Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (86)Книжкові видання та компакт-диски (113)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П271$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Піхало О. В. 
Біологічні та екологічні особливості зростання вуличних насаджень в історичній частині м. Києва: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.01 / О. В. Піхало ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено моніторинг і детальний аналіз вікової структури провідного асортименту рослин у вуличних насадженнях. На підставі порівняльного аналізу сезонного розвитку деревних рослин за різних екологічних умов виявлено зміни у проходженні основних фенологічних фаз. Визначено вплив фізико-хімічних властивостей едафотопу (pH, NPK, вологість, ущільнення, засоленість) на життєвий стан деревних рослин. Розроблено модифіковану методику для встановлення комплексної декоративності вуличних рядових насаджень. Уточнено географічне походження деревних рослин та їх таксономічний склад у вуличних насадженнях. Вдосконалено визначення комплексу агротехнічних заходів із підвищення життєвості деревних рослин у сучасних урбоекосистемах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П271(4УКР-4КИЇ)
Шифр НБУВ: РА381562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Левон Ф.М. 
Біолого-екологічні основи створення зелених насаджень в умовах урбогенного і техногенного середовища: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Ф.М. Левон ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2004. — 40 с. — укp.

Розроблено біолого-екологічні основи створення зелених насаджень за умов урбогенного і техногенного середовища. Проаналізовано екологічну ситуацію, видовий склад і сучасний стан зелених насаджень в містах України. Вивчено особливості реакції деревних рослин на дію факторів забруднення середовища в районах розміщення промислових підприємств. Теоретично обгрунтовано фенолого-кліматичний принцип добору рослин для посадки в техногенному середовищі. Рекомендовано новий стумулятор росту коренів препарат 1619, 4-гідрокси-2-гідразино-6-метилпіримідин (А.с. СССР 1568292). Доведено перспективність дубово-гледичієвих культур з посадкою сіянців чи висівом жолудів дуба чистими рядами з шириною міжрядь 2,5 м і проведенням своєчасного захисного лісівничого догляду за дубом. Обгрунтовано нові методичні підходи щодо формування приміського лісу у південному регіоні України з орієнтацією на переважно рекреаційно-оздоровче їх використання. За вмістом свинцю у фотосинтезувальних органах деревних і кущових порід у вуличних насадженнях вперше встановлено високий рівень забруднення міського середовища Києва вихлопними газами автомобільного транспорту. Розроблено, затверджено в Держбуді України і районовано за грунтово-кліматичнами зонами України новий асортимент дерев і кущів для проведення озеленення території. Запропоновано концепцію формування зелених насаджень міст за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П271 +
Шифр НБУВ: РА330011

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Маєвський К. В. 
Бріофлора міста Києва та перспективи використання її представників у садово-парковому будівництві: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.01 / К. В. Маєвський ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проведено інвентаризацію бріофлори Києва, вивчено її видове різноманіття та його зміну залежно від ступеня антропогенного навантаження. Досліджено систематичну структуру й еколого-ценотичні особливості мохоподібних у різних типах фітоценозів і культур фітоценозів. Вивчено іноземний досвід застосування мохоподібних у садово-парковому мистецтві та складено відповідні класифікації. Проведено комплексне декоративне оцінювання бріофлори та виявлено види, перспективні для застосування у садово-парковому будівництві. Вивчено й адаптовано методи створення мохового покриву на різних типах субстратів за умов відкритого та закритого грунту. Розроблено технологічну схему вирощування мохової дернини. Визначено асортимент і наведено рекомендації щодо застосування мохоподібних у садово-парковому будівництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.2*852.19(4УКР-2К) + П271(4УКР-2К)
Шифр НБУВ: РА380914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ковальчук Н.П. 
Еколого-біологічні особливості формування зелених насаджень м.Луцька: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Н.П. Ковальчук ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Вивчено еколого-біологічні особливості формування міської дендрофлори за різних рівнів урбогенного впливу. Вперше за умов Луцька комплексно досліджено вплив дафічних, кліматичних і забруднюючих урбогенних факторів на зміни в морфологічній та анатомічній будові фотосинтетичного апарату деревних рослин, їх фенології, біологічній стійкості та декоративності. Вперше здійснено систематичний та флористичний аналіз дендрофлори міста. Встановлено таксономічний склад культивованої дендрофлори та вивчено ріст нових високодекоративних інтродуцентів у приватному секторі міста та приміській зоні. Визначено прирости найбільш поширених інтродукованих видів вічнозелених рослин міста та ступінь їх приживання за вегетативного розмноження шляхом живцювання. Вперше за умов Луцька використано фітоценотичний підхід для дослідження паркових насаджень міста. Запропоновано асортимент деревних рослин й обгрунтовано можливість його використання у зеленому будівництві. Рекомендовано до впровадження низку еколого-компенсаційних заходів щодо підвищення рівня життєвості зелених насаджень міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П271(4УКР-4ВОЛ-2Л) +
Шифр НБУВ: РА344165

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Іванченко О.Є. 
Еколого-фізіологічні особливості азотного обміну декоративних однорічних рослин як індикатора забруднення промислових територій залізом та хромом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.Є. Іванченко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено еколого-фізіологічні особливості азотного обміну декоративних однорічних рослин за умов забруднення навколишнього середовища сполуками заліза та хрому. Проаналізовано динаміку накопичення цих металів та їх локалізацію у гістологічних елементах вегетативних органів рослин. Вивчено сумісну дію надлишку заліза та хрому, а також кожного з них на поглинання й асиміляцію нітратного й аміачного азоту різними за толерантністю видами. Виявлено інформативні тест-показники та тест-об'єкти для фітоіндикаційних досліджень, а саме: вміст аміачного азоту, співвідношення білковий/небілковий азот, активність нітратредуктази, глутамінсинтетази та глутаматдегідрогенази. Установлено доцільність використання синтетичного цитокініну полістимуліну К з метою оптимізації азотного обміну, росту та цвітіння декоративних однорічних рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.8-641.1 + Е50*801.48 + П271-28 +
Шифр НБУВ: РА345251

Рубрики:

      
6.

Кирилюк 
Морфобіологічні та екологічні особливості видів роду Lonigera L. та перспективи їх використання в озелененні м. Києва: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Вікторія Іванівна Кирилюк ; Національний аграрний ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П271(4УКР-2К) + П382.9-425 жимолость
Шифр НБУВ: РА357819

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Багацька О.М. 
Особливості росту і розвитку інтродукованих видів дерев'янистих ліан та перспективи їх використання в озелененні м. Києва: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / О.М. Багацька ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Вивчено біологічні й екологічні властивості інтродукованих дерев'янистих ліан у Києві з метою визначення перспективного асортименту рослин, розширення можливостей їх використання. Проаналізовано досвід інтродукції витких деревних рослин у колекціях ботанічних садів і вуличних насадженнях Києва. Установлено сучасний таксономічний склад та проведено ботаніко-географічний аналіз інтродукованих видів дерев'янистих ліан. Вивчено біологічні особливості 16-ти видів даних рослин за умов Києва. Визначено ритми розвитку, особливості росту пагонів, цвітіння та плодоношення витких деревних рослин. Установлено, що за умов Києва фенологічні фази характеризуються стабільністю й узгоджуються з кліматичними умовами району інтродукції. Висвітлено питання стійкості інтродукованих видів дерев'янистих ліан до несприятливих факторів навколишнього середовища. Відзначено їх достатню зимо- і посухостійкість. Вивчено особливості насінного та негативного розмноження. Установлено найефективніші методи розмноження. Установлено успішність адаптації інтродукованих видів дерев'янистих ліан у дослідженому регіоні. Наведено модифіковану методику декоративності. Обгрунтовано перспективи та композиційні засади використання видів інтродукованих дерев'янистих ліан у вертикальному озеленні Києва. Розроблено рекомендації для виробництва щодо використання культивованих дерев'янистих ліан у такому озелененні даного міста з урахуванням особливостей функціональних типів насаджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.4-39(4УКР-4КИЇ) + П271(4УКР-4КИЇ) +
Шифр НБУВ: РА359493

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Каспрук О.І. 
Садово-паркові насадження старовинної частини міста Львова і шляхи підвищення їх фітомеліоративної ефективності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / О.І. Каспрук ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2004. — 18 с. — укp.

Вперше на підставі архівних матеріалів і польових маршрутних досліджень узагальнено вплив природних та історичних чинників на формування садово-паркових насаджень повністю урбанізованої центральної частини Львова. Узагальнено їх фітоценотичні особливості: флористичну, просторову, екологічну та популяційну структури, системну організацію, життєвість, візуально-естетичні та декоративні якості, санітарний стан і фітомеліоративні функції. Вивчено стан насипних грунтів історичного ядра міста, їх агрохімічні особливості, деградаційні зміни, нагромадження в них рухомих форм важких металів. Виявлено спад метаболічної активності грунтової мікробіоти у центрі міста у порівнянні з парковими грунтами. Визначено основні напрями фітомеліоративної оптимізації міського середовища шляхом впровадження екологічно пластичних інтродуцентів широкого зонально-поясного ареалу та удосконалення структури паркових фітоценозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П273(4УКР-4ЛЬВ-2Л) + П271(4УКР-4ЛЬК-2Л) +
Шифр НБУВ: РА330028

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Губарь Л.М. 
Урбанофлори східної частини Малого Полісся (на прикладі Острога, Нетішина, Славути та Шепетівки): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Л.М. Губарь ; НАН України. Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П271(2УКР1) + Е50*807*801.4 +
Шифр НБУВ: РА344557

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Приймак О. П. 
Фітоіндикація забруднення автотранспортом культурфітоценозів в межах Дніпропетровського мегаполісу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / О. П. Приймак ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 21 с. — укp.

Проаналізовано нагромадження інгредієнтів автотранспортних викидів у вегетативних органах рослин. Вивчено дію полютантів на ріст, цвітіння та плодоношення рослин за таких стресових умов. Виявлено інформативні тест-показники та тест-об'єкти для фітоіндикаційних досліджень. Встановлено доцільність використання певних видів декоративних рослин як індикаторних. У модельному експерименті вивчено сумісну та роздільну дію окремих складових автотранспортних викидів на ріст рослин і стан їх асиміляційного апарату. Показано, що використання 24-епібрасиноліду та полістимуліну К покращує декоративні властивості видів декоративних квітникових рослин культурфітоценозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.8 + П271
Шифр НБУВ: РА381875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гаркава 
Фітомеліоративні особливості та урбоекологічний потенціал соснових насаджень зеленої зони м. Києва: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Оксана Миколаївна Гаркава ; Національний ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П271(4УКР-4КИЇ-2К) + П278.0(4УКР-4КИЇ-2К)
Шифр НБУВ: РА366145

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Гнатів П.С. 
Функціональна адаптація деревних рослин до умов урбанізованого середовища на Заході України: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.16 / П.С. Гнатів ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано загальні показники функціональної адаптації аборигенних та інтродукованих деревних рослин за умов урбаністичної екосистеми великого міста Заходу України. З'ясовано, що їх можна одержувати, досліджуючи вміст і співвідношення основних мінеральних, білкових і вуглеводних компонентів у сухій речовині листків. Доведено, що основою пристосування деревних рослин на морфофізіологічному рівні є сприятливий баланс елементів мінерального живлення в асиміляційному апараті та оптимальний діапазон кислотності та буферності внутрішньо-клітинного середовища. На підставі застосування розроблених критеріїв функціональної адаптації зроблено комлексну оцінку акліматизації деревних інтродуцентів Ботанічного саду Національного лісотехнічного університету (м.Львів) та дендрофізіологічну індикацію забруднення азотистими викидами зеленої санітарно-захисної зони хімічного підприємства ВАТ "Рівнеазот". Інтродуценти розділено на три групи: універсальні для озеленення, пластичні (придатні для захищених екотопів) і вразливі, що потребують умов спеціального утримання та піклування. Запропоновано методику візуальної оцінки стану деревних рослин за ознаками їх мінерального живлення, техніку відбору листкової фітомаси, систему аналітичних показників кількісно-якісного складу сухої речовини листків, алгоритм їх одержання та трактування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.4(4УКР) + П271(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА343077

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського