нормативного матеріалу. Досліджено таксаційну будову за діаметром 1,3 м та висотою стовбурів, а також за довжиною та діаметром крон. Вираховано асиметрію, ексцес, варіацію, ранг розподілів чисельностей, а також змодельовано їх параметри за допомогою двопараметричного рівняння Вейбула. Отримано моделі росту за основними таксаційними показниками у динаміці з часткою дуба червоного 5-9 одиниць. Найпродуктивніші культури дуба червоного є складом 8Дч2Мд і 7Дч3Яс. Змодельовано зміну фітомаси за основними компонентами крони та стовбурів з часткою дуба червоного у культурах 5-9 одиниць. Внаслідок істотних відхилень у рості дуба червоного від дуба звичайного рекомендовано виділити дуб червоний в окрему господарську секцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.113 Q. rubra
Шифр НБУВ: РА308625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Сопушинський І.М. 
Вплив лісорослинних умов південно-західного мегасхилу Українських Карпат на властивості деревини бука лісового (IFagus sylvatica/i L.): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / І.М. Сопушинський ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Львів, 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив лісорослинних умов південно-західного мегасхилу Українських Карпат на будову та фізичні властивості деревини бука, та відповідно до них виділено висотно-екологічні пояси. Визначено рівняння регресії залежності показників будови та фізичних властивостей деревини бука лісового від висотно-екологічного градієнта, які підтверджують вплив лісорослинних умов на властивості деревини. Вивчено особливості формування високоякісних (без несправжнього ядра) стовбурів бука лісового, зокрема, вплив віку, висотно-екологічних умов і механічних пошкоджень на утворення несправжнього ядра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-425.1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Попадинець І.М. 
Стан, продуктивність та відтворення букових насаджень на Західному Поділлі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / І.М. Попадинець ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено біологічну стійкість, продуктивність та відтворення маргінальних насаджень бука європейського на Західному Поділлі. Проведено селекційну оцінку та порівняльну характеристику продуктивності букових лісостанів Західного Поділля та інших районів їх поширення. Висвітлено результати плодоношення, природного відновлення бука, сезонної динаміки росту сіянців та штучного відтворення букових лісів на східній межі ареалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-44(4УКР) + П382.12-44(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Івченко 
Дуб червоний (Quercus rubra L.) в лісових насадженнях Львівщини: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / Анатолій Іванович Івченко ; Український держ. лісотехнічний ун-т. — Львів, 2002. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.11-425
Шифр НБУВ: РА323175

Рубрики:

      
9.

Гречаник Р.М. 
Особливості взаємодії бука лісового та ялиці білої в умовах Прикарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Р.М. Гречаник ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено фізіолого-біохімічні особливості взаємодії бука лісового та ялиці білої. Розроблено сучасну високоефективну технологію мікроклонального розмноження бука лісового з заданим генотипом. Оцінено фізіологічну активність екзометаболітів досліджених рослин на загальноприйнятих в алелопатії тест-об'єктах (редисці, крес-салаті), пророщеному власному насінні, насінні туї західної та сосни Веймутова. Визначено вплив алелопатичного фактора на ріст сіянців бука лісового та ялиці білої у водних культурах за природних умов. Зроблено висновок, що досліджені лісові породи є аутоінтолерантними, а їх вплив взаємостимулювальним. Механізми алелопатії вивчено у генетичному й екологічному аспектах. Серед спектра екзометаболітів бука лісового та ялиці білої з використанням методів спектрофотометрії, газової та тонкошарової хроматографії кількісно та якісно ідентифіковано сполуки різної фізіологічної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-27(4Укр) + П381.4-27(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Марчук Ю.М. 
Особливості формування високопродуктивних дубових насаджень в умовах Лівобережного Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / Ю.М. Марчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Наведено інформацію щодо територіального, вікового, лісівничо-таксаційного розподілу дубових лісів Лівобережного Лісостепу. Досліджено просторову, ценотичну та таксаційну структури дубових лісів різного віку та проведено порівняння з насадженнями інших регіонів зростання. Доведено високу стійкість дуба за оптимальних умов росту у стиглому віці. Описано особливості природного поновлення головної породи. Відзначено, що в багатьох випадках формуються молодняки з перевагою у складі ясена звичайного. Акцентовано увагу на шаблонному господарюванні з акцентом на здійснення суцільних рубок із створенням чистих лісових культур, що не сприяє повній реалізації потенційних можливостей лісорослинних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.11-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА319915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Довбиш Н.Ф. 
Регенераційна здатність та стеблове живцювання інтродукованих деревних листяних рослин на південному сході України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Н.Ф. Довбиш ; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. — Ялта, 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено регенераційну здатність до ризогенезу понад 70 видів, форм і сортів інтродукованих на південному сході України цінних деревних рослин на підставі дослідження їх біоекологічних особливостей росту та розвитку. Виділено 4 групи рослин з різною здатністю живців до коренеутворення. Одержано оригінальні анатомо-морфологічні дані придаткового коренеутворення. Виявлено позитивний зв'язок між "ювенільними ознаками" пагонів і коренеутворенням живців з них. Відібрано перспективні для прискореного розмноження види з високою регенераційною здатністю. Розроблено ефективні прийоми прискореного розмноження досліджених видів з низькою та відносно низькою регенераційною здатністю, необхідні для збереження їх в колекції та впровадження в практику зеленого будівництва. Розширено спектр використання вегетативного розмноження як одного з методів впровадження інтродукованих рослин в озеленення. Експериментально розроблено й апробовано прийоми стеблового живцювання 28 рідкісних інтродукованих деревних рослин, в тому числі, високодекоративного сорту Acer platanoides 'Crimson King'. Визначено оптимальні терміни живцювання та прийоми інтенсифікації коренеутворення для видів, форм і сортів, рекомендованих для масового розмноження стебловими живцями та широкого впровадження в зелене будівництво регіону. Створено регіональну комп'ютерну базу даних стосовно прискореного розмноження малопоширених інтродукованих деревних рослин для практичного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.9-459(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мітіна Л.В. 
Інтродукція селекційних форм IMorus alba/I L. на Південному Сході України: Автореф. дис... канд. біол. наук / Л.В. Мітіна ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проведено комплексний інтродукційний аналіз виду M. alba на південному сході України, встановлено відмінності в онтогенезі та морфогенезі інтродуцентів та рослин з місцевих екотопів. Одержано теоретичні дані з цитологічних, палінологічних, морфологічних та петіолярних досліджень, які можна застосовувати у систематиці та під час вивчення впливу адаптації на протікання процесів онтогенезу та морфогенезу. Розроблено оптимальну технологію вегетативного розмноження шовковиці. Створено колекцію плодової шовковиці на південному сході України. Надано рекомендації з вирощування плодовитої шовковиці. За результатом інтродукційного експерименту виявлено високопродуктивні селекційні форми плодової шовковиці M. alba L., адаптовані до місцевих умов. Відібрано та описано перспективні плодові форми M. alba, на основі яких створено крупноплідні сорти з високими смаковими якостями: Білосніжка, Діна, Машенька.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.9-45(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бабаєва Г.І. 
Оцінка та добір вихідного матеріалу для селекції шовковиці на стійкість до вілту в умовах України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Г.І. Бабаєва ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі визначених закономірностей та з урахуванням вимог виробництва виведено три сорти шовковиці, стійкі до збудників вілту. Вперше в шовківництві застосовано комплекс методів для оцінки вілтостійкості сортів шовковиці та добору перспективних селекційних форм. Виявлено зміни в анатомічній будові деревини різних за стійкістю до збудників вілту сортів шовковиці. Досліджено динаміку вілтостійкості шовковиці в онтогенезі. Оцінено генофонд шовковиці на стійкість до збудників вілту та винайдено перспективний вихідний матеріал для селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-31(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Познякова С.І. 
Особливості формування лісового середовища в культурах дуба лівобережного лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / С.І. Познякова ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

На підставі результатів аналізу динаміки модальних дубових насаджень Лівобережного Лісостепу, встановлено, що ефективність використання лісорослинного потенціалу місцезростань модальними дубовими деревостанами є недостатньою. Зазначено, що природні поростеві насадження потребують переформування на більш продуктивні. Вивчено динаміку замкнутості крон культур дуба різного віку та ефективність використання ними площі живлення. Досліджено динаміку світлового, температурного режимів, вологості повітря та грунту. Доведено, що вікова динаміка деревостану обумовлює зменшення освітленості під його наметом, зниження температури повітря та грунту, але у разі цього збільшуються вологість повітря та верхнього шару грунту. Всебічно розглянуто видовий склад трав'янистої рослинності у культурах дуба різного віку та складу лісотвірних порід у сухій та свіжій кленово-липовій дібровах. Проаналізовано за допомогою фітоіндикаційних методів Д.М.Циганова особливості формування лісового середовища у культурах дуба. Вперше встановлено, що із збільшенням віку насадження змінюються показники, які характеризують континентальність клімату, кріокліматичні умови, а також освітленість і вологість верхнього шару грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.11-4 +
Шифр НБУВ: РА323409

Рубрики:

      
15.

Божок В.О. 
Інтродукція видів роду Карія (ICarya Nutt./I) в Україні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / В.О. Божок ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Виявлено види карії в парках, ботанічних садах і лісових насадженнях України, уточнено їх таксономічну належність і морфологічні особливості. Досліджено розвиток карії у порівнянні з породами з її природного ареалу, що набули поширення в лісових насадженнях, а також особливості плодоношення та якість насіння різних видів карії. Вивчено будову, ріст та фізико-механічні властивості деревини карії стосовно її використання в господарстві України. Розроблено технологію підготовки насіння до сівби та вирощування садивного матеріалу. Узагальнено досвід вирощування лісових культур за участю карії та запропоновано типи їх створення за різних лісорослинних умов. Обгрунтовано варіант догляду за лісовими культурами з урахуванням їх біолого-екологічних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.9-459(4УКР) карія +
Шифр НБУВ: РА324892

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Назаренко Н.М. 
Екологічні особливості бересто-пакленових дібров в підзоні чорнозему звичайного: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / Н.М. Назаренко ; Укр. наук.-дослід. ін-т ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто типологічну структуру північно-степових бересто-пакленових дібров у зв'язку з геоморфологічною будовою схилів та географічними варіантами (районами) дібров. Для досліджених лісів визначено режими провідних екологічних факторів, які характеризують певні лісорослинні умови та пов'язані з визначеними лісотипологічними одиницями. Виявлені за фітоіндикаційними методами характеристики лісорослинних умов відповідають реальним, що визначаються за допомогою класичних методів дослідження екотопів. Охарактеризовано екологічну структуру живого надгрунтового покриву вищих рослин та підросту північно-степових дібров. Виділено угрупування сполучених видів та наведено їх фітоіндикаційну оцінку, відповідно до визначених лісотопологічних одиниць. Визначено види-індикатори для окремих типів лісорослинних умов та типів лісу, їх підтипів та варіантів. Виявлені фітоіндикатори та характеристики лісорослинних умов мають статистичну достовірність і можуть використовуватися у процесі лісотипологічних досліджень та планування лісівничих заходів у північно-степових дібровах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.11-425(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325986

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Грабовий 
Біологічні основи інтродукції видів роду Platanus L. в Правобережному Лісостепу України та перспективи використання в культурі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Володимир Миколайович Грабовий ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.919-45(4УКР)
Шифр НБУВ: РА327106

Географічні рубрики:

      
18.

Гамор А.Ф. 
ICerasus avium (L.) Moench/I в Українських Карпатах: морфолого-біологічні особливості та поширення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / А.Ф. Гамор ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Установлено, що в Українських Карпатах C. avium поширена переважно в лісах на південно-західних мегасхилах. Досліджено початкові етапи її онтоморфогенезу. Розглянуто варіювання основних морфометричних показників. Вивчено вплив вертикальної зональності на ріст і розвиток вегетативних і генеративних органів C. avium. Визначено вплив екологічних факторів на ритми сезонного розвитку рослин. Виявлено, що екологічний оптимум виду реалізується в середньому гірському поясі. Зазначено, що одержані дані про її морфолого-біологічні особливості можуть застосовуватися для відновлення природних популяцій виду та збереження у місцевому генофонді. Запропоновано створити сім генетичних резерватів C. avium у Карпатському регіоні, організувати розсадники та одержати штучні лісові культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-28(4УКР3) + П382.9-42(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА325069

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Красноштан І.В. 
Ріст та формування генеративних органів Quercus robur L. в умовах Правобережного Лісостепу України внаслідок стимулювання репродуктивного процесу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.В. Красноштан ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Вивчено ростові процеси й особливості фомування та розвитку генеративних органів у 12-річних рослин Quercus robur ранньої фенологічної форми внаслідок ініціюючої дії хлорхолінхлориду. Висвітлено фенологічні особливості в розвитку пагонів, в яких ініціююча дія ретарданту зумовлює зміни формотвірних процесів у бруньках протягом вегетації. Досліджено зміни фітометричних і біохімічних показників надземної частини Quercus robur. Вивчено характер розвитку різних типів пагонів залежно від тривалості дії та концентрації препарату й умов регіону проведення досліджень. Розглянуто кількісний характер цвітіння та визначено якість його ознак, що потенційно зумовлюють репродуктивну здатність Quercus robur. Виявлено відмінності в характері росту та репродуктивного розвитку клонів Q. robur var. praecox Czern та статистично доведено зростання їх насіннєвої продуктивності. На підставі одержаних даних рекомендовано застосування хлорхолінхлориду для оцінювання репродуктивного процесу Quercus robur у концентрації 0,9 % діючої речовини шляхом триразового обприскування крон у період завершення росту пагонів першого приросту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.111.1-275 + П382.111.1-264.2 +
Шифр НБУВ: РА329003

      
20.

Вітер Р.М. 
Сучасний стан, структура і раціональне використання букових лісів Опілля: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / Р.М. Вітер ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше на території Опілля досліджено структуру та динаміку природного відновлення бука європейського на зрубах. Охарактеризовано типологічну, видову та вікову структуру букових лісів. Проведено моніторингове дослідження та наведено оцінку їх сучасного стану в зв'язку з техногенним навантаженням. Проаналізовано структуру корінних та умовно-корінних деревостанів, а також таких, що поступають у рубку головного користування. Вивчено особливості природного відновлення під пологом деревостанів та на різновікових зрубах поступових рубок. Встановлено етапи та стадії екологічної сукцесії трав'яного покриття на зрубах букових лісів. Проаналізовано динаміку поширеності та об'єму несправжнього ядра, визначено його морфологічні особливості, вплив на сортиментно-сортну структуру букових деревостанів і вартість ліквідної деревини. Зроблено висновок про доцільність зниження віку рубки головного користування на десять років, що дозволить підвищити вартість деревини за рахунок попередження розвитку несправжнього ядра. Зазначено, що за різних способів рубок (вибіркових і вузьколісосічних) слід орієнтуватися на природне відновлення цінних порід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-425(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА332891

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського